RAKOUSKO - 32. KOLO

18.04.2006, 10:54
Aktuality
Salzburg zvítězil na hřišti Rapidu a stáhl náskok vedoucí Austrie na jeden bod, ta totiž jen remizovala na hřišti Riedu. Mattersburg porazil GAK Graz a odskočil dotírající poslední Admiře, která si ze souboje s Innsbruckem odnesla jen bod. Remízou skončil i souboj Sturmu s Paschingem.

Šlágr kola se uskutečnil ve Vídni, kde Rapid hostil Salzburg. Domácí se po nevydařeném jarním startu pomalu dostávají do tempa, ale o útoku na přední příčky v tabulce se Rapidu může jen zdát. Zato Salzburg útočí na první místo v lize a chtěl co nejdříve vstřelit branku. Podařilo se to ve 13. minutě, kdy se prosadil Janko. Zápas byl vyrovnaný, ale míč měl více na svých kopačkách Salzburg, který dokázal do konce zápasu udržet nejtěsnější výsledek.

Překvapení jara, nebo kat favoritů, i tak se dá také nazvat poslední tým tabulky Admira. Způsob, jakým dokáže bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži, bere dech. Výhra nad Rapidem i Salzburgem a divoký zápas s Austrií, který skončil 4:4! To jsou zápasy, které stálo za to vidět. Dalším obětním beránkem pro poslední tým měl být Innsbruck. A skutečně to tak vypadalo, domácí Nino Bule otevřel ve 38. minutě skóre zápasu. Hosté nedokázali ke konci přenést přes srdce možnou porážku a začali faulovat. V 88.minutě dostal žlutou kartu Hannes Eder a o pět minut později dostal za zbytečný faul i druhou žlutou a poroučel se ze hřiště. Hráči Admiry se v nastaveném čase pomalu začínali radovat, ale vyrovnávací gól v 94. minutě byl pro ně šokem. Srovnání zařídil Matthias Hattenberger.

Pokud chtěl Pasching ještě zasáhnout do boje o titul, musel na hřišti Sturmu Graz zvítězit. Za třemi body vykročil v 53. minutě, do vedení jej poslal Thomas Pichlmann, ale stačilo deset minut a bylo srovnáno. Gól dal Thomas Krammer a protože už ani jeden tým další branku nepřidal, skončil zápas 1:1.

Předposlední SV Mattersburg hostil GAK Graz. Hra byla vyrovnaná a až do 88.minuty každý na stadionu počítal s remízou. Proti však byl domácí Michael Mörz, který otevřel skóre a zároveň i uzavřel konečný výsledek zápasu na 1:0.

V nedělní dohrávce přišlo na stadion Gerharda Hanappiho 7 500 diváků. Domácí Ried hostil Austrii, která byla v sobotu sesazena Salzburgem na druhé místo. Domácím se podařilo dostat do šance až deset minut před koncem prvního poločasu. Hru jinak ovládala Austria a vytvářela si i hodně slibných šancí, ale za devadesát minut se jí nepodařilo vstřelit branku a zápas skončil nerozhodně 0:0.

Příští kolo přinese dvě fotbalové perličky - vídeňské derby Rapid vs. Austria a boj o šest bodů a i o holé přežití mezi předposledním Mattersburgem a poslední Admirou.