Slovenská Corgoň liga - souhrn 9. kola

13.09.2009, 20:09
V sobotním šlágru kola podlehla Banská Bystrica s Nitrou jednoznačně 0:3 a domácí tak klesli na třetí místo. Druhou pozici totiž obsadila Žilina, která vyhrála v Dubnici. V sobotu se dařilo i dalším hostujícím celkům, tři body vezou také do Senice a Trnavy. Až v neděli se radovali i domácí, když Petržalka zvládla zápas s Košicemi.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 0:3

12.09.2009 17:30

Góly: 15. Ivan Hodúr, 26. Róbert Rák, 75. Ľuboš Kolár

V sobotu o 19:30 sa Na Štiavničkách odohral zápas medzi domácou Banskou Bystricou a hosťami z Nitry. V tomto zápase si domáci nevedeli premeniť svoje šance, a naopak hostia svoje šance premienali, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

V úvode sa obe mužstvá zdržiavali len na polovici ihriska. Vážnejšia a golova situácia sa udiala už v 15. minúte, keď Hodúr z diaľky presne trafil k žrdi Boroša - 0:1. Bystričania nepoľavili v útočnej aktivite ani po inkasovanom góle a najväčšiu šancu si vytvorili v 23. minúte, ked Pečovský po ľavej strane prenikol do šestnástky, poslal loptu na päťku Seyemu, ktorý však nezakončil dobre. V 26. minúte využil chybu v obrane domácich Šimončič, poslal loptu Rákovi, ten ušiel do pokutového územia, a následne vymietol horný kút Borošovej brány - 0:2.

Po tomto gole sa začali robiť špinavosti. Najprv Áč skosil Picha, na čo odplácal Poljovka a obaja videli žltú kartu. Tréner hostí Ivan Galád neudržal nervy a po konflikte s Poljovkom ho rozhodca Hriňák vykázal na tribúnu. Najväčšia príležitosť domácich prišla minútu pred skončením prvého dejstva, keď po prihrávke Seyeho sa v malom vápne ocitol Kuzma, ale po jeho strele odvracal loptu z bránkovej čiary Štetina. Z následného rohu hlavičkoval Adámik tesne vedľa.

V druhom polčase sa domáci opäť nevedeli presadiť v mnohých šanciach. Po rohových kopoch Saviča hlavou netrafil Adámik a v koncovke neuspel ani striedajúci kanonier Uškovič, ktorý sa v 59. minúte nepresadil brankárovi Hroššovi. O dve minúty neskôr Pančík spoza šestnástky mieril tesne vedľa, o dve minúty poslal prihrávku Pichovi, ktorý v pokutovom území strieľal, ale brankára hostí opäť na bránkovej čiare zastúpil Štetina. V 74. min krátky center Hučku mohol hlavou premeniť Uškovič, ale hlavičkoval nepresne. A tak prišiel trest striedajúceho Kolára, ktorý sa pohral s domácou obranou a zakončil presne k žrdi - 0:3. Najväčšiu príležitosť zahodil v 84. minúte Seye, ktorý zblízka neuspel pred hosťujúcim brankárom.

MFK Ružomberok - FK Senica 0:1

Góly: 42. Juraj Piroška

V sobotu sa na štadione Pod Čebraťom odohral zápas medzi Ružomberkom a Senicou. V tomto zápase prekvapivo vyhrali hostia zo Senice.

Obe mužstvá nemali v úvodných 15. minútach žiadnu zaujímavú šancu. Prvá vážnejšia šanca prišla až v 18. minúte, ked tečovaná strela záložníka domácich Jána Masla skončila len na žrdi Kameschovej brány. Od týchto chvíľ sa mužstvá pohybovali len na polovica ihriska. V 42. minúte sa hostia hned z prvej šance radovali z golu, ked striedajúci Samb ušiel cez obranu hostí, ten prihral na Faldynu, Faldyna nahral na Pirosku, a ten prehodil domáceho brankára Penksu - 0:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

Na začiatku druhého polčasu sa opäť hralo len na polovici ihriska. Domáci chceli vyrovnať, hostia chceli naopak udržať výsledok. V 60. minúte sa do šance dostal Števko, ale v šanci nepochodil. Od týchto chvíľ sa začali domáci fanúšikovia búriť, na svojich hráčov začali vypiskovať. V 76. minúte mohli vyrovnať domáci, ale Sivčevič pálil vysoko nad. Obe mužstvá sa už do konca zápasu nedostali do žiadnej šance, hostia prekvapivo vyhrali v Ružomberku 0:1. Nový tréner domácich František Straka nemal najlepší den, ked hned v prvom zápase trénovania za Ružomberok prehral na domácej pôde, dokonca ho domáci fanúšikovia vypískali.

Tatran Prešov - Spartak Trnava 1:2

12.09.2009 19:30

Góly: 90. Peter Katona - 15. Michel Neto, 23. Michel Neto

Včera sa v Prešove odohral zaujímavý zápas, v ktorom dominovali hostia. Hostia z Trnavy mali v zápase prevahu, pre hostí to bola zaslúžená výhra.

V prvých minútach sa hralo len na polovici ihriska. Gol prišiel už v 15. minúte, ked obranca Prešovu, Michal Hanek zbytočne fauloval Michela Neta pre pokutovým územím, a faulovaný Neto sa z priameho kopu nemýlil, ked loptu umiestnil do pravého horného kúta Divišovej brány - 0:1. O osem minút neskôr prišiel opäť gol Neta z priameho kopu, ked opäť obranca Hanek fauloval brazílskeho záložníka a ten loptu opäť umiestnil do pravého horného kúta - 0:2.

Od tejto chvíle začali hostia hrať v strede poľa, do konca polčasu sa už vážnejšie situácie neboli. Aj v druhom polčase sa Prešov nevedel dostať z trápenia. Trnava sa usadila v strede poľa, začali hrať defenzívnejšie. Prešov sa naopak tiahol do útoku, začali si vypracovávať šance. V 69. minúte Ján Papaj vyskúšal brankára hostí Rybánskeho, ale brankár hostí bol pozorný. Prešov sa v posledných minútach snažil streliť aspon jeden gol, čo sa im podarilo, ked sa Katona presadil po Belejíkovom centri - 1:2.

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Silu Spartaka sme rešpektovali. Hráčov som upozorňoval, že to môže byť zápas o jednom, či dvoch góloch. Žiaľ, boli sme to my, ktorí vyprodukovali zbytočné fauly v blízkosti vlastnej šestnástky. Neto v priebehu ôsmich minút dvakrát parádne trafil a potom sa nám to len veľmi ťažko otáčalo. V takom prípade by sme hádam súpera viac potrápili."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "V Prešove sme získali prvé body vonku a myslím si, že celkom zaslúžene. Domácich sme vlastne do vážnejších šancí nepustili. To, čo prešlo za našu obranu, pochytal brankár Rybánsky. Teší ma, že náš tím zvíťazil."

MFK Dubnica - MŠK Žilina 0:1

Góly: 78. Ivan Lietava

Včera sa na Mestkom štadione v Dubnici odohral zápas medzi Dubnicou a hosťami zo Žiliny. V tomto zápase mali prevahu hostia, domáci nemali skoro žiadnu šancu.

V 7. minúte sa po obrovskej chybe domáceho záložníka Šuleka dostal do šance Lietava, ale v šanci nepochodil. O šesť minút neskôr sa Jež pokúsil skorovať strelou z diaľky, ale tesne minul bránu Durča. V 15. minúte po rohovom kope Šuleka sa Michal Filo ml. dostal do šance, ale hlavičkoval tesne nad. O tri minúte neskôr sa domáci Obert preštrikoval cez obranu hostí, ale nedokázal prekonať brankára hostí Dúbravku. V 31. minúte sa hosťujúci Kobylík dostal do pokutového územia, ale strieľal vysoko nad. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo.

V druhom polčase začali lepšie hostia. V 47. minúte sa zranil domáci hráč Ľupták, nahradil ho Lukáš Zápotoka. Od tejto chvíle sa začali hostia viac ťahať do útoku. V 63. minúte sa Piaček dostal po rohovom kope Ježa do šance, ale hlavou mieril tesne vedľa. O desať minút prišiel tlak hostí, domáci boli donútený stiahnuť sa viac dozadu. V 78. minúte sa hostia dočkali golu, po chybe domáceho obrancu Jánošíka sa Lietava dostal do šance, ktorú bez problémov premenil - 0:1. Hostia sa od tohto golu stiahli na vlastnú polovicu. Naopak domáci sa snažili vyrovnať, ale neúspešne.

MFK Petržalka - MFK Košice 3:0

13.09.2009 17:30

Góly: 6. Marián Tomčák, 22. Peter Bašista (vl.), 33. Martin Mikulič

Artmedia Petržalka si v zápase s prepdosledným celkom tabuľky MFK Košice poradila prekvapujúco jednoducho a tešila sa z víťazstva 3:0.

Petržalskí futbalisti nastúpili v deviatom kole pod taktovkou debutujúceho trénera Petra Fiebera, a už od úvodu h potešili dobrou hrou a aj rýchlym otváracím gólom. V 6. minúte potiahol Tomčák loptu po ľavej strane, snažil sa odcentrovať na vzdialenejšiu tyč, no jeho center bol na toľko vydarený, že skončil prekvapujúco až za chrbtom gólmana hostí - 1:0.

O štvrťhodinu už bolo 2:0, keď stopér Košíc posielal hlavou malú domov, ale so svojim brankárom si nerozumel a lopta skončila na radosť domácich v sieti. Po polhodine hry sa dostali konečne k slovu aj východniari, keď Janičov výborne zahraný priamy kop, už plachtil do siete, no branká Jenčo sa zaskvel skvelým zákrokom. V 33. minúte vyhrávali domáci už rozdielom triedy, keď sa po peknej prihrávke Gudého a následnej vyrazenej strele Majtána, presadil nikým nekrytý Mikulič.

Po zmene strán už domáci hrali na udržanie výsledku, i keď mali na kopačkách dve až tri šance zaváňajúce gólom. V 55. minúte frustrovaný Cicman videl za faul na Majtána, červenú kartu a zápas nedohral. Hostia sa aj v desiatich snažili aspoň o čestný úspech, ale všetky šance skončili neúspešne, a tak si Artmedia pripísala dôležite tri body do tabuľky a tiež aj cenný skalp Košického mužstva.