Slávistické ženy podlehly St. Pöltenu 0:1 a v Lize mistryň i potřetí prohrály

23.11.2022 22:59 - Aktuality
Karel Piták (© slavia.cz)

Ženský výběr Slavie ve skupině Ligy mistryň prohrál i třetí utkání bez vstřelené branky. Pražanky v azylu v Mladé Boleslavi podlehly St. Pöltenu 0:1 gólem z nastaveného času. Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka se v příštím kole 8. prosince představí na hřišti svých dnešních rakouských soupeřek.

"Je to velké zklamání. Hráčky ze sebe vydaly všechno a odměna veškerá žádná," litoval na tiskové konferenci kouč Piták.

V boleslavské Lokotrans Areně, kde se hrálo kvůli rekonstrukci trávníku v Edenu, mohla ve 22. minutě otevřít skóre slávistka Szewieczková, ale trefila tyčku. O chvíli později zase pomohla branková konstrukce domácím po přetaženém centru Zverové.

Hráčky St. Pöltenu rozhodly zápas v první minutě nastavení díky přesné střele slovenské záložnice Mikolajové. "Věděly jsme, že má skvělou levačku, a za celý zápas jsme jí nedovolily jedinou šanci. Ale pak jsme prohráli souboj dvě na jednu a dali jí prostor. Trefila to parádně, ukázala svoji třídu," vyjádřil se uznale Piták.

Těsně před koncem ještě byla vyloučena hostující kapitánka Ederová po druhé žluté kartě, ale slávistky už odpovědět nestihly. Po porážkách 0:1 s AS Řím a 0:2 s Wolfsburgem ve skupině B znovu vyšly naprázdno.

Autor: ČTK
Komentáře (8 / 0 nových)
monty25
23.11.2022 23:53
#
Tak jsem byl poprvé v Boleslavi, abych viděl prohru slávistek gólem v nastavení. Byl to remízový zápas, bohužel exsparťanka Mikolajová to nakonec takhle trefila. Remíza by sice nic moc neřešila, ale je velká škoda takhle prohrát a navíc tři zápasy nedat gól. Slavii citelně schází zraněné Gabča Šlajsová a Marťa Šurnovská.
#
Se divím, že mu ještě z toho ženského fotbalu nevypadaly vlasy jak Radovi. Koukat na ženský zápas je velmi náročné, natož je ještě koučovat.
monty25
24.11.2022 09:02
#
Ono je to těžký, když některé hráčky už nemůžou a Piták udělá jenom jedno střídání za zápas. Chápu, že má kvůli zraněním zúžený kádr, ale tohle byl taky jeden z důvodů, proč St. Pölten ve 2. půli hrozil z brejků a nakonec z jednoho rozhodl.
Coutinho10
24.11.2022 10:08
#
takže podobný jako s Wolfsburgem, kdy to taky trvalo než vystřídá v tom 2. poločase
Bex5
24.11.2022 10:56
#
Pod clankem zacinajicim "slavisticke zeny nekomu podlehly" si moje v devatesatkach vyrustajici mozkovna dela, co chce ... boys will be boys
RM1999
24.11.2022 12:24
#
Takže to bude v LM 6 zápasů, 0 bodů, 0 gólů. Ještě horší než Plzeň.
monty25
24.11.2022 12:54
#
Horší než Plzeň by byly jedině tehdy, kdyby měly rozdíl ve skóre -20.

Teď vážně: Po losu se hodně mluvilo o tom, že to je hratelná skupina a slávistky se budou rvát o 2. místo s Římem a St. Pöltenem. Já tenhle názor nesdílel a naopak jsem tady psal, že favoriti na postup jsou Wolfsburg a AS Řím (Slavii jsem dával cca 30 %). To se včera potvrdilo, protože Řím uhrál remízu s Wolfsburgem, oba teď mají 7 bodů a rozdají si to o 1. místo, takže ani St. Pölten nemá po včerejší výhře moc velkou šanci na postup. Řím se podle mě dost podceňoval, protože byl vylosován ze 4. koše, ale italská liga šla hodně nahoru a ony ji momentálně vedou, což mluví za všechno. O Wolfsburgu jako mistrovi Bundesligy se ani nemusíme bavit... Jinak si ale myslím, že Slavia výrazně doplácí na zranění dvou ze svých tří nejlepších hráček. Nebýt toho, tak by podle mě nebyla na nule bodově ani gólově. Bohužel, Piták v rozhovoru říkal, že Gabča a Marťa už do letošní LM asi nezasáhnou.