Představení účastníků MS 2018 - Argentina
Jen málokdo Lionelu Messimu nepřeje zlato ze světového šampionátu. Však jednou budeme bez ohledu na národnost či klubovou příslušnost všichni neskonale rádi, že jsme měli tu možnost a čest sledovat celou jeho skvostnou kariéru. Ale počet pokusů se povážlivě krátí, a ani letos — dá se říci na vrcholu Leových sil — to na zásah do černého vskutku nevypadá...
Možná si vzpomenete na Messiho náhlý konec v reprezentaci po třetím prohraném velkém finále v řadě, a co za ním (doopravdy) stálo. Nebo na pořádné zmatky zkraje loňského roku, kvůli nimž se v Argentině odkládal start ligové sezony. Inu, vězte, že celý tento bordel se dosud uklidit nepodařilo. V poslední chvíli zrušená generálka s Izraelem je ostatně pěkným důkazem.
Napříč kvalifikačním cyklem Argentina protočila tři kouče seniorského národního týmu, stejný počet prezidentů fotbalové asociace, k zápasům využila celkem pět stadionů a 42 různých hráčů (v žádném z 18 duelů se neopakovalo znění jedné zahajovací jedenáctky)... a žádný z těchto bodů jí nikam nepomohl, nikam neposunul.
Letos v březnu dostali šest facek od Španělska, aby se vzpamatovali, a na nás je nyní nazřít, nakolik srovnaní se Argentinci dostavili do Ruska. Nejpravděpodobnější vyznění je zlé nedobré.
Albiceleste jsou docela evidentně v největším útlumu tohoto tisíciletí, a co je nejhorší - cestu ven z této blamáže není nijak snadné identifikovat. Zatímco mezi lety 1995 a 2007 Argentina opanovala hned pět edic mistrovství světa do 20 let, teď je to i na mládežnické úrovni velká bída, pročež letošní nominace obsahuje jen pramálo vzrušujících jmen. Závěrem letošního šampionátu bude hned čtrnácti členům 23jmenného výběru Jorgeho Sampaoliho (přes) 30 let...
Argentina je neodmyslitelnou součástí mapy fotbalového světa. Ovšem její výsledky na světových šampionátech jsou jako na houpačce. V roce 1930, na historicky prvním MS, dokráčeli fotbalisté této země až do finále, kde podlehli domácí Uruguayi. O čtyři roky později, v Itálii, Argentina dopadla mnohem hůře a musela se spokojit s devátou příčkou.
Další roky se nesly ve znamení nezájmu AFA, tamní fotbalové asociace, a tak se tří šampionátů Argentinci vůbec nezúčastnili. Až v roce 1958 se dostali do závěrečné fáze, ale stejně tak jako o čtyři roky později vypadli již ve skupině. Léto 1966 naznačilo možnost návratu k úspěchům zpřed setsakra dlouhých tří dekád. Čtvrtfinále a celkově 5. místo však zastínily jiné události, spojené se skandálním chováním fotbalistů v souboji o postup mezi poslední čtyři týmy.
Právě zde, ve Wembley 23. července 1966, začala nevraživost přerůstající v nenávist mezi Anglií a Argentinou. Tedy zdaleka ne až při válečném konfliktu o Falklandské, či chcete-li Malvínské, ostrovy o 16 let později. Německý rozhodčí Kreitlein tehdy zápas prostě a jednoduše nezvládl. Bál se konfliktu a sám ho způsobil. Pískal všechno, snad i náznaky kontaktu dvou hráčů. Ti nevěděli co hrát a znervózněli právě tak jako sám sudí. Vše začalo tím, že v 35. minutě Kreitlein vyloučil Rattina. Ten nechtěl opustit hřiště a s rozhodčím po dlouhé minuty diskutoval. Společnou řeč nenašli, jeden mluvil pouze německy, ten druhý zase španělsky. Debatovali rovněž funkcionáři, trenéři a hráči, Rattin si demonstrativně sedl na trávník. Utkání pokračovalo, ale po fotbale jako takovém se slehla zem. Alespoň, že měl trenér Anglie Alf Ramsey jedno štístko v rukávu, jistého Geoffreyho Hursta. Právě tento náhradník, jenž naskočil za v té době nejlepšího střelce anglické ligy Greavese, dal v 75. minutě postupový gól.
Zápas měl ještě dohru: FIFA pod vedením předsedy Stanleyho Rouse, dalšího Angličana, vynesla tvrdé tresty. Alf Ramsey označil Argentince za zvířata a právě tato skandální urážka se řešila až na diplomatické úrovni. V Buenos Aires za vytrvalého deště čekalo na fotbalisty více než 20 tisíc příznivců, kteří své miláčky oslavovali jako mistry světa a národní hrdiny. Celý den skončil triumfální cestou a přijetím v prezidentském paláci.
Aby všech těch kontrastů nebylo málo, na příští mundial Argentina nepostoupila, aby za další čtyři roky finišovala až osmá. Na domácím šampionátu v roce 1978 se už nicméně konečně dočkala. Stala se mistrem světa.
Po druhém místě ve skupině se ve druhé fázi argentinská reprezentace utkala s Polskem a porazila ho 2:0. Později remizovala s Brazílií bez branek a před posledním kolem byla druhá o gól právě za Brazilci. Ti skončili svůj poslední zápas v 18:30, když oslavovali triumf nad Polskem poměrem 3:1. Argentina tudíž věděla, že musí porazit Peru minimálně 4:0. Zápas začal v 19:15 a drtivá výhra 6:0 znamenala postup do finále. Zuby skřípající Brazílie tak získala jenom bronz po vítězství nad Itálii, zatímco Argentina slavila, jakmile v prodloužení udolal Nizozemsko 3:1.
Následující šampionát znamenal obligátní krok zpět. Argentina sice postoupila ze skupiny, ale ve druhé fázi jí Itálie ani Brazílie nedali šanci a s 11. místem poslali Albiceleste domů. O čtyři roky později Argentinci vše — neméně obligátně — napravili. Postup ze skupiny, osmifinálové vítězství nad Uruguayí 1:0 a památné čtvrtfinále. Odveta za Wembley, za Malvíny. Maradona zasadil první úder tzv. "boží rukou", vrchem přidal neméně legendární gólové sólo, a památná výhra 2:1 byla na světě.
V semifinále už Argentinci bez problémů překonali překážku v podobě Belgie, znovu po dvou trefách Maradony, a vše záhy uzavřelo nádherné finále na Stadionu Azteca před zraky 114 tisíc diváků. Obránce Brown a útočník Valdano poslali svůj tým do dvoubrankového vedení, Rummenigge a Völler během osmi minut, a osmi minut závěrečných minut, vyrovnali. A aby těch osmiček nebylo málo, tak v 88. minutě vsítil definitivně zlatý gól Burruchaga!
S odřenýma ušima a ze třetího místa následně postupuje Argentina ze skupiny na předposledním medailovém mistrovství. V Itálii 1990 na nezdravě dlouhou dobu končí zlatá éra fotbalu této země. Ve druhém kole gól Canigii v 81. minutě vyřazuje ze hry Brazílii, ve čtvrtfinále až na penalty překonává po bezbrankové nudě Jugoslávii. Také semifinálový souboj s Itálií končí remizou, tentokráte 1:1. Další penaltový souboj vyzněl 4:3 ve prospěch Albiceleste a hrdinou se stal brankář Goycoechea, který chytil poslední dva pokutové kopy. Ve finále se už nicméně narodila prohra s Německem, když jediný gól dne obstral v 85. minutě Brehme; oslabená Argentina, která dohrávala v devíti, již nedokázala zareagovat.
Dalších pět šampionátů Argentina odehrála, a nic moc navíc k tomu nepřidala. Postupně vypadla v osmifinále, čtvrtfinále, ve skupině a znovu dvakrát za sebou ve čtvrtfinále... teprve minulý mundial a perfektně nastavená defenzivní taktika outsidera mezi trenéry, Alejandra Sabelly, vynesla Argentincům nečekanou jízdu až do finále. Tam to už nedopadlo, stejně jako v nadcházejících dvou finále Copy Amériky. Někde to zdánlivě nekonečné trápení Messiho, Mascheranovy a Agüerovy generace ovšem skončit přece musí. Nebo snad nikoliv?
Napsat, že argentinská pouť do ruských končin byla trnitá, by znamenalo kruté podcenění reality. I Frodo se Samvědem si ve srovnání se Sampaoliho svěřenci užívali příjemné procházky.
Drsným varováním byl vlastně hned první z osmnácti zápasů a domácí prohra 0:2 s Ekvádorem. Historicky teprve třetí domácí prohra Albiceleste v kvalifikaci na mistrovství světa; po Kolumbii 1993 a Brazílii 2009. O dvanáct měsíců později se Argentinci "těšili" ze čtvrtého takového zářezu, když vyšli střelecky i bodově naprázdno rovněž proti Paraguayi. S oběma týmy předtím ve všech soutěžích nepadli od roku 2009.
Těsně před rozhodujícím duelem s Ekvádorem platilo, že obvyklý favorit CONMEBOL zóny nastřílel méně branek než poslední tým tabulky z Bolívie, zazdil 73 posledních střel a ze hry neudeřil po dlouhých předlouhých 456 minut. Téměř celý rok se v jejím dresu neprosadil nikdo krom Messiho; přes rok neslavila branku na cizí půdě. A právě sám boží kapitán také musel v Ekvádoru, kde předtím Argentina vyhrála jen jednou od roku 1960, řádit jako černá ruka, aby svým hattrickem bídnému favoritovi zařídil umolousaný postup v poslední možné chvíli.
Vítězství 3:1 v Quitu bylo teprve sedmou výhrou Argentiny v rámci celého cyklu. Gerardo Martino se s trenérskou seslí z vlastního rozhodnutí loučil uprostřed roku 2016, po nezvládnutém finále výroční Copy. A tím modrobílí ztratili své kvalifikační momentum. Na třízápasovou sérii výher sice Edgardo Bauza, roku 2014 velebený pro historický úspěch v Poháru osvoboditelů se San Lorenzem, navázal čtvrtým korálkem, ale tím víceméně skončil. Ze sedmi příštích duelů strhl na svou stranu dva. Sampaoli potom vyhrál jednou ze čtyř pokusů.
Nejhorší kvalifikace, jakou tato, ba i předešlá generace pamatuje. Od rozšíření kvalifikačního formátu na 16-18 utkání, k čemuž došlo s ohledem na rok 98, až dosud Argentinci nikdy nešli pod osm výher, nad šest remíz (teď sedm) a pod 23 vstřelených branek (tentokrát jen 19).
Už dopředu bylo oznámeno, že Jorge Sampaoli v čele Argentiny zůstává až do příštího šampionátu v Kataru, kdy mu teprve vyprší pětiletá smlouva. Jeho mandát je tedy dlouhodobý a letošní Argentina, která se zdá být uprostřed psychologického rozpadu, nemá v žádném případě definovat jeho celkový odkaz zanechaný v čele reprezentace, s jejímž křeslem byl spojován takřka od nástupu k Chile, s nímž mámil celý svět hlavně v letech 2014-15. Přesto nyní Sampaoli v Rusku víceméně dává svou doposud parádní reputaci všanc. Nanejvýš riskuje.
Pro mnohé se jedná o nejkvalitnějšího kouče, jenž se na letošním šampionátu na lavičce představí. Během minulého ročníku mu koneckonců každý zobal z ruky. Byť Chilané vypadli už v osmifinále, k senzačnímu vyřazení domácí Brazílie měli setsakra blízko. A ve skupině ostatně převezli úřadující mistry světa. Agresivní Chile bylo perfektně nadrillované, presovalo jako jeden muž, kompletně vymazalo Neymara, a na celém MS vlastně dokonale navázalo na Bielsův vzor, který Sampaoli — byť s konvenčnější formací 4-3-1-2 — hrdě a rád následoval.
Ať už je ovšem Sampaoliho reputace ve světě jakákoliv, v Argentině je to s ním složitější. Jednak ve své rodné zemi natrénoval absolutní minimum, jednak doposud ani kýžené zlepšené výsledky nepřinesl. V kvalifikaci začal třemi remízami, z toho dvěma bezbrankovými, a v březnu hrdý mančaft vedl k dělené historicky nejtěžší porážce.
Mistr rozličných systémů šitých na míru dotyčných týmů navíc doteď neudělal zhola nic pro to, aby se Argentinci zbavili léta trvající a spíše sílící než slábnoucí závislosti na Messiho kouzlech, a jeho tvrdohlavé trvání na vytažené defenzivní linii či intenzivním napadání jsou při absenci kvalitních beků a rychlých stoperů hotovou tikající bombou.
Když po minulém světovém šampionátu přebíral cenu pro nejlepšího hráče, mnozí diváci kroutili hlavami. Lionel Messi koneckonců ve vyřazovací fázi ani jednou nezavěsil a ve finále sám ve velké šanci na pokoření Německa selhal. Když měl tutéž cenu coby poražený finalista znovu přebírat o rok později, po Copě Américe, nikdo už hlavou nekroutil, tentokrát byl Messi skutečně tou hlavní hvězdou šampionátu, byť v kreativnější a ne tak gólové úloze. Před třemi lety naproti tomu kroutil hlavou sám Messi, když cenu demonstrativně odmítl, za což ho nejspíš o rok později karma trestala neproměněnou penaltou v dalším finálovém rozstřelu.
Míra frustrace, která se musela v Messim napříč jeho reprezentační kariérou nahromadit, je pro nás smrtelníky dočista nepředstavitelná. A pokud se nestane relativní zázrak, hranice útočníkovy únosnosti bude testována i letos v létě. V kvalifikaci dával vítězné branky Uruguayi, Kolumbii, Chile i Ekvádoru, zatímco Higuaín, Agüero, Dybala, Pratto, Icardi, Tévez a Benedetto všichni v určitém bodě dostali šanci v základní sestavě a dohromady nashromáždili tři zásahy.
O čtyři méně než barcelonská modla, před níž ve 30 letech — uprostřed patrně nejhůře fungující ofenzívy argentinské reprezentace za celou jeho kariéru — leží asi poslední šance urvat kýžené zlato, dokud je on sám na vrcholu sil a evidentním tahounem mančaftu.
Pro samotného Messiho přitom tento turnaj těžko mohl přijít v lepší okamžik. Ačkoliv na klubové úrovni zažil dominantnější ročníky, 34 gólů a 12 asistencí stále budí značný respekt, a k tomu navíc tentokrát opětovný nejlepší střelec Primery na toto mistrovství světa zajíždí poměrně pln energie. Jeho Barcelona si španělský titul tentokrát zajistila s velkým předstihem, přičemž Ligu mistrů už potřetí za sebou opouštěla již ve čtvrtfinálové fázi.
Messi bude opět hladový. Stará známá otázka ovšem zní: bude to stačit, nebo opět nikoliv?
Giovani Lo Celso je spolu s Cristiánem Pavónem jediným členem Sampaoliho nominace pod 23 let, a vedle křídelníka Boky Juniors rovněž představuje jedinou opravdu svěží, neokoukanou naději na oživení skomírající ofenzívy Albiceleste. Kvalifikaci ještě hvězdička Paris Saint-Germain nestihla a poprvé se v seniorském výběru objevila teprve loni v listopadu, nyní se však na prahu světového šampionátu bez přehánění jeví jako ten ideální kreativní parťák v hloubi středu pole, kterého Lionel Messi postrádal de facto celou svou reprezentační kariéru.
Lo Celso se sice obvykle pohybuje poměrně hluboko v poli, odtamtud mu však nejsou nikterak cizí výpady vpřed a nápadité narážečky s argentinskou desítkou. Dnes dvaadvacetiletý záložník začínal v Rosariu Central jako takzvaný engache, hráč volně brouzdající pod hrotem, a právě v této pozici také zaujal skauty PSG jakožto jedna z hlavních hvězd Copy Libertadores 2016. V letošním ročníku Ligue 1 si však vysloužil několik nominací L’Équipe do týmu týdne coby zataženější středopolař, kde vykazoval značnou pracovitost, přehled a parádní škálu přihrávek.
Zatímco v únoru si leckdo kladl otázku, zdali na to tenhle mladík vůbec má, poté, co ho Unai Emery nešikovně zkusil jako nejníže postaveného záložníka proti Realu Madrid (a Lo Celso rupl), argentinští fanoušci zatím nemají moc důvodů pochybovat. Bývalý argentinský olympionik si zachoval tvář i při březnovém debaklu od Španělska, a měl by být schopen najít si své místo jak v klasické formaci 4-2-3-1, tak i v Sampaolim zkoušeném, neortodoxním 2-3-3-2.
Argentinu máme výše rozestavěnou ve velice klasické formaci, ovšem nebyl by to Jorge Sampaoli, aby neměl v rukávu své neortodoxní eso. To se letos nazývá 2-3-3-2, a ačkoliv Albiceleste nejspíš začnou v tradičnějším uskupení, ani volné prolínání obou formací v průběhů zápasů nelze vyloučit. Hlavní výhoda 2-3-3-2 koneckonců při tvorbě spočívá v příhodnějším rozestavení záložníků, kteří mohou snáze kombinovat na kratší i delší vzdálenost, mají větší potenciál pohybu mezi liniemi soupeře, a mají to podstatně blíže ke krajním bekům. Speciálně tedy pokud (v reprezentaci nepříliš pohodlně hrajícího) Gabriela Mercada nahradí předělané křídlo v Salviovi, na 2-3-3-2 si dozajista vzpomenete.
Gabriel Mercado není jediným možný slabým defenzivním článkem Argentiny na tomto turnaji. A to dokonce ani zdaleka. Otazníky se vynořují už při pohledu do branky, odkud se po pozdním zranění vytratila velká turnajová konstanta v Sergiovi Romerovi. Dvojka Chelsea Willy Caballero je sice na pohled protřelý, a vzhledem k osobní křivdě v podobě role pouhého back-upu na minulém šampionátu bude nejspíš i správně hladový, ale stejně jako jeho dva konkurenti z nominace zkrátka na takhle velké scéně ještě nechytal. A to není jen tak.
Na stoperu operuje lehce nekonzistentní, ale pořád široko daleko nejkvalitnější Nicolás Otamendi, patrně doplňovaný Federicem Faziem. Z obou zadáků měli v určitých bodech legraci pozorovatelé anglické Premier League; oba však zároveň umí zahrát, což dokázal i Tottenhamem odstavený Fazio, když letos v Lize mistrů pro AS Řím vydatnou měrou pomáhal odstavit krajana Messiho. Oba musí být preferováni před zcela nerozehraným Rojem (devět startů v PL, šest žlutých karet), který může být rád za samotnou pozvánku.
Na levém kraji obranné řady potom bude v jakémkoliv rozestavení figurovat vysoce ceněný, 25letý Nicolás Tagliafico, který loni dovedl Independiente coby kapitán k triumfu v Copě Sudamericana, a po lednovém transferu se neztratil ani v Ajaxu. Tagliafico má být "novým Zanettim" — nesmírně inteligentním, takticky a mentálně vyspělým moderním bekem, který může v Rusku leckoho příjemně překvapit. Záda mu bude případně krýt Marcos Acuña, který ve Sportingu prokázal, že dovede brousit celou levou lajnu, jako obránce i křídelník, a navrácený veterán Cristián Ansaldi, schopný zaskočit i u protější postranní čáry.
Javier Mascherano byl asi největším tahounem Argentiny před čtyřmi lety, teď už v něm nicméně po přesunu do Číny Argentinci žádného klíčového buldoka uprostřed pole nenacházejí, a do základu ho pro začátek pasujeme hlavně kvůli přetrvávajícím problémům Lucase Biglii se zády. Další vyloženě defenzivní středopolař v Sampaoliho nominaci nefiguruje, ačkoliv Mezův vyhraný souboj nad Centuriónem nese nápis "opatrnost". Meza je spíše dělníkem středu pole, který v útočné třetině nabízí pramálo, a v případě nutnosti to jakkoliv zavřít by tudíž mohl být Sampaoliho střídající volbou na místo Gia Lo Celsa. Odepisovat jako už obvykle nelze ani tradičně nevyrovnaného Évera Banegu.
Právě na Lo Celsovi a Manuelovi Lanzinim bude, aby argentinskému útočení dodávali na utajené jiskře. Ani jeden z nich se dosud v národním týmu nepředstavil ani desetkrát, oba jsou ale velmi šikovní a v leckterých momentech nevyzpytatelní. Oba si dobře sedli s Messim, lépe než kdokoliv na posledním světovém šampionátu, a to musí dávat Sampaolimu naději. Na lavičce navíc bude na svou šanci číhat také Cristián Pavón, jenž od startu sezony 2016/17 za Boku odehrál 56 ligových utkání, v nichž se dohromady podílel na 35 brankách a dvou titulech.
O Messim už bylo popsáno mnoho řádků, zastavit se ale musíme u Ángela di Maríi. Ten do Brazílie zajížděl jako nejnažhavenější argentinský tahoun a během trapné kvalifikace byl velice vytrvale fanoušky peskován pro nemastné neslané výkony, až dle svých slov zvažoval konec v národním týmu. Ve třiceti letech má též poslední šanci na velkou slávu, a po stěží rozdílové sezoně v barvách PSG má leckomu co dokazovat. Nejen v národním týmu se leckdy utápí v kličkách a trápí na přihrávce, čehož by co nevidět mohl využít zmíněný Pavón.
V útoku by se jeden rád těšil na první turnaj Paula Dybaly, ale na tomto místě je prozatím radno si nechat zajít chuť. Hvězda Juventusu sama otevřeně přiznala, že jí cestu do sestavy blokuje jistý Lionel Messi, a to je vskutku pořádný balvan. Na post osamoceného hrota (případně Messiho parťáka ve 2-3-3-2) Dybala v úvahu nepřipadá, na takovou úlohu dosud na mezinárodní scéně nezaujal dostatečně. Místo toho se Sampaoli bude modlit za zdraví Kuna Agüera, kterého "nečekaně" trápí bolavé koleno, potažmo seřízenou mušku Gonzala Higuaína, který prožil nejméně potentní rok v Itálii, a za Argentinu od předloňské Copy udeřil jen jednou, v kvalifikaci proti Peru. Starý známý turnajový choker, který v rozhodujících chvílích váhal i na minulém MS, dokonce načas přestal odebírat pozvánky, když pod Sampaolim v kvalifikaci neodehrál ani minutu.
Proto je navýsost zarážející, že Sampaoli trestuhodně opomenutého Icardiho údajně zvažoval pouze na místo Agüera, a nikoliv jeho. Icardi, jehož čas snad taky přijde, je vlastně obdobný případ jako Dybala: při svých sporadických šancích neoslnil (stal se koncem cyklu protagonistou utrápených remíz s Uruguayí a Venezuelou), ale to mělo nejspíš více co dočinění se systémem, okolím a všeobecnou atmosférou kolem mužstva než s ním samotným.
Možná si vzpomenete na Messiho náhlý konec v reprezentaci po třetím prohraném velkém finále v řadě, a co za ním (doopravdy) stálo. Nebo na pořádné zmatky zkraje loňského roku, kvůli nimž se v Argentině odkládal start ligové sezony. Inu, vězte, že celý tento bordel se dosud uklidit nepodařilo. V poslední chvíli zrušená generálka s Izraelem je ostatně pěkným důkazem.
Napříč kvalifikačním cyklem Argentina protočila tři kouče seniorského národního týmu, stejný počet prezidentů fotbalové asociace, k zápasům využila celkem pět stadionů a 42 různých hráčů (v žádném z 18 duelů se neopakovalo znění jedné zahajovací jedenáctky)... a žádný z těchto bodů jí nikam nepomohl, nikam neposunul.
Letos v březnu dostali šest facek od Španělska, aby se vzpamatovali, a na nás je nyní nazřít, nakolik srovnaní se Argentinci dostavili do Ruska. Nejpravděpodobnější vyznění je zlé nedobré.
Albiceleste jsou docela evidentně v největším útlumu tohoto tisíciletí, a co je nejhorší - cestu ven z této blamáže není nijak snadné identifikovat. Zatímco mezi lety 1995 a 2007 Argentina opanovala hned pět edic mistrovství světa do 20 let, teď je to i na mládežnické úrovni velká bída, pročež letošní nominace obsahuje jen pramálo vzrušujících jmen. Závěrem letošního šampionátu bude hned čtrnácti členům 23jmenného výběru Jorgeho Sampaoliho (přes) 30 let...
Historie
Argentina je neodmyslitelnou součástí mapy fotbalového světa. Ovšem její výsledky na světových šampionátech jsou jako na houpačce. V roce 1930, na historicky prvním MS, dokráčeli fotbalisté této země až do finále, kde podlehli domácí Uruguayi. O čtyři roky později, v Itálii, Argentina dopadla mnohem hůře a musela se spokojit s devátou příčkou.
Další roky se nesly ve znamení nezájmu AFA, tamní fotbalové asociace, a tak se tří šampionátů Argentinci vůbec nezúčastnili. Až v roce 1958 se dostali do závěrečné fáze, ale stejně tak jako o čtyři roky později vypadli již ve skupině. Léto 1966 naznačilo možnost návratu k úspěchům zpřed setsakra dlouhých tří dekád. Čtvrtfinále a celkově 5. místo však zastínily jiné události, spojené se skandálním chováním fotbalistů v souboji o postup mezi poslední čtyři týmy.
Právě zde, ve Wembley 23. července 1966, začala nevraživost přerůstající v nenávist mezi Anglií a Argentinou. Tedy zdaleka ne až při válečném konfliktu o Falklandské, či chcete-li Malvínské, ostrovy o 16 let později. Německý rozhodčí Kreitlein tehdy zápas prostě a jednoduše nezvládl. Bál se konfliktu a sám ho způsobil. Pískal všechno, snad i náznaky kontaktu dvou hráčů. Ti nevěděli co hrát a znervózněli právě tak jako sám sudí. Vše začalo tím, že v 35. minutě Kreitlein vyloučil Rattina. Ten nechtěl opustit hřiště a s rozhodčím po dlouhé minuty diskutoval. Společnou řeč nenašli, jeden mluvil pouze německy, ten druhý zase španělsky. Debatovali rovněž funkcionáři, trenéři a hráči, Rattin si demonstrativně sedl na trávník. Utkání pokračovalo, ale po fotbale jako takovém se slehla zem. Alespoň, že měl trenér Anglie Alf Ramsey jedno štístko v rukávu, jistého Geoffreyho Hursta. Právě tento náhradník, jenž naskočil za v té době nejlepšího střelce anglické ligy Greavese, dal v 75. minutě postupový gól.
Zápas měl ještě dohru: FIFA pod vedením předsedy Stanleyho Rouse, dalšího Angličana, vynesla tvrdé tresty. Alf Ramsey označil Argentince za zvířata a právě tato skandální urážka se řešila až na diplomatické úrovni. V Buenos Aires za vytrvalého deště čekalo na fotbalisty více než 20 tisíc příznivců, kteří své miláčky oslavovali jako mistry světa a národní hrdiny. Celý den skončil triumfální cestou a přijetím v prezidentském paláci.
Aby všech těch kontrastů nebylo málo, na příští mundial Argentina nepostoupila, aby za další čtyři roky finišovala až osmá. Na domácím šampionátu v roce 1978 se už nicméně konečně dočkala. Stala se mistrem světa.
Po druhém místě ve skupině se ve druhé fázi argentinská reprezentace utkala s Polskem a porazila ho 2:0. Později remizovala s Brazílií bez branek a před posledním kolem byla druhá o gól právě za Brazilci. Ti skončili svůj poslední zápas v 18:30, když oslavovali triumf nad Polskem poměrem 3:1. Argentina tudíž věděla, že musí porazit Peru minimálně 4:0. Zápas začal v 19:15 a drtivá výhra 6:0 znamenala postup do finále. Zuby skřípající Brazílie tak získala jenom bronz po vítězství nad Itálii, zatímco Argentina slavila, jakmile v prodloužení udolal Nizozemsko 3:1.
Následující šampionát znamenal obligátní krok zpět. Argentina sice postoupila ze skupiny, ale ve druhé fázi jí Itálie ani Brazílie nedali šanci a s 11. místem poslali Albiceleste domů. O čtyři roky později Argentinci vše — neméně obligátně — napravili. Postup ze skupiny, osmifinálové vítězství nad Uruguayí 1:0 a památné čtvrtfinále. Odveta za Wembley, za Malvíny. Maradona zasadil první úder tzv. "boží rukou", vrchem přidal neméně legendární gólové sólo, a památná výhra 2:1 byla na světě.
V semifinále už Argentinci bez problémů překonali překážku v podobě Belgie, znovu po dvou trefách Maradony, a vše záhy uzavřelo nádherné finále na Stadionu Azteca před zraky 114 tisíc diváků. Obránce Brown a útočník Valdano poslali svůj tým do dvoubrankového vedení, Rummenigge a Völler během osmi minut, a osmi minut závěrečných minut, vyrovnali. A aby těch osmiček nebylo málo, tak v 88. minutě vsítil definitivně zlatý gól Burruchaga!
S odřenýma ušima a ze třetího místa následně postupuje Argentina ze skupiny na předposledním medailovém mistrovství. V Itálii 1990 na nezdravě dlouhou dobu končí zlatá éra fotbalu této země. Ve druhém kole gól Canigii v 81. minutě vyřazuje ze hry Brazílii, ve čtvrtfinále až na penalty překonává po bezbrankové nudě Jugoslávii. Také semifinálový souboj s Itálií končí remizou, tentokráte 1:1. Další penaltový souboj vyzněl 4:3 ve prospěch Albiceleste a hrdinou se stal brankář Goycoechea, který chytil poslední dva pokutové kopy. Ve finále se už nicméně narodila prohra s Německem, když jediný gól dne obstral v 85. minutě Brehme; oslabená Argentina, která dohrávala v devíti, již nedokázala zareagovat.
Dalších pět šampionátů Argentina odehrála, a nic moc navíc k tomu nepřidala. Postupně vypadla v osmifinále, čtvrtfinále, ve skupině a znovu dvakrát za sebou ve čtvrtfinále... teprve minulý mundial a perfektně nastavená defenzivní taktika outsidera mezi trenéry, Alejandra Sabelly, vynesla Argentincům nečekanou jízdu až do finále. Tam to už nedopadlo, stejně jako v nadcházejících dvou finále Copy Amériky. Někde to zdánlivě nekonečné trápení Messiho, Mascheranovy a Agüerovy generace ovšem skončit přece musí. Nebo snad nikoliv?
Infograficky
autor: Jakub Tymčík
Cesta na šampionát
Napsat, že argentinská pouť do ruských končin byla trnitá, by znamenalo kruté podcenění reality. I Frodo se Samvědem si ve srovnání se Sampaoliho svěřenci užívali příjemné procházky.
Drsným varováním byl vlastně hned první z osmnácti zápasů a domácí prohra 0:2 s Ekvádorem. Historicky teprve třetí domácí prohra Albiceleste v kvalifikaci na mistrovství světa; po Kolumbii 1993 a Brazílii 2009. O dvanáct měsíců později se Argentinci "těšili" ze čtvrtého takového zářezu, když vyšli střelecky i bodově naprázdno rovněž proti Paraguayi. S oběma týmy předtím ve všech soutěžích nepadli od roku 2009.
Těsně před rozhodujícím duelem s Ekvádorem platilo, že obvyklý favorit CONMEBOL zóny nastřílel méně branek než poslední tým tabulky z Bolívie, zazdil 73 posledních střel a ze hry neudeřil po dlouhých předlouhých 456 minut. Téměř celý rok se v jejím dresu neprosadil nikdo krom Messiho; přes rok neslavila branku na cizí půdě. A právě sám boží kapitán také musel v Ekvádoru, kde předtím Argentina vyhrála jen jednou od roku 1960, řádit jako černá ruka, aby svým hattrickem bídnému favoritovi zařídil umolousaný postup v poslední možné chvíli.
Vítězství 3:1 v Quitu bylo teprve sedmou výhrou Argentiny v rámci celého cyklu. Gerardo Martino se s trenérskou seslí z vlastního rozhodnutí loučil uprostřed roku 2016, po nezvládnutém finále výroční Copy. A tím modrobílí ztratili své kvalifikační momentum. Na třízápasovou sérii výher sice Edgardo Bauza, roku 2014 velebený pro historický úspěch v Poháru osvoboditelů se San Lorenzem, navázal čtvrtým korálkem, ale tím víceméně skončil. Ze sedmi příštích duelů strhl na svou stranu dva. Sampaoli potom vyhrál jednou ze čtyř pokusů.
Nejhorší kvalifikace, jakou tato, ba i předešlá generace pamatuje. Od rozšíření kvalifikačního formátu na 16-18 utkání, k čemuž došlo s ohledem na rok 98, až dosud Argentinci nikdy nešli pod osm výher, nad šest remíz (teď sedm) a pod 23 vstřelených branek (tentokrát jen 19).
Trenér — Jorge Sampaoli
Už dopředu bylo oznámeno, že Jorge Sampaoli v čele Argentiny zůstává až do příštího šampionátu v Kataru, kdy mu teprve vyprší pětiletá smlouva. Jeho mandát je tedy dlouhodobý a letošní Argentina, která se zdá být uprostřed psychologického rozpadu, nemá v žádném případě definovat jeho celkový odkaz zanechaný v čele reprezentace, s jejímž křeslem byl spojován takřka od nástupu k Chile, s nímž mámil celý svět hlavně v letech 2014-15. Přesto nyní Sampaoli v Rusku víceméně dává svou doposud parádní reputaci všanc. Nanejvýš riskuje.
Pro mnohé se jedná o nejkvalitnějšího kouče, jenž se na letošním šampionátu na lavičce představí. Během minulého ročníku mu koneckonců každý zobal z ruky. Byť Chilané vypadli už v osmifinále, k senzačnímu vyřazení domácí Brazílie měli setsakra blízko. A ve skupině ostatně převezli úřadující mistry světa. Agresivní Chile bylo perfektně nadrillované, presovalo jako jeden muž, kompletně vymazalo Neymara, a na celém MS vlastně dokonale navázalo na Bielsův vzor, který Sampaoli — byť s konvenčnější formací 4-3-1-2 — hrdě a rád následoval.
Ať už je ovšem Sampaoliho reputace ve světě jakákoliv, v Argentině je to s ním složitější. Jednak ve své rodné zemi natrénoval absolutní minimum, jednak doposud ani kýžené zlepšené výsledky nepřinesl. V kvalifikaci začal třemi remízami, z toho dvěma bezbrankovými, a v březnu hrdý mančaft vedl k dělené historicky nejtěžší porážce.
Mistr rozličných systémů šitých na míru dotyčných týmů navíc doteď neudělal zhola nic pro to, aby se Argentinci zbavili léta trvající a spíše sílící než slábnoucí závislosti na Messiho kouzlech, a jeho tvrdohlavé trvání na vytažené defenzivní linii či intenzivním napadání jsou při absenci kvalitních beků a rychlých stoperů hotovou tikající bombou.
Tahoun týmu — Lionel Messi (Barcelona)
zdroj: brila.net
Když po minulém světovém šampionátu přebíral cenu pro nejlepšího hráče, mnozí diváci kroutili hlavami. Lionel Messi koneckonců ve vyřazovací fázi ani jednou nezavěsil a ve finále sám ve velké šanci na pokoření Německa selhal. Když měl tutéž cenu coby poražený finalista znovu přebírat o rok později, po Copě Américe, nikdo už hlavou nekroutil, tentokrát byl Messi skutečně tou hlavní hvězdou šampionátu, byť v kreativnější a ne tak gólové úloze. Před třemi lety naproti tomu kroutil hlavou sám Messi, když cenu demonstrativně odmítl, za což ho nejspíš o rok později karma trestala neproměněnou penaltou v dalším finálovém rozstřelu.
Míra frustrace, která se musela v Messim napříč jeho reprezentační kariérou nahromadit, je pro nás smrtelníky dočista nepředstavitelná. A pokud se nestane relativní zázrak, hranice útočníkovy únosnosti bude testována i letos v létě. V kvalifikaci dával vítězné branky Uruguayi, Kolumbii, Chile i Ekvádoru, zatímco Higuaín, Agüero, Dybala, Pratto, Icardi, Tévez a Benedetto všichni v určitém bodě dostali šanci v základní sestavě a dohromady nashromáždili tři zásahy.
O čtyři méně než barcelonská modla, před níž ve 30 letech — uprostřed patrně nejhůře fungující ofenzívy argentinské reprezentace za celou jeho kariéru — leží asi poslední šance urvat kýžené zlato, dokud je on sám na vrcholu sil a evidentním tahounem mančaftu.
Pro samotného Messiho přitom tento turnaj těžko mohl přijít v lepší okamžik. Ačkoliv na klubové úrovni zažil dominantnější ročníky, 34 gólů a 12 asistencí stále budí značný respekt, a k tomu navíc tentokrát opětovný nejlepší střelec Primery na toto mistrovství světa zajíždí poměrně pln energie. Jeho Barcelona si španělský titul tentokrát zajistila s velkým předstihem, přičemž Ligu mistrů už potřetí za sebou opouštěla již ve čtvrtfinálové fázi.
Messi bude opět hladový. Stará známá otázka ovšem zní: bude to stačit, nebo opět nikoliv?
Na prahu slávy — Giovani Lo Celso (PSG)
zdroj: scoopnest.com
Giovani Lo Celso je spolu s Cristiánem Pavónem jediným členem Sampaoliho nominace pod 23 let, a vedle křídelníka Boky Juniors rovněž představuje jedinou opravdu svěží, neokoukanou naději na oživení skomírající ofenzívy Albiceleste. Kvalifikaci ještě hvězdička Paris Saint-Germain nestihla a poprvé se v seniorském výběru objevila teprve loni v listopadu, nyní se však na prahu světového šampionátu bez přehánění jeví jako ten ideální kreativní parťák v hloubi středu pole, kterého Lionel Messi postrádal de facto celou svou reprezentační kariéru.
Lo Celso se sice obvykle pohybuje poměrně hluboko v poli, odtamtud mu však nejsou nikterak cizí výpady vpřed a nápadité narážečky s argentinskou desítkou. Dnes dvaadvacetiletý záložník začínal v Rosariu Central jako takzvaný engache, hráč volně brouzdající pod hrotem, a právě v této pozici také zaujal skauty PSG jakožto jedna z hlavních hvězd Copy Libertadores 2016. V letošním ročníku Ligue 1 si však vysloužil několik nominací L’Équipe do týmu týdne coby zataženější středopolař, kde vykazoval značnou pracovitost, přehled a parádní škálu přihrávek.
Zatímco v únoru si leckdo kladl otázku, zdali na to tenhle mladík vůbec má, poté, co ho Unai Emery nešikovně zkusil jako nejníže postaveného záložníka proti Realu Madrid (a Lo Celso rupl), argentinští fanoušci zatím nemají moc důvodů pochybovat. Bývalý argentinský olympionik si zachoval tvář i při březnovém debaklu od Španělska, a měl by být schopen najít si své místo jak v klasické formaci 4-2-3-1, tak i v Sampaolim zkoušeném, neortodoxním 2-3-3-2.
Pravděpodobná sestava a taktický profil týmu
Argentinu máme výše rozestavěnou ve velice klasické formaci, ovšem nebyl by to Jorge Sampaoli, aby neměl v rukávu své neortodoxní eso. To se letos nazývá 2-3-3-2, a ačkoliv Albiceleste nejspíš začnou v tradičnějším uskupení, ani volné prolínání obou formací v průběhů zápasů nelze vyloučit. Hlavní výhoda 2-3-3-2 koneckonců při tvorbě spočívá v příhodnějším rozestavení záložníků, kteří mohou snáze kombinovat na kratší i delší vzdálenost, mají větší potenciál pohybu mezi liniemi soupeře, a mají to podstatně blíže ke krajním bekům. Speciálně tedy pokud (v reprezentaci nepříliš pohodlně hrajícího) Gabriela Mercada nahradí předělané křídlo v Salviovi, na 2-3-3-2 si dozajista vzpomenete.
Gabriel Mercado není jediným možný slabým defenzivním článkem Argentiny na tomto turnaji. A to dokonce ani zdaleka. Otazníky se vynořují už při pohledu do branky, odkud se po pozdním zranění vytratila velká turnajová konstanta v Sergiovi Romerovi. Dvojka Chelsea Willy Caballero je sice na pohled protřelý, a vzhledem k osobní křivdě v podobě role pouhého back-upu na minulém šampionátu bude nejspíš i správně hladový, ale stejně jako jeho dva konkurenti z nominace zkrátka na takhle velké scéně ještě nechytal. A to není jen tak.
Na stoperu operuje lehce nekonzistentní, ale pořád široko daleko nejkvalitnější Nicolás Otamendi, patrně doplňovaný Federicem Faziem. Z obou zadáků měli v určitých bodech legraci pozorovatelé anglické Premier League; oba však zároveň umí zahrát, což dokázal i Tottenhamem odstavený Fazio, když letos v Lize mistrů pro AS Řím vydatnou měrou pomáhal odstavit krajana Messiho. Oba musí být preferováni před zcela nerozehraným Rojem (devět startů v PL, šest žlutých karet), který může být rád za samotnou pozvánku.
Na levém kraji obranné řady potom bude v jakémkoliv rozestavení figurovat vysoce ceněný, 25letý Nicolás Tagliafico, který loni dovedl Independiente coby kapitán k triumfu v Copě Sudamericana, a po lednovém transferu se neztratil ani v Ajaxu. Tagliafico má být "novým Zanettim" — nesmírně inteligentním, takticky a mentálně vyspělým moderním bekem, který může v Rusku leckoho příjemně překvapit. Záda mu bude případně krýt Marcos Acuña, který ve Sportingu prokázal, že dovede brousit celou levou lajnu, jako obránce i křídelník, a navrácený veterán Cristián Ansaldi, schopný zaskočit i u protější postranní čáry.
Javier Mascherano byl asi největším tahounem Argentiny před čtyřmi lety, teď už v něm nicméně po přesunu do Číny Argentinci žádného klíčového buldoka uprostřed pole nenacházejí, a do základu ho pro začátek pasujeme hlavně kvůli přetrvávajícím problémům Lucase Biglii se zády. Další vyloženě defenzivní středopolař v Sampaoliho nominaci nefiguruje, ačkoliv Mezův vyhraný souboj nad Centuriónem nese nápis "opatrnost". Meza je spíše dělníkem středu pole, který v útočné třetině nabízí pramálo, a v případě nutnosti to jakkoliv zavřít by tudíž mohl být Sampaoliho střídající volbou na místo Gia Lo Celsa. Odepisovat jako už obvykle nelze ani tradičně nevyrovnaného Évera Banegu.
Právě na Lo Celsovi a Manuelovi Lanzinim bude, aby argentinskému útočení dodávali na utajené jiskře. Ani jeden z nich se dosud v národním týmu nepředstavil ani desetkrát, oba jsou ale velmi šikovní a v leckterých momentech nevyzpytatelní. Oba si dobře sedli s Messim, lépe než kdokoliv na posledním světovém šampionátu, a to musí dávat Sampaolimu naději. Na lavičce navíc bude na svou šanci číhat také Cristián Pavón, jenž od startu sezony 2016/17 za Boku odehrál 56 ligových utkání, v nichž se dohromady podílel na 35 brankách a dvou titulech.
O Messim už bylo popsáno mnoho řádků, zastavit se ale musíme u Ángela di Maríi. Ten do Brazílie zajížděl jako nejnažhavenější argentinský tahoun a během trapné kvalifikace byl velice vytrvale fanoušky peskován pro nemastné neslané výkony, až dle svých slov zvažoval konec v národním týmu. Ve třiceti letech má též poslední šanci na velkou slávu, a po stěží rozdílové sezoně v barvách PSG má leckomu co dokazovat. Nejen v národním týmu se leckdy utápí v kličkách a trápí na přihrávce, čehož by co nevidět mohl využít zmíněný Pavón.
V útoku by se jeden rád těšil na první turnaj Paula Dybaly, ale na tomto místě je prozatím radno si nechat zajít chuť. Hvězda Juventusu sama otevřeně přiznala, že jí cestu do sestavy blokuje jistý Lionel Messi, a to je vskutku pořádný balvan. Na post osamoceného hrota (případně Messiho parťáka ve 2-3-3-2) Dybala v úvahu nepřipadá, na takovou úlohu dosud na mezinárodní scéně nezaujal dostatečně. Místo toho se Sampaoli bude modlit za zdraví Kuna Agüera, kterého "nečekaně" trápí bolavé koleno, potažmo seřízenou mušku Gonzala Higuaína, který prožil nejméně potentní rok v Itálii, a za Argentinu od předloňské Copy udeřil jen jednou, v kvalifikaci proti Peru. Starý známý turnajový choker, který v rozhodujících chvílích váhal i na minulém MS, dokonce načas přestal odebírat pozvánky, když pod Sampaolim v kvalifikaci neodehrál ani minutu.
Proto je navýsost zarážející, že Sampaoli trestuhodně opomenutého Icardiho údajně zvažoval pouze na místo Agüera, a nikoliv jeho. Icardi, jehož čas snad taky přijde, je vlastně obdobný případ jako Dybala: při svých sporadických šancích neoslnil (stal se koncem cyklu protagonistou utrápených remíz s Uruguayí a Venezuelou), ale to mělo nejspíš více co dočinění se systémem, okolím a všeobecnou atmosférou kolem mužstva než s ním samotným.
Tip redakce na umístění: čtvrtfinále
Program zápasů - skupina D
16.06.2018
Moskva
21.06.2018
Nižnij Novgorod
26.06.2018
Petrohrad
Konečná nominace
Datum nar.
16.10.1986
28.09.1981
10.02.1986
Datum nar.
20.09.1986
17.03.1987
18.03.1987
12.02.1988
20.03.1990
31.08.1992
Datum nar.
28.10.1991
29.06.1988
30.01.1986
14.02.1988
09.04.1996
08.06.1984
15.12.1992
21.01.1996
22.02.1986
13.07.1990
Datum nar.
02.06.1988
15.11.1993
10.12.1987
24.06.1987
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Představení účastníků MS 2018 - Japonsko
13.06.2018, 17:55
Představení účastníků MS 2018 - Senegal
13.06.2018, 14:04
Představení účastníků MS 2018 - Kolumbie
13.06.2018, 09:15
Představení účastníků MS 2018 - Polsko
12.06.2018, 19:00
Představení účastníků MS 2018 - Anglie
12.06.2018, 15:54
Představení účastníků MS 2018 - Tunisko
12.06.2018, 10:28
Představení účastníků MS 2018 - Panama
11.06.2018, 22:46
Představení účastníků MS 2018 - Belgie
11.06.2018, 16:00
Představení účastníků MS 2018 - Korejská republika
11.06.2018, 10:27
Představení účastníků MS 2018 - Švédsko
10.06.2018, 21:00
Představení účastníků MS 2018 - Mexiko
10.06.2018, 12:28
Představení účastníků MS 2018 - Německo
10.06.2018, 09:00
Představení účastníků MS 2018 - Srbsko
09.06.2018, 21:30
Představení účastníků MS 2018 - Švýcarsko
09.06.2018, 14:40
Představení účastníků MS 2018 - Kostarika
09.06.2018, 11:04
Představení účastníků MS 2018 - Brazílie
08.06.2018, 18:20
Představení účastníků MS 2018 - Nigérie
08.06.2018, 12:42
Představení účastníků MS 2018 - Island
08.06.2018, 09:21
Představení účastníků MS 2018 - Chorvatsko
07.06.2018, 13:58
Představení účastníků MS 2018 - Dánsko
06.06.2018, 20:00
Představení účastníků MS 2018 - Peru
06.06.2018, 16:00
Představení účastníků MS 2018 - Austrálie
06.06.2018, 12:11
Představení účastníků MS 2018 - Francie
06.06.2018, 07:52
Představení účastníků MS 2018 - Maroko
05.06.2018, 16:28
Představení účastníků MS 2018 - Írán
05.06.2018, 12:00
Představení účastníků MS 2018 - Španělsko
04.06.2018, 22:32
Představení účastníků MS 2018 - Portugalsko
04.06.2018, 16:00
Představení účastníků MS 2018 - Uruguay
04.06.2018, 12:34
Představení účastníků MS 2018 - Egypt
03.06.2018, 23:52
Představení účastníků MS 2018 - Saúdská Arábie
03.06.2018, 16:00
Představení účastníků MS 2018 - Rusko
03.06.2018, 12:00
Komentáře (346)
Přidat komentář1. pro titul Argentiny
Slabá záloha, jeden ze dvou favoritů spolu se Španěly co padne už ve skupině
Voni fakt narozdíl od spain nejsou favorité
Ok tak ne favoriti, to jsou Němci Frantíci a Kolumbijci, ale z těch top týmů skončí za Islandem a Chorvaty třetí
za nigerií a chorvaty
Za chorvaty a chorvaty
když se bude dařit Messimu, tak může být on tím faktorem, který může dotáhnout Argentinu na vrchol
Na vrchol podia, kde tiskový mluvčí AFA prohlásí, že se Lionel Andrés Messi Cuccitini rozhodl definitivně ukončit reprezentační kariéru.
Neblázni, vždyť oni nemají brankáře, obránce a půlku zálohy. María dybala buřta a guero. Mercssi. To by stačilo možná tak na futsalovém turnaji.
Brankáře mají, Armani má formu, Caballero to zvládne. Obrana je supr, hlavně levá strana Tagliafico je borec co bude brzo v Barce. Problém je záloha, Lo Celso ještě nedozrál, ten to potáhne za 4 roky, Banega nevyzpytatelný, Biglia svou slávu za sebou. Kvalitu má jen Lanzini a to je málo. Navíc furt staví Di Mariu a ten hraje prd, tam by měl být Dybala. Argentina má smůlu že má top 4 útočníky a žádnýho top záložníka. Tohle neutáhne ani Messi i kdyby si hru tvořil sám a přihrával sám sobě. Navíc Island půjde daleko
Messi má smolu, že repre Argentíny je práve teraz nevýrazná, priemerná, ledva postúpili na MS.Fans má nepodložené nádeje.Obávam sa, že nepostupia zo skupiny. Island má 10 behavých robotníkov, Chorváti sú vždy silní.Vidím tam dvoch výborných obráncov (Otamendi, Fazio), výnimočného Lea, špičkový hrot, ale nič iné, ak nepostaví Dybalu, ktorému nevie nájsť miesto.
Když dají do zálohy Messiho, tak to bude hned jasně nejlepší záloha turnaje. Alespoň co se týče tvořivosti a geniálních přihrávek.
Jednoznačně
Real Argentina Messi
pochopil bych jeste ten real (i kdyz asi ne), ale davat palec dolu messimu??
A co jako? Tak se nám tady z toho nerozbreč Messiofile.
YEAH!
Ten utok je sice suprovej, ale ten zbytek spada do prumeru
Místo Salvia nebo Higuaína měl jet Icardi
čtvrtfinále max
Jednoznačne
sice Interista ale musím souhlasit...
Tip redakce na umístění: čtvrtfinále
Místní nebudou moc spokojení.....
přehnané očekavání redakce...konec ve skupině
Očakávanie : ZLATO
Realita : 1/4
Neviem co je na ten predpokladanej zostave horsie ci Lanzini kde moze byt Dybala alebo Lo Celso , ktory proti RM zhorel ako fakla.
Prvy silnejsi super ich posle domov.
Řekni hráče, který proti nám nezhořel
Neymar vás ničil, potom Zidane zas čítal zo zakázaného oddelenia Rokfortskej knižnice
Neymar nás ničil idnividuálně, ale k čemu to bylo. 100% šance nedal.
Tak chcel individualitu To sa nehadam, aj som to chcel dopisat. Podobne aj Ribery
A přesně takovýho hráče v Realu nechci. Individuální práce a show v tom je mistr, ale není to týmový hráč.
a přesně díky tomuhle přístupu ale nikdy nebudete mít ''svýho Ronaldinha''...
Ronadlinho byl pan Hráč! Uměl se na hřišti chovat a přitom všem dokázal dělat úžasnou show. Neymarovi kvality nijak nesnižuju, ale je to pěknej hajzl. Stylem hry i chování. Takovýho hráče prostě nechci. Stačí, že už teď máme hráče, co se neumí chovat, dalšího nechci.
Yup naprosto souhlasim, sam bych neymara v tymu nesnesl. Spis mi slo jen o tu cast ty tymovosti a neoceneni toho baviciho faktoru. Tihle bavici obcaa takovi jsou a je uzasny je mit v tymu, i navzdory tomu, ze se pro jejich zabavu muze bod-dva ztratit
Něco mi stejně říká, že nepřestoupí. Přeci jen by byl vnímán širokou veřejností jako hajzl a přeběhlík navíc by riskoval šílenou nenávist z katalánska.. Nedokážu si představit El clasico na Camp nou s Neymarem v bílém dresu.
Bílej balet nikdo ničí. Taková věc je zcela vyloučena. Naopak je to Bílý balet, kdo ničí. Drtivě.
Barcelona ty vaše baletky totálně zesměšní každou sezonu.
Mame auru ze skoro kazdy to radsej zabalil invidualnou popravou vlastneho muzstva
Messi
Záloha dost slabá.. Lanzini místo Dybaly?
Lanzini hraje top, ale zbytek slabota
Lanzini je dobrej, týmovější hráč než Dybala
Už je to stejně jedno..
Vamos Argentina! Bude zlato
winner winner chicken dinner
Ani ze skupiny
Lanzni hráva napravo v repre? Ak Uruguaj alebo Srbsko nie, tak prajem zlato Argentíne, Srbsko ale asi aj tak nemá veľkú šancu
Jak by podle tebe vypadal "všeslovanský tým"?
Oblak - Coufal, Jugas, Škriniar, Kolarov - Kovačić, Modrić, Pjanić, Jarmolenko - Krmenčík, Lewandowski
Jugas
krmencik
Krmenčík, Lewandovski
misto jigase hubnik, jinak souhlas
Oblak - Vršajlko, Savic, Škriniar, Kolarov - Modric, Pjanic, Milinkovic-Savic, Rakitic - Lewa, Džeko
(Čech, Handanovic, Pisczek, Lovren Nastasic, Ivanovic, Kovacic, Hamšík, Perisic, Konopljnka, Jarmolenko, Smolov)
Dzeko
Beru zpět
Bosňák
Ibrahimovic
MLS..
Pavlenka - Vrsaljko, Lovren, Skriniar, Kolarov - Milinkovic, Hamšík, Pjanic - Perisic, Lewandowski, Dzeko
Ale dám zo srandy svoju: Oblak, Piszczek-Škriniar-Nastasič-Kolarov, Modrič-Matič, Milinkovič-Savič-Hamšík-Perišič, Lewandowski.
Lavička / káder: Čech, Lovren, Glik, Vrsaljko, Rakitič, Pjanič., Jarmolenko, Džeko, Mandzukič, Konopljanka atď :).
Toto by bol favorit na titul ...
Boj
Ja by som Argentínu rád videl vo finále, realita bude asi dosť trpká.
smazaný uživatel? :D
Porazíme je
Ty jsi z Nigerie?
Podle jména snad poznáš, ne
Spíš z Osla.
z muly
No snažte se. Řekni Kelechimu, ať se střelecky probudí.
Bosá hlava v bráně Mocipáni zařízli Romera
Ano mocipáni zavinili Romerovo i Rulliho zranění. Čtou ty děcka vůbec noviny nebo jen porno?
To byla jen reakce na to, co o tom řekla jeho žena Což bylo třeba v novinách.
jak se čte porno?
ver mi, pribeh a zapletku jsou tam velmi zajimave
OT: ADIOS CRISTIANO
https://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/995938-ronaldo-opousti-real-klub-odmitl-jeho-zadost-o-dalsi-miliony-pisi-v-portugalsku.html#hp-sez
http://www.marca.com/futbol/real-madrid/2018/06/07/5b18ebdcca47416d3e8b462c.html
Pokud neymar zazáří a jsem přesvedčen že ano,bude pro pereze vobrovsky lakadlo, upřímně real s neymarem by pritahl jeste vic divaku a fanoušků nez s ronaldem, ale pokud ms vyjde ronaldovi,muze perez zmenit nazor?Je sance,ze by v tymu byli oba,treba jen na rok?
Ronaldo údajně nechce Neymara v týmu. ale těm dnešním spekulacím se dá těžko věřit. Každopádně vím, že většina Madridistas si příchod Neymara nepřeje a za mě pravý Madridsita bude chtít, aby ronaldo pokračoval. Bohužel Perez je blázen a nejspíš tou svou nenasytností koupit nějaké velké jméno (Neymar) vyhnal i Zidaneho. Čeká nás zajimavé přestupové léto.
Je úplně jasný, že Ronaldo nechce Neymara v týmu, protože by okamžitě vyšlo najevo, jak na tom Ronaldo je ve skutečnosti s výkoností
Že vás furt to furt baví. Hráč, který ve 33 letech vstřelí 15 gólů v lize mistrů má špatnou výkonoost. Už z logiky věci vyplývá, že se 33letý Ronaldo může těžko porovnávat s 26letým Neymarem. A hele stejně to dokázal. Byl mnohem platnějším a týmovějším hráčem pro Real než kdy bude Neymar. To svý kličkování a driblování si může předvádět ve Francii, ale zpátky do Španělska ať mi to netahá. V Realu chceme týmové plejery.
Namstrovanej sobec ronaldo nagelovana hlava at uz tahne , nechapu jak muze nekdo tenhle lidskej odpad podporovat ,prej tymovy hrac si delas kozy ne
Tvoje chyba, že ho moc nesleduješ. Mluvil bys jinak..
to fakt ne. je to dobrý hráč, ale týmovost je asi to poslední, co se dá o něm říct
V posledních letech se změnil. Samozřejmě, že hraje rád na sebe. Ale tak je hra Realu přizpůsobena. Proto je nejlepší střelec týmu.
Ja bych takovyho sobce v teamu nechtel , a vzdycky me dojima kdyz se mu nedari chova se jak malej parchant...
Za to může jeho posedlost vítězit. Pravý šampion zkrátka..
Vic mu zalezi na osobnim prospechu nez na teamu , je to pozer a nejaky divadilka s charitama apod muj nazor na nej nezmeni , me staci kdyz ho vidim pri zapasu a o jeho charakteru mam jasno
Jak říkám, na hřišti se chová jako šampion. Chce být nejlepší a dělá pro to všechno. Taky mě občas sere jak se zachová v nějaké situaci nebo řekne výrok, co by neměl, ale to je zkrátka Ronaldo. Jiný už nebude...
A proč se takhle nechová pravý šampion Roger? Chci tím jen naznačit, že on není pravý šampion, ale "pravý" šamipon.
Roger?
6 let po sobě nejlepší střelec LM, 4x výhra v LM.....teď tu o Messim jak má ty chanced created.
Píčovina. Král nikam nejde.
Kéž bys měl pravdu.
Kam by taky z Barcelony odcházel?
Král má Zlatej hattrick. Tudíž to nemůže být ten labil vod moře.
To má, ale proč nehrál ve finále? On ten doklepávač k tomu přišel, jak Real k houslím, vědí?
Kdyby jsi to Finále sledoval, tak bys ho viděl.
Jeden mladej podavač míčů byl vidět častěji než Ronaldo.
Tak se mu ten zápas nepovedl. Mě na tom třeba vůbec nesejde. 13 titul máme a to je nejdůležitější..
On ale finále hrál na rozdíl od někoho, kdo pravidelně nehraje už ve čtvrtfinále.
zvany Uplakanek l.
Od moře je jenom delfín fake Ronaldo
Nadprůměrný útok, průměrná záloha, podprůměrná obrana = max. čtvrtfinále
Ta obrana s gólmanem na vrcholným turnaji je v pohledu na jiné týmy i na historii Argentiny jako spolufavorita většiny turnajů dost komická.
Bohužel na MS bude hodně týmů který mají o dost lepší tým než Argentina.Taktika na Messiho je jasný už dopředu a budou mít co dělat aby se vůbec do čtvrtfinále dostali.
A snad se stane zázrak
Ideální podmínky pro zlato. Nikdo jim nevěří, všichni je podceňují. Kdy jindy, než ne teď
No nikdy, s labilem to Argentina nedá.
OT: Čelůstka skončil v Turecku. Tak kam? Slavia?
na všech pozicích kde může hrát už máte přetlak ne?
kéž by se vysrali na toho Coufala a vzali raději jeho.
Tak snad k nám
Tak byla by to sranda, kdyby Slávka skončila s Coufalem a Čelůstka by šel do ACS
právě. A kromě toho může hrát i stopera, má zkušenosti z PL, v ideálním věku...rozhodně bych to zkusil
já doufal od začátku, že to tak bude
snad ne, bejvalejch slavistu uz mam dost
Slávka by po něm měla jít za každou cenu. Zkušenej, zahraje stopera i beka, přičemž podle mě bude lepší než všechno, co tam do obrany je. Zahraničí si prošel, na slušnej plat a konečně taky boj o titul a poháry by mohl slyšet.
Plzeň
Sparta.
Tianjin Tieda
sice sa povie argentina...ale v realite to je najlepsi hrac (nielen) sampionatu messi, k nemu snad di maria a dalej to je banda forwardov ktori su v reprezentacii totalne k hovnu a jeden trapnejsi ako druhy. K tomu treba priratat prinajlepsom priemernu zalohu a obranu tvorenu samymi komikmi. AJ ked by som im prial zlato tak cakam ze to bude slusny trapas
Tak nějak,kolik argentinců by se vešlo do nominace spanelu,franc,brazilcu ci nemců (do vsech 2-messi a otamendi, aguero do nemeckej mozna spanelske)
a to by z nich este otamendi nemal ani v jednom time na zaklad
O tom uz vubec nepíšu,stači nominace, je videt ta obrovska propast
Pokud sou forvardi v repre totálně k hovnu, proč potom k Messimu dáváš Di Maríu, kterej je ze stejnýho těsta?
pretoze mi okrem messiho pride ako jediny, ktory je schopny v tej repre nieco spravit
Jeho pohyb,schopnost neco vymyslet,hra 1na1 je na vysoke urovni, navic hiquaina a aguera si vedle sebe fakt prredstavit nedovedu..arg nemá beky schopné podporit utok i dobre branit,takze kridlo je nutne..
Btw, jak vypadá na papíře to 2-3-3-2?
Otamendi, Fazio - Salvio, Biglia, Tagliafico/Acuna - Lanzini, Lo Celso, Di Maria - Messi, Kun
jasne zlato
Na vycházce?
trochu poprchalo, ale bylo to prijememne
koniec v skupine
Pre mňa je nepochopiteľná iná vec-Argentína, krajina belochov, na začiatku 20.storočia jedna z najbohatších štátov, na konci 20.storočia už chodobná krajina. What happends???
bez toho ze by som bol odbornik na argentinu tak dosledok dvoch svetovych vojen, peronizmu a nestabilnej politiky ako takej
Čo mali oni spoločné s dvomi svetovými vojnami?
No tak spíš ten Peronizmus.
kazda krajina, ktora ma dlhodobo neschopne vedenie tak konci. Vid Venezuela, Ukrajina, alebo porovnaj USA z 50. rokov 20. storocia a teraz.
Hodně místních expertů jim předvídá vyřazení ve skupině - to je dobré znamení, semifinále můj tým nemine.
❤ARG
To podceňování jím pomůže. Útok to potáhne, a ta obrna taky není úplně tragická, jak se všichni domnívají.
Semifinále minimálně uhrají.
Kdo ještě nečetl nebo nezná, doporučuju přečíst https://www.bezfrazi.cz/get-ready/
Komu by se líbilo, tak tady je ještě zajímavější https://www.bezfrazi.cz/sto-tricet-milionu/
Tady je úplně nádherně vidět, jak to vypadá na západě a u nás
Pravda o zrůdě?
Po Buchtovi asi druhy nejlepsi co jsem tam cetl
myslis to Buchtovo breceni, jak se proti nemu vsichni spikli? a tim prirovnavanim pokru k hazardu tomu nasadil korunu, asi moc rozumu nepobral no
mozna jsem to blbe nazval, mel jsem spis pouzit slovo nejzajimavejsi a uplne vymastenej mi prave neprisel, ale to je zas vec nazoru. Kazdopadne koukam, kolik tam toho maji, co jsem jeste necetl
doporucuju Maru Kulice
dik, to bude jiste kvalitni material
Jo, ten je hustej. A Dan Kolář, to je síla zase z jinýho úhlu.
Bez cukru o Monice je tez pekny maras..
nejlepsi byl hostak, jednoznacne
https://www.bezfrazi.cz/vitezstvi/
Mě se nejvíc líbilo tohle a Antoš
Antoš je pro mě TOP.
Masakr, nejlepší co jsem tam četl!
masakr
co s tim furt spamujes, je to dobre?
to si piš
Přišlo mi to zajímavý, tak jsem se o to chtěl podělit. Až si to přečteš, tak mi poděkuješ.
Super
jsem zvědavý na Lo Celsa z PSG ! viděl jsem ho jeden zápas v LM a vypadá dobře :)
Tým o ničem.
tým o nejlepším fotbalistovi historie - to si myslím stačí
Maradona už je netrenuje
OT: Bude zas článek o Fantasy? Abych správně pochopil pravidla
jj
stříbrný medailista z posledního MS, mno, taky bych chtěl být v takovém útlumu a bordelu
Tak poslední MS je už čtyři roky zpátky, od té doby těch útlumů klidně mohlo přijít i víc.
"Albiceleste jsou docela evidentně v největším útlumu tohoto tisíciletí, a co je nejhorší - cestu ven z této blamáže není nijak snadné identifikovat."
To fakt zní, jakoby to byli absolutní žebráci, kteří se snad ani nikam nekvalifikovali a porazí je každý, kdo si zamane. Přitom je to finalista posledního MS a dvou Cop Améric za poslední roky. Neuvěřitelně přehnané.
No *momentalne* v tom utlumu sou, od posledni Copy (2016), prehnany to neni, zeptej se jakyhokoliv Argentince...
Jak píše fantík.
100. Pre Uruguaj, Srbsko a Argentinu.
Doufám, že bude hrát místo lanziniho pavon. Na toho jsem zvědavý hodně. S Ezequelem Barcem ho považuju za největší talent.
Ooooo Argentina...
Jen málokdo Lionelu Messimu nepřeje zlato ze světového šampionátu.....No o někom bych věděl.
A jsou nás milliony..
To je jasný. Protože bys už neměl o čem psát na eurofotbal.
Ten by psal, že je Euro cenější než MS.
Ale měl. Zlatej hattrick Reálku nikdo neveme. Nějakej Messi je mi u prdele. Pamatuj si hombre, že já, Já, a už jsem to psal, dokážu ocenit výkon hodný mistra. A jestli ho ten mrňous předvede, já to uznám. No a jestli ne, tak budu mít zase pravdu, což je unavující, ale holý a prostý fakt. Pozor, musí on ten tým tahnout, což se dělá tak, že se dá nějakej gol v playoff nebo rozhodne finále. Aby nedošlo k nějakýmu omylu.
Ramos, ale to nikhoo nepřekvapí
Letos zlato
OT: Toto tu někde bylo?
https://www.bbc.com/news/av/world-africa-44393375/african-referees-filmed-taking-cash
Doufám, že ten Lanzini hrát bude, moc se na něj těším. A snad už tam neuvidím Higuaína.
keď bude hrať Salvio, miesto Lanzaniho by mohol, budem im prijať..
Bože,měl jsem dvě sportovní přání.
Ať Fedex vyhraje znovu GS.
Ať Messi vyhraje MS.
Cíl 1 splněn, poďme!
Uplne stejne
Nech ho Nadal dorovna, nech to Spanieli vyhraju znova a nech Caps vyhraju SC
A potom uz mi je vsetko jedno.
S
Vamos Rafa.. ale si dobrý gloryhunter
Coze?
Já zase Washington(to už musí vyjít) no a ta Argentina by byla taky super ...
A ještě Oscara pro Bena Afflecka.
Wtf the fuck
Zrušená generálka s Izraelí je důkazem rozkladu Argentiny? Palestinci vyhrožovali smrtí celé reprezentaci Argentiny, že je pozabíjí. Důvodem bylo odehrání zápasu v Jeruzalémě.
potvrzuje to neschopnost vedení, už jen ta volba haiti a izrael je pofidérní..
Prej jako náhradu za Izrael chtějí soupeře typu San Marino, Malta. Nepochopitelný.
Messi potřebuje nahnat branky. Stats hunter. Viz Haiti, kde Messi jako jeden z mála odehrál celý zápas.
Tak v souctu pocet golu v sezone by mu take muze pomoct vyhrat treba GB... Proc ne? Nahnat sebevedomi po vyprasku se Spanelskem. Ale tady narazili v planovani priprave a bude to docela psycho pro ten tym...Hrajou prvni zapas proti Islandu a tam cekam prekvapeni v podobe prohru Argentincu.
teroristi
Ne rozkladu Argentiny, ale bordelu na svazu. O tom jedině se tam koneckonců píše.
Dybala místo Messiho a mistři
Mistr světa r.1950 Alcides Ghiggia byl zvolen fanoušky jako nejlepší hráč v historii mistroství světa ve fotbale.
Celkově se hlasování zůčastnilo 578 027 lidí.
V anketě mohli vybírat ze 32 fotbalistů, samo hlasování probíhalo podle systému play off.
Ve finále ankety Ghiggia porazil Maradonu a Lva Jašina. V Anketě figurovaly takový jména jako Pele, Cruyff nebo brazilský Ronaldo. Twitter FIFA.
Valdo, už ani na MS není Pele král, tvůj svět se rozpadá .
mně se nic nerozpadá, zeptej se nějakýho kolemjdoucího kdo je Pelé a pak kdo je Ghiggia....vsadím se, žes ho doteď neznal ani ty
No o mě tu nejde
zeptej se nejakeho kolemjdouciho kdo je messi a kdo pele
No klidně a už jsem to udělal. Pelého znají všichni. Zrovna tak jako třeba Laudu a Fittipaldiho....
Ghiggia, Vasconcelos...takové jména nemůže nikdo brát vážně
Jenže třeba Ghiggia má něco, co Leoš nemá. A přesto ho nebereš vážně. Aspoň vidíš, jak já beru Messiho.
Tak jesteze to nevyhrali PimPong nebo Aquah
BREAKING: Liverpool and Lyon have agreed a fee for Nabil Fekir. He is due to have his medical soon, according to @lequipe
uz aj Paul Joyce
přál bych jím selhání, na druhou stranu mimo skřeta tam jsou celkem sympaťáci, golman Chelsea, Kun..., a můžou být užiteční tím, že mohou v osmifinále šmiknout nesympatický Francouze, skupinu by měli vyhrát, ale Chorvati budou kousat
https://i.imgur.com/QZVrpsq_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
To vypada jako muslimsky kozomrd a teply rybofil. #footballtroll
Delfín patří do třídy savců. Tvoji nenávist vůči sudokopytníkům komentovat raději nebudu. Myslím, že na Slovensku zakusili dost.
https://www.youtube.com/watch?v=LAkdPXJqkC0
OT:Španělská Federace odmítla změnit datumy Španělskýho Superpoháru a bude se hrát 5 a 12 srpna.
5 srpna má přitom Barcelona naplánovanej přípravnej zápas v Americe s AC Milán
Ta ubohost je fakt ve Španělsku naprostá.V tom případě nastoupí Béčko a bude z toho naprostá fraška
a co kdyby Barcelona ozelela naky penize a radsi se venovala regulernimu zapasu, nez nakymu poutaku za morem?
Příprava je naplánovaná dlouho dopředu a tšžko může někdo čekat do června kdy si někdo z Madridu uráčí potvrdit nějakej termín chytráku.
Tohle bude trapas pro ně protože pochynuju že si Barca bude zkracovat už tak kratší přípravu kvůli MS a odehraje to Béčko
Ty delas jakoby znali ty tymy dopredu.
Sice chapu, ze loni se odehralo prvni zapas(tusim)13.8 a 16.8.2017
Ale letos treba kvuli UEFA SuperCUP 15.8.2018 to nejde. Proto ten drivejsi termin
Athletico Madrid hraje v oboji SUPER CUPu a musi se to resit takhle.
Loni tam byl ManUtd a ti mohli hrat drive - 8.8.2017
Tady se maly prizpusobuje vetsi tj. UEFA diktuje termin nebo se na tom dohodnou se spanelskem svazu, ale stejne vetsi pes je asi UEFA...
Vy jste nekteri fakt uchylny sem tahat politiku z Katalansko vs Madrid a pritom staci si za obcas premyslet
Hlavne, že supercopu hrá Barça so Sevillou, popremýšlať by si mal skôr ty. A okrem toho, kedy sa to konečne naučíte? Je to ATHLETIC Bilbao a ATLÉTICO Madrid.
Mas pravdu, ze letos je to se Sevillou. Pletl jsem si to pac jsem psal, ze je jeste vetsi termin/akce a je to UEFA SuperCUP 15.8 ...Stale to neni potvrzene spanelsky Supercopa... A haze mi na google termin 11.8 a 14.8. Ale nejspise UEFA nechce mit 2 velky akce za sebou- 14,15.8, proto se tlaci na drivejsi termin tj. 5.8 a 12.8... Ikdyz proc tak brzo 5.8 a ne treba 8.8 nebo 9.8
pratelak > ostrej zapas
Pre mna za mna nech nastupi becko k obom zapasom. A takisto cely rok aj v Cope
skvely clanek, asi neljepsi ze vsech predstaveni(a to nejen za samveda s frodem ).. trochu rozdil oproti dansku, kde byla u hracu a trenera v podstate jen opsana wiki, co v minnulosti dokazali....
"Před třemi lety naproti tomu kroutil hlavou sám Messi, když cenu demonstrativně odmítl, za což ho nejspíš o rok později karma trestala neproměněnou penaltou v dalším finálovém rozstřelu."
Jsem na eurofotbalu nebo v Ezo TV?
To je jak když Csaplár vždycky nadával na gólový oslavy hráčů a že se jim to vymstí.
OT: Míša Kempný
Kuba Vrána Půjdu se mrknout na Stanley Cup do Letňan...
a hlavně Ovi. Konečně mu to vyšlo. Moc se mu to přál.
Ale škoda Vegas. I tak byla ta jízda fantasická, nicméně to mohlo mít eště větší rozměr.
Jojo, byl by to taky dobrej příběh, kdyby nováček vyhrál rovnou SC
veď Colorado to už dokázalo
ti sa iba prestahovali z Quebecu, nebol to novo zlozeny klub
klub bol nový len káder nebol
Jako jo, ale toto je něco jiné, když je to kompletně nově složený klub.
nevadí aj tak to nedali a som rád .. o rok snáď San Jose
Věřím, že bude hrát Banega většinou v základu. Zároveň se mi opravdu nezdá ten Lanzini...
Lanzini hrál velice dobře proti tomu Haiti. On s Lo Celsem pěkně fungovali jako ti, co mají zajišťovat, aby Messi dostával míče v předfinální fázi, kde je nejvíce nebezpečný
Banega, Biglia snád budú len do počtu.
Uvidíme ako sa chytí Angel, má tam za seba veľmi slušnú alternatívu v Pavónovi, ktorého by som tam na krídle videl možno radšej než Angela.
Daniel Edwards
@DanEdwardsGoal
Jun 6
More
So far Argentina's World Cup preparations have included:
- An ill-advised bathtub selfie
- Standing up the Pope
- Pissing off Palestine
- Pissing off Israel
Tomorrow Messi is going to practice free-kicks using baby seals as the ball and we'll have a full house.
Ta první věta. Jinak ale samozřejmě dobrý článek.
No patříš mezi to málo.
Myslím, že nás málo určitě není..
jj gloryhunterů je na světě hodně.
Ale no tak, fandit Realu jsem začal v době, kdy v LM nepřešel ani přes osmifinále a v lize to taky nebylo nic extra.
Ale chápu, ne každý může fandit týmům, co mají nějaké úspěchy..
tak nemluvil jsem samozřejmě o Tobě, ale o ty milóny "fandů" po Asiích a Africe no. Já fandím týmům díky hráčům, co tma hráli a už mi to zůstalo. Nevybíral jsem si kvůli úspěchu, to bych nefandil ani Baníku.
Tak s tvým portfoliem klubů je jasné, že nemůžeš fandit týmům, co mají úspěchy..
Celtic vole
To je asi jako když jsme vyhráli kvíz v Havířově..
Tam se samozřejmě neřadí pošetilí fanoušci Realu
Kterých je ale velký počet.
Přesně.
Lo Celsa je příšernej traged a jestli má být on, nebo Lanzini v základu, tak je na tom Argentina prachbidne.
Nesuď podle jednoho zápasu s Realem... Není tak špatnej, jak tu píšeš.
Určite budú silnejší ako hovorí toto "preview".
To samozrejme klidne byt muzou, ale proc ty uvozovky me zajima
BREAKING: Manuel Lanzini is out of the World Cup after rupturing his anterior cruciate ligament in Argentina training. #SSN
Povolaji Icardiho?
Kurva, nesnáším, když se to píše anglicky...
Přední křížový vaz?
Ach bože, to snad ne s tim Lanzinim pro Sampaoliho taky příšerná ztráta.
Přesně, brutální průser.
Naproto klíčová kreativní složka tohohle týmu. Teď zas padá extra tuna tlaku na bedra Messiho.
Co ten Dybala misto nej? Nebyal by to nakonec nejlepsi volba misto zranenyho Lanziniho?
Ten neni ani zdaleka tak tymovej. Doufam, ze tam da Pavona
Lanzini hotovo... vim, že většina bude volat po Icardim, ale vlastně vůbec nechápu, proč nehraje Angel Correa, kterej vlastně má být před Lanzinim defaultně. Pro Lanziniho samozřejmě strašná škoda a je mi ho líto
nj, Correa, jsem si ani neuvědomil, že by tam taky mohl a měl být
Akurát Correa nemá veľkú dôveru Sampaoliho, pritom je to ideálne krídlo na pravú stranu. Snáď ho povolá a dostane šancu.
Bohužel nebyl ani v předběžné, takže tomu moc nevěřím. Ale je to absurdní, kdo jinej, než hráč, co odehrál pomalu nejvíce minut v Simeoneho Atleticu tuto sezónu, navíc je zvyklej makat pro tým.
Icardi taky není oblíbenec Sampaoliho...
Otázka: Myslíte si, že Messi bude ještě chtít a taky jestli bude vůbec schopen zahrat MS 2022 v Kataru? nebo je tohle spíše jeho poslední MS? Vím, že chtěl skončit už dříve, ale teď spíše otázka na věk a míru motivace získat trofej MS (potom co vše získal). Myslím si totiž, že pro hráče není víc než titul MS, ale nevím , třeba ne pro každého..
Schopen bude, chtít nebude. Novináři ho trápí.
Myslím že ve fotbalovém světě není nic víc než vyhrát Mundial a kor v Argentině...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele