Představení účastníků Eura 2020 - Anglie

08.06.2021, 17:27
Profily, historie
Harry Kane (© AFP)
José Mourinho se před pár dny nechal slyšet, že trénovat Anglii je spolu s koučováním Brazílie ta nejtěžší reprezentační práce ze všech. Je pravda, že na lavičce Albionu se před současným koučem Garethem Southgatem vystřídala četná řádka jmen, z nichž část rozhodně nedosahovala velikosti této výzvy. Nic to ale nemění na tom, že Three Lions na velkých turnajích zkrátka něco svazuje.

Anglie patřila poslední roky pokaždé k hlavním favoritům šampionátu. Obrovská očekávání jsou zaprvé spojená s mimořádně (minimálně na papíře) silným kádrem. Dodnes se na sociálních sítích vždycky jednou za čas objeví tahle fotka s popiskem "Jak je sakra možné, že tenhle tým nikdy nic nevyhrál."

Velký optimismus obvykle vzbuzují i výsledky v kvalifikaci. Od října roku 2009 až do listopadu 2019 Albion neprohrál kvalifikační zápas. Tuhle sérii, která trvala impozantních 43 duelů, shodou okolností ukončili v Edenu Češi. Výsledek na samotném turnaji ovšem za očekáváním vždycky daleko zaostal.

A když se po skutečně mizerných účastech na MS 2014 (konec ve skupině) a Euru 2016 (ostudný konec v osmifinále s Islandem) paradigma kolem anglické reprezentace konečně začalo proměňovat, přišlo ruské tažení světovým šampionátem. I když nakonec Kaneovi zvlhnul střelný prach a football did not come home, euforie fanoušků pravděpodobně ještě nestačila vyprchat.

Ambice na medaili teď ještě posiluje skutečnost, že Anglii vlastně čeká domácí turnaj. Ani hojně kritizovaný paskvil letošního Eura rozpliznutého po celé Evropě nesebral Southgateově partě tři zápasy ve skupině ve Wembley, no a pokud půjde vše podle plánů, další tři přijdou v osmifinále, semifinále a finále. A ta čtvrtfinálová zastávka v Římě? Příjemné zpestření...

Malují si to na ostrovech moc pěkně. Bodejť by taky ne, když ještě navrch ke vší téhle přehajpované anglické mentalitě přidáte objektivní fakt, že zatímco jedna generace kolem Harryho Kanea, Jordana Hendersona či Harryho Maguirea dosáhla na vrchol, dorůstá vedle nich nová svěží ekipa s Jadonem Sanchem, Masonem Mountem, Philem Fodenem, Declanem Ricem, Marcusem Rashfordem, a tak dále a tak dále...

Reprezentaci šetří i jindy nemilosrdný anglický tisk. Všichni se všemi možnými způsoby snaží promasírovat nároďáku trapézy a vtlačit ho do boje. Avšak sejmout z nich tlak je zhola nemožné.

"Ano, pokud vypadneme před semifinále, pravděpodobně to bude považováno za selhání. Jsme realisté, musíme s takovým očekáváním žít. Vnímáme pozornost kolem týmu," potvrdil před týdnem předchozí věty Gareth Southgate.

A třeba taky vtiskl svým borcům potenciální polibek smrti. Takové nadšení kolem anglického nároďáku prostě úplně pokaždé předchází průšvihu. Nepomáhá ani nejistý zdravotní stav nepostradatelné opory defenzivy Harryho Maguirea nebo nezanedbatelný zádrhel v rozlosování. Vítěz skupiny D, v níž je spolu s Českem právě i Anglie, totiž narazí na druhý tým "eFka".

Tak kdo rozesmutní Albion letos? Francie, Portugalsko, nebo Německo? Či se snad podruhé v krátkém období skutečně dočkáme anglické jízdy levým jízdním pruhem až k medailovým bránám?

Fotbal v zemi


V úvodu jsme se pokusili zevrubně nahlédnout do mentality fanoušků v Anglii, kteří vlastně ani nemůžou o svém týmu přemýšlet jinak než jako o nejlepším mančaftu Evropy. Hvězdná jména, řada z nich má za sebou nejlepší sezónu v kariéře; a vzkvétá i klubový fotbal.

Zatímco v pětiletce 2014-2018 patřila nejlukrativnější místa scény španělským celkům, právě před třemi lety se misky vah naklonily zpátky na ostrovy. V posledních čtyřech finále Ligy mistrů bylo pět anglických týmů - kvalitativní rozložení do širšího spektra posiluje účast čtyř různých klubů.

Zároveň nejde o pouhou ekonomickou převahu nesouvisející s reprezentací, jak by se někomu mohlo zdát. Zásluhou Chelsea a Manchesteru City si letos ve finále Ligy mistrů na vlastní kůži vyzkoušelo vrchol klubové sezóny hned sedm členů národního výběru Albionu. A všichni v základní sestavě. Částečně srovnatelné kvantum už skýtá jen reprezentace Německa (4 finalisté).

A tak se kolébka fotbalu zase aspoň na čas vrátila tam, kam se sama před zhruba 150 lety, kdy sportu vyznávajícímu míč kopaný, sepsala první pravidla. Na vrchol.

Když už naťukáváme historické konotace, připomeňme úplný fotbalový pravěk. Respektive středověk, kdy bylo kopání do míče považováno za méněcenný způsob trávení volného času. Král Edvard I. Ve 13. století nesl jen nelibě, když mladí čutali do čehosi kulatého, namísto aby se věnovali tréninku lukostřelby a chystali se na vstup do armády.

Z rochesterského biskupství se dokonce nesly zkazky, že fotbal je hrou ďábla.

A přece, v současnosti, když se zrovna svět nekrčí před pandemií koronaviru, se v Anglii na fotbal chodí jako do kostela. Byť to může znít jen jako fráze, vězte, že navštívit stadion třeba na Boxing Day (26. prosinec), je pro Angličany něco jako jít u nás na Štědrý den na půlnoční.

Tradiční společnost žije svým preferovaným sportem. Tak tradičně, že prezidentem fotbalové asociace, i když pochopitelně čestným a bez reálných pravomocí, je Princ William. Mimochodem vášnivý fanoušek Aston Villy, kterému dokonce kapitán Jack Grealish sděluje informace o svém zdravotním stavu dřív než médiím.

Infograficky



autor: Marek Ustohal

Turnajová historie


Přestože historicky první mistrovství Evropy vyhráli Sověti už v roce 1960, Anglie se poprvé zúčastnila Eura až o osm let později. Roku 1964 neuspěla v náročné kvalifikaci, zatímco ještě o čtyři léta dříve se do ní dokonce ani nepřihlásila.

Hned na první pokus to však zacinkalo. Ono, abychom předešli přehnaným představám, tehdy na Euro postupovaly jen čtyři týmy - takže samotná účast už znamenala dost velkou pravděpodobnost medailového úspěchu. Ještě v roce 1968 navíc po nerozhodném prodloužení určoval postupujícího do finále hod mincí. To stálo boj o zlato SSSR, který pak v utkání o bronz porazili právě Angličané.

A třetí místo je dodnes nejvýraznější stopou Albionu na evropských šampionátech. Srovnatelný úspěch zaznamenali Three Lions až v létě 1996 - tehdy Gascoigne a spol. vybojovali semifinále. Mezitím nastalo notoricky známých Thirty years of hurt, jinými slovy pouhé tři účasti na Euru z šesti - a vždycky konec už ve skupině.

A po domácím Euru to vypadalo podobně. 2000 - konec ve skupině, 2004 - čtvrtfinále, 2008 - konec v kvalifikaci a.k.a. legendární Robinsonova minela, 2012 - čtvrtfinále, 2016 - osmifinále.

Cesta na šampionát


Už z úvodu je jasně patrné, že na světě snad neexistuje reprezentace, která by kvalifikace (na rozdíl od následných turnajů) milovala víc než Anglie. A to není hyperbola. Za posledního jedenáct a půl roku prostě Three Lions prohráli jenom s Českem, a to je skutečná rarita srovnatelná snad jen s dominancí Nového Zélandu v Oceánii. Tomu to navíc většinou pokazí interkontinentální baráž.

Nejinak suverénně si Albion počínal i při pouti za letošním Eurem. Ba co víc, ještě suverénněji. Když vynecháme omílané zaváhání v Praze, naskytne se nám výsledkový seznam, který má s fotbalem jen málo společného.

Vezměte si, jak se s Černou Horou, Bulharskem a Kosovem natrápili právě Češi. A Anglie? 5:1, 7:0, 4:0, 6:0, 5:3 a 4:0. K tomu přičtěme triumf 5:0 s naším nároďákem ve Wembley. Každý zápas nemilosrdná řežba, jejímž prostřednictvím Albion demonstroval svou sílu.

Především pochopitelně v ofenzivě, kterou neomylně táhnul kapitán Harry Kane. Útočník Tottenhamu se gólově prosadil ve všech osmi zápasech, dvakrát zaznamenal hattrick a po zlaté kopačce z MS 2018 obsadil čelo tabulky střelců i v kvalifikaci na následující evropský šampionát.

Trenér — Gareth Southgate



zdroj: AFP

K A týmu Albionu byl přizván vlastně narychlo a v nouzi. Když praskla aféra nahrávek "Big" Sama Allardyce, musela FA jednat - a uchýlila se vlastně k logickému řešení. Z jednadvacítky povýšila Garetha Southgatea. Od jmenování uplynulo skoro pět let, a když se za nimi ohlédneme, můžeme jen uznale pokývat hlavou a konstatovat, že od dob Sira Bobbyho Robsona si takhle dobře ještě žádný manažer nevedl. A možná můžeme hledět až k památnému roku 1966, tedy jedinému anglickému zlatu na velkém turnaji.

Je to úplně jednoduché, úspěchy trenéra jsou přímo odvozené od výsledků. A ty hovoří jasně. Od Alfa Ramsieho (zlato MS 1966, bronz ME 1968) nikdo takhle úspěšný nebyl. Ani Robson, ani Terry Venables, jenž dovedl Anglii do semifinále Eura 1996.

Gareth Southgate zvládl obě svoje kvalifikace na jedničku podtrženou. Ze sedmnácti zápasů navíc čtrnáctkrát zvítězil a prohrál jen jednou. No a semifinále světového šampionátu je zkrátka úspěch úplně pro každý tým, byť po pouti Albionu zbyla na jazyku pachuť bramborového škrobu.

Bývalý šéf Middlesbrough byl vždycky brán spíš za defenzivnějšího pragmatika. Rozhodně to není impulsivní trenér se sklonem riskovat. Když se ale ohlédneme za zmíněnou kvalifikací právě na tohle Euro, jak vidno, s velkým množstvím ofenzivního talentu umí i Southgate vyhrávat spíš hokejovým, nebo dokonce tenisovým způsobem.

Padesátiletý kouč umí hrát na dva i tři stopery. Na prvním turnaji uspěl se systémem 3-5-2, ale letos to podle všeho vypadá spíš na 4-3-3. A věřte, že v případě Garetha Southgatea je to vážně progresivní krok.

Tahoun týmu — Harry Kane



zdroj: AFP

Kde jsou ty časy, co poprvé překonal hranici 30 gólů v jedné sezóně a vzduchem lítaly fráze jako "one season wonder". No jéje, to jsme byli všichni ještě mladí. Dneska marně čekáme, kdy tahle šílená seven seasons wonder konečně zhasne...

Nějak se k tomu Harry Kane nemá. Místo toho se během let drze vyprofiloval v jednoho z nejlepších zakončovatelů světa a po letošku můžeme s klidným srdcem říct, že i v dost možná v nejkomplexnějšího útočníka planety. Vyjma Messiho, samozřejmě, ale ten se s obyčejnými smrtelníky srovnávat nedá.

Tak trochu se lídr Tottenhamu vydal ve šlépějích Waynea Rooneyho, jenž v podzimu své kariéry klesal hlouběji do pole a tvořil hru. Několik zápasů za Everton nebo Derby dokonce startoval jako střední záložník a připomínal nejen zevnějškem Paula Scholese. Nutno ale říct, že Rooney tyhle kroky podnikl hlavně proto, že ztratil dynamiku. Harry Kane spadává do středu hřiště prostě proto, že - jak vtipně poznamenal José Mourinho - je u Spurs nejen nejlepší devítka, ale taky desítka, osmička a šestka.

Asi je zbytečné psát další superlativy o báječné sezóně Harryho Kanea. Vždyť ono stačí jednoduše zdůraznit, že kraloval v Premier League jak mezi střelci zásluhou 23 branek, tak i mezi nahrávači. Asistoval u 14 gólů a překonal i takové kreativní modly, jakými jsou Kevin De Bruyne, Bruno Fernandes nebo Jack Grealish.

Sklony padat v sestavě dolů do středu hry má Kane i v anglickém nároďáku a sám Gareth Southgate se nechal slyšet, že v tom nevidí problém. Ten by však určitě mohl nastat v momentu, kdy by se střelecky zasekli Sterling, Foden, Mount a další. Důležitý faktorem je totiž i to, že tyhle Kaneovy sestupy níže musí křídla či ofenzivní záložníci využít naopak k zabijáckým momentům ve vápně. A Heung-min Son za Anglii nehraje.

Když už jsme naťukli Tottenham, stálo by za to zmínit, že Harry Kane nejede na Euro úplně s čistou hlavou. Má sice u Kohoutů podepsáno ještě na tři roky, jenže fotbalista takového kalibru prostě nemůže hrát Konferenční ligu proti Slovácku. Po Euru tak možná bude brzy osmadvacetiletý fotbalista stát před nejdůležitějším rozhodnutím v kariéře.

Osobnost týmu — Jordan Henderson



zdroj: AFP

Jednou důležitou postavou Anglie je Harry Kane, další je určitě Harry Maguire a spolu s ním taky Jordan Henderson. A teď si dva z nich škrtněte. Gareth Southgate klepe fyzioterapeutům a kondičním trenérům na dveře snad co hodinu, aby dostal informace, jak na tom Maguire s Hendersonem jsou. Zaprvé proto, že jsou to zkrátka vynikající fotbalisté. Zadruhé však z toho důvodu, že jejich účast na hřišti pozvedá Albion především po psychické stránce.

V dnešním fotbale je málo osobností. Doby Terryho, Vidiće, Keana, Vieiry, Adamse, Keowna, ale i třeba Gerrarda, Lamparda, nebo z jiných krajin Gattusa a Puyola, jsou tytam. Opravdové a ryzí persony z nejpopulárnějšího sportu světa vymizely a v každé lize se dají spočítat na prstech jedné ruky či dvou.

O to cennější je mít v kádru muže jako je Jordan Henderson. Borce, který zkrátka tým posílí dobrým výkonem a ještě silnějším hlasem. Potřebujete ho v dlouhé ligové sezóně, potřebujete ho cestou v Lize mistrů, ale možná ještě víc ho potřebujete v tak krátkém turnaji, jakým Euro je. Stačí jednou ztratit momentum, prohrát jeden zápas a může být konec.

A Jordan Henderson takový je. Osobnost tak silná, aby povzbuzováním dokázala tým vrátit na správnou kolej a zpět do zápasu. Velká smůla, že se v únoru zranil a na čtvrt roku úplně vypadnul z herního tempa. Vrátil se až předevčírem na poločas proti Rumunsku. Dobrou zprávou je, že celých 45 minut zvládl a zdá se být v dobrém zdravotním stavu. Horší ale je, že ve velkém tempu zatím asi celý zápas nevydrží; navíc může nějaký čas trvat, než se vrátí do optimální herní pohody.

Ať tak, nebo onak, Southgate je určitě rád, že Hendersona má alespoň v nominaci. Umím si představit, že - i kdyby jen na lavičce náhradníků - přítomnost takto silné osobnosti bude mít na anglickou reprezentaci pozitivní vliv.

Na prahu slávy — Phil Foden



zdroj: AFP

Práh slávy už tenhle mladík patrně překročil, ale nenechte se zmást tím přebujelým hypem, který mají Angličani v oblibě. Vzpomeňme na Walcotta, Wilsherea, Barkleyho, Loftus-Cheeka... a bude jich ještě mnohem víc. Ti všichni se minimálně na měsíc v průběhu svých náctiletých fotbalových pasáží dostali po bok Rooneyho jako talenty div ne z astrálních sfér se zářnou budoucností. U Phila Fodena by to ale opravdu mohlo klapnout.

I když se to možná nezdá, ofenzivní záložník Manchesteru City teprve před dvěma týdny oslavil jednadvacáté narozeniny. Proč by se to nemělo zdát? No možná proto, že Foden už dobré tři roky balancuje na hranici základní sestavy a lavičky náhradníků v jednom z nejlepších týmů světa. Až letos ale definitivně zaujal i náročného Guardiolu, prorazil mezi opory týmu a nasbíral víc startů v základu než ve všech třech předchozích ročnících dohromady.

Pro Fodena to byl opravdu fantastický rok. Zakončil ho s bilancí 50 zápasů, 16 gólů, přičemž za nejlepším střelcem týmu, Ilkayem Gündoganem, zaostal jen o jednu branku Odměnou mu byl nejen anglický titul, ale i trofej pro nejlepšího mladého hráče sezóny. Většinu duelů začínal na pozici levého křídla, ale bylo by velmi krátkozraké nahlížet na něj jako na typického křídelníka.

Možná to má co dočinění s tím, že ho koučuje právě Guardiola. Phil Foden je totiž povahou spíš ofenzivní záložník, má velké sklony stahovat se do středu pole, a když je to potřeba (a není vedle vás zrovna De Bruyne), taky pomáhat s tvorbou hry. Fodenova budoucnost je určitě centrálnější - a třeba právě v reprezentaci by si klidně pozici ofenzivního záložníka mohl střihnout. Kór s tímhle účesem à la Gazza.

Zatím má však pořád ještě rezervy v rozhodování se v závěrečné třetině hřiště, kvůli čemuž jej Guardiola "uklízel" víc na kraj. Do klíčové role uprostřed se prý ještě musí zklidnit a vyzrát. No, taky je mu 21. Na všechno má ještě mraky času.

Pravděpodobná sestava a taktický profil týmu




Jako by se Gareth Southgate v jednotlivých reprezentačních cyklech snažil dát najevo, že oplývá variabilními strategiemi a nenechá se zaškatulkovat do jednoho dogmatického systému. Na posledním mundialu jsme sledovali Sterlinga s Kanem na hrotu rozestavení 3-5-2, kvalifikaci na letošní Euro odbavil Southgate v systému 4-3-3, zatímco v Lize národů hrála Anglie pro změnu 3-4-3.

Nejpravděpodobněji se nyní jeví tradiční 4-3-3. I proto, že na něj Albion vsadil jak v březnové kvalifikaci MS, tak v přípravném utkání s Rakouskem i v generálce proti Rumunsku. Hra na tři stopery a křídelní obránce nabízí Southgateovi trochu konzervativnější alternativu, které se můžeme dočkat proti těžším soupeřům, respektive týmům, jež také praktikují podobný systém. No a nebo jednoduše tehdy, když úvodní duel s Chorvatskem nevyjde.

Jedno z mála jistot v základní sestavě je pozice brankáře. Jordana Pickforda už z role jedničky vystrkávali Nick Pope a Dean Henderson, ale závěr sezóny ukázal, že strážce anglické svatyně se od MS 2018 měnit nebude. Totiž, zatímco skvěle chytající Pope se před měsícem zranil, Henderson se nesetkal s optimální formou, která ho v minulé sezóně postavila na piedestal přede všechny ostatní brankáře Premier League. A k tomu všemu Pickford na jaře chytá nejlíp za poslední roky.

Stoperská dvojice ale stoprocentně dozná výrazných změn. Minimálně ve skupinové fázi se totiž na hřišti neobjeví Harry Maguire, obvyklá opora a lídr defenzivy. Vedle Johna Stonese se tak doprostřed zadní řady postaví jeden z původních náhradníků. Tyrone Mings je levák, lídr a má za sebou velmi dobrou sezónu v dresu Aston Villy. I přesto, že je trochu náchylnější k chybám a v národních barvách ještě nenaplnil svůj potenciál (proti Rumunsku nepřesvědčil vůbec), jeví se jako pravděpodobnější varianta než Conor Coady nebo Ben White.

Úplně jiná písnička se odehrává na krajích obrany. Praví angličtí obránci jsou patrně nejkvalitnějším postem od Ajlašky po Japonsko. Trent Alexander-Arnold, James Justin, Aaron Wan-Bissaka, Tariq Lamptey. Tak to jsou všechno borci, kteří se z různých důvodů do nominace vůbec nevešli, přestože zcela evidentně oplývají obrovskou kvalitou.

Většinu z nich však v průběhu sezóny trápila zranění - a jedno z nejomílanějších jmen, Alexander-Arnold, dokonce z vyvolené šestadvacítky vypadl teprve před pár dny. Měl jet jako pravý obránce č. 4, potažmo jako žolík na standardky a centrované míče do vápna.

Southgateovi tak zůstala "pouhá" trojice. Vyrovnaný souboj o místo v základní sestavě by měl vyhrát Kyle Walker. V případě, že se rozestavení změní na tříobráncové, zatáhne se Walker do pozice pravého stopera a na křídlo zamíří jeden z dvojice Reece James - Kieran Trippier. Pro prvního hovoří aktuální forma či skvělý výkon ve finále Ligy mistrů, pro druhého zase neochvějná pozice Southgateova oblíbence a nemalý podíl na spanilé jízdě Ruskem před třemi roky.

Na levé straně je to o něco jednodušší. I tam sice v posledních týdnech alternoval Trippier, ale bylo to spíš proto, že jak Ben Chilwell, tak Luke Shaw odpočívali po tuze dlouhých sezónách s účastí ve finále evropských pohárů. Zatímco s trofejí pod ramenem křepčil zadák Chelsea, favoritem na základní sestavu je obránce Manchesteru United. Hlavně na podzim byl suverénně nejlepším levým bekem celé Premier League.

Škoda, že Gareth Southgate nemá trochu punkovější srdíčko a uprostřed zálohy stále zpravidla lpí na alespoň dvou konzervativnějších mužích. Vysněného složení Mount - Rice - Grealish se tak asi nedočkáme.

Dva výše jmenovaní by však svou pozici uhájit měli. Mason Mount se v letošní sezóně stal nejlepším hráčem Chelsea, klíčovou postavou při triumfu v Lize mistrů a takovým talismanem a idolem anglických fanoušků. Symbol oddanosti, bojovnosti a zároveň obrovského talentu. Svůj post na levé straně záložní trojice by měl mít jistý.

Uprostřed pole se očekává Declan Rice, jenž už dávno přerostl West Ham nejen herně, ale i osobnostně. Není divu, že mu ve dvaadvaceti dělá kapitána. Jen vpravo visí malý otazník. Za normálních okolností by Jordan Henderson též patřil k neochvějným jistotám, jenže záložník Liverpoolu hrál od února kvůli zranění jen 45 minut v zápase s Rumunskem. Kdyby na Chorvaty (možná ani Skoty) nebyl připraven, na šanci čekají dva další žhaví koně.

Kalvin Phillips nabízí variantu klidu na míči s chirurgicky přesnou distribucí, zatímco teprve sedmnáctiletý Jude Bellingham je zase energické dynamo a box-to-box záložník po překvapivě báječné sezóně v Dortmundu. A pokud se Southgateovi nebude chtít ani do jedné z možností, může vždycky povolat pravého beka a změnit rozestavení na zmiňované 3-4-3.

Jestliže doteď bylo skládání ideální sestavy náročné, teď přijde to pravé inferno. Jedinou skálou, kolem níž se ofenziva poskládá, je pochopitelně kapitán Harry Kane. Ten z placu nesleze na jedinou minutu - snad jedině s výjimkou zranění nebo šetření sil ve třetím utkání základní skupiny. Jako Kaneův back-up jede Dominic Calvert-Lewin. Southgateovi by se přitom mohla v závěrech zápasů hodit i jeho "Lafatovská" vloha dát gól břichem a ze zdánlivě nemyslitelných a nehezkých situací.

A teď co s křídly? Levá strana totiž skýtá hotovou Sofiinu volbu. Každý racionálně uvažující člověk by do základní sestavy musel umístit Jacka Grealishe. Tenhle chlapík za poslední sezónu nastoupil v barvách Aston Villy a Anglie do nějakých 30 zápasů. Nebudu přehánět, když napíšu, že v dobrých 20 z nich neměl na hřišti konkurenci. Nejlepší byl ostatně i v obou přípravných červnových zápasech.

V Garethu Southgateovi to musí setsakramentsky hlodat, když si beztak zrovna v těchto chvílích píše do základní sestavy proti Chorvatsku Raheema Sterlinga. Ještě před půl rokem totiž křídelník Man City platil za zcela neotřesitelnou veličinu jedenáctky v klubu i reprezentaci. Jenže ho postihl největší útlum za poslední tři, čtyři roky, upadl v nemilost Pepa Guardioly a většinu důležitých utkání jarní části sezóny proseděl na lavičce. Úvodní duel Eura asi za zásluhy dostane, ale pokud bude matný a jeho náhradník zazáří, vůbec bych se nebál očekávat, že to budou Sterlingovy první a poslední minuty na turnaji.

V závěsu totiž nečeká jen Grealish. Za Sterlingem a Philem Fodenem, jenž by měl dostat na starost pravou lajnu, nervózně přešlapují Jadon Sancho a Marcus Rashford. Obrovskou konkurenci podtrhuje fakt, že kometa letošní sezóny a nejlepší hráč Arsenalu Bukayo Saka je až ve třetí linii. A takový Jesse Lingard - na jaře nepochybně jeden z MVP celé Premier League - dokonce na Euro vůbec nejede.

Tip na umístění: osmifinále


Program zápasů - skupina D

13.06.2021
15:00
Anglie
1:0
Chorvatsko
Londýn
18.06.2021
21:00
Anglie
0:0
Skotsko
Londýn
22.06.2021
21:00
Česko
0:1
Anglie
Londýn

Konečná nominace

Brankáři
Datum nar.
Klub
Sam Johnstone
25.03.1993
West Bromwich Albion
Jordan Pickford
07.03.1994
Everton FC
Aaron Ramsdale
14.05.1998
Sheffield United
Obránci
Datum nar.
Klub
Conor Coady
25.02.1993
Wolverhampton Wanderers
Ben Chilwell
21.12.1996
Chelsea FC
Reece James
08.12.1999
Chelsea FC
Harry Maguire
05.03.1993
Manchester United
Tyrone Mings
13.03.1993
Aston Villa
Bukayo Saka
05.09.2001
Arsenal FC
Luke Shaw
12.07.1995
Manchester United
John Stones
28.05.1994
Manchester City
Kieran Trippier
19.09.1990
Atlético Madrid
Kyle Walker
28.05.1990
Manchester City
Ben White
08.10.1997
Brighton & Hove Albion
Záložníci
Datum nar.
Klub
Jude Bellingham
29.06.2003
Borussia Dortmund
Phil Foden
28.05.2000
Manchester City
Jack Grealish
10.09.1995
Aston Villa
Jordan Henderson
17.06.1990
Liverpool FC
Mason Mount
10.01.1999
Chelsea FC
Kalvin Phillips
02.12.1995
Leeds United
Declan Rice
14.01.1999
West Ham United
Jadon Sancho
25.03.2000
Borussia Dortmund
Raheem Sterling
08.12.1994
Manchester City
Útočníci
Datum nar.
Klub
Dominic Calvert-Lewin
16.03.1997
Everton FC
Harry Kane
28.07.1993
Tottenham Hotspur
Marcus Rashford
31.10.1997
Manchester United

Autor: Marek Ustohal

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Představení účastníků Eura 2020 - Portugalsko
12.06.2021, 13:58
Představení účastníků Eura 2020 - Maďarsko
11.06.2021, 16:31
Představení účastníků Eura 2020 - Francie
11.06.2021, 11:38
Představení účastníků Eura 2020 - Německo
10.06.2021, 20:00
Představení účastníků Eura 2020 - Švédsko
10.06.2021, 15:50
Představení účastníků Eura 2020 - Polsko
10.06.2021, 04:32
Představení účastníků Eura 2020 - Španělsko
09.06.2021, 20:06
Představení účastníků Eura 2020 - Slovensko
09.06.2021, 13:27
Představení účastníků Eura 2020 - Chorvatsko
09.06.2021, 02:40
Představení účastníků Eura 2020 - Skotsko
08.06.2021, 05:37
Představení účastníků Eura 2020 - Česko
07.06.2021, 20:16
Představení účastníků Eura 2020 - Rakousko
07.06.2021, 13:30
Představení účastníků Eura 2020 - Ukrajina
07.06.2021, 03:12
Představení účastníků Eura 2020 - Nizozemsko
06.06.2021, 22:31
Představení účastníků Eura 2020 - Severní Makedonie
06.06.2021, 13:00
Představení účastníků Eura 2020 - Dánsko
06.06.2021, 04:21
Představení účastníků Eura 2020 - Finsko
05.06.2021, 18:48
Představení účastníků Eura 2020 - Belgie
05.06.2021, 14:39
Představení účastníků Eura 2020 - Rusko
05.06.2021, 06:03
Představení účastníků Eura 2020 - Wales
04.06.2021, 21:30
Představení účastníků Eura 2020 - Itálie
04.06.2021, 10:59
Představení účastníků Eura 2020 - Švýcarsko
04.06.2021, 02:49
Představení účastníků Eura 2020 - Turecko
03.06.2021, 17:50

Komentáře (174)

Přidat komentář
Unai

Pickford

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

James Ward-Prowse po tom, co mu Southgate nezavolal

https://imgur.com/SzE8xma

Reagovat
RadekVonCZE

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Euphael

Reagovat
protiproudu

nechápu

Reagovat
smazaný uživatel

JWP: Look man, what more can I do?

Reagovat
protiproudu

omg I see now

Reagovat
Studni

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
icka

Reagovat
Kucka

Reagovat
Infi

Reagovat
smazaný uživatel

Že by si takticky vybojovali postup ze 2. místa?

Reagovat
Xavi

Taky to vidím na to osmifinále.

Reagovat
Freedo

Jak velkou šanci má Sancho na základ místo Fodena?

Reagovat
Freedo

Nebo Rash eventuálně. Toho bych tam asi čekal nejvíc, co koukám na nominaci

Reagovat
bobis21

Dal bych křídla Rashford, Sterling s Fodenem jako žolíkem

Reagovat
fenixLFC

takze dvoch hracov s najhorsou formou do zakladu, dobre

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
bobis21

Rash mi nepřišel ve špatné formě. Místo Sterlinga bych tam Fodena asi taky viděl radši, ale neočekávám to, protože ho Southgate nasazuje snad vždy.

Reagovat
vladis271

Reagovat
Svatej

Reagovat
icka

Reagovat
Usty

Foden tak 40, Sancho s Rashfordem 30.

Reagovat
Freedo

Reagovat
smazaný uživatel

Co si o tom myslí meno?

Reagovat
meno

.

Reagovat
Mass

Neber boží meno nadarmo

Reagovat
fenixLFC

skoda toho debilneho zrebu v pavuku, pretoze aj ked to niektori budu spochybnovat, tak ten kader aj napriek par slabinam (brankar a stoper) patri medzi 5 najsilnejsich timov na sampionate. krajnych bekov maju tri prdele a bezpochyby najkvalitnejsich na turnaji, rovnako ofenziva co sa tyka sirka. jasne, niektore timy postavia rovnako silnu zostavu ale do sirky anglicko rozhodne exceluje. rice s hendom ten stret v pohode udrzia a vpredu sa ta banda wonderkidov a svetovych hracov musi sustredit len na utok. fakt cesta bude cez druhe miesto a vyhnut sa portugalsku/francuzsku v osemfinale a pojdu daleko. ked uz kvoli niekomu ten sampionat sledovat tak kvoli nim (aj ked bez trenta) na zlato su sice ini aspiranti ale najviac to bude priat anglicku

Reagovat
hitZor

Reagovat
icka

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
fenixLFC

skoda toho debilneho zrebu v pavuku, pretoze aj ked to niektori budu spochybnovat, tak ten kader aj napriek par slabinam (brankar a stoper) patri medzi 5 najsilnejsich timov na sampionate. krajnych bekov maju tri prdele a bezpochyby najkvalitnejsich na turnaji, rovnako ofenziva co sa tyka sirka. jasne, niektore timy postavia rovnako silnu zostavu ale do sirky anglicko rozhodne exceluje. rice s hendom ten stret v pohode udrzia a vpredu sa ta banda wonderkidov a svetovych hracov musi sustredit len na utok. fakt cesta bude cez druhe miesto a vyhnut sa portugalsku/francuzsku v osemfinale a pojdu daleko. ked uz kvoli niekomu ten sampionat sledovat tak kvoli nim (aj ked bez trenta) na zlato su sice ini aspiranti ale najviac to bude priat anglicku

Reagovat
Stannis Baratheon

Dojdeme dál než Anglie.

Reagovat
Fabregas@ole

Kdo podle pavouka redaktorů porazí Albion v osmifinále?

Reagovat
fabec1222

Na druhého ze skupiny F, tedy pravděpodobně Portugalsko / Francie, pokud Anglie nepřekvapí už ve skupině, a neskončí v ní první.

Reagovat
smazaný uživatel

Jakože Němci jsou favorit skupiny F?

Reagovat
smazaný uživatel

Moje chyba

Reagovat
madoy

ne, s Němci aspoň já tak nějak počítám na to třetí místo, ale nemůžu se rozhodnout, jak si rozdělí Francie a Portugalsko 1./2. místo, i když trošku víc věřím Francii, obranu + defenzivní záložníky má podle mě kvalitnější

Reagovat
smazaný uživatel

Unáhlená reakce z mé strany. V Fku to bude hodně vyrovnané, uvidíme jestli s kartami nezamíchají trochu Maďaři a na někoho si nevyšlápnou. Taková remíza s Němci by se hodila.

Reagovat
smazaný uživatel

Němci dvakrát za sebou na takovém turnaji nevyhoří.

Reagovat
smazaný uživatel

*Tím myslím nepostup ze skupiny jako na minulém MS.

Reagovat
madoy

je pravda, že to bude asi velká motivace, jenže v týmu Francie nevidím slabinu, u Portugalska mi jako jediná menší slabina přijde Pepe, který bude nejspíš hrát vedle Diase, mám strach, že když mu začne takový Mbappe utíkat, tak mu nebude stíhat, zatímco u Německa těch slabin vidím víc, pokud budou hrát 4-3-3, tak nemají pravého beka, pokud tam stáhnou Kimmicha, tak ten bude dost chybět v záloze + co stoper, Hummels už má věk, jak je na tom Süle nevím, Bayern moc nesleduju a Rudigerovi to v Chelsea jde, ale v tříčlenné obraně, pokud budou hrát na 3 obránce, tak moc nevím koho na wingbacky

Reagovat
smazaný uživatel

Poslední přípravný zápas byl jednoznačně vzkazem, co Frantíky a Portugalce čeká. Ofenzíva a vlastně celá záloha včetně Kimmicha je neuvěřitelně gólová. Prostě je přestřílí. Ale jo, budou to hodně těsné zápasy a možná rozhodne i štěstí nebo rozhodčí. Dva turnaje po sobě s koncem ve skupině prostě Němci nepřipustí.

Reagovat
madoy

sestava proti Lotyšsku vypadala dobře to je pravda, kanonáda to byla solidní, ale stejně mě děsí ten Kimmich na pravým wingbacku, uvidíme, rozhodně to bude zajímavý

Reagovat
smazaný uživatel

Francie je mírný favorit skupiny, ale pořadí se hodně blbě odhaduje, klidně můžou být 3 remízy a bude rozhodovat skóre. Ale kdokoli z těch 3 by šel do osmifinále s Anglií jako favorit.

Reagovat
Fabregas@ole

... pokud nebudou hrát doma s +20 tisíci diváky za zády

Reagovat
Fabregas@ole

Pokud vyhrají skupinu, zase hrají ve Wembley?

Reagovat
smazaný uživatel

divny, mne vyslo finale co meno?

Reagovat
Nickname 9

Mně taky

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
meno

.

Reagovat
frankiefcb

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
fabec1222

Anglie - Chorvatsko 1:1 Sterling

Anglie - Skotsko 3:0 2x Kane, Mount

ČR - Anglie 1:2 Rashford, Trippier

Anglie - Portugalsko 0:1 A. Silva

Reagovat
smazaný uživatel

Nakonec bude tahounem Grealish.

Reagovat
John Obi Mikel

*Mount

Reagovat
Seydou Doumbia

Kéž by...ale v repre moc nahráno nemá tak pochybuju že nějak moc si zahraje...když tam není ani Madison

Reagovat
smazaný uživatel

Půjde na posledních 20 minut a rozhodne.

Reagovat
mayday

Ten los pro osmifinále teda hodně vražednej.

Reagovat
smazaný uživatel

Podle eurofotbalu se dostaneme dál než Anglie

Reagovat
fabec1222

Pač z druhého místa máme potenciálně slabšího pavouka

Reagovat
smazaný uživatel

Tak třeba to Anglie pochopí a záměrně prohraje poslední zápas, aby nebyla první

Reagovat
smazaný uživatel

Naši nejsou blbci, půjdou do toho zápasu se stejným plánem Teda v případě, že předtím uhrajeme těch 6 bodů a to už tak reálně nevidím

Reagovat
fantomas

Reagovat
Kincl

Snad vyhoří jako posledních 60 let stále se sestavou za dalšími týmy jako Německo, Španělsko, Francie

Reagovat
fenixLFC

sestavou za nemeckom a spanielskom

Reagovat
hitZor

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
El Cid z City

A nechala všechny za sebou.

Reagovat
Talker

Jsem zvědavý. Southgate se po svém příchodu nebál do toho říznout, vyházel spoustu průměráků a dal šance hráčům, které znal z U-21. A pokud má Anglie uspět, tak budou potřebovat, aby byl Southgate nelítostný v případě špatných výkonů - chtělo by to, aby využil hráče, kterým kulminuje forma.

Reagovat
meno

Menův tip na umístění: Konec v osmifinále, přejedou je Portugalci.

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Mass

Reagovat
fabec1222

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Spalovač šancí

Dík za tip. Pozdravuj mena ...

Reagovat
meno

Budu

Reagovat
mikelinos

Reagovat
smazaný uživatel

Menův tip

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

na Anglické pomery jedinečný Grealish bude jasný základ. Vidím to na rozostavenie 4-2-3-1.

Pod Kaneom by mali byť Foden-Grealish-Mount, s takouto podporou by sa mal stať Kane najlepším strelcom.

Snád bude mať Southgate gule a nasadí ku Riceovi Bellinghama.

Ak ešte nevyhorí obrana (hlavne Stones a Pickford), môže to byť zlato.

Reagovat
smazaný uživatel

Koho na kraje?

Reagovat
smazaný uživatel

Walker a na druhej strane jedno, Shaw a Chilwell sú rovnakí

Reagovat
smazaný uživatel

Nebude to spíš hrát Southgate klasicky na 3 stopery vzadu? Jinak jsem ho snad hrát neviděl v důležitých zápasech

Reagovat
smazaný uživatel

Nie nebude, to bola jeho klasika pre rokmi, teraz mení rozostavenie na 3 stopérov iba v priebehu zápasu, ak ich súper tlačí.

Reagovat
smazaný uživatel

Uvidíme.

Reagovat
smazaný uživatel

Nejlepší výsledek bronz

No nic, hlavně, že se nejlepšími cítí

Reagovat
KingMaster13

Tip: konec v osmifinále na Portugalsku (Bruno si je povodí ) Ale je to škoda, reálně Angláni na tomhle turnaji patří do top 4 ale teda ten los mají ukrutnej

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Mne sa kazdy turnaj paci ako idu anglicania minimalne semifinale a podobne sracky lebo cenovky ich hracov su prehypovane kvoli posobeniu v PL kde ma cenu 20m hocijaky vandrak... Pri tom kvalitativne je to lepsi priemer... Maquire opora? Jeho predaj do ManU z Leicestru bola najvacsia lupez v dejinach...

Reagovat
Mass

Asi tak, když má třeba tým Brightonu nebo Sotonu větší hodnotu na transferu než Villarreal. A nebál bych se říct, že třeba Ben White není lepší průměr, jen průměr. Lepší průměr je možná ten Mings, ale taky žádný eso.

Na druhou stranu, souhlasim s tim, co se píše v článku, ty pravý beky maj teď nejlepší na světě.

Reagovat
protiproudu

Reagovat
Xavi

přesně tak.

Reagovat
Talker

Největší loupež v dějinách byl prodej Kepy do Chelsea. Nebo Torrese...?

Maguire je solidní stoper, není absolutní world class, ale patří do té širší špičky. Tu cenu neměl, ale United potřebovali kvalitního stopera a na trhu prostě lepší varianty asi nebyly.

Reagovat
Kily

však to je známá věc

Reagovat
smazaný uživatel

Presne. Jasne, stručne, výstižne.

Reagovat
JohnKoul

Stačí napsat rovnou že nerozumíš fotbalu, není třeba to tak rozepisovat.

Reagovat
smazaný uživatel

nevadi, skusil si no nevydalo... mozno nabuduce

Reagovat
jáá

Ámen.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
El Cid z City

Finále si nečekal, co?

Reagovat
smazaný uživatel

pretlaceny, inak by skoncili na danoch v semi

Reagovat
Mass

Nezahrajou vůbec nic, ale rozhodčí je protlačí až do osmifinále. Taky pomůže, že budou hrát pořád doma. Jediný kdo vyhraje, bude Sterling, cenu pro největšího simulanta

Reagovat
Rezan

ne ne, simulanta pro sebe určitě urve nějaký Španěl, nebo Portugalec

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Tréner má na výber veľa možností , keď to dobre poskladá môžu vyhrať ME . Dal by som to na 3-5-2

Reagovat
smazaný uživatel

....proste v osemfinále doma musia postúpiť s hocikým z trojice FRA,GER,POR.

Potom v Ríme s týmto španielskym mužstvom potvrdiť úlohu favorita (čo v danom čase budú)....

Reagovat
smazaný uživatel

nemyslim si, ze maju kvalitativne na GER a uz vobec nie FRA, mozno POR...

Reagovat
vladis271

toto bude prúser. Ako vždy pundits očakávajú titul pritom ten káder má kopu dier a nedokonalostí.

V bráne sú v lepšom prípade priemeráci, ktorí tím určite nepotiahnu v ťažkých chvíľach.

Jones bez Diasa je polovičný a Maguire potrebuje vedľa seba lídra aby vyrástol na stopéra world class úrovne. To, že je zranený a v plnej zápasovej kondícii bude možno až v momente ked angláni vyletia z turnaja tomu určite nepomôže.

Hendo detto ako Maguire. Asi ešte horšie, ten bude fit možno až ku koncu prípravy s Liverpoolom.

Sterling totálne bez formy, Rashord úplne vyčerpaný, ten je tak 10 minút od zranenia, ktoré ho vyradí na pol roka.

Kane a Grealish (aj ten s otáznikom) sú jediní dvaja world class hráči.

Tréner dinosdaurus, ktorý bude hrať 352. Do toho anglický press, ktorý vytvorí neúmerný tlak.

Koniec v osemfinále.

Reagovat
vladis271

sry, Sancha som zabudol. Ale pozerám, že osemfinále majú s efkom.

Reagovat
Talker

Sorry, ale tohle je blbost. Vždyť se stačí kouknout na předchozí turnaje...

MS 2018 finále - Chorvati, kteří měli jednoho world class hráče. V semifinále Belgie, kteří neviděli kvalitního krajního beka X let.

EURO 2016 - Portugalsko vyhrálo, přičemž měli 2 world class hráče (Pepe, Ronaldo) a bandu průměráků, kdy u většiny nebudeš asi schopný říct kde hráli tehdy nebo hrají dnes. V semifinále Wales...

MS2014 - v semifinále Holandsko s generací průměráků a pár stárnoucími hvězdami. Ve finále Argentina, kde byla taky hromada průměráků.

Neříkám, že Anglie uspěje a vyhraje, ale ta generace je zajímavá. Záloha je plná dříčů, kteří to odmakají na krev a k tomu mají i individuální kvalitu. V ofenzivě hromada talentu, na hrotu jeden z nejlepších útočníků světa. Kraje obrany má Anglie obsazené snad nejlépe na světě. Pokud bude držet obrana jakž-takž, tak klidně může Anglie uspět.

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
El Cid z City

Na MS byli mezi nejlepšími čtyřmi (ač na to neměli) a teď mají o level lepší tým. Průser jsou soupeři z efka,trochu jim věřím jen na němčoury. Štěstí na los měli na MS, to je základ, to spojuje úspěchy Chorvatů a Portugalců, soupeře Portugalska si už ani nevybavím,ale byla to banda průměrňáků.

Reagovat
smazaný uživatel

Jako jo byla to banda prumeraku, ale stejně jsem jim tehdy před turnajem věřil více než teď kdy na papíře mají hvězdný tým

Vůbec bych se nedivil kdyby letos třeba překvapilo Španělsko (pokud teda je pustí z karantény ) ikdyž tam letos nějaký zvučný jména nemají.

Reagovat
El Cid z City

Bandou průměrňáků myšleno soupeři Portugalska.A na MS na tom byli angláni podobně.

Reagovat
Talker

Tak Anglie se posunula taky o dost dál zase.

Kane je zkušenější, Rashford, Sterling taky. K tomu další generace nabušených mladíků v té ofenzivě (Foden, Sancho). V záloze místo Delpha s RLC a Allim tam jsou Mount, Grealish a Rice - s nimi byl v té době srovnatelný akorát Alli. Místo tehdy nadprůměrných Trippiera s Youngem má Anglie na krajích obrany má jedny z nejlépe obsazených postů.

Jediné, co není silnější, jsou pozice stoperů+golmana, kdy je to asi srovnatelné (?).

Já se bojím u Anglie jedné věci - únavy. 3 týmy ve finále LM/EL, k tomu Arsenal v semifinále, tahle sezona extrémně náročná zvlášť v Anglii a je otázka, jestli si ti hráči stihnou odpočinout. Obávám se, aby nedošly síly.

Reagovat
El Cid z City

Taky píšu,že je tahle Anglie o level výš, vrchol hráčů mount-rice-foden teprve přijde, tohle bude jejich první turnaj a ani na dalším nebudou ještě na vrcholu. Stopeři taky zaznamenali progres, Stones určitě, HM patří mezi cca 6 nejlepších,ale jeho zdraví je otázka. Trenépr na úrovni třeba portugalského taky není..Průser je Francie nebo Portugalsko takhle brzo..

Reagovat
oddy

Reagovat
Svatej

Reagovat
cristiano.K.

Reagovat
icka

Reagovat
FUnk

Reagovat
Kucka

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Tak hraji doma, cokoliv mensiho nez semifnale bude neuspech

Reagovat
smazaný uživatel

Toho Lingarda stále nechápem, tam sa muselo niečo stať medzi ním a Južnou bránou. Slabinu Angličanov vidím v obrane u stoperov

Tam by mohli vyhorieť.

Skvelý článok, klobúk dolu.

Reagovat
vicinda07

Lingard mohol ist ale miesto nejakeho obrancu...z tych ofenzivnych hracov nemal koho vyradit, a vzhladom na to ze taky Bamford alebo Maddison sa nedostali ani do sirsieho vyberu...proste ma Southgate divnu taktiku, ale nemyslim ze sa tam nieco stalo

Reagovat
oli9

3 remízy

Reagovat
herbage

ježiš, jen né Henderson v základu radši stáhnout do zálohy Fodena a na křídlo dát Sancha

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
cristiano.K.

tak si dej do brány někoho jiného no

Reagovat
icka

Reagovat
herbage

4-3-3: Henderson - Walker, Stones, Maguire, Chilwell - Foden, Rice, Mount - Sancho, Kane, Grealish

3-4-3: Henderson - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Rice, Mount, Saka - Sancho, Kane, Grealish

Reagovat
smazaný uživatel

Sancho si snad nekopne. Hype hráč, který by měl být max v U21 zatím.

Reagovat
smazaný uživatel

ok

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
RadekVonCZE

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Saka je hype hrac, ale Sancho urcite nie.

Reagovat
smazaný uživatel

lul

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Zaschrona

Cením, že si Usty všiml, že Pickford chytal poslední měsíce fakt dobře. Snad bude pokračovat v tom, že za Anglii vždy zachytá a je navíc velmi důležitý i směrem dopředu díky hře nohama oproti jiným brankářům ve výběru. Nějaká hloupá blbost by mu mohla zas pracně získanou sebedůvěru zase pěkně přizabít...

DCL si asi bohužel moc nezahraje, ale to "lafatovské" označení pobavilo.

Reagovat
smazaný uživatel

Kam chcú títo dreváci postúpiť? O čom to snívajú? Gazza, Vinnie a Shearer sú už na dôchodku. Však nedajú ani tých sukničkárov s gajdami, nieto čechov či dokonca ustašovcov. A už ani tá BBC tvorba nie je tuším čo bývala. Warren zastavený, White gold zastavené... Miesto toho pitchoviny ako years and years.

Reagovat
smazaný uživatel

nehovoriac o denno-dennom vnucovaní muppets z paláca. občan otvorí hospodárske noviny a vyskočí na neho ryšavý ušatý pokémon alebo paródia na herečku.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Beči

Henderson - Walker, Stones, Mings, Shaw - Rice, Mount, Foden - Grealish, Kane, Sancho.

Ale je jasné, že takhle to Southgate nikdy nepostaví

Reagovat
Svatej

až na Walkera bych to postavil stejně.

Reagovat
Beči

Tak zase záloha je ultraofenzivní, takže to chce defenzivního beka, což Walker splňuje.

Reagovat
Wazza228

za mě ještě uzdravený Maguire místo Mingse. RB může kdokoliv z té trojice James/Walker/Trippier. Ale záloha s útokem by takhle byla top.

Reagovat
Beči

Uzdravený určitě, ale beru to tak, že momentálně je mimo.

Reagovat
Wazza228

Reagovat
smazaný uživatel

Maguire místo Mingse a Rashford místo Sancha.

Reagovat
Beči

Rashford určitě ne, ten by připadal v úvahu jedině na levém křídle místo Grealishe. A Sancho prostě hrát musí, letos zase 16+20, to jsou neuvěřitelná čísla.

Rash měl taky dobrou sezónu, ale jaro měl slabší a Sancho měl naopak jaro výborné.

Reagovat
smazaný uživatel

Sancho hrát nebude ale. On tam dá Fodena a Sterlinga určitě..

Reagovat
Beči

Já vím, proto jsem už psal výše, že mi úplně jasné, že Soutgate to takhle nikdy nepostaví

Reagovat
smazaný uživatel

Ale taky bych radši koukal na tvojí sestavu než na to, co tam zase on vymyslí.

Reagovat
Seydou Doumbia

Philips místo Rice v té ultraofenzivni sestavě by se mi více líbil on ale to je nemožný

Reagovat
Kepy_FCB

vždy přeceňovaní nově i poklekávající

Reagovat
pobody's nerfect

Sakra Anglie má kádr přesně na to, aby hrála v tradičním předválečném rozestavení 2-3-5

Reagovat
smazaný uživatel
Reagovat
smazaný uživatel

myslite ze grealish nebude v zakade?

Reagovat
smazaný uživatel

Spis ne.

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Borci nějakou tipovačku na celkové EURO dáme? Něco jako na ligy, vítěz, pořadí TOP3, top střelec, top asistent, překvapení, zklamání, atd? Případně kde?

Reagovat
ACSeRw!n

ze skupiny nejak haluzne jeste asi projdou, ale pak hned uz konecna

Reagovat
El Cid z City

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
JohnKoul

IT'S COMING HOME!

Reagovat
ACSeRw!n

indiani na euru nehrajou

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele