Skotsko - 3. kolo

18.08.2007, 22:48, aktualizováno 19.08.2007, 18:18
Glasgow Rangers pokračují ve vynikajícím vstupu do nové sezony, tentokráte doma rozdrtili Falkirk a jako jediní zatím neztratili ani bod. Na dostřel svému odvěkému rivalovi je díky výhře v Aberdeenu Celtic, naopak trápí se Hearts...

Tři zápasy, stejný počet výher a luxusní skóre 12:2, to je prozatimní bilance Glasgow Rangers. Falkirk neměl být silným protivníkem a potvrdilo se to hned na začátku, kdy se trefil Cousin. V 72. minutě sice Barrett snížil na 2:3 z pohledu hostů, poté však svěřenci Waltera Smithe spustili brankostroj a nakonec zvítězili 7:2, po dvou gólech dali Cousin a střídající Darcheville.

Hearts chtěli útočit na mistrovský titul, místo toho to však zatím vypadá na střed tabulky. Na kontě klubu jsou dva body za dvě remízy a litevský majitel Romanov jistě nemá klidné spaní. Hearts měli ve třetím kole sice blízko k výhře nad nováčkem Gretnou, o dva body je ale připravil Barr.

Motherwell v úvodních dvou kolech vyhrál a ke tříbodovému zisku měl našlápnuto také dnes. Po prvním poločase vedl na Kilmarnockem 1:0, vedení ale nakonec neudržel a podlehl 1:2. Rozhodující branku dal až v poslední minutě Dodds.

První prvoligové body si připsal loňský nováček ze St. Mirren. Ten nad Inverness vedl již 2:0 a nic si nakonec nemusel dělat ani ze snížení od Cowieho. Inverness tak nadále zůstává bez bodu.

Program třetího kola přinesl rovněž jednu bezbrankovou remízu, bez koření kopané se museli obejít fanoušci na stadionu Dundee United, odkud si bod odváží Hibernian. Ten díky němu drží druhou příčku.

Celtic to v Aberdeenu neměl vůbec lehké a dlouho prohrával 0:1. K obratu zavelel až v 61. minutě Donati a jeho práci dokonal Miller. Ten se trefil hned dvakrát a jeho tým nakonec zvítězil 3:1.