Serie A - souhrn 6. kola: AC, Inter i Juve vítězně

27.09., 22:49, aktualizováno včera, 22:40
Lautaro Martínez (© AFP)

Třetí ligové vítězství v řadě si připsal AC Milán. Ten po derby s Interem zvládl splnění povinnosti v Lecce a minimálně na chvíli se prodral už na druhé místo tabulky. Tři body berou i Inter a Juventus.

Góly: 48. Dušan Vlahović (pen.), 55. Dušan Vlahović, 89. Francisco Conceição

Juventus se díky vítězství 3:0 v šestém kole Serie A na hřišti Janova vyšplhal do čela tabulky Serie A. Hlavní zásluhu na výhře měl dvougólový Dušan Vlahović, který se postaral o to, že Il Grifone stále zůstávají v této sezoně bez vítězství na vlastním stadionu.

Je spravedlivé říci, že první poločas měl daleko k napínavému utkání, jelikož ani jeden z týmů nevypadal v útoku nebezpečně. Juventus, který se snažil vstřelit první branku v Serii A po třech bezbrankových remízách, byl prvním, kdo měl v zápase velkou příležitost. Těsně po půlhodině hry Vlahovič poslal volný kop ze slibné pozice těsně nad břevno.

Janov, který má za sebou pomalý vstup do sezony kdy z úvodních pěti zápasů vybojoval jen jednu výhru, se snažil držet ofenzivní hvězdy Staré dámy na uzdě. Jenže hned po třech minutách druhého poločasu ve vápně zahrál rukou stoper domácích Koni De Winter a Juventusu byl nabídnut pokutový kop. K míči se postavil Vlahovič, který se nemýlil a poslal tým Thiaga Motty do vedení.

Srbský útočník, který byl v posledním utkání s Janovem vyloučen, se o pouhých sedm minut později opět prosadil. Tentokrát se trefil, po chytré přihrávce Teuna Koopmeinerse, do pravého rohu a zvyšoval na 2:0.

Janov se nezmohl na odpověď a poslední slovo zápasu měli opět Bianconeri. V 90. minutě se prosadila letní posila z Porta Francisco Conceicao a potvrdil pohodlné vítězství Juventusu. Il Grifone se po prohře ocitli na 16. místě a hrozí jim pád do sestupového pásma, zatímco Stará dáma se může alespoň prozatím těšit z toho, že se drží na vrcholu Serie A.

Udinese Calcio - Inter Milán 2:3

28.09.2024 15:00

Góly: 35. Christian Kabasele, 83. Lorenzo Lucca - 1. Davide Frattesi, 45+3. Lautaro Martínez, 47. Lautaro Martínez

Inter Milán vyhrál v šestém kole Serie A na hřišti Udinese 3:2 a vyšvihl se v neúplné tabulce na třetí místo. O tom, jak důležitý byl zápas pro Nearazzurri, hovoří čas první branky, kterou vstřelil už po 40 sekundách Davide Frattesi. Další dvě branky Interu přidal útočník Lautaro Martínez, jenž vsítil své první góly v letošní sezoně Serie A.

Hned v úvodní minutě vysunul Matteo Darmian po průniku soupeřovou obranou Frattesiho, který uklidil míč podél brankáře Maduky Okoyeho k levé tyči. Pro Nerazzurri se jednalo o čtvrtý ligový gól během úvodních 10 minut v této sezoně. Inter pak měl v úvodních 30 minutách téměř úplnou kontrolu nad utkáním, ale Martínez ani Frattesi obrovské příležitosti neproměnili.

Zákonitě tak Udinese těsně před pauzou vyrovnalo, když Christian Kabasele po křižném pasu Jordana Zemury překonal Yanna Sommera. Vzápětí však Martínez poslal Inter opět do vedení, když zužitkoval přesnou přihrávku Federica Dimarca.

Pouhé dvě minuty po přestávce zdvojnásobil Martínez vedení Interu. Marcus Thuram se zbavil obránce a přihrál kapitánovi Interu, který se trefil mimo dosah Okoyeho. Udinese mohlo snížit, pokusy Oiera Zarragy a Kabaseleho však obrana Interu zablokovala. Deset minut před koncem však hosté přece jen inkasovali, když střídající Lorenzo Lucca udělal kličku Sommerovi a zdramatizoval duel. Hosté si však třetí výhru v sezoně pohlídali.

Po prohře 0:3 na hřišti AS Řím minulý víkend utrpělo Udinese druhou porážku v řadě. Naopak tým Simoneho Inzaghiho se po třízápasové sérii bez vítězství dotáhl na překvapivého lídra soutěže z Turína.

AC Milán - US Lecce 3:0

27.09.2024 20:45

Góly: 38. Álvaro Morata, 41. Theo Hernández, 43. Christian Pulisic

AC Milán se vzpamatoval z nepříliš povedeného startu do soutěže a připsal si třetí vítězství v Serii A v řadě, když na San Siru porazil Lecce 3:0.

Povzbuzeni dramatickým vítězstvím v Derby della Madonnina proti Interu Milán z minulého týdne přivítali Rossoneri Lecce, který před cestou na San Siro získalo z předchozích tří zápasů pět bodů. Giallorossi v posledních letech často odjížděli z tohoto ikonického stadionu s prázdnou, ale začali zde slibně, protože Mike Maignan byl brzy povolán do akce, aby odvrátil řízenou ránu Nikoly Krstoviče. Naopak svěřenci Paula Fonsecy byli proti dobře organizovanému a disciplinovanému soupeři poměrně pomalí.

Rossoneri dlouho nezaznamenali jediný střelecký pokus, až se jim ve 38. minutě podařilo prolomit nerozhodný stav zásluhou Álvara Moraty. To, co následovalo, bylo skutečně pozoruhodné, protože tým Luky Gottiho v závěru prvního poločasu kapituloval. O necelé tři minuty později se na střeleckou listinu zapsal Hernández, když po přihrávce Rafaela Leaa zblízka překonal Wladimira Falconeho. Domácí poté vmetli svému soupeři sůl do rány, když Christian Pulišič zareagoval na odražený míč uvnitř pokutového území po útoku Tammyho Abrahama a zvýšil na 3:0.

Ruben Loftus-Cheek se po restartu představil místo Moraty, kterého vyřadilo zranění, a měl šanci se prosadit téměř okamžitě po pěkné kombinační hře, do které se zapojili Leao a Hernandez na levém křídle, ale z hranice pokutového území přestřelil. V nevýrazném druhém poločase se Gottiho svěřenci dočkali jen několika povzbudivých momentů, dokud Lameck Banda nevyužil mezery v milánské obraně a jeho následná střela se nevešla do branky.

Fonsecovi svěřenci dohráli zápas již relativně snadno, ale na jinak pěkném večeru domácích se objevila skvrna, když Davide Bartesaghi při svém debutu v prvním týmu dostal za zákrok na Bandu přímou červenou kartu. Na výsledek zápasu to však nemělo žádný vliv a Milán se - alespoň dočasně --posunul na druhé místo, zatímco Lecce zůstává sedmnácté.