Liga Portugal - souhrn 30. kola: Sporting už je blízko

19.04., 23:16, aktualizováno 22.04., 23:14
Galeno (© AFP)

Sporting má další výhru, porazil Guimaraes a udělal další krok na cestě za titulem, byť Benfica ve Faru dokázala zareagovat. Jenom jeden den strávila Braga na třetím místě. V sobotu se nadřela na tři body proti Vizele a poskočila před FC Porto, úspěšní ale byli i Draci.

SC Braga - FC Vizela 2:1

20.04.2024 21:30

Góly: 53. Rodrigo Zalazar, 85. Rodrigo Zalazar - 50. Samuel Essende

Druhý utrápený výkon Bragy v řadě stačil k druhému vítězství v řadě. Po výhře v Estorilu si Braga poradila doma s poslední Vizelou. Hosté sice šli díky Essendemu do vedení, ale Zalazar rychle srovnal a nakonec přidal i vítězný gól, který poslal Bragu na třetí místo. Vizela naopak zůstává v tabulce poslední a její záchrana je čím dál tím méně reálná.

Braga v posledních měsících ztratila lehkost v útočných akcích a první poločas proti Vizele to jasně potvrzoval. Proti týmu s nejhorší obranou v lize si dlouho nedokázala vypracovat zajímavou příležitost, ale hosté na tom byli úplně stejně.

Proto bylo překvapením, že zápas nabral krátce po změně stran rychlý spád. V 50. minutě Zalazar přišel na vlastní polovině lacině o míč a Quina rychle našel nabíhajícího Essendeho, který svým 15. ligovým gólem v sezóně poslal Vizelu do nečekaného vedení.

Jen o tři minuty později ale při rozehrávce nakrátko zaváhal a zpanikařil hostující brankář Ruberto a daroval míč ve svém pokutovém území právě Zalazarovi. Ten měl velmi jednoduchou práci a gólem do prázdné brány napravil své dřívější zaváhání.

Ani jeden z týmů se nehodlal s remízou smířit, ale finální fáze měla na obou stranách hřiště zásadní nedostatky. Až v 85. minutě po sérii nevydařených pokusů proniknout do pokutového území přiklepl Moutinho hlavou míč přímo na nohu Zalazara, který druhým gólem v zápasu poslal Bragu do vedení 2:1.

To si tým pod vedením dočasného trenéra Ruie Duarteho pohlídal a Braga se díky zisku tří bodů dostala na třetí místo. Vizela naopak zůstává poslední a se čtyřmi koly zbývajícími do konce sezóny se rozplývají její šance na udržení prvoligové příslušnosti.

Další výsledky

22.04. 21:15
SC Farense
1:3
SL Benfica
Góly: 23. Claudio Falcão - 16. Orkun Kökçü, 34. Arthur Cabral, 67. Álvaro Fernández