Nizozemská Eredivisie - souhrn 1. kola
02.08.2013, 21:56, aktualizováno 04.08.2013, 18:28
Komentáře a souhrny
Ajax vykročil za obhajobou titulu suverénně, když na svém hřišti nedal šanci návštěvě z Kerkrade. Dobře do nové sezóny vykročil také Eindhoven, který veze výhru z Haagu. Twente jen remizovalo s Waalwijken, Feyenoord nezískal ani bod ve Zwolle, Heerenveen si poradil s Alkmaarem, Vitesse nemělo problémy s Heraclesem.
Utkání nebylo příliš bohaté na vyložené šance, a i když Feyenoord častěji tvořil hru, tak pozornou defenzívu soupeře překonat nedokázal. Na druhé straně navíc nedůrazně hlídal hráče soupeře a přistupoval k nim občas velmi pozdě, proto domů odjíždí s prázdnou. Domácí v úvodní čtvrthodině tlačili protivníka na jeho polovině, vážněji ohrozili branku po necelých dvaceti minutách.
Po přízemním centru Rubena Schakena se natahoval po míči Lex Immers, jenže chybělo mu pár decimetrů a gólman Kevin Begois nemusel zasahovat. Ten už v 16. minutě vystřídal jedničku pro tento zápas Diederika Boera, který utrpěl po tvrdém souboji ve vápně zranění a v zápase nemohl pokračovat. Po delší pasáži bez šancí mohli udeřit z ničeho nic domácí v poslední minutě prvního poločasu.
Po střele Maikela van der Werffa předvedl excelentní zákrok Erwin Mulder a vyrazil míč mířící přesně k tyči na rohový kop. Pět minut po změně stran předvedl výbornou individuální akci Jesper Drost a obešel tři protihráče, Muldera ale nakonec neohrozil. Zwolle se dočkalo v 65. minutě, kdy se prosadil Mateusz Klich. Ten po centru Drosta zůstal zcela opomenut obranou Feyenoordu a hlavou nekompromisně překonal bezmocného Muldera.
Hosté postupně zvyšovali tlak, velkou možnost si vypracovali až v 87. minutě a hned z toho byla branka. Po rohovém kopu pálil Stefan de Vrij a trochu se štěstím našel hlavu Schakena, který nedal Begoisovi žádnou šanci - 1:1. Nicméně Zwolle strhlo vítězství na svou stranu ve druhé nastavené minutě po nedůrazu obrany Feyenoordu. Ta nechala na hranici pokutového území projít Fernadéze a jeho perfektní trefa zapadla přímo k tyči- 2:1.
Více informací k zápasu
Do utkání naskakovali domácí jako favorité, přesto to však byli hosté, kteří začali aktivněji. Heracles od úvodních minut útočil a hned ve 13. minutě měl šanci. Na brankové čáře však domácí zachraňoval van Aanholt.
Poté zapnuli i domácí a na hřišti to bylo hodně znát. První akce Vitesse přišla ve 27. minutě. V té měli domácí výhodu přímého kopu, ke kterému se postavil Janssen. Napoprvé trefil zeď, napodruhé však šikovně našel Leerdama, který razantní střelou prostřelil Pasveera.
Domácí byli na koni a chtěli rychle rozhodnout. Na další branku se nemuselo čekat dlouho. V 31. minutě se po přihrávce Kazaišviliho skvěle uvolnil Pedersen a přesnou ranou poslal Vitesse již do dvoubrankového vedení.
První poločas patřil jednoznačně domácímu celku a při vedení 2:0 se zdálo, že je rozhodnuto. I přesto se ale diváci těšili na poločas číslo dvě. Ten začal lépe opět pro hostující mužstvo, když se hned v úvodních minutách Heracles tlačil útoku.
Parádní dvě šance měli hosté po hodině hry. Nejprve v 63. minutě zahrozil Amoah, toho však vychytal perfektní Velthuizen. O dvě minuty později se do šance dostal pro změnu Rosheuvel. I proti němu se domácí brankář vytáhl.
S blížícím se závěrem se hra hodně uklidnila, přesto však domácí ještě zahrozili. V 82. minutě se skvěle uvolnil aktivní Ibarra a tvrdou ranou z pravé strany nedal Pasveerovi žádnou šanci.
Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. Amoah se v 90. minutě objevil sám před Velthuizenem, pohrál si s ním a šikovnou kličkou jej obešel. Následné zakončení a stanovení konečného skóre 3:1 mu nedělalo žádný problém.
Více informací k zápasu
Utrecht nechtěl ponechat nic náhodě a už od samotného úvodu byl aktivnějším celkem na hřišti. První šanci sice ještě nevyužil, jelikož Toornstra nastřelil pouze břevno, po patnácti minutách hry se už ale mohl radovat. Tommy Oar rozehrál standardní situaci, jeho centr ve vápně Go Ahead lehce přizvedl hlavou Davy Bulthuis a míč zapadl přesně k pravé tyči Roomovy svatyně - 1:0.
Po úvodní trefě Utrechtu se hra přeci jen více vyrovnala, přesto ale hosté nepředstavovali pro bránu Ruitera žádné výraznější nebezpečí. Jedinou gólovku si svěřenci kouče Booye vypracovali v průběhu 33. minuty, kdy míč propadl na neobsazeného Koldera, ten však ve slibné pozici nastřelil pouze clonícího hráče.
Do druhé půle vstoupili Eagles jako vyměnění a už po pár sekundách se radovali z vyrovnávací trefy. Xander Houtkoop pronikl po levé straně, na hranici vápna si narazil se spoluhráčem a z úhlu překonal gólmana Ruitera - 1:1. Vstřelený gól hosty ohromně nakopl. Najednou jich bylo plné hřiště a obránci Utrechtu místy nevěděli, kde jim hlava stojí. Především Jefferey Rijsdijk měl hned dvě velká šance, ale nejprve technicky pálil těsně vedle a hned vzápětí jeho hlavičku bravurně vychytal Ruiter.
Po divoké úvodní patnáctiminutovce, která patřila jednoznačně Go Ahead, vystrčil znovu růžky i Utrecht. Žádnou ze svých příležitostí však nevyužil. V nastaveném čase si pak domácí hráči vybrali obrovskou dávku štěstí, když Van der Linden z přímého kopu orazítkoval tyčku.
Více informací k zápasu
Utkání podle očekávání začalo opatrně. Oba celky se rozkoukávaly a zdálo se, že se ani jednomu nechce moc hrát. Přesto se však jeden tým rozhodl k fotbalu. Hostující Breda se osmělila a šla jako první do šance. Psala se 16. minuta a na centrovaný míč si vysoko naskočil Schalk a jeho hlavička skončila na břevně. Odražený míč se následně dostal k volnému Sukovi, který se ocitl ve vyložené šanci. Suk však prázdnou branku nedokázal trefit a skóre se tak neměnilo.
Breda byla aktivnější a ve 28. minutě dokonce vstřelila branku, když se do míče opřel Schalk. Tu však rozhodčí neuznal, protože celé situaci předcházel nepatrný faul.
První poločas byl tedy v mírné režii hostí, přesto však atmosféra na stadionu byla výborná. Utkání se přelilo do druhé půlky a diváci doufali v nějakou tu branku.
Ta mohla přijít v 53. minutě, Breda se opět vrhla do útoku a do šance se dostal Hooi. Ten se objevil sám před brankářem Nienhuisem, kterému následně udělal kličku a ocitl se sám před odkrytou brankou. Hooi však nepochopitelně zaváhal a prázdnou branku netrefil.
Utkání se poté spíše jen dohrávalo. Přesto se domácí dočkali alespoň nějakého vzrušení. Běžela 82. minuta, když se do Lukokiho přihrávky tvrdě opřel Bijker. Jeho pumelice jen těsně minula tyč hostující branky.
Více informací k zápasu
Utkání začalo v poklidném tempu, ovšem netrvalo to dlouho a domácí se aktivně chopili role. Heerenveenu bylo najednou celé hřiště a bylo jen otázkou času, kdy přijde první velká šance. Ta přišla ve 22. minutě a to díky nešikovnosti hostujícího Wuytense, který si v pokutovém území nepočínal zrovna dvakrát nejlépe a po hře rukou nabídl domácímu celku penaltu. K té se postavil ostrostřelec Finnbogason a tvrdou ranou poslal Srdíčka do vedení.
Neuběhlo mnoho a AZ se probudilo. Ihned po inkasované brance začali hosté útočit. Vyrovnání se mohl Alkmaar dočkat ve 29. minutě. V té si na centr ze strany naskočil srbský střelec Gudelj. Jeho hlavičkový pokus ovšem skončil pouze na břevně.
První poločas patřil domácímu celku, který si zaslouženě do toho druhého nesl jednobrankové vedení. Otázkou zůstávalo, zda se Alkmaar dokáže zvednout a minimálně srovnat. Na tuto otázku mělo AZ velmi rychlou odpověď. Po pouhých 5 minutách se k míči dostal Johansson a po skvělé kombinaci a parádní přihrávce za obranu se ocitl sám před brankářem. Johansson se v této pozici nemýlil a šikovnou ranou srovnal.
Domácí však nešli do kolen, naopak! Heerenveen okamžitě začal útočit a věřil, že opět strhne vedení na svou stranu. A netrvalo to dlouho, Alkmaar si vyrovnaný stav užíval pouhé 4 minuty. V 54. minutě si Heerenveen vypracoval tlak, ze kterého vzešla tvrdá rána zpoza pokutového území. Tu brankář AZ ještě zlikvidoval, avšak vyrazil ji tak nešikovně, že útočící Finnbogason ani nemusel střílet. Míč se od jeho těla odrazil tak šikovně, že se zapsal do tabulky střelců a domácí poslal opět do vedení.
Heerenveen byl na koni a tak se ihned po hostující rozehrávce vrhl k napadání. A byl to právě aktivní střelec Finnbogason, který obral chybujícího zadáka o míč. Následná přihrávka nalezla van Anholta, který sám před brankářem již nemohl netrefit a rázem to pro domácí bylo ještě růžovější - 3:1!
Poté se hra hodně uklidnila, domácí si bránili své vedení a zdálo se, že se vše v klidu dohraje. Klid však narušila 71. minuta a v ní nevybíravý zákrok Dijkse, který po ostrém skluzu uviděl okamžitě červenou kartu. Hra se tedy pořádně zamotala a hosté rázem dostali vítr do plachet.
Alkmaar ovšem nebyl brance blíže ani v přesile. Naopak se strachoval při každém centru Heerenveenu. Hostující brankář Alvarado si dnes nepočínal ve vzduchu vůbec dobře. Zajímavý moment se ale urodil v 88. minutě. Po rohovém kopu zahrál v pokutovém území van La Parra rukou a právě za tento přestupek byla nařízená penalta pro hostující Alkmaar. K té se postavil Johansson a svou následnou brankou vykřesal naději.
Zbývalo posledních pár minut, rozhodčí nastavil dlouhé 4 minuty a hosté hru úplně otevřeli s vidinou všechno nebo nic. To se ale nevyplatilo. V 92. minutě se totiž domácí utrhli a sérií rychlých přihrávek se míč dostal až k volnému La Parrovi, který v brejku nezaváhal a chytrou střelou rozhodl o vítězství domácího celku 4:2!
Více informací k zápasu
Utkání začalo nudnou bitvou odehrávající se výhradně ve středu pole, přesto se už po necelých deseti minutách radovali hosté ze vstřelené branky. Texeirovu tečovanou střelu vyrazil gólman Johnsson pouze ke kopačkám Tjarrona Cheryho, který si udělal prostor k zakončení a poslal míč do prázdné brány - 0:1.
Chery, pro kterého to byla v dresu Groningenu ligová premiéra, odehrál první poločas ve velké pohodě. V 21. minutě měl další gólovou šanci, ale tentokrát Johnsson předvedl o poznání přesvědčivější zákrok a jeho nepříjemnou střelu vytěsnil na roh. O šest minut později už se Groningen přeci jen radoval. Všichni očekávali, že Andraž Kirm bude přihrávat na nabíhajícího Texeiru, slovinský křídelník ale překvapivě zvolil zakončení a povedeným lobem navýšil vedení svého celku - 0:2. Nijmegenu se povedlo utkání zdramatizovat těsně před přestávkou, kdy Hemlein odcentroval z pravé strany, našel hlavu Navarona Foora a ten s přehledem zakončil - 1:2.
Po změně stran domácí fanoušci věřili, že jejich miláčci do druhé půle vletí po hlavě a pokusí se urychleně vyrovnat, ovšem nic takového se nestalo. Ze strany Nijmegenu přišlo jen obrovské trápení. V 54. minutě navíc Groningen opět navýšil své vedení na rozdíl dvou branek. Kostić předložil míč před bránu Texeirovi a ten jej bez problémů uklidil do sítě - 1:3.
Ani po třetím gólu se Nijmegen nedokázal vzchopit, a tak Groningen s přehledem kontroloval hru a směřoval za vítězstvím. Těsně před koncem řádné hrací doby pak navíc přidal ještě čtvrtý gól, když se hlavou prosadil teprve šestnáctiletý talent Richairo Živković.
Více informací k zápasu
Ještě loni mladoboleslavský gólman od samého začátku působil velmi jistě a po čtvrthodině hry předvedl první dobrý zákrok. V tváří tvář se proti němu totiž objevil Luc Castaignos, nicméně míč nebyl úplně v klidu a po slabé ráně zasáhl Šeda s přehledem. Ihned na to se ocitl před Šedou po nedůrazu hostující defenzívy Quincy Promes, jenže ani on brankáře RKC nepropálil a vybojoval pouze rohový kop.
Hosté se do největší příležitosti utkání dostali přesně po dvaceti minutách hry. Kenny Andersen dostal nezištnou přihrávku do pokutového území a jeho následný pokus mířil velmi těsně vedle domácí svatyně. Po půl hodině mohl na druhé straně skórovat aktivní Castaignos po centru Joshuy Johna, avšak na poslední chvíli byl zablokován Rémym Amieuxem. V samém závěru prvního poločasu ze střední vzdálenosti napřáhl Dario Tanda, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
V druhém poločase vyložených šanci přeci jen ubylo a hostující celek skvěle bránil, Enschede se v ofenzívě stále trápilo. V 50. minutě se znovu vyznamenal skvělý Šeda. Z velké vzdálenosti vypálil Felipe Gutiérrez a jeho fantastický pokus už směřoval do horního růžku, český gólman ale dokázal v poslední možnou chvíli vyškrábnout míč nad horní tyčku. V dalším průběhu již nebyla ani jedna branka výrazně ohrožena, více ze hry mělo spíše Twente.
To hrozilo především po centrech na krajích zálohy a vytvořilo si několik zajímavých závarů. Šeda zasahovat nemusel, se svými spoluhráči ovšem vyřešil několik obtížných situací. Tu nejvážnější v 80. minutě, kdy chybělo Castaignosovi k zakončení do prázdné branky jen několik decimetrů. Waalwijk se pokusí navázat na úspěšné vystoupení v domácím prostředí se silným Arnhemem, Twente chce zaznamenat první výhru na hřišti konkurenčního Feyenoordu.
Více informací k zápasu
Cocuho svěřenci zrovna nejlépe a velmi brzy mohli prohrávat. Krásnou dalekonosnou ránu Cabrala ale dokázal gólman Zoet vytěsnit na roh. Nadšeně bojující Haag dokázal favorizované hosty v úvodu utkání evidentně zaskočit, přesto však nakonec inkasoval jako první. Georginio Wijnaldum si ve 13. minutě zpracoval vynikající přihrávku Schaarse, zbavil se bránícího hráče a po zemi zakončil přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. Eindhovenský kapitán mohl zakrátko přidat dokonce i druhou branku, ale tentokrát po přesném pasu ze středu pole pálil jen pár centimetrů vedle.
Vedoucí gól PSV aktivitu Haagu výrazně otupil, i proto si další šanci domácí celek vypracoval až po téměř pětadvaceti minutách, kdy Holla zahrál nacvičený signál, Cabral si seběhl do středu šestnáctky a zhruba z patnácti metrů tvrdě vypálil. Zoet byl znovu na svém místě a jeho štiplavý projektil vyrazil.
Namísto vyrovnání nakonec přišla druhá trefa Eindhovenu. Depay vyslal dlouhý pas do domácí šestnáctky a nešťastník Danny Holla uklidil míč hlavou neomylně do vlastní brány - 0:2. Zanedlouho byl rozdíl mezi oběma celky už dokonce tříbrankový. Jetro Willems se vydal na útočný výlet, jako ostřílený útočník prošel mezi čtyřmi protihráči a technickou ranou překonal gólmana Coutinha - 0:3. Haagu se nakonec povedlo ještě před přestávkou alespoň snížit. Gouriye přihrávkou ze strany našel ve vápně PSV neobsazeného Hollu, který tentokrát z první mířil správným směrem - 1:3.
Po změně stran si Eindhoven kontroloval své vedení a soustředil se především na pečlivou obranu. Přesto ale mohl už po pár minutách inkasovat. Znovu se však zaskvěl gólman Zoet, který nepříjemnou střelu Cabrala bravurně vyrazil. Tato šance byla bohužel na hodně dlouhou dobu poslední. Oba celky doplácely především na časté nepřesnosti, a tak se k zakončení dostávaly jen příležitostně. Vytouženého druhého gólu se nakonec Haag dočkal až v samotném závěru. Mike van Duinen si zpracoval dlouhý míč za obranu, využil chyby hostující obrany a krásnou střelou snížil - 2:3. Na vyrovnání už domácí celek nedosáhl.
Více informací k zápasu
Hosté byli naopak téměř bezbranní, nicméně po hodině hry neproměnili velkou příležitost a následně se jim nepovedlo skórovat ani z pokutového kopu. Domácí se mohli dostat do vedení již v 6. minutě, po ráně Christiana Eriksena ale zazvonilo v Amsterdam Aréně pouze břevno. Ajax se přeci jen dočkal o dvě minuty později. Po přímém volném kopu z dobrých třiceti metrů vyrazil polský brankář Filip Kurto míč před sebe a do prázdné branky pohodlně dorážel obránce Ricardo van Rhijn.
Po půl hodině hry se zrodil další světlý moment domácích a náskok favorita zvýšil tradiční střelec Siem de Jong. Opět byl u toho Eriksen, který poslal míč do běhu de Jongovi a ten po průniku do vápna přesně umístěnou ranou nedal Kurtovi šanci - 2:0. Ajax v dalším průběhu kontroloval hru a kráčel si pro tři body. Roda ale mohla utkání ještě zdramatizovat v 63. minutě, kdy se do velké příležitosti probojoval Guus Hupperts.
Ten se ocitl před prázdnou brankou, avšak skvělý brankář Kenneth Vermeer mu na poslední chvíli doslova ukradl míč z kopačky. Rodě svitla ještě větší naděje v 68. minutě, kdy Blind za svůj zákrok ve vápně po standardní situaci dostal žlutou kartu a exekutorem pokutového kopu byl určen Wiljan Pluim. Jenže ten neudržel nervy na uzdě a svůj pokus poslal nad branku Vermera.
Od této chvíle tlak Kerkrade opadl a bylo jasné, že Ajax si už výsledek pohlídá. V 82. minutě přidal definitivní pojistku Viktor Fischer. Po zmatku v pokutovém území se míč odrazil od tyče k zcela volnému teprve devatenáctiletému dánskému mladíčkovi a ten si s bezprostřední blízkosti dokázal poradit - 3:0. Roda si v příštím kole pokusí zvednout náladu v domácím duelu s nováčkem z Cambuuru, Ajax bude bojovat o další body na půdě Alkmaaru, který letos již dokázal přehrát v nizozemském superpoháru.
Více informací k zápasu
PEC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 2:1
04.08.2013 16:30
Góly: 65. Mateusz Klich, 90+2. Guyon Fernandez - 87. Ruben Schaken
Fotbalisté Feyenoordu nezvládli vstup do nové sezóny a překvapivě prohráli na půdě loňského nováčka ze Zwolle. Po bezbrankovém prvním poločase se domácí dostali do vedení v polovině druhého dějství, favorizovaní hosté dokázali srovnat tři minuty před koncem utkání. Když už se zdálo, že nerozhodný výsledek se měnit nebude, tak z ničeho nic udeřil domácí Guyon Fernandez a zařídil tak těsnou výhru PEC.Utkání nebylo příliš bohaté na vyložené šance, a i když Feyenoord častěji tvořil hru, tak pozornou defenzívu soupeře překonat nedokázal. Na druhé straně navíc nedůrazně hlídal hráče soupeře a přistupoval k nim občas velmi pozdě, proto domů odjíždí s prázdnou. Domácí v úvodní čtvrthodině tlačili protivníka na jeho polovině, vážněji ohrozili branku po necelých dvaceti minutách.
Po přízemním centru Rubena Schakena se natahoval po míči Lex Immers, jenže chybělo mu pár decimetrů a gólman Kevin Begois nemusel zasahovat. Ten už v 16. minutě vystřídal jedničku pro tento zápas Diederika Boera, který utrpěl po tvrdém souboji ve vápně zranění a v zápase nemohl pokračovat. Po delší pasáži bez šancí mohli udeřit z ničeho nic domácí v poslední minutě prvního poločasu.
Po střele Maikela van der Werffa předvedl excelentní zákrok Erwin Mulder a vyrazil míč mířící přesně k tyči na rohový kop. Pět minut po změně stran předvedl výbornou individuální akci Jesper Drost a obešel tři protihráče, Muldera ale nakonec neohrozil. Zwolle se dočkalo v 65. minutě, kdy se prosadil Mateusz Klich. Ten po centru Drosta zůstal zcela opomenut obranou Feyenoordu a hlavou nekompromisně překonal bezmocného Muldera.
Hosté postupně zvyšovali tlak, velkou možnost si vypracovali až v 87. minutě a hned z toho byla branka. Po rohovém kopu pálil Stefan de Vrij a trochu se štěstím našel hlavu Schakena, který nedal Begoisovi žádnou šanci - 1:1. Nicméně Zwolle strhlo vítězství na svou stranu ve druhé nastavené minutě po nedůrazu obrany Feyenoordu. Ta nechala na hranici pokutového území projít Fernadéze a jeho perfektní trefa zapadla přímo k tyči- 2:1.
SBV Vitesse - Heracles Almelo 3:1
04.08.2013 14:30
Góly: 27. Kelvin Leerdam, 31. Marcus Pedersen, 81. Renato Ibarra - 90. Matthew Amoah
Vitesse zvládlo vstup do nového ročníku a proti Heraclesu dokázalo s klidem zvítězit 3:1.Do utkání naskakovali domácí jako favorité, přesto to však byli hosté, kteří začali aktivněji. Heracles od úvodních minut útočil a hned ve 13. minutě měl šanci. Na brankové čáře však domácí zachraňoval van Aanholt.
Poté zapnuli i domácí a na hřišti to bylo hodně znát. První akce Vitesse přišla ve 27. minutě. V té měli domácí výhodu přímého kopu, ke kterému se postavil Janssen. Napoprvé trefil zeď, napodruhé však šikovně našel Leerdama, který razantní střelou prostřelil Pasveera.
Domácí byli na koni a chtěli rychle rozhodnout. Na další branku se nemuselo čekat dlouho. V 31. minutě se po přihrávce Kazaišviliho skvěle uvolnil Pedersen a přesnou ranou poslal Vitesse již do dvoubrankového vedení.
První poločas patřil jednoznačně domácímu celku a při vedení 2:0 se zdálo, že je rozhodnuto. I přesto se ale diváci těšili na poločas číslo dvě. Ten začal lépe opět pro hostující mužstvo, když se hned v úvodních minutách Heracles tlačil útoku.
Parádní dvě šance měli hosté po hodině hry. Nejprve v 63. minutě zahrozil Amoah, toho však vychytal perfektní Velthuizen. O dvě minuty později se do šance dostal pro změnu Rosheuvel. I proti němu se domácí brankář vytáhl.
S blížícím se závěrem se hra hodně uklidnila, přesto však domácí ještě zahrozili. V 82. minutě se skvěle uvolnil aktivní Ibarra a tvrdou ranou z pravé strany nedal Pasveerovi žádnou šanci.
Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. Amoah se v 90. minutě objevil sám před Velthuizenem, pohrál si s ním a šikovnou kličkou jej obešel. Následné zakončení a stanovení konečného skóre 3:1 mu nedělalo žádný problém.
FC Utrecht - Go Ahead Eagles 1:1
04.08.2013 14:30
Góly: 15. Davy Bulthuis - 46. Xander Houtkoop
Po ostudném vypadnutí z Evropské ligy se Utrecht příliš nepředvedl ani na ligové scéně. Úvodní duel nového ročníku s Go Ahead Eagles dovedl pouze do remízového konce. Navíc nescházelo mnoho a mohl dokonce prohrát. Kouč Wouters tak má hned několik důvodů k zamyšlení.Utrecht nechtěl ponechat nic náhodě a už od samotného úvodu byl aktivnějším celkem na hřišti. První šanci sice ještě nevyužil, jelikož Toornstra nastřelil pouze břevno, po patnácti minutách hry se už ale mohl radovat. Tommy Oar rozehrál standardní situaci, jeho centr ve vápně Go Ahead lehce přizvedl hlavou Davy Bulthuis a míč zapadl přesně k pravé tyči Roomovy svatyně - 1:0.
Po úvodní trefě Utrechtu se hra přeci jen více vyrovnala, přesto ale hosté nepředstavovali pro bránu Ruitera žádné výraznější nebezpečí. Jedinou gólovku si svěřenci kouče Booye vypracovali v průběhu 33. minuty, kdy míč propadl na neobsazeného Koldera, ten však ve slibné pozici nastřelil pouze clonícího hráče.
Do druhé půle vstoupili Eagles jako vyměnění a už po pár sekundách se radovali z vyrovnávací trefy. Xander Houtkoop pronikl po levé straně, na hranici vápna si narazil se spoluhráčem a z úhlu překonal gólmana Ruitera - 1:1. Vstřelený gól hosty ohromně nakopl. Najednou jich bylo plné hřiště a obránci Utrechtu místy nevěděli, kde jim hlava stojí. Především Jefferey Rijsdijk měl hned dvě velká šance, ale nejprve technicky pálil těsně vedle a hned vzápětí jeho hlavičku bravurně vychytal Ruiter.
Po divoké úvodní patnáctiminutovce, která patřila jednoznačně Go Ahead, vystrčil znovu růžky i Utrecht. Žádnou ze svých příležitostí však nevyužil. V nastaveném čase si pak domácí hráči vybrali obrovskou dávku štěstí, když Van der Linden z přímého kopu orazítkoval tyčku.
Cambuur Leeuwarden - NAC Breda 0:0
04.08.2013 12:30
Góly: -
Velmi nudnou, přesto však vydařenou, premiéru viděli diváci na půdě nováčka z Leeuwardenu. Tamní Cambuur totiž po devadesáti minutách remizoval s Bredou 0:0.Utkání podle očekávání začalo opatrně. Oba celky se rozkoukávaly a zdálo se, že se ani jednomu nechce moc hrát. Přesto se však jeden tým rozhodl k fotbalu. Hostující Breda se osmělila a šla jako první do šance. Psala se 16. minuta a na centrovaný míč si vysoko naskočil Schalk a jeho hlavička skončila na břevně. Odražený míč se následně dostal k volnému Sukovi, který se ocitl ve vyložené šanci. Suk však prázdnou branku nedokázal trefit a skóre se tak neměnilo.
Breda byla aktivnější a ve 28. minutě dokonce vstřelila branku, když se do míče opřel Schalk. Tu však rozhodčí neuznal, protože celé situaci předcházel nepatrný faul.
První poločas byl tedy v mírné režii hostí, přesto však atmosféra na stadionu byla výborná. Utkání se přelilo do druhé půlky a diváci doufali v nějakou tu branku.
Ta mohla přijít v 53. minutě, Breda se opět vrhla do útoku a do šance se dostal Hooi. Ten se objevil sám před brankářem Nienhuisem, kterému následně udělal kličku a ocitl se sám před odkrytou brankou. Hooi však nepochopitelně zaváhal a prázdnou branku netrefil.
Utkání se poté spíše jen dohrávalo. Přesto se domácí dočkali alespoň nějakého vzrušení. Běžela 82. minuta, když se do Lukokiho přihrávky tvrdě opřel Bijker. Jeho pumelice jen těsně minula tyč hostující branky.
SC Heerenveen - AZ Alkmaar 4:2
03.08.2013 20:45
Góly: 22. Alfred Finnbogason (pen.), 54. Alfred Finnbogason, 56. Pele van Anholt, 90+2. Rajiv van la Parra - 50. Mattias Johansson, 88. Aron Jóhannsson (pen.)
Heerenveen parádně vkročil do nového ročníku, když na domácí půdě i v deseti lidech přehrál přijíždějící AZ Alkmaar 4:2.Utkání začalo v poklidném tempu, ovšem netrvalo to dlouho a domácí se aktivně chopili role. Heerenveenu bylo najednou celé hřiště a bylo jen otázkou času, kdy přijde první velká šance. Ta přišla ve 22. minutě a to díky nešikovnosti hostujícího Wuytense, který si v pokutovém území nepočínal zrovna dvakrát nejlépe a po hře rukou nabídl domácímu celku penaltu. K té se postavil ostrostřelec Finnbogason a tvrdou ranou poslal Srdíčka do vedení.
Neuběhlo mnoho a AZ se probudilo. Ihned po inkasované brance začali hosté útočit. Vyrovnání se mohl Alkmaar dočkat ve 29. minutě. V té si na centr ze strany naskočil srbský střelec Gudelj. Jeho hlavičkový pokus ovšem skončil pouze na břevně.
První poločas patřil domácímu celku, který si zaslouženě do toho druhého nesl jednobrankové vedení. Otázkou zůstávalo, zda se Alkmaar dokáže zvednout a minimálně srovnat. Na tuto otázku mělo AZ velmi rychlou odpověď. Po pouhých 5 minutách se k míči dostal Johansson a po skvělé kombinaci a parádní přihrávce za obranu se ocitl sám před brankářem. Johansson se v této pozici nemýlil a šikovnou ranou srovnal.
Domácí však nešli do kolen, naopak! Heerenveen okamžitě začal útočit a věřil, že opět strhne vedení na svou stranu. A netrvalo to dlouho, Alkmaar si vyrovnaný stav užíval pouhé 4 minuty. V 54. minutě si Heerenveen vypracoval tlak, ze kterého vzešla tvrdá rána zpoza pokutového území. Tu brankář AZ ještě zlikvidoval, avšak vyrazil ji tak nešikovně, že útočící Finnbogason ani nemusel střílet. Míč se od jeho těla odrazil tak šikovně, že se zapsal do tabulky střelců a domácí poslal opět do vedení.
Heerenveen byl na koni a tak se ihned po hostující rozehrávce vrhl k napadání. A byl to právě aktivní střelec Finnbogason, který obral chybujícího zadáka o míč. Následná přihrávka nalezla van Anholta, který sám před brankářem již nemohl netrefit a rázem to pro domácí bylo ještě růžovější - 3:1!
Poté se hra hodně uklidnila, domácí si bránili své vedení a zdálo se, že se vše v klidu dohraje. Klid však narušila 71. minuta a v ní nevybíravý zákrok Dijkse, který po ostrém skluzu uviděl okamžitě červenou kartu. Hra se tedy pořádně zamotala a hosté rázem dostali vítr do plachet.
Alkmaar ovšem nebyl brance blíže ani v přesile. Naopak se strachoval při každém centru Heerenveenu. Hostující brankář Alvarado si dnes nepočínal ve vzduchu vůbec dobře. Zajímavý moment se ale urodil v 88. minutě. Po rohovém kopu zahrál v pokutovém území van La Parra rukou a právě za tento přestupek byla nařízená penalta pro hostující Alkmaar. K té se postavil Johansson a svou následnou brankou vykřesal naději.
Zbývalo posledních pár minut, rozhodčí nastavil dlouhé 4 minuty a hosté hru úplně otevřeli s vidinou všechno nebo nic. To se ale nevyplatilo. V 92. minutě se totiž domácí utrhli a sérií rychlých přihrávek se míč dostal až k volnému La Parrovi, který v brejku nezaváhal a chytrou střelou rozhodl o vítězství domácího celku 4:2!
NEC Nijmegen - FC Groningen 1:4
03.08.2013 19:45
Góly: 45. Navarone Foor - 10. Tjarron Chery, 27. Andraž Kirm, 54. David Teixeira, 90. Richairo Živković
Nijmegen se hned v prvním kole přesvědčil, že ani letos na něj nečeká lehká sezóna. Proti Groningenu už od samotného počátku tahal za kratší konec provazu a nakonec prohrál, nutno dodat, že zcela po zásluze, vysoko 1:4.Utkání začalo nudnou bitvou odehrávající se výhradně ve středu pole, přesto se už po necelých deseti minutách radovali hosté ze vstřelené branky. Texeirovu tečovanou střelu vyrazil gólman Johnsson pouze ke kopačkám Tjarrona Cheryho, který si udělal prostor k zakončení a poslal míč do prázdné brány - 0:1.
Chery, pro kterého to byla v dresu Groningenu ligová premiéra, odehrál první poločas ve velké pohodě. V 21. minutě měl další gólovou šanci, ale tentokrát Johnsson předvedl o poznání přesvědčivější zákrok a jeho nepříjemnou střelu vytěsnil na roh. O šest minut později už se Groningen přeci jen radoval. Všichni očekávali, že Andraž Kirm bude přihrávat na nabíhajícího Texeiru, slovinský křídelník ale překvapivě zvolil zakončení a povedeným lobem navýšil vedení svého celku - 0:2. Nijmegenu se povedlo utkání zdramatizovat těsně před přestávkou, kdy Hemlein odcentroval z pravé strany, našel hlavu Navarona Foora a ten s přehledem zakončil - 1:2.
Po změně stran domácí fanoušci věřili, že jejich miláčci do druhé půle vletí po hlavě a pokusí se urychleně vyrovnat, ovšem nic takového se nestalo. Ze strany Nijmegenu přišlo jen obrovské trápení. V 54. minutě navíc Groningen opět navýšil své vedení na rozdíl dvou branek. Kostić předložil míč před bránu Texeirovi a ten jej bez problémů uklidil do sítě - 1:3.
Ani po třetím gólu se Nijmegen nedokázal vzchopit, a tak Groningen s přehledem kontroloval hru a směřoval za vítězstvím. Těsně před koncem řádné hrací doby pak navíc přidal ještě čtvrtý gól, když se hlavou prosadil teprve šestnáctiletý talent Richairo Živković.
FC Twente - RKC Waalwijk 0:0
03.08.2013 19:45
Góly: -
Fotbalisté Twente nevkročili do nového ročníku Eredivisie zrovna nejlépe a s podceňovaným Waalwijkem uhráli doma pouze bezbrankovou remízu, což je pro ně hned v úvodu ztráta. Twente bylo po většinu zápasu lepším týmem, drželo míč častěji na kopačkách a navíc si vytvořilo mnoho vyložených šancí, zatímco RKC pouze jedinou. Skvělou premiéru zažil český gólman Jan Šeda a hlavně jeho zásluhou hosté neinkasovali.Ještě loni mladoboleslavský gólman od samého začátku působil velmi jistě a po čtvrthodině hry předvedl první dobrý zákrok. V tváří tvář se proti němu totiž objevil Luc Castaignos, nicméně míč nebyl úplně v klidu a po slabé ráně zasáhl Šeda s přehledem. Ihned na to se ocitl před Šedou po nedůrazu hostující defenzívy Quincy Promes, jenže ani on brankáře RKC nepropálil a vybojoval pouze rohový kop.
Hosté se do největší příležitosti utkání dostali přesně po dvaceti minutách hry. Kenny Andersen dostal nezištnou přihrávku do pokutového území a jeho následný pokus mířil velmi těsně vedle domácí svatyně. Po půl hodině mohl na druhé straně skórovat aktivní Castaignos po centru Joshuy Johna, avšak na poslední chvíli byl zablokován Rémym Amieuxem. V samém závěru prvního poločasu ze střední vzdálenosti napřáhl Dario Tanda, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
V druhém poločase vyložených šanci přeci jen ubylo a hostující celek skvěle bránil, Enschede se v ofenzívě stále trápilo. V 50. minutě se znovu vyznamenal skvělý Šeda. Z velké vzdálenosti vypálil Felipe Gutiérrez a jeho fantastický pokus už směřoval do horního růžku, český gólman ale dokázal v poslední možnou chvíli vyškrábnout míč nad horní tyčku. V dalším průběhu již nebyla ani jedna branka výrazně ohrožena, více ze hry mělo spíše Twente.
To hrozilo především po centrech na krajích zálohy a vytvořilo si několik zajímavých závarů. Šeda zasahovat nemusel, se svými spoluhráči ovšem vyřešil několik obtížných situací. Tu nejvážnější v 80. minutě, kdy chybělo Castaignosovi k zakončení do prázdné branky jen několik decimetrů. Waalwijk se pokusí navázat na úspěšné vystoupení v domácím prostředí se silným Arnhemem, Twente chce zaznamenat první výhru na hřišti konkurenčního Feyenoordu.
ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2:3
03.08.2013 18:45
Góly: 45. Danny Holla, 90+3. Mike van Duinen - 12. Georginio Wijnaldum, 27. Danny Holla (vl.), 33. Jetro Willems
Po amsterdamském Ajaxu vstoupil úspěšně do nového ročníku další z aspirantů na titul PSV Eindhoven. Loňský vicemistr uspěl na půdě Haagu a domů si odváží vítězství v poměru 3:2.Cocuho svěřenci zrovna nejlépe a velmi brzy mohli prohrávat. Krásnou dalekonosnou ránu Cabrala ale dokázal gólman Zoet vytěsnit na roh. Nadšeně bojující Haag dokázal favorizované hosty v úvodu utkání evidentně zaskočit, přesto však nakonec inkasoval jako první. Georginio Wijnaldum si ve 13. minutě zpracoval vynikající přihrávku Schaarse, zbavil se bránícího hráče a po zemi zakončil přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. Eindhovenský kapitán mohl zakrátko přidat dokonce i druhou branku, ale tentokrát po přesném pasu ze středu pole pálil jen pár centimetrů vedle.
Vedoucí gól PSV aktivitu Haagu výrazně otupil, i proto si další šanci domácí celek vypracoval až po téměř pětadvaceti minutách, kdy Holla zahrál nacvičený signál, Cabral si seběhl do středu šestnáctky a zhruba z patnácti metrů tvrdě vypálil. Zoet byl znovu na svém místě a jeho štiplavý projektil vyrazil.
Namísto vyrovnání nakonec přišla druhá trefa Eindhovenu. Depay vyslal dlouhý pas do domácí šestnáctky a nešťastník Danny Holla uklidil míč hlavou neomylně do vlastní brány - 0:2. Zanedlouho byl rozdíl mezi oběma celky už dokonce tříbrankový. Jetro Willems se vydal na útočný výlet, jako ostřílený útočník prošel mezi čtyřmi protihráči a technickou ranou překonal gólmana Coutinha - 0:3. Haagu se nakonec povedlo ještě před přestávkou alespoň snížit. Gouriye přihrávkou ze strany našel ve vápně PSV neobsazeného Hollu, který tentokrát z první mířil správným směrem - 1:3.
Po změně stran si Eindhoven kontroloval své vedení a soustředil se především na pečlivou obranu. Přesto ale mohl už po pár minutách inkasovat. Znovu se však zaskvěl gólman Zoet, který nepříjemnou střelu Cabrala bravurně vyrazil. Tato šance byla bohužel na hodně dlouhou dobu poslední. Oba celky doplácely především na časté nepřesnosti, a tak se k zakončení dostávaly jen příležitostně. Vytouženého druhého gólu se nakonec Haag dočkal až v samotném závěru. Mike van Duinen si zpracoval dlouhý míč za obranu, využil chyby hostující obrany a krásnou střelou snížil - 2:3. Na vyrovnání už domácí celek nedosáhl.
AFC Ajax - Roda JC 3:0
02.08.2013 20:00
Góly: 8. Ricardo van Rhijn, 32. Siem de Jong, 82. Viktor Fischer
Fotbalisté Ajaxu vykročili za obhajobou titulu podle očekávání a na úvod celkem snadno zdolali Rodu 3:0. O svém vítězství rozhodli už v úvodní půlhodině, kde vsítili dvě branky a náskok pojistili v závěru zápasu. Ajax byl po celou dobu jasně lepším týmem a vytvořil si více vyložených šancí. Téměř v celém průběhu rozebíral obranu Rody přízemní kombinací a rychlým přechodem do útoku, především pak po křídlech.Hosté byli naopak téměř bezbranní, nicméně po hodině hry neproměnili velkou příležitost a následně se jim nepovedlo skórovat ani z pokutového kopu. Domácí se mohli dostat do vedení již v 6. minutě, po ráně Christiana Eriksena ale zazvonilo v Amsterdam Aréně pouze břevno. Ajax se přeci jen dočkal o dvě minuty později. Po přímém volném kopu z dobrých třiceti metrů vyrazil polský brankář Filip Kurto míč před sebe a do prázdné branky pohodlně dorážel obránce Ricardo van Rhijn.
Po půl hodině hry se zrodil další světlý moment domácích a náskok favorita zvýšil tradiční střelec Siem de Jong. Opět byl u toho Eriksen, který poslal míč do běhu de Jongovi a ten po průniku do vápna přesně umístěnou ranou nedal Kurtovi šanci - 2:0. Ajax v dalším průběhu kontroloval hru a kráčel si pro tři body. Roda ale mohla utkání ještě zdramatizovat v 63. minutě, kdy se do velké příležitosti probojoval Guus Hupperts.
Ten se ocitl před prázdnou brankou, avšak skvělý brankář Kenneth Vermeer mu na poslední chvíli doslova ukradl míč z kopačky. Rodě svitla ještě větší naděje v 68. minutě, kdy Blind za svůj zákrok ve vápně po standardní situaci dostal žlutou kartu a exekutorem pokutového kopu byl určen Wiljan Pluim. Jenže ten neudržel nervy na uzdě a svůj pokus poslal nad branku Vermera.
Od této chvíle tlak Kerkrade opadl a bylo jasné, že Ajax si už výsledek pohlídá. V 82. minutě přidal definitivní pojistku Viktor Fischer. Po zmatku v pokutovém území se míč odrazil od tyče k zcela volnému teprve devatenáctiletému dánskému mladíčkovi a ten si s bezprostřední blízkosti dokázal poradit - 3:0. Roda si v příštím kole pokusí zvednout náladu v domácím duelu s nováčkem z Cambuuru, Ajax bude bojovat o další body na půdě Alkmaaru, který letos již dokázal přehrát v nizozemském superpoháru.
Tabulka
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Groningen | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | 3 | |
2. | AFC Ajax | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | 3 | |
3. | SC Heerenveen | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:2 | 3 | |
4. | SBV Vitesse | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 | |
5. | PSV Eindhoven | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 | |
6. | PEC Zwolle | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 | |
7. | Go Ahead Eagles | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 | |
FC Utrecht | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 | ||
9. | Cambuur Leeuwarden | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 | |
FC Twente | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 | ||
NAC Breda | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 | ||
RKC Waalwijk | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 | ||
13. | ADO Den Haag | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | 0 | |
14. | Feyenoord Rotterdam | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 | |
15. | AZ Alkmaar | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | 0 | |
16. | Heracles Almelo | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 | |
17. | NEC Nijmegen | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | 0 | |
18. | Roda JC | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | 0 |
Autor: EuroFotbal.cz
Komentáře (55)
Přidat komentářškoda RODY že nehrali nič mohol to byť zaujímavý zápas
2. Pro Ajax
za tiket no
dobry start
Hra byla dobrá. Akorát ten Bojan je takovej strašně pobrkanej a měl by víc nahrávat, obzvlášť jak tam jednou běžel sám bránu a nalevo měl úplně volnýho tuším Sigiho a ten truhlík místo toho vystřelil a ještě podzklouzl. Jinak dobrý výkon, hlavně Eriksen a De Jong
bojan se do toho dostane. potřebuje trochu herní praxi
jede se na titul po 1, kole v tom mám jasno
ten fischer bude asi nemálo dobrej
Dánové mají tak výborné fotbalisty a přesto v naší kval. skupině jsou skoro poslední.
a to dnes odohral podľa môjho názoru jeden z najnevydaranejších zápasov keď to porovnám s výkonmi z jarnej časti v drtivej väčšine zápasov.....
Ajax je hodně silnej tým a dokázali to v předchozích letech , kdy třeba až ze 6 místa v půlce sezony dokázali vyhrát titul
Nechápu smysl tohoto komentu
čti jeste jednou
do takýchto zápasov snáď zaradí občas aj Lobotku, dnes tam nemal čo pokaziť ani pri tom jeho Simply football ..... http://www.youtube.com/watch?v=N4Fwh9sETbQ
Zbavili sme sa po 2 rokoch jednej masivnej naplaveniny a teraz sa tu rysuje dalsia? To teraz budes fandit Ajaxu kvoli jednemu Slovakovi, ktory bude rad, ze bude obcas podavat lopty svojim treningovym spoluhracom?
?? ty si mimo kamarát škoda reči...
No len aby si sa seredne nemylil a z nasratosti nezacal fandit Feyenoordu
já zase začal přát v Corgoň lize Trenčínu a začal jsem sledovat i ostatní výsledky po očku.. A už ani slovo o tom hráči Vitesse co přetoupil do Swansea! Buďme rádi, že je tu klid od Sparťanů! Zítra je doufám v Brně zase obereme o body
V PL sekcii sa ta naplavenina strati
písal som to pred pár dňami, najviac načo sa teším je De Kuip a Feynoord, Ajax mám už roky rád pre ich prácu s mládežou a celú tú iskri historie Ajaxu...ja proste niesom klasický tip ktorý jeden klub miluje a druhý nenávidi....áno mám najoblubenejšie kluby, ale vôbec nemám kluby ktoré nenáviidima alebo nemám rád, sú možno niektore ktoré sú max. menej sympatické, a skôr ako o fandenie, ide o to že sa o ten futbal, kluby, ligu atˇproste zaujímam....
Ok, Bony je pryč, přicházim já s Fišerkem...
FISCHEEEEEEER! ♥
Ten je můj, si nepamatuješ tamtu debatu ohledně Vikiho?
Ne, každopádně já znam Fišerka už od doby, cos eště tahal kačera.
Fischer letos aspoň 20 gólů dá, pokud se nezraní..
Za rok by mohl tak 30.. A pak přestup výš.. :-)
Tak toto bola hodne špaténka. Bude to zaujímavá sezóna.
No, vidím to letos pozotivně pro AJAX .. snad Eriksen ještě sezonu vydrží, teď mu to slušně hraje!
kks v holandsku tuším v každom zápase dajú obidve mužstvá gól, asi začnem na to podávať
Richairo Živković 16 let, slušný
prichod alfreda do brem je uz zrejme passe ze?
Opravdu netuším, co si Cocu od týmu, který dnes postavil, slibuje. To skutečně věří, že s touto partou mladíků vyhraje titul? Ajax jim nedá sebemenší šanci.
tato parta mladikov je cielena, vie hrat futbal a este ukaze veci nie je to totizto hocijaka parta mladikov, o titul sa bude bojovat
a co má ajax? taky mladíky
nerozumí tomu.
Jasně, ale není mladík jako mladík. Skutečně si myslíte, že je Locadia lepší než například Matavž nebo Toivonen? To samé Bakkali. Loni hrál za juniorku a najednou má z ničeho nic táhnout první mužstvo. Vypadá to, jako by se Cocu inspiroval u De Boera, ale v tomto případě si myslím, že si Cocu dříve nebo později nabije hubu.
tak mne Matavz s Toivonenom na lavicke az tak nevadia, navyse si mozu zahrat aj cez tyzden v poharoch ked bude treba skusenosti, chap ze Cocu aj vedenie to takto chceli a ked aj nevyhraju titul tento rok, to ze su taki mladi znamena obrovsky potencial a uvidis ako budu valit o par rokov, Locadia v porovnani inymi hracmi Ered v jeho veku je na tom dobre
Locadia má k tomu potenciál. Matavž, žádný kanonýr není a Toivonen už taky ne. Doufám, že ještě toto léto přestoupí. Bakkali zatím předvádí nadstandartní výkony, tak nechápu proč by neměl hrát. Jak se rodí velcí fotbalisté? Tak že mají velký talent a prostor ho ukázat. Věk nehraje roli..
A nepsal bych, že se Cocu inspiruje u De Boera...mladým fotbalistům dávají prostor ve spoustě klubů.
Groningen na titul
Letos titul FEYENOORD ROTTERDAM
nebool by som proti, De Kuip hore nohami
Neřekl bych, že Ajax nedal Kerkade šanci. Kdyby Roda nezahodila penaltu a jednu vyloženou šanci výsledek by byl úplně jiný
Kdyby ... základem je hra, to že si každý mužstvo proti Ajaxu vytvoří nějakou šanci je naprosto logický, s tím jak se hrnou do útoku maj v zadu velký okna
Tak potom se nedá říct, že Ajax nedal Rodě šanci :D Myslim, že druhý poločas byl více než vyrovnaný.
Tak já nevím, co kdo kde psal... jen podotýkám, že fotbal Ajaxu a Rody byl úplně někdě jinde a jednoznačná výhra naprosto zasloužená... jak je napsáno v reportu "Ajax byl po celou dobu jasně lepším týmem a vytvořil si více vyložených šancí. Téměř v celém průběhu rozebíral obranu Rody přízemní kombinací..."
alkmar bez altidoreho není to bejvávalo
feynoord
jen tak dál
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele