Lucescu: Myšlenkami jsme v Kyjevě, výsledkem chci potěšit
Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Hübschman: Mohli jsme mít lepší výsledek, ale zklamaní nejsme
21.02.2014, 14:50
Inkasovaný gól byl zbytečný, mrzelo Uhrina po remíze
21.02.2014, 09:30
Plzeň na úvod vyřazovací fáze EL remizovala s Šachtarem 1:1
20.02.2014, 22:59
Šachtar hraje podobným stylem jako Barcelona, zní z Plzně
19.02.2014, 22:57
Uhrin chce potvrdit, že se Šachtarem nikdy neprohrál
19.02.2014, 21:57
Šachtar Doněck - to je ukrajinská obrana a brazilský útok
19.02.2014, 17:54
Plzeň vstupuje do nové éry soubojem se silným Šachtarem
19.02.2014, 11:31
Komentáře (46)
Přidat komentářSlava Ukrajine! A svobodu!
Vystihl to přesně: "..... nechápeme, co se tam děje...." to asi neví bohužel nikdo. Snad se to tam co nejdříve uklidní.
Časem tohle bude i v ČR, jen doufám, že se připojí i policajti na tu dobrou stranu.
Hm tam je problem, ze policajtum vesmes vyhovuje soucanej rezim, sice maji mizerny mzdy, ale to si vyrejzujou na uplatcich a tak se boji o svoji praci, proto se nepridavaji na dobrou stranu
ale tak v práci se moc nenadřou ( když chce někdo fakt pomoct tak se tomu radši vyhýbaj, aspon moje zkušenost teda ) a rentička na zajištění taky dobrá. Za tu jejich dřinu maj na český poměry oproti ostatním dost.
Tak časem vypukne i válka. My se jí asi ( naštěstí ) nedočkáme, to spíše naše děti. Jinak česká společnost nemá v krvi nějaké buřičství. Posledními opravdovými revolucionáři byli Husité.
A co rok 1848? Nebo pražské povstání v roce 1945? Zase ze sebe nedělejme úplný posery. Jinak Husitům by kromě revolucionářům slušel i přívlastek loupeživá horda, aby byl obraz přesnější.
Co jsem za svůj život posbíral informace, tak v roce 1848 se sice národ chopil zbraně, ale přímo revoluce to nakonec nebyla. Zůstali v tom pražští studenti sami - například v tehdejším Uhersku to hořelo o mnoho více.
Pražské povstání na jaře 45 bylo ze strany Pražanů spíše spontánní akce, která věci příliš neurychlila a nebýt Vlasovců, odnesli by to mnohem více.
V historickém kontextu bychom mohli ještě za pokus o revoluci brát Stavovské povstání, které neslavně ukončila Bílá hora.
Nejde o to, jak to dopadlo a jaký to mělo efekt, ale že se někdo postavil na odpor. Mimochodem z revoluce v roce 1848 si celkem vkusně dělají prču i v Divadle Járy Cimrmana. Nicméně se mi nelíbí ten trend dělat z Čechů bábovky a posery a se slinama u huby se dívat na Poláky, Srby a jiné vznětlivé národy.
Mně Češi jako bábovky nepřijdou. Důkazem budiž legionáři, letci, nebo bratři Mašínové. Co mi však na Češích chybí ( v porovnání například s Poláky) jakási národní soudržnost a uvědomění.
Společnost se neumí vyrovnat se svojí minulostí.
V Německu po 2. sv. válce proběhla tzv. "denacifikace", tedy odproštění se od minulosti - pojmenování a hlavně potrestání viníků. To tady po sametovém předání moci neproběhlo.
Mašínové byli vrazi, nic jiného. Těm o žádné dobro jiných lidí nešlo.
Je třeba to celé vidět v širších souvislostech. Pravda, toho bezbranného SNbáka zastřelit neměli, leč oni nedělali rozdíly. Taktéž se nemuseli snižovat ke krádežím.
Avšak já být ve stejné pozici a pocházet ze stejných poměrů jako oni, zachoval bych se stejně.
Nedělali rozdíly? Takže kdyby tam ležela spoutaná stará uklízečka, tak by ji kuchli též? Tihle dva už naštěstí nejsou Češi.
Uklízečka tam však nebyla. Byl tam uniformovaný příslušník moci, která jim a celé jejich rodině prakticky zničila životy.
Z toho co, jsem četl a viděl usuzuju, že by jim táta Mašín rozeskal prdel, kdyby viděl co provedli. Pochybuju, že by on sám oddělal spoutanýho Němce.
To je pravda. Považovat bratry za hrdiny by nebylo správné. Leč v kritickou chvíli se zachovali tak, jak uznali za vhodné.
Nechci tu nějak říkat alternativní scénáře, ale kdyby býval se tehdejší národ postavil rudému teroru na odpor, žili bychom teď v jiné zemi.
Těch odbojových skupin bylo více, když jsem četl plány některých, tak tam se počítalo i s civilními oběťmi v řádech desítek, ba i stovek. Mašínům se to jako jediným podařilo.
Hm, hlavně si myslím, že si nevážíme toho, v jaké době žijeme. Máme se momentálně asi nejlépe za celou dlouhou historii našeho národa. Lidi si ničeho neváží. Dneska se každý naváží do toho, co tu bylo před 89., ale i to už byla doba relativního blahobytu (z dlouhodobého historického pohledu).
Tady se v mnoha případech potkáš s tím, že si lidi stýskají, jak by jim bylo dobře za bolševika. Sociální jistoty, tesilky, plný korýtko žrádla v osm hodin zapnutá televize. Hnus .
Národ, jenž se nepoučil z vlastní minulosti, je nucen prožít si jí znovu.
No jo, ale i tak je to objektivně 3. nejlepší období našich dějin.
Zajimavý, nebo spíš směšný, že na tu komunistickou dobu nadávají skoro jen mladí lidi, kteří je nezažili a dělají tu kdovíjak chytrý a říkají, co je lepší. Většina říká, že to bylo lepší, ale ne mladí kkti budou dělat, že tomu "staří" nerozumí a že ted je to lepší.
Jasně, že je to teď lepší než za komančů. Na to nepotřebuju být starej kmet, abych takovouhle samozřejmost tvrdil.
Tak povídej, co je na minulém režimu tak super? Cenzura, politické vraždy, nemožnost studovat co chci, pracovat kde chci, hodně osekané možnosti cestování, špiclové a konfidenti mezi tvými přáteli, pracovní tábory, zprzněné školství a překrucování historie, vzdávání holdu kdejakým zmrdům, paktování se se zkurevnými státy typu KLDR, Kuba apod.
Mým prarodičům komunisté ve jménu lidu zestátnili ( rozuměj ukradli) statek ve středních Čechách. Moji předkové na tom gruntu makali jak barevný kolik pokolení. Pak bydleli mnoho let se čtyřmi dětmi ve svém domku jako podnájemníci.
Když můj strejda chtěl jít studovat gympl, jakožto kádrově nespolehlivého ho jakýsi výbor nepustil ani ke zkouškám. Takových jako byli moji prarodiče bylo po celé republice opravdu mnoho.
V čem byl teda nakonec ten komunismus lepší?
Hm, no beztak to nemyslí vážně a jen tu provokuje. I když tupej je na to dost, to zas jo.
když by ten režim byl lepší, proč by bránili lidem v cestování? Proč by se báli že lidé budou chtít zůstat v jiné zemi, když ta jejich je přece lepší? Už jenom proto nedává smysl, aby to bylo lepší ...
Postavit na odpor jsme se meli Hitlerovi..
Prý Ctirad, takové prase není hodno toho jména.
Pepek Mašín ze Tří králů byl frajer. Jeho synové si otcův odkaz vyložili po svém a spíš špatně.
Poláci mi v tomhle ohledu přijdou přehnaní. Navíc mi přijde, že se v našich končinách národní uvědomělost a soudržnost spojuje spíš s negativním postojem vůči jiným národům a menšinám, než k něčemu pozitivnímu.
Za tím stojí mnohagenerační komplexy. Za první republiky, kdy to doopravdy nebyla žádná idylka a v republice vládl tvrdý kapitalismus, mělo mnoho lidí doma vystavenou fotku Masaryka. Věřili ve svůj stát. Pak přišla Mnichovská potupa, která se dotkla prakticky všech Čechů. Co přišlo po válce už asi každý víme. Národ ztratil důvěru.
Dnešní Češi jsou plodem několika generací, které mají podlomený charakter a které si své komplexy vylévají všude možně.
Tesat do kamene!
Nesouhlasím. Nebo takhle...nebral bych to jako univerzální příčinu. U části lidí to možná bude tak jak říkáš, ale většina lidí si nějaký historický souvislosti neuvědomuje a prostě jen slyší na jednoduchá hesla.
Jenom se bez váhání prostříleli pryč. Je fajn že nezabili víc nevinnejch. Kdyby to byli hrdinové tak by zustali a o něco se snažili tady.
Čechové rozhodně poserové nejsou. A rok 1989 ukázal, jak má vypadat revolta. Charakterem jsme, si myslím, dost podobní pobaltským národům.
Revolta? Ty myslíš, že účelově vedená revoluce (ano, každému na vyšších postech KSČ bylo jasné a nejen jim, že SSSR už dlouho nevydrží) je nějakým důkazem masivního povstání - revoluci? Oni nebyli tupci, věděli jak na tom jsou. Co pro ně bylo výhodnější? Podpořit Havlisty, kteří neměli v 88 ani tisíc členů a ve výsledku z toho profitovat, což se ostatně jak můžeš vidět stalo nebo to násilně utnout, což by pro ně opravdu nebyl problém a nic z toho ve výsledku nemít?
No a není nenásilná změna režimu lepší než to, jak se formovaly západní státy? My prostě nejsme národ násilnických uchvatitelů jako třeba naši západní sousedé.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele