LaLiga - souhrn 8. kola: Mallorca poskočila do čtyřky

Včera, 22:59
Cyle Larin (© AFP)

Dalším vítězstvím, tentokráte na hřišti Valladolidu, potvrdila Mallorca skvělý start do sezony. V tabulce minimálně na chvíli poskočila dokonce na čtvrté místo, naopak soupeř se krčí na sestupových příčkách.

Real Valladolid - RCD Mallorca 1:2

27.09.2024 21:00

Góly: 90+4. Iván Sánchez - 59. Cyle Larin, 83. Valery Fernández

Mallorca prodloužila svou vítěznou sérii na tři zápasy díky výhře 2:1 nad Realem Valladolid na Estadio José Zorrilla, čímž způsobila první domácí porážku Blanquivioletas v této sezoně.

Přestože domácí nebyli v nejlepší formě, byli v 19. minutě blízko k prolomení nerozhodného stavu, když se zakončení Juanmiho Latasy z bezprostřední blízkosti odrazilo od pravé tyče už překonaného Lea Romána. Tato šance se ukázala být nejnebezpečnější sekvencí úvodních 45 minut na obou stranách. Kromě několika ojedinělých pokusů Samu Costy a Roberta Navarra se Mallorca jen zřídkakdy dostala do blízkosti branky.

Mallorca měla i po obnovení hry převahu, ale na rozdíl od prvního poločasu ji hosté nakonec přetavili v gól. Cyle Larin využil nádherného míče od Daniho Rodrígueze, z bezprostřední blízkosti se trefil z voleje a prolomil nerozhodný stav.

Valladolid se snažil vyhnout první domácí porážce v této sezóně, a tak se pokusil otřást situací a poslal do hry Mamadoua Syllu, aby přidal další útočnou hrozbu, ale senegalský útočník se nedokázal prosadit. Místo toho byla Mallorca velmi blízko zdvojnásobení svého náskoku, ale Karl Hein se skvěle vypořádal s hlavičkou José Manuela Copeteho. Snaha domácích o vyrovnání nakonec ztroskotala na tom, že jim v závěrečné fázi utkání došly síly a Mallorca zdvojnásobila své vedení zásluhou střídajícího Valeryho Fernándeze. Domácí už stihli v závěru jen snížit na konečných 1:2.

První domácí porážka Valladolidu v této sezoně zkomplikovala jeho návrat do španělské nejvyšší soutěže, když v prvních osmi zápasech padl již popáté. Mallorce se naopak daří, když vyhrála čtyři z posledních šesti zápasů a vyšvihla se v průběžné tabulce již na čtvrtou příčku.