Serie A - souhrn 32. kola: Fila hrdinou Benátek, Inter uspěl i v lize

Včera, 22:48, aktualizováno dnes, 20:07
Komentáře a souhrny
Daniel Fila slaví první gól v Serii A (© Maurizio Lagana / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Střídající Daniel Fila jediným gólem rozhodl o vítězství Benátek nad poslední Monzou. Jeho tým vyhrál poprvé od Vánoc a získal klíčové body v boji o záchranu. AC Milán přesvědčivě zvítězil na hřišti Udinese a udržel se v dosahu pohárových příček, městský konkurent Inter se nadále vyhřívá na první příčce poté, co zdolal Cagliari.

Inter Milán - Cagliari Calcio 3:1

12.04.2025 18:00

Góly: 13. Marko Arnautović, 26. Lautaro Martínez, 55. Yann Aurel Bisseck - 48. Roberto Piccoli

Fotbalisté Interu Milán porazili ve 32. kole Serie A doma Cagliari 3:1 a prodloužili sérii neporazitelnosti už na 12 zápasů ve všech soutěžích. Obhájci titulu tak nedali možnost Neapoli se dotáhnout na první místo, naopak před dohrávkou kompletního kola utekli svým pronásledovatelům na rozdíl šesti bodů. Cagliari posedmé v řadě nezvítězilo na venkovním hřišti. Jakub Jankto opět zůstal pouze mezi náhradníky.

Simone Inzaghi se rozhodl osvěžit sestavu několika změnami po úterním vítězství 2:1 nad Bayernem Mnichov v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů. Mezi těmi, kdo dostali příležitost, byl i Marko Arnautovič, kterému stačilo méně než 15 minut, aby lídrům Serie A zajistil ideální start. Po sklepnutí od Carlose Augusta napálil Rakušan míč pod břevno a připsal si svůj čtvrtý gól v posledních pěti ligových zápasech.

Nabuzený úvodní trefou se Arnautovič následně proměnil v nahrávače, když připravil druhý gól pro svého útočného parťáka Lautara Martíneze. Ten se chvíli po výborném zákroku Yanna Sommera proti střele Roberta Piccoliho z Cagliari skvěle zorientoval, doběhl Arnautovičovu chytrou přihrávku a s velkým klidem přehodil brankáře Eliu Caprileho. Jednalo se už o jeho 20. soutěžní gól v této sezoně.

Inter šel do kabin s pohodlným vedením, ale do druhé půle vstoupil poněkud vlažně a Cagliari toho dokázalo využít, když už po třech minutách snížil Roberto Piccoli přesnou hlavičkou po výborném centru Tommasa Augella. Favorit ale rychle zareagoval a potvrdil své ambice na obhajobu Scudetta. Po rohu Federica Dimarca se nejvýše vyšplhal Yann Bisseck a tvrdou hlavičkou vrátil Interu dvoubrankový náskok.

Cagliari se nevzdávalo a v závěrečné čtvrthodině donutil Piccoli Stefana de Vrije k zásahu na brankové čáře. Hosté však už další gól nepřidali, zatímco Inter závěr zápasu zvládl zkušeně a připsal si sedmé vítězství z posledních osmi vzájemných zápasů v Serii A. 

Více informací k zápasu

Venezia FC - AC Monza Brianza 1:0

12.04.2025 15:00

Góly: 72. Daniel Fila

Klíčový záchranářský zápas 32. kola Serie A mezi Benátkami a Monzou vyzněl lépe pro domácí, kteří po premiérovém gólu Daniela Fily zvítězili 1:0. Český útočník pak ve vypjatém závěru viděl i červenou kartu. Pro Benátčany se jedná o vůbec první vítězství v roce 2025 a oživení nadějí na záchranu v nejvyšší italské lize. Naopak Monza se po prohře zdá být definitivně odsouzená k sestupu.

Pro Monzu by se utkání s předposledními Benátkami dalo označit mnoha názvy. Zápas sezony, naděje, nebo o všechno. Pokud totiž poslední Monza chtěla ještě živit minimální šance na udržení v nejvyšší italské lize, naprosto bezpodmínečně potřebovala porazit Benátky, které jsou předposlední a řeší stejný problém. Jistá dávka opatrnosti se tak očekávala, nicméně týmy v prvních 15 minutách prakticky nezaútočily.

S postupujícím časem se objevily první náznaky šancí na obou stranách, až do 29. minuty však všechny střely letěly vedle. Poté dosud klidné vody zápasu rozvířili domácí. V bezprostřední blízkosti se ke střele dostal Alessandro Marcandalli, výtečným zákrokem se však prezentoval Stefano Turati. Ještě před poločasem se připomněli i hosté, svůj brankářský um ale tentokrát ukázal Ionut Radu.

Ani po změně stran se ani jeden z týmů nemohl dostat do žádné vážnější příležitosti a prakticky jediným, kdo se staral o útočné akce byl nejlepší střelec Monzy v této sezoně, Dany Mota. V 60. minutě se domácí trenér Di Francesco rozhodl oživit své útočné řady a poslal na trávník Filu. Jak skvělý tah to byl, se ukázalo o 12 minut později. Mikael Egill Ellertsson vyslal centr do pokutového území a český útočník prokázal dobrý výběr místa, našel si padající balon a z poměrně velké blízkosti poslal nekompromisním zakončením Benátky do vedení.

Benátčané pak udrželi vedení až do samotného konce, přestože ještě Monza v závěru hodně tlačila a vynutila si fauly domácích, které červenou kartou odnesl Fila, pro kterého to tak bylo poměrně divoké odpoledne.

Více informací k zápasu

Udinese Calcio - AC Milán 0:4

11.04.2025 20:45

Góly: 42. Rafael Leão, 45. Strahinja Pavlović, 74. Theo Hernández, 81. Tijjani Reijnders

Udinese prohrálo ve 32. kole Serie A na vlastní půdě s AC Milán vysoko 0:4. Rozhodující okamžiky nastaly krátce před koncem první půle, kdy si hosté vytvořili dvoubrankový náskok. Především pak střela Rafaela Leaa do šibenice ozdobila povedený ofenzivní výkon Rossoneri.

Hráči AC Milán si šli za výhrou od úvodního hvizdu, hned po několika desítkách vteřin mohl hostující tým poslat do vedení Tijjani Reijnders, avšak jeho střelu zneškodnil skvělým zákrokem Maduka Okoye. Krátce po půlhodině hry mohl určit směřování zápasu Kingsley Ehizibue, jenže jeho šance gólem neskončila, a tak se utkání začalo vyvíjet úplně jiným směrem, než by si většina diváků na stadionu v Udine představovala.

Krátce před pauzou si totiž AC Milán vytvořil dvoubrankový náskok. O první trefu se postaral ve 42. minutě Leao, který se odhodlal na hranici velkého vápna ke střele z první a jeho pokus k úžasu všech přítomných zapadl přesně do levé šibenice.

Těsně před pauzou pak chybovala defenziva Udinese, když rohový kop AC usměrnil hlavou Strahinja Pavlovič do sítě poté, co ho uvnitř malého vápna nedokázala uhlídat hned sedmičlenná skupina domácích hráčů.

Milánský celek nepolevil ani po změně stran. Krásnou kombinací u postranní čáry potěšil skupinu hostujících příznivců Tammy Abraham s Theo Hernándezem, přičemž druhý jmenovaný se po uvolnění vydal na dlouhý sprint do soupeřovy šestnáctky, kde tvrdou ranou na bližší tyč zajistil Rossoneri už tříbrankový náskok.

Tragický výkon domácí defenzivy pak podtrhl brejk hostů, během něhož si na lob Leaa naskočil Reijnders, jehož zakončení do poloodkryté klece znamenalo čtvrtý gól v domácí síti. Hráči AC Milán si tak bez větších potíží došli pro pohodlnou výhru.

Více informací k zápasu

Tabulka

Tým
Z
V
R
P
S
B
1
Inter Milán
32
21
8
3
72 : 31
71
2
SSC Neapol
31
19
8
4
48 : 25
65
3
Atalanta Bergamo
31
17
7
7
63 : 30
58
4
Bologna FC
31
15
12
4
51 : 35
57
5
Juventus FC
31
14
14
3
47 : 29
56
6
SS Lazio
31
16
7
8
52 : 42
55
7
AS Řím
31
15
8
8
46 : 31
53
8
ACF Fiorentina
31
15
7
9
49 : 32
52
9
AC Milán
32
14
9
9
51 : 37
51
10
Turín FC
31
9
13
9
36 : 36
40
11
Udinese Calcio
32
11
7
14
36 : 46
40
12
Janov CFC
31
9
11
11
29 : 38
38
13
Como 1907
31
8
9
14
39 : 48
33
14
Hellas Verona
31
9
4
18
30 : 59
31
15
Cagliari Calcio
32
7
9
16
32 : 47
30
16
Parma Calcio
31
5
12
14
37 : 51
27
17
US Lecce
31
6
8
17
22 : 50
26
18
Venezia FC
32
4
12
16
25 : 44
24
19
Empoli FC
31
4
12
15
24 : 47
24
20
AC Monza Brianza
32
2
9
21
25 : 56
15

Zbývající zápasy

12.04. 20:45
Juventus FC - US Lecce
13.04. 12:30
Atalanta Bergamo - Bologna FC
13.04. 15:00
Hellas Verona - Janov CFC
13.04. 15:00
ACF Fiorentina - Parma Calcio
13.04. 18:00
Como 1907 - Turín FC
13.04. 20:45
SS Lazio - AS Řím
14.04. 20:45
SSC Neapol - Empoli FC

Autor: EuroFotbal.cz

Komentáře (15)

Přidat komentář
Recoba Inter

Co mají pořád s tou oslavou gólů po vzoru Dimarca? jsou jak kdyby byli retardovaní

Reagovat
Interista_4ever

vlastně sis odpověděl sám.. Přejme jim uzdravení, mentální retardace je zákeřná nemoc

Reagovat
Pinturicchio

Mentální retardace není nemoc, ale vývojová porucha, ty mongoloide.

Reagovat
Pharrell

Prostě velký sok a rival Dimarco je pro ně velkým vzorem . Zrovna on hráč Interu no .

Reagovat
Uživatel0

A není to zas nějaká nová univerzální gay oslava, kterou slaví kdekdo? Fotbal teď tolik nesleduji, tak nemůžu posoudit jestli to není rozšířené po světě

Reagovat
AngryPrd

Staci si pozriet reklamu na Serie A pri live prenosoch. Saelemaekers tam rovnako oslavuje gol.

Reagovat
AngryPrd

S Dimarcom to nic nema. Teraz je to IN.

Reagovat
Lubinterista

Jsou i kdyz měn to nějak netrápí, kluci maj proste vzor

Reagovat
AC.Milan

Tak samozřejmě když se nedívám

Reagovat
Pablos

Dal gól konečně a hned si vystavil stopku, tak gratulky no

Reagovat
Bakary3

Vždy když tohle vidím si říkám, jak může být někdo tak blbej

Reagovat
Pablos

Tak neviděli jsme (aspoň já né), třeba to bylo nešťastné nebo musel hasit vyloženě.

Reagovat
kattos

Víceméně "neštastné".

Reagovat
kattos

Reagovat
Sampdoria

OT: nazdar, je tu nejaký odborník na yerba maté?

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele