Simeone hledal po další remíze Atlétika pozitiva. Musíme bojovat, góly přijdou, věří

Dnes, 08:53
Aktuality
Diego Simeone (© AFP)

Diego Simeone (54), trenér Atlétika Madrid, si z nedělní remízy 1:1 na hřišti Vallecana snaží odnést pozitiva. Atlético zachránilo na stadionu soupeře aspoň bod díky trefě Conora Gallaghera (24) ze 49. minuty, v prvním poločase navíc podalo značně nevýrazný výkon. Pro madridský celek šlo o třetí nerozhodný výsledek z šesti utkání nového ročníku LaLigy.

Simeoneho tým aktuálně klesl na čtvrté místo s 12 body, šest bodů za vedoucí Barcelonu a dva body za druhý Real Madrid, se kterým se utká příští neděli. "V prvním poločase jsme měli více gólových situací než těch herních. Až v tom druhém jsme začali bojovat a víc napadat na soupeřově polovině," řekl Simeone novinářům a ještě pokračoval.

"Snažím se vždy hledat to pozitivní, což byl tentokrát druhý poločas. Dali jsme gól, ale měli jsme ještě další šance na vstřelení branky... Mohli jsme zápas vyhrát. Dál se snažíme jít zápas od zápasu a s každým bojovat tak, jako kdyby šlo o poslední utkání sezony," dodal.

Statistiky utkání. (©Opta by Stats Perform)

Drahá letní posila Julian Álvarez byl po dvaceti minutách blízko prvnímu gólu, ale trefil jen brankovou konstrukci. Argentinský útočník zatím bohužel pro Atlético ještě nenašel gólovou formu a v této sezoně vstřelil v šesti zápasech jeden jediný gól. Simeone však věří, že Álvarez - i ostatní útočníci - najdou střeleckou mušku, která jim chybí.

"Jsem přesvědčený, že góly přijdou. Problémem je, když se útočníci do gólových situací nedostávají," zamyslel se trenér.

"Tentokrát se mi líbila Julianova hra na levé straně, nastoupil s velkým nasazením. Angel Correa se také předvedl slušně a Antoine Griezmann dostal celek svou hrou do soupeřova pásma... S druhým poločasem jsem byl spokojený."

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.