Souhrn evropské kvalifikace MS 2014 - úterý 26.3.2013
Belgie - Makedonie 1:0
Góly: 62. Eden Hazard
Chorvatsku se podařilo vyhrát své utkání, Belgičané proto museli reagovat třemi body. Ty si nakonec připisují díky rozhodující brance Edena Hazarda.Do utkání nastoupila Belgie ve velmi silném složení, trenér Marc Wilmots nechtěl nechat nic náhodě a tak poslal na hrací plochu útočníka Bentekeho, kterého podporovali například Moussa Dembele, Eden Hazard nebo Kevin De Bruyne. Právě posledně jmenovaný záložník vyzkoušel jako první pozornost brankáře Tomislava Pačovskiho a strážce makedonské svatyně musel vytáhnout ze svého repertoáru velmi dobrý zákrok, aby udržel svůj celek na dosah nějakým bodům.
Po dobře vymyšlené standardní situaci se domácí tribuny už už radovaly, ale změnu skóre razantně odmítl pomezní sudí, který Vermaelenovy gól neuznal kvůli ofsajdu. Ofenzivně laděný Dries Mertens načal akci na konci poločasu, po níž pálil Kevin De Bruyne, záložník z Werderu ale pálil těsně mimo.
Druhou půli začali lépe hosté z Makedonie, když se k zakončení dostal úplně volný obránce Nikolče Noveski. Brankář Thibault Courtois ale mohl zůstat klidný, rána mířila nad bránu. Svou sílu coby demonstraci příštích věcí ukázal Eden Hazard, který po závaru před bránou napálil míč prudkou ranou do břevna!
Tohle varování hostům nestačilo a tak se musela hvězda Chelsea opakovat. Střílený centr ze strany sice obrana Makedonie odvrátila,míč se ale dostal k volnému Hazardovi, který si situaci zopakoval a tentokrát již slavit mohl - 1:0.
Belgie sice byla po celý zápas lepším týmem, přesto mohla o vedení přijít. Centr ze strany se do brány pokoušel nasměrovat z voleje pálící záložník Nikola Gligorov, ale k vyrovnání mu chyběly doslova centimetry. Do konce utkání již Belgie hostům podobnou šanci nedovolila a po zásluze vyhrála.
Wales - Chorvatsko 1:2
Góly: 21. Gareth Bale (pen.) - 77. Dejan Lovren, 87. Eduardo
Podobně jako Skotové po porážce v Srbsku, ani Velšané nemají po domácím neúspěchu s Chorvatskem prakticky žádnou šanci účastnit se závěrečného turnaje v Brazílii, jelikož na barážovou pozici ztrácejí čtyři kola před koncem již deset bodů. Bale sice otevřel skóre z penalty, závěr utkání ovšem vyšel daleko lépe soupeři.Domácí předvedli v prvním poločase dobrý výkon. Hodně se také sledovaly výkony dvou největších hvězd obou reprezentací - Balea a Modriče - a právě jejich miniduel v úvodní pětačtyřicetiminutovce jasně vyzněl pro Velšana. Už v 6. minutě unikl třeba právě Modričovi a po následném vynuceném faulu Čorluky za žlutou kartu si vynutil standardku.
Byli to ale Chorvaté, kdo mohl skórovat jako první. Collins udělal menší chybu, Eduardo si tak dělal prostor, pak však Sammirův pokus dokázal zablokovat obránce Davies. Brankář Myhill si poté z bezprostředně nařízeného rohového kopu musel ve 20. minutě poradit s nebezpečnou hlavičkou Eduarda.
O pár chvil později nastal onen penaltový moment. Ledley si chtěl vyměnit míč s Williamsem, toho však ve vápně srazil Lovren, takže nebylo co řešit. Bale se těžkého momentu chopil, zkušeně zamířil a skóroval již potřinácté během dvanácti odehraných zápasů za velšskou reprezentaci.
Trenér Coleman čím dál více nabádal své svěřence k uhlídání Modriče, ten totiž pomalu a jistě vystrkoval růžky, jeho dalekonosnou střelu musel likvidovat až Myhill. Hosté tlačili čím dál více, Mandžukič po Eduardově přihrávce zamířil nad bránu, na druhé straně se Bale gólově neprosadil, vychytal ho Pletikosa.
O chvilku později se domácí uragán stejně jako v předchozím případě spojil s Robsonem-Kanuem, obehrál i Srnu, přesnou mušku v tomto případě nenašel a pálil jen mimo. Chorvatsko bylo po přestávce o dost živější, Wales naopak soupeřovi moc nestačil. A balkánský celek se postupem času více a více blížil vyrovnání.
Nejprve po Modričově rohovém kopu neuhlídal Collins zkušeného Eduarda, jehož hlavička skončila těsně vedle. Po hodině hry se už málem radoval Srna, fantasticky však zakročil Myhill. Nakonec se Chorvaté dočkali třináct minut před koncem, přitom Myhill mohl střelu Lovrena určitě vyřešit lépe.
Domácí nakonec neudrželi ani průběžnou remízou a napěchovaný stadion ve Swansea musel smutnit jen tři minuty před koncem základní hrací doby. Už střídající Olič mohl po Rakitičově pasu rozhodnout, podařilo se to však až Eduardovi, na jehož volej zase Myhill nestačil. Dodejme, že Olič v závěru ještě jednu možnost navíc spálil.
Srbsko - Skotsko 2:0
Góly: 60. Filip Đuričić, 66. Filip Đuričić
Fotbalisté Skotska ztratili po porážce v Srbsku definitivně alespoň částečnou naději na účast na mistrovství světa v Brazílii, zatímco domácí se po teprve druhém tříbodovém výsledku této kvalifikace vyhoupli na třetí místo. Z něho mají ovšem k postupu rovněž hodně daleko, na vedoucí duo ztrácejí aktuálně devět bodů.Skotačí fanoušci zůstali i po posledním neúspěchu doma s Walesem věrní, do Nového Sadu jich odcestovalo zhruba kolem dvanácti set. Ani taková podpora ale jejich miláčky nevyburcovala k lepšímu výkonu. Vítězství Srbska řídil hlavně Filip Djuričič, záložník nizozemského Heerenveenu, který se postaral o oba zásahy.
Hosté vyrukovali s trochu obměněnou sestavou, než je zdrávo. Šanci zahrát si poprvé za reprezentaci dostali Boyd s Bridcuttem, v brance místo jedničky McGregora nastoupil Marshall. Zkušenostmi ostřílení Whittaker, Naismith či Rhodes měli tuhle družinu řídit, v končeném účtování se jim to ovšem moc nepodařilo.
Ani srbští diváci se moc nepochlapili. Zřejmě, a to logicky, je rozladila porážka od Chorvatska, takže na sever země si našlo cestu jen asi dvanáct tisícovek. Oba týmy přesto pojaly utkání důstojně a snažily se jim nabídnout co nejlepší fotbal. Už po 30 sekundách hry musel Marshall zasahovat vůči možnosti Djuričiče.
Hosté sice následně zahrozili dvěma rohovými kopy, na druhé straně ale v 9. minutě musel být v pozoru znovu Marshall, jenž u bližší tyče zlikvidoval střelu Basty. Po dvaceti minutách hry hrozil zase Djuričič, který si naběhl na dlouhý pas, obešel i Hanleyho, avšak pak ztroskotal v koncovce a Marshall ho navíc vychytal.
Do poločasu ještě mohl načít účet zápasu Tošič, který mířil směrem k levé tyčce, rukavice Marshalla však zasáhly včas. Ve 48. minutě pálil z dobré pozice Naismith, zkoušel to technicky, gól by mu ovšem stejně nebyl uznán, jelikož byl v ofsajdu. O chvilku později padl v šestnáctce po souboji s Hanleyem aktivní Djuričič, penalta se nepískala.
V 59. minutě mohlo Skotsko využít chybky Subotiče, konkrétně Rhodes se dostal ke střele, mířil ale jen přímo do gólmana Stojkoviče. O minutu později se naopak Beli orlovi ujali vedení. Tošič zleva nacentroval na Fejsu, jeho pokus byl sice zablokovaný, s dorážejícím Djuričičem si již hosté rady nevěděli.
O pět minut později se Srbsko pojistilo. Caldwellovi se nepodařilo odkopnout, Tomovič si poté poradil s Huttonem, a ačkoli Marshall první střelu vyrazil, zase udeřil ve správný čas postavený Djuričič. Ve zbývajícím čase mohl korigovat Rhodes po dobré spolupráci s Bridcuttem, nicméně bránu bohužel pro něj netrefil.
Malta - Itálie 0:2
Góly: 8. Mario Balotelli (pen.), 45. Mario Balotelli
Itálie splnila povinnost a na Maltě vyhrála o dvě branky. Obě vstřelil kontroverzní útočník Mario Balotelli, který otevřel skóre utkání z penalty, druhou branku dal po akci De Sciglia. Malta mohla favorita zaskočit, kapitán Mifsud ale penaltu neproměnil.Souboj fotbalového trpaslíka s gigantem poslední dekády byl zvýrazněn formou maltské defenzivy. Ta v minulém utkání pořádala den otevřených dveří a bulharskému útoku vystavoval jednu pozvánku za druhou. Malta nakonec podlehla Bulharům 6:0, což ještě umocnilo její poslední příčku skupiny B.
V dnešním utkání již trenér Prandelli mohl nasadit hráče jako Claudio Marchisio, toho v záloze doplňoval mimo jiné i Emanuele Giaccherini. Útok dostala pod patronát dvojice Rossoneri Balotelli - El Shaarawy. A její přítomnost se projevila již po sedmi minutách. Mladíka s egyptskými kořeny fauloval ve vápně obránce Dimech, z nařízené penalty vstřelil první gól utkání mladík s pro změnu ghanskými kořeny - 0:1.
Hodně věcí se asi dalo čekat, ale rozhodně ne vyrovnávací gól. Šok ale přesto málem přišel, když byl v pokutovém území faulován Michael Mifsud, kterého poslal k zemi brankář Buffon. Co ale spískal, to také napravil, když ránu domácího kapitána zneškodnil.
Favorit díky Buffonově umění (nebo Mifsudově neschopnosti, jak chcete) nadále vedl. Kapitán Malty se ale nevzdal a málem se divákům představil v ještě lepším světle. Po uzmutí míče se Malta hnala Mifsudovým jménem do zakončení, kapitán si míč zpracoval, kličkou vyzrál na stínující obranu Italů a krásnou ranou orazítkoval břevno Buffonovy brány!
Obrana není zrovna devizou maltského výběru, čehož hosté vydatně využívali. Do pokutového území domácího výběru vlétl jako blesk z čistého nebe Riccardo Montolivo, míč doběhl a obloučkem se snažil přehodit brankáře Habera, balon ale skončil nad branou. Ani Malta se však po počáteční nervozitě nebála útočit a její nepříjemné kolmice často musela hostující obrana likvidovat s vypětím sil.
Ke konci poločasu se Squadra Azzurra dostala po rychlé kombinaci De Sciglia až před Haberovu bránu a ještě před střelou byl faulován Andrea Pirlo. V zajímavé vzdálenosti ale italský technik nastřelil jen zeď z domácích borců. Přesto se Itálie dočkala ještě jednou. Milánská spolupráce dvou talentovaných hráčů po ose Mattia De Sciglio - Mario Balotelli skončila až za zády brankáře Habera - 0:2.
Nástup do druhého poločasu opět kontrolovala Itálie, i když ne gólově. K odraženému míči se dostali i domácí, ale Muscat poslal svou ránu těsně vedle Buffonovy brány. A pak zase kralovali hosté, především ve středu hřiště. Právě zde se zrodila další zajímavá situace, po Abateho centru ale Giaccherini nechal vyniknout Habera.
Šedesát minut čekal Stephan El Shaarawy na další výborný míč do běhu, tentokrát si obrana před Haberou nakonec poradila. Jinak ale druhá půle zůstala hrubě za očekáváním. Jednou z mála výraznějších akcí se díky drzé kličce prezentoval střídající Antonio Candreva, ale špatně centroval a brankář Haber si poradil. Prandelliho svěřenci do útoku nespěchali, šetřili síly na další důležitá klání a domácí Matla nebyla schopná adekvátní odpovědi. Také proto sudí Gözübüyük utkání udržel zcela pod svou kontrolou a po nevýrazném druhém poločase byl svědkem vcelku jasného vítězství Italů. Díky třem bodům jsou někdejší mistři světa na první příčce a odskočili druhému Bulharsku.
Dánsko - Bulharsko 1:1
Góly: 63. Daniel Agger (pen.) - 51. Stanislav Manolev
Bulhaři odvážejí z dánské metropole cenný bod za remízu 1:1, která ve výsledku nejvíce pomohla třetímu uchazeči o postup na světový šampionát - České republice. Dánové byli takřka v celém utkání aktivnější, přesto to byli oni, kteří prohrávali po brance Maloneva. Domácí ovšem našli odpověď a zachovali naděje na postup, když vyrovnal z pokutového kopu Daniel Agger.Dánská palebná síla proti výbojným bulharským Lvům nebyla tolik efektivní, jak tomu bývávalo jednoho pátečního večera v Olomouci. Domácí kanonii velmi často naráželi na konsolidovanou defenzívu soupeře i výtečně chytajícího čapáka nizozemského FC Twente Nikolaje Mihajlova.
Vytáhlý brankář již ve třetí minutě bravurně zneškodnil Aggerovu hlavičku po centru opět nesmírně agilní hvězdičky Ajaxu Christiana Eriksena, ale v následujících minutách si mohl spíše odpočinout, což ostatně platí i pro Stephana Andersena v brance domácího celku.
Hra obou mančaftů začínala a končila převážně na mezi šestnáctkami, příležitostné střely z delších distancí pak nemohly brankáře obou týmů výrazněji překvapit. Častěji u mičudy byla domácí skvadra, která si v průběhu nakonec vytvořila několik malých náznaků, které vytěžila z četné řady standardních situací.
Ve třiadvacáté minutě zlikvidoval Mihailov velkou příležitost Nicolaie Stokholma, která odstartovala velkou převahu domácího seskupení, které se ovšem nemohlo prosadit v šestnáctce. Až do hloubi pole zatažení Bulhaři srdnatě odolávali a do konce prvního dějství nepovolili Dánům žádnou střelu.
Hned po obrátce prověřil Mihajlova Dennis Rommedahl, ale i tentokráte byl rychlonohý forvard neúspěšný. Ačkoliv pomalu přebírala domácí jednotka iniciativu, po hrubici defenzívy to byli hosté, kteří se dostali do vedení. Alexandr Tonev se na křídle zmocnil balónu, podíval se do šestnáctky a vyslal na navrátilce do sestavy Stanislava Manoleva krásný centr, s nímž již obránce Fulhamu naložil výtečně. Bulhaři rázem ožili, ale z jejich snahy vyplynulo pouze několik nikterak nebezpečných střel, při nichž byl zejména agilní Tonev.
V jednašedesáté minutě odpověděl na bulharské vedení důležitou vyrovnávací brankou Daniel Agger, jenž s přehledem proměnil nařízený pokutový kop a nakopl své družstvo k dalšímu náporu. Ve střeleckých příležitostech se postupně vystřídali Kjaër, Agger či Cornelius, všichni bezúspěšně. I kvůli střelecké impotenci a chytré hře Bulharů zůstávají Dánové ve hře, nejvíce však patová situace pomohla reprezentaci české.
Arménie - Česko 0:3
Góly: 47. Matěj Vydra, 81. Matěj Vydra, 90+4. Daniel Kolář
Česká reprezentace ustála kritickou situaci v kvalifikaci o postup na mistrovství světa a dnešní výhrou 3:0 v Arménii si udržela jisté postupové naděje. Čechy spasil útočník Matěj Vydra, který zápas rozhodl po změně stran svými dvěma trefami. Výhru v nastaveném čase stvrdil střídající Daniel Kolář.I tak se ale dál bude hovořit o pozici kouče Michala Bílka, kterou oslabila páteční domácí prohra s Dánskem. Výkonný výbor FAČR by měl záležitost řešit v nejbližších dnech.
Český tým v kvalifikaci získal druhou výhru v pátém zápase a na kontě má osm bodů a o jeden zaostává za druhým Bulharskem. Arménie zůstane předposlední se třemi body. Situaci ve skupině dnes ještě výrazně ovlivní zápasy Dánska s Bulharskem a poslední Malty s vedoucí Itálií. Právě Itálie bude v červnu dalším soupeřem Čechů.
Na českém týmu bylo i v Jerevanu znát, jaký dopad na něj měl debakl s Dánskem. Přestože se do hry vrátil kapitán Rosický a střed zálohy vyztužil i další navrátilec do sestavy Hübschman, Bílkovu týmu viditelně chyběla lehkost, se kterou by zarputilého soka dokázal přehrát. Když Arméni ustáli i nebezpečnou hlavičku Lafaty ze sedmé minuty, i oni ukázali ofenzivní vlohy.
A dlouho byli nebezpečnější než hosté. Brankář Čech, hrající jako druhý český reprezentant jubilejní 100. zápas v českém národním týmu, se nejprve ukázal proti trestnému kopu naturalizovaného Brazilce Pizzelliho. Ve 22. minutě už musel vytáhnout prvotřídní zákrok proti jasné šanci kanonýra Spartaku Moskva Movsisjana. Čech musel být vzápětí ve střehu proti další ráně Pizzelliho.
Pro Čechy se zápas změnil v lopotnou dřinu. Zapomenout mohli na to, že by po půlhodině měli dvoubrankový náskok, jako se jim to na Stadionu Republiky povedlo před devíti lety při jejich premiérové cestě do Arménie. Jejich na dlouho nejnebezpečnější připomínkou byl dalekonosný pokus Daridy. Další komplikací pro ně bylo, když těsně před poločase musel kvůli svalovému zranění odstoupit stoper Sivok.
Hosté věděli, že se bodová ztráta v Arménii téměř rovná konci všech postupových nadějí. Těsně po poločasové pauze je ale spasila rychlá akce zakončená vedoucím gólem. Kapitán Rosický zrychlil hru přenesením na Plašila a jeho centr zblízka zakončil přesnou hlavičkou Vydra. Střelec druholigového anglického Watfordu, který v sezoně nasázel už 20 branek, se tak dočkal i své první trefy v reprezentaci. Český tým také v kvalifikaci zaznamenal první gól proti jinému soupeři než Maltě.
Arménie na ztrátu dlouho nedokázala zareagovat, Češi se stáhli víc do hloubi pole a hlídali těsný náskok. Do hry však vůbec nepouštěli domácí hvězdu Mchitarjana, oporu Šachtaru Doněck. Po delší době pak zahrozil znovu útočník Movsisjan, kterému 20 minut před koncem chyběl krok k nebezpečnému zakončení. Českou odpovědí byl další hlavičkový pokus stopera Suchého, který se snesl jen na brankovou síť.
Devět minut před koncem Češi získali cennou pojistku. Arméni, kteří už hráli na riziko, chybovali při presinku střídajícího Koláře, odražený míč sebral Vydra a individuální akci dovršil přesnou ranou pod břevno. Hrdina utkání si před tím pohrál i se stoperem Voskanjanem.
Vydrův životní večer reprezentaci ponechal naději, že v kvalifikaci ještě má o co hrát. Vítězství ještě ve čtvrté minutě nastaveného času zkrášlil po rychlém kontru Kolář po přesném pasu Rosického. Češi si proti Arménii připsali výhru i ve třetím vzájemném utkání.
Německo - Kazachstán 4:1
Góly: 23. Marco Reus, 27. Mario Götze, 31. Ilkay Gündogan, 90. Marco Reus - 46. Heinrich Schmidtgal
Další krok k brazilským břehům udělala německá Nationalelf, která si i napodruhé zapisuje proti Kazachům tři body a upevňuje si tak suverénní postavení na čele skupiny C. Německo má na druhé Rakousko již osmibodový náskok!Joachim Löw musel oproti pátečnímu duelu provést tři vynucené změny: Benedikta Höwedese (svalové potíže), Bastiana Schweinsteigera (stopka za karty) a Juliana Draxlera (otřes mozku) podle očekávání nahradila trojice Jérôme Boateng - Ilkay Gündogan - Marco Reus.
Ještě o rošádu více bylo k vidění na druhé straně, ani to však asijskému celku nepomohlo a Nationalelf si od prvního uvedení míče do hry vytvářela znatelnou územní převahu a bylo jen otázkou času, kdy se tato snaha vyjádří i na ukazateli skóre. Po sedmi minutách však z ničeho nic málem udeřilo před druhou brankou, Ostapenko ale hlavičkoval z rohu těsně nad branku!
Vedoucí mužstvo skupiny C o sobě dalo vědět záhy, avšak přízemní dalekonosný pokus Gündogana se mezi tři tyče nevešel. Středopolař dortmundské Borussie byl hodně aktivní a zanedlouho si vypracoval další nadějnou možnost, ale pohotovým volejem napálil pouze tyč Sidelnikovovy branky, zatímco stejné vyústění měla vzápětí i rána Götzeho! Nakonec to však přišlo: Özil předal kulatý nesmysl Reusovi, jenž parádní střelou zpoza vápna otevřel skóre - 1:0. Záhy předvedl fantastickou individuální akci Lahm, který se zbavil hned čtveřice protihráčů a následně oslovil Götzeho, ten už měl snadnou práci - 2:0.
DFB-Team si rychlými a přesnými kombinačními akcemi dělal z hostujících hráčů tréninkové kužely a přesně tomuto odpovídala akce ve 31. minutě. Po dovršení jubilejního padesátého kontaktu s míčem na německých kopačkách Boateng dalekonosným pasem vyslal mičudu na Özila, který opět nezaváhal a parádním pasem vymyslel třetí branku pro Gündogana - 3:0! Ten samý hráč ještě zaťukal na břevno!
Neuvěřitelná hrubka ale po obrátce ještě dala Kazachům alespoň malé procento naděje. Mertesacker vrátil balón na Neuera, ten se pokusil projít mezi dvojicí protihráčů, ovšem čerstvě příchozí Džolčiev ho o míč obral a Schmidtgal už poté zakončoval do prázdné svatyně - 3:1.
Tento moment pochopitelně Kazachům nalil čerstvou krev do žil, další výraznější ohrožení Neuerovy branky se však nekonalo. Zkušený domácí lodivod ale nebyl s herním projevem svých oveček spokojený a tento fakt si rozhodně nenechával jen pro sebe. Němci o sobě dali znovu vědět až po hodině hry, avšak hlavička Boatenga se mezi tři tyče nevešla, Sidelnikov následně zneškodnil možnost Götzeho a Müllera, načež se po spolupráci "madridské" dvojice Özil - Khedira opětovně zatřásla dobře postavená branková konstrukce kazašské branky! Müllerův odvážný pokus pro změnu zaťukal na břevno!
Zaděláno na drama mohlo být po standardce Schmidtgala, ovšem zakončující Korobkin zamířil pouze do vnější tyče domácí svatyně, přičemž prvně jmenovanému minutu před koncem řádné hrací doby sebral jistou branku poctivě se vracející kapitán Lahm! Sladkou tečku nakonec za celým zápasem udělala dortmundská spolupráce Gündogan - Reus a na ukazateli rázem svítilo 4:1.
Irsko - Rakousko 2:2
Góly: 25. Jonathan Walters (pen.), 45+1. Jonathan Walters - 11. Martin Harnik, 90+3. David Alaba
Remízu na švédské půdě svěřenci Giovanni Trapattoniho přes veškeré úsilí napravit nedokázali a s Rakouskem se po velkém boji rozešli smírně. Oba soupeři tak momentálně drží osm bodů, stejně jako Švédsko, které má utkání k dobru.Alpské mužstvo začalo aktivně a drželo otěže utkání ve svých rukou. Už po dvou minutách zahrozil po standardce Alaba, vymezený prostor ale nenašel. Varování ovšem nestačilo a zakrátko dostali Irové krutý trest. Clarkovy chyby využil Junuzović, který následně předal mičudu zcela volnému Harnikovi, jenž neměl problém zavěsit - 1:0! Ostrovní celek se o odpověď snažil marně...
...tak museli s pomocí přispěchat sami hosté. Konkrétně to byl Pogatetz, který ve vápně fauloval pronikajícího Longa a rozhodčí Strahonja bez váhání ukázal na značku pokutového kopu! Při Keanově absenci (svalové zranění) vzal na sebe odpovědnost Walters a přízemní ranou k pravé tyči srovnal na 1:1. Postupem času se začal obraz hry přeci jen otáčet a domácí družina měla rázem navrch. Velkou možnost měl ve 38. minutě Long, efektivním zakončením však zamířil pouze do tyče!
Nakonec však svého zaváhání útočník West Bromu ani litovat nemusel. Těsně před odchodem na poločasovou přestávku rozehrál Whelan od rohového praporku a Walters se hlavou podruhé zapsal do střelecké listiny - 1:2! Natěšené publikum bylo pochopitelně ve varu.
Po změně stran mohl ještě přiložit pod kotel McClean, ovšem z volného přímého kopu nasměroval balón jen do boční sítě Lindnerovy branky. Irská aktivita přeci jen polevovala, čehož se snažil využít Harnik, ale pohotový Forde jeho snahu bezpečně kryl! Tempo se začalo pomaličku zvyšovat, hrálo se nahoru dolu. Během krátké chvíle měli nadějné šance McClean a Wilson, ani jeden z nich však neuspěl. Sázka na defenzivu se Irsku mohla krutě vymstít, avšak Harnik minutu před koncem na Lindnera hlavou recept nenašel! Už v nastavení však za vápnem natáhl Alaba a parádní dělovkou opět zajistil bodovou dělbu - 2:2.
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Německo | 6 | 5 | 1 | 0 | 22:7 | 16 | |
2. | Rakousko | 5 | 2 | 2 | 1 | 13:4 | 8 | |
3. | Švédsko | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:5 | 8 | |
4. | Irsko | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:10 | 8 | |
5. | Kazachstán | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:15 | 1 | |
6. | Faerské ostrovy | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:15 | 0 |
Nizozemsko - Rumunsko 4:0
Góly: 12. Rafael van der Vaart, 56. Robin van Persie, 65. Robin van Persie (pen.), 90. Jeremain Lens
Trenér van Gaal evidentně našel další ideální trenérskou štaci, po výsledcích na klubové úrovni prokazuje své kvality i na lavičce holandského národního týmu. Utkání v Amsterdamu se nakonec obešlo bez rumunského útoku, který na brankáře Vermeera nevyzrál, vysokou výhru slaví domácí.Brazílie se zdá být opět o něco blíž, Nizozemci jsou nadále stoprocentní a bez ztráty body v klidu vévodí skupině D. Otěže jejího vývoje třímají pevně v rukou, druhé Maďarsko na ně ztrácí již sedm bodů. Trenér van Gaal neponechal nic náhodně a jím zvolená základní sestava rozhodně nebyla z nejslabších. V útoku dostal opět prostor Robin van Persie, který se trenérovi odvděčil dvěma přesnými zásahy.
Večer začal skvěle pro domácí barvy a po ráně záložníka Kevina Strootmana se musel téměř dvoumetrový dlouhán Pantilimon hodně otáčet, aby jeho pokus alespoň vyrazil. Spolupráce elitních útočníků Nizozemsku slušela, po Lensově centru se do šance dostával Van Persie, ale míč nakonec poslal pouze nad břevno Rumunů.
O pouhé dvě minuty později atraktivní představení Tulipánů pokračovalo. Van Persie se ze střelce změnil na nahrávače, jeho sklepnutí výborně vyřešil střelec Rafael van der Vaart, který poslal míč za záda Pantilimona.
Jednobrankové vedení jako by uspokojilo hráče domácího výběru a tak se do útočení mohli nenápadně pustit i Rumuni. Brankář Vermeer musel důrazně napomínat obranu, která dovolila vystřelit Popovi a Tamaşovi. Oba pokusy ale skončily v rukavicích zkušeného brankáře, takže se skóre do konce první půle již neměnilo.
Pozornost brankáře Pantilimona byla mnohokrát testována také v průběhu druhé části utkání. Pět minut po změně stran se málem prosadil Robin van Persie, útočník Rudých ďáblů ale nakonec mířil jen do prostoru brankářova reflexivního zákroku. Rumunská obranná řada nejspíš měla šanci považovat za varování, toho ale nedbala a inkasovala podruhé. Robbenův centr zužitkoval naskakující van Persie výtečně a náskok zvýšil o další číslo.
Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Obránce Florin Gardoş v pokutovém území zatáhl za poslední brzdu před Lensem a sudí Mark Clattenburg se rozhodl pro penaltu. K její exekuci se postavil Robin van Persie a na jeho ránu nestihl brankář městského rivala ze City adekvátně zareagovat.
Pod palbu se dostal i brankář Vermeer, ale ve shodě se svým příjmením prokázal své umění a ránu Adriana Mutua zneškodnil. Domácí tribuny jej odměnily potleskem, který stihl také Jeremaina Lense. Hbitý útočník totiž pokořil Pantilimona ještě jednou - po střele Adama Mahera v klidu poslal míč do brány a pečetil jasnou výhru Nizozemí.
Turecko - Maďarsko 1:1
Góly: 64. Burak Yilmaz - 71. Dániel Böde
Maďarští nájezdníci přec odjíždí z Istanbulu s cennou kořistí! V utkání s konkurenčním Tureckem dlouhou dobu tahali za kratší konec provazu a po brance Buraka Yilmaze prohrávali, avšak i přes převahu soupeře dokázali vyrovnat díky Dánielu Bödemu, jehož trefa posunula uherské družstvo na druhou příčku kvalifikační skupiny.Z tureckého pohledu můžeme patový stav hodnotit jako ztrátu, jejíž hořkost se ještě zvýší při pohledu na tabulku. Na svého dnešního soupeře červenobílí ztrácí čtyři body. Při pohledu na tabulku a program následujících utkání je třeba říci, že boj o postup není rozhodně ztracený.
Ale přejděme k zápasu, jemuž již od začátku diktovalo tempo domácí Turecko. Ve třetí minutě si připsal první snadnější zákrok Gábor Kiraly proti hlavičce Hasana Kaldirima, na druhé straně prověřil Onura Kivraka táhlou střelou Ádám Szalai.
První skutečně obrovskou příležitost si vypracoval v devatenácté minutě Kerem Bulut, jenž tváří tvář vyškolil Királyho, ale z úhlu trefil pouze boční síť. O chvíli později mohlo udeřit na druhé straně - táhlý centr do vápna usměrnil mezi tři tyče Vanczák a Kivrak měl co dělat, aby jednou rukou vytěsnil míč před sebe, kde ovšem čekal právě obránce švýcarského Sionu Vanczák, s jehož dorážkou si brankář Trabzonsporu famózním zákrokem poradil.
Neuběhla ani minuta a Yilmaz se z protiútoku objevil v první turecké tutovce, kterou ovšem kvůli dalšímu výtečnému zákroku Királyho nedokázal proměnit v branku. Ačkoliv se Turkům dařilo držet míč na kopačkách, na výraznější příležitosti čekali až do závěru prvního dějství.
V poslední pětiminutovce musela maďarská obrana řešit několik závažných okamžiků, vždy ji ovšem pomohlo nemastné neslané zakončení Turků. Nejprve napálil z vápna po přiťuknutí Sahina balón těsně nad Yilmaz, Bulutovi posléze chybělo pár centimetrů na doklepnutí stříleného centru Potuka a vše zakončil Burak střelou, kterou Király fantasticky vyrazil na rohový kop.
I úvod druhého poločasu se vyznačoval převahou domácích, kteří postupně tlačili Maďary do hluboké defenzívy. Krom několika dalekonosných střeleckých pokusů, jejichž strůjcem byl v polovině případů nesmírně aktivní Yilmaz, si ovšem turecký mančaft nevytvořil žádnou tutovku, což bylo ve výsledku jedno, neboť šel v třiašedesáté minutě do vedení.
Právě hyperaktivní Burak Yilmaz dokázal vynikajícím náběhem za obranu zachytit dlouhý centr do šestnáctky a ve výskoku nedal šanci Mészárošovi, jenž mohl při opětovném návratu na zem sledovat, jak se balón třepotá v síti. Namísto toho, aby Turci soupeře dorazili, do jisté míry zvolnili tempo a dovolili středoevropskému státu z ojedinělé příležitosti ve druhém dějství skórovat.
Relativně snadné autové vhazování špatně zpracoval Kaya, doslova namazal napadajícímu střídajícímu hráči Danielu Bödemu, který propasíroval míč do sítě a připsal si veledůležité vyrovnání. A jako by právě tato branka domácí opět nastartovala, Maďaři ovšem oproti předchozím minutám skvěle bránili. Z tlaku rezultovala pouze šance Yilmaze, jenž v pádu nedokázal procedit míč do sítě přes obránce.
V samém závěru se již kupily jen emoce, zejména na turecké straně došlo k několika výpadům proti rozhodčímu, zatímco maďarští fotbalisté drželi svého soupeře daleko od branky i od příležitostí. Ačkoliv hosté měli zejména v závěru prvního dějství hodně štěstí, odváží si z Turecka velmi cenný bod.
Estonsko - Andorra 2:0
Góly: 45+1. Henri Anier, 61. Joel Lindpere
Estonsko hladce přehrálo ještě většího fotbalového trpaslíka z Andorry a připsalo si druhé vítězství proti témuž soupeři v tomto kvalifikačním běhu. Vítězstvím se svěřenci Tarma Rüütliho na chvíli dostali za záda Turecku a živí naději, že potrápí silné trio v boji o postup, neboť právě duely s Estonskem by mohli o případném postupu či nepostupu rozhodovat.Přitom Estonci ještě v kvalifikaci na polsko-ukrajinský evropský šampionát zářili a do posledních momentů se prali o postup do baráže, slavným momentům tohoto celku ovšem na čas odzvonilo. Navázat na zářné včerejšky chtěli již od začátku, když přimáčkli svého soupeře na jeho polovině a chtěli co nejdříve vsítit vítěznou branku.
Již po devíti minutách měl na hlavičce první branku Konstantin Vassiljev, jemuž zabránil v brance až na čáře stojící Ildefonso Lima. O chvíli později likvidoval Josep Gomes střelu Enara Jaagera, ještě větší příležitost pak odvrátil při přímém volném kopu Vassiljeva. Nejaktivnější estonský hráč následně připravil příležitost Mosinkevovi, jenž krátce před koncem poločasu nastřelil břevno andorrské branky. Estonci se ovšem přeci dočkali, když v nastaveném čase prvního poločasu Henri Anier využil krásné kolmice mezi dvěma beky a bez větších potíží překonal bezmocného Gomese.
Po obrátce pokračoval tlak domácích - hned po třech minutách měl tutovku Sergei Mosnikov, jenž z přibližně deseti metrů napálil obránce. Pojistky se po několika střídáních ovšem dočkali, když Tarmo Kink prodloužil hlavičkou balón Vassiljeva, jenž přistál u gólustrůjce Joela Lindpereho. Po druhé brance Estonsko v podstatě zápas vypustilo, ojedinělou šanci měl Zenjov, jehož vylapal Gomes. Třetí branku měl na kopačce opět Lindpere, jemuž rána zpoza vápna nevyšla a z dobré pozice ani netrefil tři tyče. Zápas v Tallinu se doloudal do konce, po němž se domácí mohli radovat ze druhého vítězství, které lze charakterizovat jako povinné.
Severní Irsko - Izrael 0:2
Góly: 77. Lior Refaelov, 84. Eden Ben Basat
Izrael zvládl jedno z klíčových utkání kvalifikace, po posledním skvělém výkonu s Portugalskem porazil i jindy doma silné Severní Irsko 2:0 a vyšvihl se na druhé místo tabulky. Britské mužstvo tak trochu napodobuje třeba výkony kolegů Walesu a Skotska a na šampionát v Brazílii vlastně může již nyní zapomenout.Bojovnost se Severnímu Irsku určitě upřít nedá. Prvním, kdo mohl skórovat, byl McGinn, který si poradil i s protihráčem Gershonem, jeho polostřela však skončila vedle. Paterson, jakmile se zbavil Ben Haima, dostal v 18. minutě rovněž po přihrávce od Davise prostor, také ale následně gólově neuspěl.
Po půlhodině hry byli domácí brance opravdu blízko. Paterson urputností vydoloval pozici pro Davise, avšak z bezprostřední blízkosti dokázal jeho dělovku fantasticky polapit brankář Aouate. Trefit se ještě mohli Brunt či Hughes, jejich pokusy ovšem byly zablokovány. A ani McAuley se proti několika protihráčům neprorval ke střelbě.
Izrael se po přestávce přece jenom zlepšil. Poprvé více ohrozili gólmana Carrolla aktivní Ben Basat a Melikson, oba dva ovšem u bližší tyče severoirský muž v rukavicích pořešil. Na druhé straně v 59. minutě spálil tutovku Davis, jenž využil perfektního brejku McGinna, nicméně pak jen selhal v koncovce a zamířil těsně vedle.
Paterson se dožadoval u sudího Kaasika dvou nařízení pokutových kopů, ten jeho srážky s Ben Haimem a Aouatem posoudil jako čisté. Severní Irové i nadále pokračovali v nastoleném tlaku, zakončení je prostě dnes hodně potrápilo, takže ani Paterson po pěkném centru Laffertyho situaci nezlepšil.
V 78. minutě naopak z ničeho nic udeřil Izrael. Po přihrávce zleva a s pomocí narážečky Shechtera se ve vápně objevil volný Refaelov, který zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. Jen o sedm minut později pojistil důležité tři body Ben Basat, na jehož dělovku pod břevno Carroll nemohl mít žádný nárok.
Ázerbájdžán - Portugalsko 0:2
Góly: 63. Bruno Alves, 79. Hugo Almeida
Fotbalisté Portugalska potvrdili v duelu s Ázerbájdžánem roli favorita a nakonec zvítězili 2:0, i když jejich výkon nijak excelentní nebyl. Na půdě outsidera totiž hosté dlouho nemohli vsítit branku, povedlo se jim to až krátce po hodině hry, kdy domácí hráli v deseti bez vyloučeného Raufa Aliyeva. Portugalsko přidalo druhou trefu deset minut před koncem a pojistilo své vítězství. S jedenácti body na kontě poskočilo zatím na druhé místo, domácí jsou pátí.Ázerbájdžán má stále na kontě jen tři body a v tuto chvíli to vypadá, že bude bojovat pouze o čtvrtou příčku se Severním Irskem a Lucemburskem. Hosté měli celé utkání pod kontrolou a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou do vedení. Šancí v prvním poločase spálili opravdu hodně. Hned ve 3. minutě mohl otevřít skóre zápasu Hélder Postiga, ale obránce Ramaldanov ho na poslední chvíli v jasné pozici zablokoval. Stejný hráč zahrozil znovu po čtvrthodině.
Tentokráte vypálil velmi dobře k tyči, avšak brankář Ağayev vyškrábl míč brilantně na rohový kop. Postiga měl další obrovskou příležitost v polovině prvního poločasu, kdy skvěle střílel na vzdálenější tyč a znovu se musel vytáhnout skvělý gólman Ağayev. Největší zmar přišel po necelé půl hodině hry. Před portugalským útočníkem totiž zívala prázdná branka, Postiga ji však dokázal nepochopitelně přestřelit.
Ihned na to pálil těsně mimo Veloso, na druhé straně se musel výjimečně vyznamenat též brankář Rui Patrício. V závěrečné pětiminutovce ještě napálil Alves z přímého volného kopu tyč a hlavičkujícího Postigu vychytal v nastaveném čase skvělý Ağayev. Rozhodující moment se zrodil deset minut po přestávce. Aliyev předtím v 51. minutě obdržel první žlutou kartu, o čtyři minuty později znovu fauloval velmi nešetrně a po druhé žluté byl vyloučen.
Portugalsko využilo početní výhodu v 63. minutě a dostalo se zaslouženě do vedení. Po centru na zadní tyč se z ničeho nic objevil Bruno Alves a přesnou hlavičkou dopravil míč do sítě. V 79. minutě hosté potvrdili své vítězství zásluhou Huga Almeidy, který si počkal na pas Coentrãa a hlavou zakončil taktéž přesně. V samém závěru ještě mohli navýšit skóre Varela s Pereirou, jenže mířili nepřesně a výsledek se tak již nezměnil.
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:0 | 12 | |
2. | Izrael | 6 | 3 | 2 | 1 | 15:8 | 11 | |
3. | Portugalsko | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:6 | 11 | |
4. | Severní Irsko | 5 | 0 | 3 | 2 | 3:7 | 3 | |
5. | Ázerbájdžán | 6 | 0 | 3 | 3 | 2:8 | 3 | |
6. | Lucembursko | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:12 | 2 |
Černá Hora - Anglie 1:1
Góly: 76. Dejan Damjanović - 6. Wayne Rooney
Černohorci uspěli! Na domácím hřišti v Podgorici dokázali uhrát s favoritem z Anglie remízu 1:1 a nadále se tak vyhřívají na čele své kvalifikační skupiny. Hrdý Albion si naopak přímou cestu na šampionát pořádně zkomplikoval..Hodgsonovi svěřenci přitom dlouho vedli brzkým gólem Rooneyho, který odpověděl na pochybovačné řeči ohledně vzpomínek na poslední zápas se stejným soupeřem (v němž byl vyloučen a přišel o velkou část následujícího Eura) pětatřicátou trefou v reprezentačním dresu; první poločas byl v podání hostů vůbec vynikající. Po pauze se však vše změnilo a najednou to byli Černohorci, kdo tlačil na pilu - Joe Hart se sice dvakrát blýskl výtečným zákrokem, ale branka střídajícího Dejana Damjanoviće nakonec určila spravedlivou remízu.
Nabuzený Rooney byl od prvních minut nejvýraznějším mužem na hřišti, a než se domácí stačili pořádně rozkoukat, přeloboval bezmocného Božoviće - míč se však odrazil pouze do tyče. Černohorský gólman krátce poté zaváhal proti Johnsonově ráně, kterou vyrazil pouze na roh; k němu se postavil Steven Gerrard, našel Rooneyho, a hvězda Manchesteru neměla žádné problémy dopravit míč do sítě - 0:1.
Domácí se sice po inkasované brance zvedli, ale také Angličané zvýšili tempo, a výsledkem byly další šance - James Milner pálil vedle, a Welbeck jen těsně hlavou minul Rooneyho centr. Spolupráce Milnera s Rooneym pak vyústila ve zmařenou příležitost nezastavitelného forvarda z těsného úhlu, a poté se Anglii do cesty postavil sudí Jonas Eriksson - konkrétně svým rozhodnutím, že souboj Saviće ve vápně s Welbeckem nesplňoval penaltové parametry.
Po obrátce Černá Hora konečně pořádně zabrala, a na hřišti do bylo ihned znát. Jovetićova hlavička na zadní tyči byla prvním varováním; následoval zblokovaný pokus Damjanoviće, který přišel na trávník o přestávce. Na anglické kopačky se pomalu začala vkrádat nervozita, hosté lehce ztráceli míče a mohli si hodně oddechnout, když Vučinić pálil ve vyložené šanci nad.
Spolupráce dvou domácích hvězd ze Serie A vyústila v další nebezpečnou situaci - Jovetić našel na pravé straně Vučiniće, který neuspěl ani tentokrát. Tlak Balkánců se však stále stupňoval, a gól takříkajíc visel ve vzduchu; Albion v této chvíli pouze zuřivě bránil hubené vedení.
Hrdinou se mohl stát Joe Hart, který hned dvakrát vytáhl brilantní zákrok; naneštěstí pro hostující fanoušky však obranná hráz nakonec povolila. Gólman Manchester City sice parádně vyrazil další střelu soupeře, jenže v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Damjanović a rozjásal horkokrevné publikum v Podgorici - 1:1.
Utkání dvou poločasů nakonec přesto mohlo skončit vítězstvím jednoho ze soupeřů - a byla to Anglie, která málem vytěžila maximum z nejistého výkonu Mladena Božoviće. Domácí gólman si totiž nechal propadnout mezi prsty Gerrardův přímý kop a mohl být hodně rád, že se míč odrazil nad břevno.
Polsko - San Marino 5:0
Góly: 21. Robert Lewandowski (pen.), 28. Łukasz Piszczek, 50. Robert Lewandowski (pen.), 60. Łukasz Teodorczyk, 90+2. Jakub Kosecki
Polsko dle jasných předpokladů rozstřílelo San Marino a připsalo si povinné vítězství, díky němuž nadále živí naděje na úspěch. Povinné vítězství ovšem ve výsledku nic neznamená, neboť se soupeřem kvalit San Marina nebudou mít ostatní týmy bojující o postup potíže, červenobílí musí zabrat zejména v utkáních s přímými konkurenty.Asi netřeba sáhodlouze vykládat, jakým způsobem se ubíral zápas již od svého začátku. Polsko mělo absolutní převahu a bylo pouze otázkou času, kdy svůj masivní nápor zúročí. V samém úvodu zneškodnil dvě tutovky Lewandowského a Milika brankář Simoncini, před čtvrthodinou hry netrefil útočník Borussie Dortmund Lewandowski naprosto odkrytou branku a zahajovací nápor uzavřel rozhodčí, který neodpískal jasnou penaltu za ruku hostujícího beka ve vápně.
Jak říká známé fotbalové pořekadlo - boží ruce melou pomalu a jistě. Ve dvacáté minutě totiž zahrál Valle v šestnáctce rukou a soudce tentokráte neváhal, poslal Lewandowskiho k puntíku a sledoval, jak se Poláci radují z první branky. Krátce před půlhodinou hry pojistil vedení Lukasz Pisczczek, jenž uzavřel gólový výčet prvního dějství, na jehož konci se San Marinu bezpečně dařilo odvracet útoky Poláků.
Jenže po obrátce již tým z malého státečku obklopeného Itálií tak šikovně nebránil, ba naopak již po dvou minutách zahrál rukou v pokutovém území tentokráte Salva a Lewandowski podruhé nezaváhal. V šedesáté minutě se vyšvihl Grosicki vynikající individuální akcí, na jejím konci čekal Lukasz Teodorczyk, jenž neměl potíže usměrnit balón do odkryté sítě. Čtvrtá branka znamenala velké polevení polské snahy, San Marino přesto nedokázalo svého soupeře ani trochu potrestat a vytvořit si alespoň nějakou střeleckou příležitost.
Naopak střelecky hyperaktivní Polsko mohlo skórovat i přes velké polevení hnedle několikrát - Wawrzyniak ztroskotal na přední tyči na brankáři Simoncinim, Krychowiakova dalekonosná pumelice mířila jen těsně nad a závěrečnou neproměněnou příležitost měl Lewandowski, jenž nedokázal překonat brankáře a odmítl hattrick.
V samém závěru se mohl prosadit nakonec i Danilo Ezequiel Rinaldi, který dokonce překonal brankáře Polska, ale čestný úspěch hostí odmítl výborným obraným zákrokem Grosicki. Naopak domácí v nastaveném čase přidali závěrečnou pátou trefu, kterou obstaral Jakub Kosecki pěkným angličanem do protipohybu brankáře.
Ukrajina - Moldavsko 2:1
Góly: 61. Andrij Jarmolenko, 70. Jevhen Chačeridi - 80. Alexandru Suvorov
Fotbalisté Ukrajiny dokázali navázat na páteční překvapivé vítězství v Polsku a podle předpokladů nyní porazili Moldavsko, i když soupeř závěr utkání ještě hodně zdramatizoval. Nicméně plný bodový zisk z posledních dvou zápasů dal Ukrajině reálnou naději na postup na MS do Brazílie. V tuto chvíli zatím stále zůstává na třetím místě s osmi body a stáhla prozatím náskok na vedoucí celky z Anglie a Černé Hory. Moldavsko je se čtyřmi body páté.V prvním poločase sice o šance nouze nebylo, nicméně chyběla mu branka. Ta padla až těsně po odehrané hodině, druhá přišla za necelých deset minut. V tuto chvíli domácí vedli 2:0, avšak Moldavsko dokázalo deset minut před koncem snížit a ještě bojovalo alespoň o bod, nicméně vážnější šanci si už nevypracovalo. Domácí mohli jít do vedení v 5. minutě, kdy brankář Namasco podskočil centr a hlavičkujícího Selezňova musel na poslední chvíli zastavit jeden obránců hostů.
Namasco ale vše napravil o šest minut později, když uspěl v tváří tvář proti Husjevovi. Za další minutu se Namasco vytáhl také proti ráně Andrije Jarmolenka, kterou vyškrábl těsně nad břevno, v polovině úvodního dějství uspěl znovu proti stejnému hráči po střele zblízka. Jarmolenko hrozil až do konce prvního dějství a těsně po odehrané půlhodině měl před sebou prázdnou branku, jenže míč ve skluzu poslal těsně vedle branky.
V samém závěru Namasco znovu úřadoval a po parádní ráně ze střední vzdálenosti fantasticky odvrátil míč na rohový kop. Domácí tlačili i nadále a v 61. minutě nakonec vsítili rozdílovou trefu. Po rychlé kombinaci a zpětné hlavičce se dostal se štěstím k míči Jarmolenko, který zamířil přesně na zadní tyč. V 70. minutě potvrdil vítězství Ukrajiny Jevhen Chačeridi po rohovém hlavou. Skvěle se odpoutal od svého strážce a snadno zakončil.
Moldavsko se dostalo zpět do hry v 80. minutě, kdy se prosadil střídající Alexandre Suvorov. Ten pobyl na hřišti jen dvě minuty a po kličce na střed vápna vypálil nekompromisně k tyči - 2:1. V samém závěru mohli domácí znovu odskočit na rozdíl dvou branek, avšak Husjeva vychytal skvělý Namasco. Domácí nakonec dohrávali v deseti, když ve druhé nastavené minutě zasáhl Taras Stěpaněnko soupeře nohou do obličeje a rozhodčí Hansen ho okamžitě vyloučil.
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Černá Hora | 6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | 14 | |
2. | Anglie | 6 | 3 | 3 | 0 | 21:3 | 12 | |
3. | Polsko | 5 | 2 | 2 | 1 | 11:6 | 8 | |
4. | Ukrajina | 5 | 2 | 2 | 1 | 6:4 | 8 | |
5. | Moldavsko | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:10 | 4 | |
6. | San Marino | 6 | 0 | 0 | 6 | 0:29 | 0 |
Francie - Španělsko 0:1
Góly: 58. Pedro
Galský kohout padl v nesmírně důležitém utkání s úhlavním konkurentem v boji o prvenství ve skupině a velmi si zkomplikoval hladkou cestu do Brazílie. Přitom po nečekané remíze La Roji s Finskem mohla i případná, nejlépe bezbranková remíza udržet Francii dvoubodový náskok a velkou naději, že z poslední kvalifikační skupiny postoupí napřímo právě celek ze západního cípu Evropy.La Roja vstoupila do utkání obrovskou herní převahou, která se vyznačovala neúnavným, až monotónním držením a rychlým předáváním balónu, to vše ovšem s nevýrazným účinkem. Francouzské mužstvo pozorně bránilo a zahušťovalo pole, však v mnohých momentech bránilo ve všech mužích před svou šestnáctkou a z tribun Stade de France se ozýval nevlídný pískot.
První příležitost si hosté vytvořili již v páté minutě, když se po výtečné kombinaci dostal k balónu Andrés Iniesta a šupem jej předal Pedrovi, který jej šikovně popostrčil pod sebe na nabíhajícího Xaviho, jenž branku tváří tvář Llorisovi trestuhodně přestřelil.
Obdobně nepovedeným zakončením se na druhé straně prezentoval i Karim Benzema, na něhož v krátkosti navázal úhlavní konkurent na druhé straně barikády Xavi. Po první čtvrthodince se hra velmi uklidnila, Francouzi pomalu nacházeli recept na španělskou rozehrávku a výborně ji napadali. I proto se soupeř marně prokousával do šestnáctky, ba mnohdy alespoň k její hranici.
Na další zajímavý moment jsme čekali do jednatřicáté minuty, kdy se do výtečné šance po přihrávce Iniesty dostal Pedro, obhodil si Llorise a nohou o brankáře škobrtnul. Kdyby maďarský soudce Victor Kassai odpískal pokutový kop, asi by se nebylo čemu divit.
Ačkoliv byla španělská jedenáctka aktivnější, mnohonásobně větší příležitost si vytvořili Les Blues. V devětatřicáté minutě nakopl Pogba balón na levém křídle nabíhajícího Ribéryho, jenž využil chybného načasování Gérarda Piquého, výtečně si zpracoval balón a pelášil na osamoceného Váldese. Francouzská zjizvená tvář ovšem moment k obstřelu prováhala, dostala se do přílišné blízkosti barcelonského gólmana, jenž v pádu dokázal vytěsnit Ribéryho náhradní variantu (střelu mezi nohy).
Po obrátce pokračovala herní převaha španělského mužstva, které bylo do jisté míry fotbalovější, zatímco domácí hrozili pouze z rychlých kontrů. První šanci druhého dějství obstaral Andrés Iniesta, jenž dostal poněkud více prostoru na hranici vápna a neváhal z dobré palebné pozice vystřelit, leč Llorisova pravá rukavice byla připravena a odrazila balón na roh.
O malou chvíli později se La Roje přec podařilo propasírovat balón do sítě. Veledůležitou a vítěznou branku vypracoval a zakončil Pedro, jenž nalezl křižným pasem Monreala na levém křídle, obránce Arsenalu FC vyškolil obránce a rychlou příhrou na malý čtverec vyzval ke k brance právě nabíhajícího Pedra, jenž se štěstím propasíroval balón i přes veškerou možnou Llorisovu snahu do sítě.
Po hodině hry měl na kopačce další branku Sergio Busquets, jenž skákavou přihrávku aktivního křídla Jesúse Navase neumístil mezi tři tyče. Na druhé straně zlikvidoval Matuidiho přízemní střelu Váldes, jenž svým bezvadným výkonem nakonec zachránil Španělsku důležité vítězství, avšak nepředbíhejme.
V rozmezí pětašedesáté až pětaosmdesáté minuty se hra do značné míry rozdrobila mnoha nešetrnými zákroky i střídáními, zatímco příležitostí bylo na obou stranách dost poskrovnu. V podstatě jedinou příležitost ve zmiňované pasáži měl Varane, jenž na zadní tyči v trošku nečekané pozici nemohl zakončit kvůli výtečnému obranému zákroku Jordiho Alby.
Francii posléze zkomplikoval situaci Pogba, jenž si vysloužil červený kartónek za dvě žluté karty během dvou minut. Přesto se Les Blues málem dočkali - ponejprv pálil z dobré pozice na hranici velkého vápna Ribéry jen těsně vedle pravé tyče a následně v sedmaosmdesáté minutě vyčapal svou levačkou velkou tutovku Evry Víctor Váldes.
Obránce Manchesteru United se dostal za obranu a rybičkou usměrnil Ribéryho centr z přímého volného kopu, ke své smůle namířil balón takřka přímo do stojícího Víctora Valdése, který se stal hrdinou a své spoluhráče stačil při té příležitosti náležitě okřiknout. Defenzíva Španělska si vzala výtky svého brankáře k srdci a Francii již před něj nepustila, díky čemuž udržela nejen čisté konto, ale i veledůležité vítězství svého týmu.
Komentáře (353)
Přidat komentářForça Portugal! Portugalci vybojovali důležitou výhru i bez svých dvou největších ofenziních hvězd a udělali další krok vstříc minimálně baráži!
Bez minimalne. Pojdu zase do baraze.
Vypadá to tak, ale ještě to není úplně stoprocentní. Klidně můžou porazit doma Rusko, Rusové můžou ztratit v Severním Irsku atd. Bez šance na přímý postup Portugalci nejsou.
wow i bez svych 2 nejvetsich opor porazili 116. v zebricku fifa Azerbajdzan. Neskutecni borci
Ale s Postigom v zostave!
No a co? Byl to těžký zápas venku, dost silně pršelo, Portugalci byli celý zápas jasně lepší, ale dlouho se trápili a nedařilo se jim dát gól. Jsou to důležité 3 body do tabulky. Nikdo netvrdí, že jsou kvůli tomu borci, tak si běž šaškovat někam jinam.
Portugalsko prostě splnilo povinnost, nic víc, nic míň. Ale je jasné, že to jednoduché nebylo, to totiž "tam na východě" nebývá nikdy.
O tom žádná. Já jen říkám, že vzhledem k počasí, absencím a celkovému rozpoložení toho týmu po předchozích ztrátách to bylo nesmírně těžké a zároveň důležité vítězství.
Důležité právě pro Portugalsko a to je dobře!
Ten Burak Yilmaz je fantastický hráč. Radost ho sledovat.
Jak to, že je Turecko až 4. To hraje tak špatně?
Ten v Gala dlouho nevydrží, přestože ti jdou celkově taky nahoru.
Craig Bellamy
24.03.2013 21:58
V pátek měli Kazaši jednu nadějnou střelu z dálky do tyče a taky velkou šanci, kterou však Neuer zlikvidoval. Tak že by tam nentokrát ten gól dotlačili
tip 3:1
Nakonec 4:1. Ale to že dají Kazaši v Německu gól bych fakt neřekl
a zase tam byla střela do tyče
Právě. Beránek to vede nějak dobře
schválně se na ten gol podívej
Takže žijem Ale budem muset porazit Itálií.
Vyhrát v Bulharsku,Maltě a doma s Arménií. A věřit Italům. A nebo s Italama alepoň bod...
*alespoň
Ale len na pristrojoch
Britske ostrovy 2 body z 15
Škoda toho Irska...
Tam je aspon pozitivni, ze konecne vypadne Trapattoni, horsi je ten Wales, ti maji zalostny koeficient a dneska to projeli ukazkove
Ale Wales si myslím půjde nahoru.
Tak Trapattoni je alespon dovedl na EURO. To bych řekl, že je maximum toho týmu. Wales je ve 4-5. výkonnovém koši?
Ja vim, byl jsem za to rad a uzil jsem si to, ale pro novej cyklus uz jsem chtel nekoho min konzervativniho, kterej by zacal davat sanci i novym hracum, kteri by si to zaslouzili. Radsi bych videl novy tvare a atraktivni fotbal nez ucelnou nudu a porad stejny zoufalce jako Sammon, Cox nebo Whelan.
Wales ma mladej a nadejnej tym, ale aby sli nahoru, musi taky vyhravat. Pri poslednim losovani byli tusim v 5. kosi, ted by meli byt uz ve ctvrtym. Skoda, ze nemaji poradnyho hrotovyho utocnika, jinak je ten tym solidni
Byla to velká smůla, tři body byli blízko
Jsou to šlupky.
jn a to ty průběhy zápasů vypadaly dost nadějně...
krása
Slovani 17 z 24 bodů dnes
hm.. Německo dnes 4 goly 6x trefilo brankovou konstrukci
Tak dneska jen Alaba...
Dnes den BVB.
Dortmund 7 golu
škoda Francie...Jalleta nakopat do prdele za jeho "bránění" při tom gólu...jinak červená pro Pogbu nevím teda...podle mě neměla bejt, tu nohu mu nepřišláp a Xavi tomu hodně přidal
bylo to po druhy zluty karte, a ten slapak na zlutou si urcite obhaji rozhodci, ale tezko z kamery posuzovat to bych zazit :)
zastrelte ktosi toho hoxona...
nemít před sebou dva zápasy s Itálií, tak ta skupina nevypadá zatím vůbec špatně
však Taloši poznaj, zač je toho loket
tedy pokud bude hrát Kozák
nepochybuju, 6 bodů a máme první místo
Vyhrát doma s Bulhara, tak by to nebyl, až takovej problém
ty body budou chybět...když se prohraje dvakrát s Itálií, tak už je to jinej průser a postup bude nemožnej...bohužel jsme si to zkomplikovali tak, že s Itálií musíme uhrát nějaké body...aspoň tři a to bude sakra těžké
Při našich možnostech vidim jeden bod za domácí remízu z dvojzápasu s Itálii jako maximum. Ale nejdůležitější je vyhrát v Bulharsku. I když s Italama oba zápasy projedeme, ale vyhrajeme v Bulharsku, tak budeme mít o bod víc jako Bulhaři right? Ale ještě záleží, jak se rozjedou Dánové. A všichni víme, jak se nám daři na Maltě
Díky našim soupeřům. Bulharsko 2 výhry ze 6 zápasů, Dánsko 1 výhra z 5 zápasů
a my 2 výhry z 5 zápasů. Takže sme na tom teoreticky nejlíp
Teoreticky jo. Jenže takový Dánsko hrálo všech 5 zápasů proti silným soupeřům. Teď už mají jenom 2x Arménii, 2x Maltu a doma Itálii
Prostě ty domácí ztráty s Bulharskem a Dánskem budou rozhodující. Pokud porazíme venku Bulhary, tak pohoda, ale ty ztracený body s Dánama musíme získat proti Itálii. Což neni moc reálný. Ale tak, co...třeba se Dánové vyřadí sami, když to poserou v Arménii...
No právě. Musíme spoléhat na zaváhání Dánů, jinak jsme v prdeli.
Tak s tou Arménií by mohli 2 body pustit...
Arméni mužou Dány klidně doma porazit
Rosa bude muset předvést heroický výkon, s ním je možné vše.. i remíza
A Kozák hattrick
myslím že už vieme odkial pochádzajú najkvalitnejší fotbalisti . No predsa z britských ostrovov
ved hraju v najlepsších kluboch na svete. inak sranda pozerať na niektorých anglických hráčov v čiernej hore, ktorí majú základné problémy so spracovaním a vedením lopty. vždy som hovoril, že angláni patria kvalitou do priemeru a do top mužstiev nepatria. taky gerard je ubohy priemer, a sokojuce ze Liverpool vyhodil spickoveho zaloznika Sahina, aby dostali priestor priemerny anglani.
Toto snad nemůže být názor, ale pouhý trolling pomateného maďara
Něco na tom pravdy je.
čistá pravda
aby to nebolo len o smajlikoch. pobavilo ma to so sahinom. on nehraval nie preto, lebo musia dostavat prednost anglicania, ale proste bol dost biedny. Ano, golovo mu vyslo par zapasov ale inak bieda. Bol pomaly, dlho drzal loptu a neprisposobil sa. Jedna vec je ze toho casu tolko nemal, ale ako to inak riesit. Na jeho najlepsej pozicii hrat nemohol, lebo tam strata lopty=pruser(dvojnasobne pri forme tohtorocnej liverpoolskej obrany) a na AM hrat nevedel, nesedelo mu to tam. Ako by si to vyriesil ty? Staval takehoto hraca na jeho naj poziciu aj ked mu to nejde a prides tym o body, ale rozohra sa? A naco vlastne ked aj tak by po sezone pravdepodobne odisiel? Preto dostali prednost ini hraci a taky henderson sa ukazoval vo fakt dobrom svetle..to nie je o uprednostnovani..
no riesil by som to jednoducho tak, ze by som posadil biedneho gerarda hendersona alebo Allena. z jednoducheho dovodu. lebo su o triedu slabsia ich vykonnost je mizerna. Sahin bol hrac ktory hraval pravidelne prve husle ked bola borussia dvakrat majster. sam Sahin po odchode povedal ze rogers preferoval slabsich hracov ako on a preto je rad ze je spat v borussi. to nadvazuje na to co som povedal hore. ze anglani preferuju svojich a najlepsie je ich kvalita videt ked hraju vsetci pokope v repre. od roku 1996 kedy uhrali s pomocou rozhodcov semifnale eura, ziadny uspech uz 16 rokov, totalne mizerna zakopova obranna hra a neschopnosti si dat 3 prihravky po sebe v zapase. sem tam ked prihara, tak ich podpori rozhodca ako na eure s ukrajinou. hovorim to v suvislosti so dnesnym zapasom s Montenegrom
ale ich vykonnost nebola horsia ako sahinova. stavat ho za zasluhy? to tam potom bude gerrard ktory tvoril jednu z najlepsich zaloh vtedajsej doby. S takym pristupom by museli v united napriklad uprednostnit owena pred chicharitom lebo je to drzitel zlatej lopty
Bolívie už zase hraje na tom stadionu s vysokou nadmořskou výškou? Každopádně každá ztráta bodů Argentiny dobrá.
Hm, 3 600 metrů nad mořem, to se divím, že jim to znovu povolili, obrovská výhoda.
A za Bolívii hrajou fotbalisti nebo horolezci?
Za ně hrajou kamzíci a Messi se jich bojí.
To nevím, ale Moreno hrál v Shakhtaru. A ten rozdíl mezi útokem a obranou Argentiny je obrovský. Útok: Di María, Messi, Palacio.
Obrana: Basanta, Peruzzi, Rodríguez,..
Aspoň nedostali takový nářez jako v roce 2009
To by se dnes stát nemohlo.
Ekvádor už se takhle dostal 2x na MS
Však Bolívie taky jednou na MS hrála ...
Piš častěji, tvoje rozbory jako jsi psal pod Copu 2011 mi chybí.
Messiho to tam evidentne nebavilo, zaverecny hvizd bol pre Argentincov uplnym vykupenim, na ktory cakali ako skolaci na koniec vyucovania.
Černá hora.
Tak, tak ....
krása
Balotelli pěkný restart po návratu z Anglie .
tak půlka gólů ze penalt a po dlouhé době si kopne proti slabým soupeřům a nikdo po něm nechce, aby běhal, takže je asi spokojený
Nemyslím si, spíš mu to v Anglii nesedělo po osobní stránce. V Itálii je doma.
proti Německu 2 góly, slabý to soupeř
To uz bol v Taliansku vsak?
bavíme se snad o jeho střelecké formě posledních dvou měsíců, ne?
Snad se tady nedovím, že repre Brazílie je na úrovni Stoke.
ne, to bych vážně tvrdit nechtěl, ani že je to špatný hráč, ale bavíme se o jeho střelecké formě. Od příchodu do AC toho odkopal dohromady v klubu a repre 9 utkání a vsítil 10 branek, což je jistě úctyhodná bilance, ale ze hry dla pouze 5 gólů, 4 dal ze značky pokutového kopu a jeden z přímáku. A jeho soupeři byli Udinese, Cagliari, Parma, Inter, Janov, Palermo, Nizozemí, Brazílie a Malta. Kvalitnější obranu z těchto celků mají pouze Inter, Nizozemí a Brazílie, přičemž dohromady se v těchto třech zápasech prosadil jedním gólem proti Brazílii. Toť řeč faktů
*řeč faktů z Herbageho praštěné hlavy
smekám před tvými argumentačními schopnostmi
tak neřeš hovna, stejně víš hovno, a jak který soupeř má jakou obranu
možná se budeš divit, ale poslední dobou Serii A sleduji častěji než Bundesligu
tak by ses měl teda rychle zpamatovat
nj, o titulu rozhodnuto, vy na ligu serete, protože vám stačí hrát na půl plynu a stejně budete druzí a no zbytek se tak plácá mezi 3. místem a sestupem Mně spíš přijde, že ty týmy bojují sami se sebou než s druhýma. To Serie A, tam je letos boj o 3. až 7. místo neskutečně nadupaný a ta kvalita je jinde. Zase vestfálské derby bylo super
Máš pravdu... akorát Leverkusen si možná ještě podělý dokonce to 3. místo a celkově boj o poháry bude ještě dost zajímavý. Trochu to ale chápu, když v BL nemáš ani svůj oblíbený tým a v SA je to letos vepředu tak napínavé.. no a westfalské derby teda nebylo vůbec super
nedivím se, však jsem ti to říkal, že ji začneš sledovat... sice asi i přestaneš, ale to je jedno.
a podle mě řešíš blbosti, taková Malta může někdy v obraně zahrát líp jak Brazílie atd. A góly proti Německu znamenaly, že žádný restart nebyl potřeba, on byl a je dobrý stále. Zato ty ho spíš shazuješ. Vždy vytáhneš jen některé fakta, které se ti hodí, zybtek podstatných vynecháš a pak ti z toho vzniká zvrácená logika.
ne, já ho neshazuji, poslední dobou jsem si ho i značně oblíbil. Já mam rád i Tottiho, Di Nataleho, Cassana, jenže to jsou hráči, kteří by bylo Serii A byli poloviční, protože to mají sice v noze, ale tolik jim to neběhá, což je dneska základ
Di Natalemu to běhá i v jeho letech, to je brejkový útočník. Cassano si s Tottenhamem vytřel řit, Totti je génius, mistr světa, ten by se taky nikde neztratil. Ale oni nemají důvod se prosazovat v horších ligách, italská je nejlepší, nejtěžší, vrchol taktiky, dál by se nikam neposunuli. Tam, kde jsou je daleko těžší prosadit se, než tam, kde je posíláš.
to je tvůj pohled Já si myslím, že taková štace v Realu mohla Cassana posunout dál, kdyby na to měl
Cassano nemá na úplný TOP stálou výkonnost/náladu ani v Realu, ani v Itálii. To třeba Totti jo.
Bejvavalo
To proto že tam hraje Mario :D
Tak teď jěště přijdou Italové... Ti zase budou tvrdit, že obrana Cagliari by byla nejlepší v PL... Tyhle deabyt už tu byly..
Zajímavé, nechci se hádat, ale spíš bych jeho formu přičetl změně prostředí než kvalitě ligy. Ono v Premier League se taky najdou týmy, proti kterým je v silách Balotelliho skórovat. Ale možná se pletu...
já bych to spíš přičetl tomu, že italský styl fotbalu mu více vyhovuje. V PL ho nejvíc brzdila jeho hlava, v Serii A to tolik nevadí. V jeho silách je skórovat proti každé obraně světa, ale holt fotbal není o tom že si luskneš a dáš gól. Messi taky dává góly proto, že to vyplyne ze hry a těžko se brání. Mario to prostě zkouší furt a často tím jeho tým trpí, proto může být platnějším hráčem Džeko, i když talentu pobral méně. To v AC se na něj budou spoléhat a on bude zářit
Nechápu .
no, napsal jsem to dost krokolomně, to je fakt Prostě Mario stejně jako Zlatan potřebuje vědět, že je v tom týmu nejlepší a vše musí být postaveno kolem něj, pak je výborný. V Citizens nebyl číslo jedna, byli tam i Tévez, Agüero a Džeko. Zkrátka Džeko trpělivě čeká na svojí šanci, čeká ve vápně a proto se mu daří, protože mu ty šance tým připraví a on je pak proměňuje. Mario chce být ale u každé akce, u každého gólů. On chce být tím, kdo rozhoduje zápasy a kdo potáhne celý tým. Není to doklepávač jako Džeko nebo Ruud, ale je to fotbalový génius a podle toho se s ním musí zacházet. V AC to chápou a proto tam zahrává přímáky i penalty a je to i on, kdo většinu akcí zakončuje a koho spoluhráči neustále hledají a on jim to může splatit tím, že své šance proměňuje nebo když se nedaří, že něco vymyslí a vezme na sebe tu odpovědnost. Ale v Manchestru City nemohl vyrůst v toho klíčového hráče, protože tam se musí vyhrát zápas co zápas a když se ti jeden zápas nepovede, máš 2 stejně kvalitní hráče, co čekají na svojí šanci na lávce. V Mancity by nikdy nemohl být šťastný, kdyby v týmu zůstal Džeko
dobrej nazor
Takže kvalita plynie vlastne z toho, že sa naňho tím spolieha.
ne
já ale ano, přečti si, na co reaguji
ty si taky otres hubu o nemecko pri kazdej prilezitosti ze?
měl jsem říct, že je Německo slabý soupeř, abych se o něj neotřel?
Tak anglická a italská liga je trochu jiný level...
Tak to je určitě ten důvod.
Ano na 100% to je tím.
Tak to nepochybně...
PL je už i za Serií A?
Serie A je za Bundesligou a PL je před Bundesligou, tak si to spočti
Serie A je za Bundesligou, souhlas Ale PL není před BL...
PL je před BL o parník.
O parník?
jj, je to v Lize mistrů vidět
Tak ono je těžký hrát ligu s největším nasazením a tempem na světě a pak ještě v týdnu hrát těžké zápasy v LM. BVB nebo Bayern se v lize tolik nenadřou. PL je více vyrovnaná než BL.
To je pravda...
Jsem rád, že souhlasíš
Neznám vyrovnanější soutěž než je BL. V tom je BL jednoznačně nejlepší....
Mimochodem vyrovnanost PL se pozná i proto, že asi 15 let byla B4 a žádný jiný tým krom těch 4 se nemohl umístit do 4. místa?
Není pravda. Do top4 se umístil Everton, Newcastle, Leeds a Tottenham.
Náročnost nerovná se kvalita,to jsou dvě zásadně odlišné věci!
Technická dovednost a kombinační hra dovedou uspořit spoustu sil,kdo tyto přednosti tolik neovládá musí je kompenzovat sprinty a nakopáváním,což je objektivně náročnější-ale rozhodně to není známkou kvality,naopak známkou nutnosti kompenzovat nižší technickou úroveň-tj.nižší kvality!
no ja se radsi podivam na anglickou ale koeficientove to casem nemci urcite daji a budou pred anglickou
Ale koeficient neznamená, že jsou v tý lize horší hráči, nežv tý s větším koeficientem ( že to vůbec musí někdo psát, ty jsi snad úplně blbej)
Znamená to, že jsou v ní horší týmy a tudíž logicky i horší hráči.
jo, to dá rozum
Jak jinak. Vsázím jedině na rozum
o tom nepochybuju
Jako třeba, že Juventus je horší než Wigan?
To ne, ale Wigan je lepší než Bolona.
jj a taky je lepší jak Valladolid
Tak to určitě.
nepochybně by oba týmy Wigan porazil
Pravděbodně ano. Roberto je výborný stratég
Tak to ani náhodou.
Co ty jsi za exota proboha?
Ježiši, vy jste klauni.
PL robia kvalitnou zahraniční hráči a tom niet najmenších pochýb. Len skalopevní fanúšikovia PL si to stále nejako nemôžu priznať.
Tak do PL chodí nejlepší hráči, protože je to nejkvalitnější liga s největšími ekonomickými možnostmi. Nějaký další problém?
že do PD, BL i SA chodí taky nejlepší hráči, takže jsou to taky nejkvalůitnější ligy s největšími ekonomickými možnostmi.
V PD chodí ti hráči jen do Barcelony a Realu. Ostatní kluby na ně nemají. V Serii A je trend v poslední době takový, že nejlepší hráči tam odsud odcházejí a přicházejí méně hvězdní nebo starší hráči. V BL tvoři kvalitu předvším mladí talentovaní hráči, jinak tam kluby neopěvují velkým finančním zázemím kromě Bayernu.
jj a o Messiho se zajímá Swansea, na víc v Anglii ani nemá
No třeba takový Pablo šel raději z Valencie do Swansea. S tím Messim si děláš legraci?
Ne, já jsem si v životě legraci z ničeho neudělal.. A Tomáš Řepka šel radši ze Sparty do Dynama Budějovice
Řepka na to měl věk.
Pablo taky má věk na Swansea
No vlastně Swansea je momentálně možná lepší než Valencie.
jj a taky lepší než Real Madrid
Tak to zase ne. Real je jeden z top 5ti klubů světa.
a Swansea je 6. ?
Nevím jaká je Swansea. Uvidíme příští rok, až bude hrát EL.
ty nevíš!
Právě. Chodí tam nejlepší zahraniční hráči kvůli penězům. Je to nejvíce komerční liga, to bez debat
Len v konfrontácii so zvyškom Európy je na tom aktuálne dosť biedne aj napriek jej úžasným ekonomickým parametrom.
Pro anglické kluby je prioritou Premier League a F.A. Cup. Evropské poháry jsou jen taková třešnička na dortu. Taková je tam mentalita.
jj, v ostatních ligách na nějakej ligovej titul serou, hlavně LM
Tak hodně fanoušků z itálie nebo španělska bere titul z LM výš jak titul z domácí ligy. Což je v Anglii naopak.
jj, vlastně úplně všichni fanoušci z Itálie nebo Španělska
"Tak hodně fanoušků z itálie nebo španělska bere titul z LM výš jak titul z domácí ligy" To je teda argument... Vyjmenuj týmy, kde podle tebe je LM nad domácí ligou?
všude kromě Anglie
Ano přesně tak. Souhlas.
já taky seru na nějakej titul v GL, hlavně ať Dynamo vhyraje končně tu ligu mustrů!!!
Mimochodem je Dynamo nad týmy z PD,BL a Serie A. Když tam chodí hostovat hráči z Chelsea?
Tak i přesto zkus být konkrétní...
Ja sa asi pojebem do kocky z teba.
Ale např. FA Cup už takovou váhu, jako kdysi, nepožívá. I když je stále brán se vší vážností, neporovnatelnou s jinými státy, ekonomika je neúprosná věc.
Svatá pravda, jseš odborník na slovo vzatý . Vždyť právě zisk z Ligy mistrů tvoří jen zanedbatelnou část přijmů nejlepších anglických celků, to procestují .
Hlavně loni Chelsea... Ta by bez vítězství v LM snad nepřivedla Hazarda ne?
Vzpomínám si, že po zisku Ligy mistrů spíše truchlili nad špatným umístěním v lize...Prý slavili velmi střídmě, chtěli být ve formě před začátkem nového ročníku anglické Premier League...
Kde by City bylo bez Milnera nebo Barryho? United bez Fletchera? Hmm?
Bez Rooneyho, Cleverleyho, Scholse, Giggse, Carricka, Evanse, Ferdinanda, Younga, Welbecka. Já vím kde. V prdeli
Max. uznám, že United a Spurs jsou závislí na Britech, nic víc. Poslední nabídka
Tak mi řekni nějakého Brita, na který je Tottenham závislí kromě Balea
No vidíš to, sám vlastně přiznáváš, že v PL stojí na britech jen MU a zbytek táhnou hráči ze zahraničí.
Je to tak. A na tom je něco špatnýho? To nemění nic na tom, co jsem řekl výše.
no nic špatnýho na tom neni, akorát to ubírá atraktivitě LM, EL a PL podle mě ztrácí svoji tvář, když tam sou týmy co maj 3/4 jižanských anebo afrických hráčů..
Souhlasim s tebou. Těžko říct čím to je. Nemyslim si, že by měla Anglie málo mladých hráčů, ale prostě velkokluby mají velký finanční možnosti a v tej konkurenci, která tam panuje, se předhání v tom, kdo koupí větší hvězdu.
Ale i bez těch zahraničních hvězd by kluby hrály obstojně v LM.
tak do skupin by asi postupovali no
Spurs jsou ale výhradně závislí na Baleovi....
Ale ne. Líbí se mi Caulker,Walker a Lennon jěště...
A Defoe s Parkerem
Tak Defoe se mi teď fakt nelíbí. Ale dřív hrál dobře.
Tak je to momentálně jejich nejlepší útočík
Tak vedle Adebayora v letošní fazóně...
to je pravda, ale to nijak neznizuje uroven tej ligy, prave naopak. Ano, anglicka repre je kvoli tomu v prdeli, ale ti zahranicni hraci robia z PL (ked chcem byt diplomaticky) TOP3 lig
Mario.
který?
Ten čo vybíja jabĺčka z debničiek.
Balo
aha.. myslel jsem si to, ale mohl to být i Götze
Ale jo, ten taky.
co předváděla Anglie v druhý půli to bylo fakt zoufalství, ten gol tam prostě musel spadnout
Stará známá pravda, že ostrovní týmy na kontinentě nepodávají stabilní výkony stále platí ...
Anglie a hlavně Španělsko
Belgium, Nizozemsko, Ekvador
200.pro debilitu
http://www.mojevideo.sk/video/19448/znizte_si_iq_svet_bude_ovela_krajsi.html
Chucho Benitez, to je striker
V Birminghamu mu to taky pálilo.
Praveze v Birminghame mu to vobec nepalilo. Herne vyborny, ale palic na urovni Alvesa
No dyt...
Česko, Belgie, Černá Hora, Chorvatsko, Španělsko, Ekvádor
Irsko
Skotsko, Severní Irsko, Paraguay
Co dělá ta Paraguay?
To by mě taky zajímalo, tipnul bych si generační obměnu v týmu. Bohužel v nejméně vhodný čas.
To bude nezvyk MS bez Paraguaye. Ale zase se těšim na Kolumbii
Kolumbie má velkou šanci, ona se vůbec kvalifikace v jihoamerické zóně vyvýjí zajímavě. Osobně to bude pro mě taktéž nezvyk, když bude chybět na MS Paraguay, ale ještě více by mne mrzela Uruguay. Ti to snad ale zvládnou, zatím balancují na hraně, což u nich není poprvé ...
Na Paraguayi není nic moc zajímavýho. Kolumbie bude podle mě pro nezaujatého fanouška lepší, Falcao, Zapata, Yepes, Zuniga, Armero, James Rodríguez, Guarín, Jackson Martínez, to jsem všechno celkem známá jména. V Paraguayi jsou známejší akorát Valdeze, Cardoza a když přimhouřím oči, tak Pirise a Alcaraze.
Kolikrát je zajímavější koukat na neznámá jména, poznávat, .... Co se týče Kolumbie souhlas, ale případnou neúčastí (ke které se blíží) týmu Paraguay je to také tak, že se už zúčastňovali MS celkem pravidelně, takže tak trochu zvyk.
Já bych tam nejraději viděl Peru, Chile, Venezuelu, Kolumbii a Ekvádor. Plus samozřejmě Brazílie.
Oni jsou z Jižní Ameriky zajímavý všichni ...
a nejlepší je sledovat Copu.
Hlavne su to neskutocne fascinujuce krajiny.
Tamní krajina, lidé a ... ten jejich fotbal jsou takový jinačí
bol som v oktobri v sao paulo pozriet jednu znamu, s ktorou som robil vo finsku vedu. ona je odtial. jej brat je sialenec do futbalu, zobral ma na corinthians-vasco da gama, na stary ale uzasny stadion do carvalho. vypredany stadion, nenormalna atmosfera. tri tyzdne som bol, jtrosku sme presli braziliu, paraguaj a argentinu. uplne iny svet. na jednej strane tkay nas europsky a predsa uplne iny. urcite tam opat co najskor pojdem.
Krajina ano....ludia nie...
ženské áno
Mě ty ostatní týmy nebaví, no. Každopádně Copa je pro mě po MS nejzajímavější turnaj a Copa 2011 mě bavila víc, než MS 2010.
Na tom něco bude ... Copa América je určitě fascinující zážitek
Já Uruguay, Kolumbii, Ekvádor, Venezuelu a Argentinu.
Chile, Kolumbia, Ekvador, Venezuela, Argentina
Uruguay, Paraguay, Chile, Bolívie, Argentina
vim ze Messi, Tevez a asi i dalsi tu nejsou moc oblibeni ale objektivne MS bez tehle lidi to by nebylo ono - hlavne teda bez messiho.... to samy portugalci doufam ze to daj bez CR by to taky nebylo ono
Mně jsou Messi a Tevez jedno, nemám rád tu zemi jako celek, naopak, mám u nich několik hráčů, které mám rád.
tak to mas dobry je tu hoodne velika pravdepodobnost ze se nikdy nebudes muset dostavit do argentiny ani ze nejakyho argentince potkas :D kdybys treba nemel rad rusaky, polaky, ukrajince, nemce apod to bys tu mel horsi:D
Wales,Belgie
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261258_590546754318878_1457022077_n.jpg
Di Maria needed an oxygen mask to continue the match, bolivia stadium 3637 metres above sea level that's logical, there is not enough Oxygen To breath.
Se divim, že to FIFA povoluje.. Vysokohorskou turistiku s fotbalem....
http://www.marca.com/2013/03/26/futbol/futbol_internacional/argentina/1364338119.html
Gratulace do Dánska, lépe to dopadnout nemohlo. Cesta na šampionát pro ČR vede pouze přes výhru nad Itálií.
viděl jsem druhý poločas angličanů.Ta obrana je šílená. Jovetič si to hodí mezi tři obránce a dojde si lehce pro faul,Vučinič se naštěstí špatně vyspal.
Co u Vucinica neni nic nezvycajne.
Parádní zápas ta Černá Hora-Anglie
Úžasná atmosféra,rychlý gól a i díky němu měla hra spád od samého počátku.Výsledek asi nakonec spravedlivý,i když Sokoli byli po většinu zápasu lepší a měli více šancí-ovšem v tomto zápase bylo krásně vidět,jak moc obraz hry ovlivňuje průběžné skóre,po vyrovnání se i hosté začali cpát dopředu a oba týmy hrály na vítězství...
Moc zajímavá skupina,to Háčko,suverénně nejvyrovnanější v boji o postup-tam to bude drama až do konce!Po prvním kole vzájemných soubojů všech čtyř spolufavoritů z těchto šesti zápasů pouze dva neskončily remízou,to o něčem svědčí...
Mimochodem rovněž třetí remíza ze tří soutěžních zápasů těchto dvou soupeřů-je vidět,že jsou to docela vyrovnané týmy.Je krásné,že se při dostatečné snaze může i taková malá zemička směle měřit s mnohonásobně lidnatější fotbalovou zemí.Větší výběr talentů není vše,talent se na úspěchu podílí jak známo(naštěstí) jen velmi málo !
Ribéry si to proti Španělsku docela dával. Hlavně v prvním poločase obcházel Arbelou jak kdyby tam byl jenom namalovaný. I když jim to nakonec nevyšlo tak se mi hrozně líbil.
Koukám, že té pohádce o PL ještě fakt někdo věří.
kdyby tam nebylo tolik připlavenin tak je ta liga na úrovni druhé francouzské
tam je tolik zahraničních hráčů, že je prakticky nemožný odhadnout, kde by PL byla, kdyby tam zavedli nějaký kvóty.
Francouzská je lepší.
jj a to si poznal podle včerejší remízy
A jednoho ManUtdForevera či koho.
bingo. Přesně na tohle jsem narážel.
Tu niekto pochyboval o kartách pre Pogbu? Dobrý srandista. A Frantíci môžu byť radi, že sa nepískala čistá pentla na Pedra.
Bosna, Maďaři a Černá Hora jen tak dál
hlavně madaři
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/483728_10151322849402466_1752485236_n.jpg
Fanoušci Skotska včera odklízeli sníh v srbském Novim Sadu, aby se mohlo hrát.
http://farm9.staticflickr.com/8243/8593500594_4aed435b51_o.gif
Stará dobrá "Anglie"
Tak to je v skutku funny. Presne kvôli takýmto idiotom futbal stráca na čare. Postrieľať takýto dobytok.
Ještě jsi zapomněl na rodiny s dětmi !
Áno. To je ďalšia vec.
Poslední době mají tyhle diskuze komediální šmrnc. Lepší než komedie s Fantozzim.
No ak považuješ to, čo bol ona tej tribúne za komédiu, tak je niečo zle.
Za komedii považuji tvé moralistické komentáře, jako by z huby vypadli moderátorům zpráv na Nově či Primě..
Tak ono asi není úplně dobrý prát se na stadionu a dostávat na budku od hromady vožralejch chlapů, ne?
Bůh ví, kdo to vyprovokoval. Ale pokud tam byly provokace a chtěli konfrontaci, tak ji mají. A nic velkého to asi nebylo, pač by média z toho už onanovala.
To je úplne fuk, kto to vyprovokoval.
Mně se ten gif tak sekal, že jsem myslel, že tam někdo zakopnul a ostatní mu chtěli pomoct, pak se ale rozjel a viděl jsem rychlej úder směrem dolů a pak mi došlo, proč se ti to líbí.
někdo zakopl a ostatní mu šli pomoct.
jako že to nedělám, tak tohle by si nominaci na hlášku roku zasloužilo.
byl sem na tom stejně, sem si myslel že spadnul odněkad zezhora
Za to dať tu video s nejakou bandou tupohlavou a dať k tomu je fakt cool.
Pedro má v repre 68 minut na gól. V Barce krásných 400 minut na gól. Kde je chyba?
Messi a kastrování, říkám to pořád.
Ale to není o kastrování. Vždyť on ty šance má v Barce ještě častější než v repre, ale spaluje je.
No tak v repre ho nachádza ďaleko viac lôpt a platí tam za strelca, nie rozťahovača.
Ale aj v repre sa vie natiahnut
Tak včera naňho nebola fúknutá čistá pentla, takže sa ani nemusel.
ale vždyť i v Barce neplní jen roli roztahovače, ale i zakončovatele. Ale to druhé mu jde oproti repre jak psovi pastva.
Možno je to aj o psychike. V Barce sa asi necíti tak potrebný, keďže tam je Lionel. V SPA, kde sa od neho očakávajú góly mu to ide tým pádom lepšie.
Když je na place s Villou, tak se taky ty góly od něj tak nečekají. Ale asi to v psychice bude.
Tak ale predsa len David nie je najlepší hráč sveta.
Nema za sebou Xabiho
http://www.goal.com/en/news/1717/editorial/2013/03/27/3856726/valdes-monreal-the-new-heroes-as-spain-show-they-are-still?source=breakingnews&ICID=HP_BN_2
Španělská reprezentace včerejší výhrou nad Francií natáhla svou šňůru neporazitelnosti v kvalifikačních duelech o postup na mistrovství světa už na 50 zápasů.
to je naprosto famozní.
Je to rekord?
Zda sa mi, ze rekord uz prekonali pri 40ke a teraz ho len navysuju.
To je valec. Hold zlatá barcelónska generácia prináša božie dary.
zabudas na Ramosa, Xabiho, Arbelou a hlavne Casillasa.. ten nedostal gol vo vyradovackach od osemfinale 2006 s Francuzkom !
tak od tý doby byl jeden turnaj
Euro 08, MS 10, Euro 12
tj 10 zapasov v rade
nezapomíná na nikoho, ale dva hráči proti sedmi je hodně velký rozdíl. Ikera neberu, protože jeho funkci by zastal Vicky s prstem v nose. A co si budeme namlouvat - už dávno jeho práci zastávat měl.
na Euro 08 ked konecne prelomili tu smolu tak mala Barca len 3 hracov v zaklade.. asi nebude nahoda ze vtedy hrali najkrajsi futbal
a o tom Ikerovi to je pekny pokus.. ale vsetci vieme ze nebyt jeho tak Spanieli nikdy nevyhraju to Euro a mali by psychicky bol aj nadalej.. Valdes je šašo a nezasluzi si byt ani dvojka, ale to vieme obidvaja
*psychicky blok.. proste tie zakroky a penalty s Talianskom to bol legendarny zapas a Iker otvoril Spanielom cestu.. to Valdes nikdy nedokaze
a celkovo v repre ma vyborny priemer
300. pre moje vajca.
300. pre moje vajca.
♥
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&rurl=translate.google.com&sl=es&tl=en&u=http://www.sport.es/es/&usg=ALkJrhjMWRsZ5YjYY9Btsh6y3FljZ1vuaA
V Borussi je spickovy, ale ci mu to tak pojde i v Barcelone...
Po tých prevaroch s Henriquem a Chygrom a Caceresom už sa snáď ďalší stopér chytí.
nikam nejde
To sa uvidí v lete.
však uvidíme
Dortmund porazil Kazachstán
Už dvacet let nenašli Španělé v kvalifikaci přemožitele.
to akoze fakt? sami nejak nechce verit
Pisu to na sport.cz
wow
schválně, kdo si pamatuje poslední zápas,kdy v kvaldě prohráli?
Kvalifikacia na ME naposledy http://www.eurofotbal.cz/mistrovstvi-evropy-kvalifikace-2008/reportaz/svedsko-spanelsko-27069/
Kvalifikacia na MS naposledy http://www.eurofotbal.cz/mistrovstvi-sveta-kvalifikace-1994/reportaz/dansko-spanelsko-211738/
Puerta
*v kvalifikácii na MS, nie?
Nizozemci vyhráli 23 z posledních 24 kvalifikačních zápasů.
Taky dobrý ....
"Argentínčanom v Bolivii chýbal kyslík, Messi na ihrisku vracal" neskutocny bulvar
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele