Souhrn kvalifikace o ME 2016 - pondělí 13.10.

13.10.2014, 22:47, aktualizováno 13.10.2014, 22:47
Komentáře a souhrny
Společně s českým výběrem zůstává ve skupině A stoprocentní Island, který doma překvapil Nizozemsko. Chorvaté neměli problém s Ázerbájdžánem, další těsnou výhru si připsali na své konto Italové. Norsko udolalo Bulharsko, Wales si poradil s Kyprem, Belgie veze cenný bod z Bosny...
Skupina A

Island - Nizozemsko 2:0

13.10.2014 20:45

Góly: 10. Gylfi Sigurdsson (pen.), 42. Gylfi Sigurdsson

Ani vydřená výhra nad Kazachstánem nedokázala Nizozemce v kvalifikaci mistrovství Evropy patřičně nastartovat. Místo toho Oranjes utrpěli již druhou porážku, kterou jim uštědřil Island dvěma zásahy Gylfiho Sigurdssona. Seveřané tak stejně jako Česko zůstávají po třech odehraných zápasech bodově stoprocentní, zatímco Nizozemci zůstávají jen na třech bodech.

Vzhledem k tomu, že ze skupiny postupují na závěrečný turnaj dva celky přímo a i třetí místo může postačit, není stále třeba z nizozemského pohledu nijak panikařit. Přesto jejich prozatímní forma nesvědčí o ničem dobrém a na dohnání ztráty se ještě pořádně nadřou. Islanďané naopak mohou bujaře slavit - jde o jejich vůbec první výhru nad Oranjes v celé historii.

Zápas samotný měli domácí poměrně brzy pod kontrolou, a to s nemalým přispěním Gregoryho van der Wiela. Obránce PSG totiž po devíti odehraných minutách zcela zbytečně zfauloval Bjarnsona ve vlastním pokutovém území a zapříčinil tak penaltu, kterou Gylfi Sigurdsson bezpečně proměnil. Ostatně brankář Jasper Cillessen penaltovým mágem opravdu není, stále ve své profesionální kariéře nedokázal chytit ani jedinou.

Kdo očekával důraznou nizozemskou odpověď, musel být zklamán. Svěřenci Guuse Hiddinka působili ospale a jen Arjen Robben snesl při poločasovém hodnocení přísnější měřítko. Právě po jeho přihrávce v zakončení neuspěl Robin van Persie, a sám Robben pak po Blindově centru hlavou z dobré pozice minul. A pro hosty bylo ještě hůře minutu před odchodem do šaten. V nastalém zmatku po neodklizeném rohovém kopu totiž Sigurdsson povedeným volejem z deseti metrů zvýšil na 2:0.

Po změně stran o sobě dal znovu vědět van Persie, jenže k radosti domácích příznivců přestřelil. Na opačné straně se po špičkové kombinaci na jeden dotek ocitl díky centru Sigthorssona v šanci Bjarnason, ovšem těsně na letící míč nedosáhl. Když pak potupný třetí gól nepřidal ani Bodvarsson nepřesnou ranou ze samostatného úniku, zůstal výsledek na konečném rozdílu dvou branek. Island tak zůstává na čele skupiny A díky tomu, že má oproti Česku lepší skóre.

Více informací k zápasu

Lotyšsko - Turecko 1:1

13.10.2014 20:45

Góly: 54. Valērijs Šabala (pen.) - 47. Bilal Kisa

Lotyšsko obralo o dva body Turky, kteří nedokázali proměnit všechny svoje šance a nadále se jim nedaří. Hned po změně stran se prosadil Kisa, po něm ale srovnal z nařízené penalty Šabala.

První útok Turků vedl po levé straně Özyakup, který vyslal uličkou do úniku Ardu Turana. Míč propadl za obranu domácích až k Umutu Bulutovi, který jej však doběhl těsně před čárou. Neuběhlo ani deset minut, když Lotyše zachránila branková konstrukce. Domácí se sice ubránili, ale Turan poslal míč znovu do ohně a za zkoprnělou obranu Lotyšů si naběhl Umut Bulut, jehož střela lízla pravou tyčku Aleksandrse Koļinka.

Krátce poté měl velkou šanci na první branku v utkání Mehmet Topal, který dostal až příliš mnoho prostoru, takže mohl vypálit. Jeho rána ale nepronikla přes hradbu těl před ním. Olcay Şahan se kličkou do pravé strany zbavil Gabovse a hned poté z hranice vápna vystřelil. Brankář Aleksandrs Kolinko ale zasáhl dalším skvělým zákrokem a ránu vyrazil. Stejně musel jednat také po další ráně Umuta Buluta, který byl v úvodu hodně aktivní.

Do šance se dostával také Arda Turan, ale jeho střelu opět zastavila dnes velmi dobře pracující obranná linie Lotyšska. Aktivita Turecka stále nevedla ke kýžené první brance a blíže k ní Turci neměli ani po akci Canera Erkina. Z levé strany poblíž pokutového území poslal právě Erkin pas před malé vápno, kde míč propadl k volnému Umutu Bulutovi. Zkušený útočník Turecka jej ale netrefil ideálně a brankář Kolinko si poradil.

Arda Turan vzal z pětadvaceti metrů odpovědnost na sebe a vypálil. Koļinko se natahoval po střele, ale nakonec si mohl oddychnout, protože míč zamířil těsně vedle tyče. Neujala se ani následná střela Gökhana Töreho z levé strany velkého vápna, který mířil jen do nejblíže stojícího obránce. Turecký úspěch se dostavil až na začátku druhého poločasu. Brilantní vstup po změně stran se projevil na skóre jen dvě minuty po příchodu hráčů ze šaten.

Skvělou ranou se totiž prezentoval Bilal Kisa, který jen pár minut před koncem první půle nahradil zraněného Oğuzhan Özyakup. Kisovi se rána povedla náramně, protože z pětatřiceti metrů tvrdou ranou poslal míč těsně pod břevno, kam se brankář Kolinko natahoval marně - 1:0.

Radost Turků ale neměla zas tak dlouhého trvání, protože Jānis Ikaunieks nesobecky nahrával do vápna na nabíhajícího Aleksejse Višnakovse, ke kterému zezadu přiběhl Ozan Tufan a podrazil jej! Sudí neměl na výběr a pískal penaltu ve prospěch Lotyšska. Zodpovědnost vzal na svá bedra Valerijs Šabala a nezklamal - brankář Volkan Babacan zvolil špatnou stranu a Lotyši srovnali krok i skóre - 1:1.

Po hodině hry, když emocí a ostrých zákroků na hřišti přibývalo, se Turci dostali do několika slibných šancí. V té největší se po závaru v pokutovém území objevil Büyük Adem, který ale napálil jen pohotového brankáře Kolinka. Svou šanci zahodili také Lotyši, které mohl do vedení poslat unikající Višņakovs, ale nepřišel si na brankáře Volkana Babacana. V další akci se ocitl velmi aktivní Bilal Kisa, který ale svou parádní ránu z předchozích chvil nezopakoval.

Pět minut před koncem utkání se Turecko hnalo do velké šance na vítězství. Arda Turan si naběhl ve vápně na centr a po výborné hlavičce musel brankář Kolinko doufat, že se míč snese mimo tři tyče. Nebyli to ale Turci, kdo se mohl radovat z vítězství. V nastaveném čase druhé půle se totiž do vápna snesl Ikaunieksův centr, který se ve skluzu snažil usměrnit do branky Kaspars Dubra, ale Volkan Babacan se překonat nenechal.

Více informací k zápasu

Kazachstán - Česko 2:4

13.10.2014 18:00

Góly: 84. Jurij Logvinenko, 90+1. Jurij Logvinenko - 13. Bořek Dočkal, 44. David Lafata, 56. Ladislav Krejčí, 88. Tomáš Necid

Česká reprezentace nakonec zvládla svůj úkol a porazila Kazachstán na jeho hřišti 4:2. Tým trenéra Pavla Vrby po většinu utkání dominoval i na umělém povrchu, ale v závěru se Kazaši dočkali dvěma góly z rohových kopů.

Český celek vstoupil do kvalifikace skvěle, protože vybojoval nesmírně cenné vítězství v obou prvních zápasech. Nizozemce porazil 2:1. Ve druhém zápase hrálo Česko v Turecku, kde to bylo doslova peklo. Turci vstoupili do zápasu skvěle a brzy se dostali do vedení, jenže pak vyrovnal Tomáš Sivok a druhou trefu obstaral Bořek Dočkal.

Před brankářem Petrem Čechem měli odklízet balony Kadeřábek, Sivok, Kadlec a Limberský, v záloze se startu dočkal mimo jiné Bořek Dočkal nebo Ladislav Krejčí. Hlavní ofenzivní snahy měl na starosti zkušený střelec David Lafata. Hlavním problémem pro české barvy mohl být povrch v Astana Aréně, neboť zde byl položen umělý trávník.

V prvních momentech se svěřenci trenéra Pavla Vrby museli seznamovat s neobvyklým povrchem, takže jejich kombinační hra především ve směru vpřed postrádala přesnost a lehkost. Pozitivem pro nezaujatého diváka byl přístup domácích Kazachů, kteří udatně napadali rozehrávku českého výběrů a přispívali k dynamičnosti prvních minut. Ačkoli se českému výběru nedařilo mnoho kombinací a díky svižnému povrchu míč často končil v zámezí.

Reprezentace ale může spoléhat na Bořka Dočkala, který se stává klíčovou osobností zvláště, pokud jde o útok. Dnes těžil ze skvělého průniku Michala Kadlece, dostal od něj nahrávku před vápnem a poslal precizně umístěnou ranou míč k tyči!

Od té doby, co se český tým ujal vedení, se tempo utkání nezměnilo. Měnil se pouze počet faulů na obou stranách, což zčásti pramenilo také z nepříjemných odrazů míče a mokré plochy. Tým trenéra Vrby dominoval především v kombinační hře, na kterou byla radost se dívat. Gólovou pojistku mohl po centru Kadeřábka přidat Krejčí, ale ten hlavičkoval z ofsajdu.

Přesto se český tým mohl radovat ještě jednou. Dnes večer se krátce před koncem první půle prosadil David Lafata, který byl ve správný čas na správném místě. Kadeřábek si naběhl před vápno, nesobecky odeslal míč k Lafatovi a ten už doklepl míč do sítě - 0:2.

Kazachstán začínal ve druhé půli trochu vystrkovat růžky. Po rychlé kombinaci pálil mimo Aškat Tagybergen, po něm Jurij Logvinenko napálil pravou tyč české branky. Hned z dalšího protiútoku české reprezentace se však hosté dočkali další povedené akce, na jejímž konci mohly na české lavičce propuknout emotivní oslavy. Dočkal našel centrem Krejčího, který z voleje krásně zakončil!

Dvacet minut před koncem zápasu se pokoušeli Kazaši prostřelit brankáře Petra Čecha, ale ten mohl spoléhat na neschopnost domácích. Ofsajdovou linii si velmi dobře pohlídal Tanat Nusserbajev, který postupoval z úhlu na brankáře českého výběru, ale i díky vracejícím se obráncům zmatkoval a míč napálil jen do boční sítě. V té době už na hřišti působil Václav Pilař, který dnes oslavil šestadvacáté narozeniny.

Kazachstán se přeci jen dočkal, česká obrana opět neudržela čisté konto. Po centru se k míči dostal Abdulin, který ho prodloužil za sebe, kde stál pohotový Jurij Logvineko - 1:3.

Návratu do reprezentace se dočkal také Tomáš Necid, který se trenérovi odvděčil skvěle. Povedený comeback zažil díky sprintujícímu Limberskému, který vtrhl do vápna soupeře a našel pod sebou vysokého Tomáše Necida. Ten si míč pokryl a prostřelil brankáře Sidelnikova počtvrté!

Pokud dnes večer českému týmu něco nešlo, byly rohové kopy. Brankáři Čechovi se nepodařilo dobře vyběhnout, obrana české reprezentace vypustila bránění vysokého Jurije Logvinenka a ten upravil skóre dnešního utkání na konečných 4:2 z pohledu českého výběru.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZVRPSB
1.Island33008:09
2.Česko33008:49
3.Nizozemsko31024:53
4.Lotyšsko30211:42
5.Kazachstán30123:71
6.Turecko30122:61
Skupina B

Andorra - Izrael 1:4

13.10.2014 20:45

Góly: 15. Ildefons Lima (pen.) - 3. Omar Damari, 41. Omar Damari, 82. Omar Damari, 90+6. Tomer Hemed (pen.)

Fotbalisté Izraele dokázali navázat na minulé úspěšné vystoupení na Kypru a tentokráte si odvezli tři body z půdy outsidera z Andorry po výsledku 4:1. Domácí kousali v prvním poločase a dokonce po rychle inkasované brance dokázali srovnat z pokutového kopu, ovšem ke konci první půle se znovu dostali do vedení a svůj náskok pojistili v závěrečné desetiminutovce. Izrael je druhý a zatím neztratil ani bod, Andorra poslední se skóre 2:12.

Favorizovaní hosté vlétli do utkání naprosto skvěle a po necelých třech minutách se dostali do vedení. Hrdinou tohoto utkání se stal Omar Damari, který vsítil hattrick a byl také autorem úvodní trefy. Po rychlém protiútoku se dostal k míči na pravé straně a krásným lobem z ostrého úhlu umístil balón ke vzdálenější tyči, od níž se štěstím odrazil balón do branky. Nicméně hosté se z vedení dlouho neradovali a o deset minut později byl nařízen pokutový kop pro domácí.

Kapitán Ildefons Lima byl v pokutovém území přistrčen a sám pak penaltu s přehledem proměnil, když gólmana Marciana poslal na druhou stranu. Poté se hrálo více jak dvacet minut vyrovnaně, ovšem Izrael držel míč častěji ve své moci a ve 41. minutě se dostal opět do vedení. Na levé straně se uvolnil Ben Haim II a zpětnou přihrávkou před brankou našel Damariho, který se zblízka trefil mezi nohy gólmana Pola a míč zapadl do sítě.

Ihned na to vystřelil ze střední vzdálenosti Biton a Pol dokázal u tyče jeho ránu vyrazit. Po změně stran mohl Damari dovršit svůj hattrick, ale ten po centru Meshumara pálil z otočky těsně vedle. V 55. minutě se po narážečce ocitl Zahavi v tváří tvář Polovi, avšak zblízka ho nedokázal překonat. Necelou čtvrthodinu před koncem byl znovu velmi nebezpečný Damari, jenže ten z osmi metrů zcela sám nepochopitelně domácí svatyni přestřelil.

Damari se přeci jen dočkal v 82. minutě, kdy po přihrávce Natcha z hranice pokutového území udělal elegantní otočku a pak ze středu z deseti metrů uklidil balón k levé tyči. V páté nastavené minutě pak Pola nejprve nepřekonal Tomer Hemed, následně vychytal i střídajícího Shechtera, jenomže pak ho fauloval. K penaltovému puntíku se postavil Hemed, a i když Pol vystihl směr střely, tak na balón směřující k pravé tyči nakonec nedosáhl - 1:4.

Více informací k zápasu

Bosna a Hercegovina - Belgie 1:1

13.10.2014 20:45

Góly: 28. Edin Džeko - 51. Radja Nainggolan

Ani napotřetí ve své kvalifikační skupině B nedokázala zvítězit favorizovaná Bosna a Hercegovina, která tentokrát remizovala s Belgií 1:1. Přestože v tomto případě nejde o vyloženou ostudu, po prohře na Kypru a remíze s Walesem se přece jen čekalo víc. Domácí se navíc brzy ujali vedení díky brance Edina Džeka, jenže nečekaná chyba od jinak spolehlivého brankáře Asmira Begoviče pomohla Nainggolanovi ke snadnému vyrovnání.

Belgičané měli k dobru hned tři šance v první desetiminutovce, a přesto zůstalo skóre bez branek. Steven Defour totiž mířil nepřesně, Origiho hlavičku po Hazardově centru lapil Begovič a stejný výsledek měla i skvělá individuální akce Edena Hazarda. Poté začali vystrkovat růžky i domácí, v pětadvacáté minutě pálil nad břevno Sušič. Tři minuty nato se Bosna ujala vedení. Na konci pohledné akce přiklepnul Miralem Pjanič míč Edinu Džekovi a kanonýr Manchesteru City v podobných pozicích mine jen zřídka. Thibaut Courtois neměl nárok - 1:0.

Po průlomu skóre domácí znovu zalezli do obranné ulity a čelili drtivému belgickému tlaku. Ten však neustále ztroskotával na výtečném Begovičovi, jenž si postupně poradil s pokusy Vertonghena, Defoura, Lukaka i De Bruyneho. O to větší šok přišel šest minut po změně stran, když chytatelná Nainggolanova rána Begovičovi vyklouzla z náruče a odkutálela se až za brankovou čáru.

Bosňané zareagovali sympaticky a vrhli se znovu do útoku. Nejprve Pjanič dokázal obejít Courtoise, ovšem ztroskotal na Vincentu Kompanymu, a poté Džekovu silnou hlavičku dokázal belgický gólman ve službách Chelsea konečky prstů vytáhnout nad břevno. Samotný závěr pak mohl opanovat střídající Dries Mertens, jenže těsně minul. Oba celky se tak rozešly zábavnou remízou 1:1.

Více informací k zápasu

Wales - Kypr 2:1

13.10.2014 20:45

Góly: 13. David Cotterill, 23. Hal Robson-Kanu - 36. Vincent Laban

Velšané dokázali bodovat i ve třetím utkání v řadě, doma s Kyprem zvítězili 2:1 a se sedmi body zůstávají v čele skupiny B. O branky se postarali David Cotterill a Hal Robson-Kanu; Ostrovany nepoložilo ani snížení Vincenta Labana a červená karta Andyho Kinga ještě před přestávkou...

Wales udělal oproti zápasu s Bosnou a Hercegovinou dvě změny v sestavě - Robson-Kanu nahradil Jona Williamse a Ben Davies uvolnil místo Georgu Williamsovi. Krátce po startu museli domácí udělat další změnu, když zranění ramene vyřadilo ze zápasu útočníka Churche.

Právě jeho náhradník David Cotterill ale obstaral úvodní branku zápasu. Po rohovém kopu, jenž sám zahrával, se k němu míč vrátil a následný centr i díky živelnému náběhu několika mužů do vápna doskákal až do sítě. Druhý gól pak vsítil Robson-Kanu, jenž po nádherné patičce Garetha Balea uháněl sám na branku a mezi nohama brankáře Kissase zvýšil vedení Walesu.

Stav 2:0 však dlouho nevydržel. Velšané sice měli v tuto chvíli více ze hry a z chyb Kypru mohli těžit Bale, Cotterill, Robson-Kanu i Williams, překvapivě však skórovali hosté. Labanův centr z přímého kopu dokázal Hennessey pěstí jen lehce tečovat, v cestě za svá záda mu však nezabránil - 2:1.

A v Cardiffu mělo být ještě větší horko - to po nebezpečném zákroku Andyho Kinga, jenž zaútočil na kotník kapitána Kypru Makridise a zaslouženě zamířil do kabin o dvě minuty dříve, než ostatní fotbalisté.

Celý druhý poločas tak hráli domácí Velšané v oslabení a čelili tak velmi nebezpečnému kyperskému tlaku. Kypr však kromě několika ohrožení nedokázal soupeře pořádně potrápit. Největší šanci spálil George Efrem, a Wales tak po těsném vítězství drží první příčku tabulky. Kypr po skvělém startu už podruhé za sebou prohrál.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZVRPSB
1.Wales32104:27
2.Izrael22006:26
3.Belgie21107:14
4.Kypr31024:53
5.Bosna a Hercegovina30212:32
6.Andorra30032:120
Skupina H

Chorvatsko - Ázerbájdžán 6:0

13.10.2014 20:45

Góly: 11. Andrej Kramarić, 34. Ivan Perišić, 45. Ivan Perišić, 45+1. Marcelo Brozović, 57. Luka Modrić (pen.), 61. Räşad Färhad Sadiqov (vl.)

Chorvaté znovu udrželi čisté konto, ale především i potřetí v řadě vyhráli, a vedou tak tabulku skupiny H díky lepšímu skóre před Itálií. Ázerbajdžán naopak předvedl v dosavadní kvalifikaci svůj nejhorší výkon a spadl dokonce na samotné dno. O výsledku bylo rozhodnuto už o poločase, ke čtyřem brankám pak v tom druhém přidali domácí ještě další dvě.

Svěřenci Nika Kovače dominovali utkání už od samotného začátku. Už v 8. minutě hlavičkoval z vyložené možnosti těsně nad Rakitič, o pár chvil později pak Srna z levé strany přihrál na hranici malého vápna, kam si naběhl Kramarič a z blízkosti pohotově zakončil. O pár chvil později Kramarič ovšem mířil pouze mimo.

Šancí Ázerbajdžánu bychom mohli spočítat určitě na prstech jedné ruky. Jednu z takových měl ve 22. minutě i Alijev, jenže střelu pravačkou poslal jen vedle. Jedenáct minut před koncem první půle Chorvatsko navýšilo náskok. Rakitič poslal centr ze standardky na Perišiče, jenž hlavou uklidil balón pod břevno.

Závěr poločasu Ázerbajdžánu nevyšel už vůbec, inkasoval totiž dvakrát během velmi krátké chvíle. Nejprve Pranjič poslal nadýchaný balón na hlavu Perišiče, který hlavou přesně zakončil, a jen o pár desítek vteřin později se střela Modriče odrazila k Brozovičovi, jenž se rovněž ze stoprocentní pozice nemýlil.

Chorvatský gólostroj pokračoval i po obrátce. Srna byl faulován ve vápně Allahverdijevem, penalty se ujal Modrič, jenž navýšil náskok už na pět branek. O čtyři minuty později stvrdil hostující zmar moment ze 61. minuty, poněvadž Sadigov si srazil Perišičovu přihrávku z levé strany přímo do vlastní brány.

Zbytek tohoto střetnutí se dohrával prakticky už jen z povinnosti. Čím více se blížil konec, tím chorvatská reprezentace polevovala na koncentraci, a soupeř tak měl k dispozici několik slibných možností. V 84. minutě tak musela být Nazarovova střela zablokována. V nastavení ještě Halilovičova rána skončila na tyči.

Více informací k zápasu

Malta - Itálie 0:1

13.10.2014 20:45

Góly: 24. Graziano Pellè

Malta podlehla Itálii, ale hosté pod vedením trenéra Antonia Conteho rozhodně neoslnili. Jedinou branku utkání vstřelil nováček v reprezentačním dresu Graziano Pellé, který se ve své premiéře trefil po čtyřiadvaceti minutách.

Hostující trenér Antonio Conte pustil do základní sestavy Antonia Candrevu, který měl režírovat rozehrávku na útočníky Cira Immobileho a Graziana Pellého. Ten dostal velkou šanci a bylo na něm od úvodu vidět, že se snaží prosadit. Do základu se dostali také Pasqual nebo Darmian.

Na pravém křídle si míč na centr navedl Antonio Candreva a poté ho poslal do vápna, kde se ke střele z otočky dostal Immobile. Mladý útočník, který nyní hraje v německé Borussii Dortmund, se však neprosadil a míč namířil jen těsně vedle tyče. Aktivní hosté chtěli využít schopností Antonia Candrevy, ale ani na jeho další centr nikdo z jeho spoluhráčů nevyskočil.

Azzurri mohl poslat do vedení Pellé, který měl gól na hlavě, ale po centru od Pasquala trefil jen brankovou konstrukci! Manuel Pasqual poté rozehrával následující rohový kop a blýskl se dalším skvělým centrem. Na něj si naskočil Giorgio Chiellini, ale také po jeho hlavičce se ozvala branková konstrukce!

Tlak hostí stoupal a bylo jen otázkou času, než se Conteho svěřenci prosadí. Za obranu si zaběhl Marchisio a poté ze své kopačky vyslal dělovku, avšak brankář Hogg byl pozorný a spolehlivým zákrokem svůj tým podržel. Jen o pouhou minutu později se fanoušci Itálie konečně dočkali, protože Manuel Pasqual odcentroval míč na bližší tyč, kde se ke střele dostal jeden z jeho spoluhráčů, ale Hogga nepřekonal. Nicméně k odraženému balonu se dostal Marchisio, který si všiml ještě volnějšího spoluhráče. Graziano Pellé si počínal jako zkušený zakončovatel a poslal Itálii do vedení!

Ještě větší komplikaci pro domácí Maltu měla červená karta pro Mifsuda. Zkušený hráč neudržel emoce pod kontrolou a ošklivě fauloval pronikajícího Alessandra Florenziho. Za to dostal od sudího Haţegana rovnou červenou kartu a byl vyloučen. Po faulu na Verrattiho dostala Malta prostor pro rozehrávání přímého volného kopu, ale Failla po tvrdé ráně brankáře Buffona nepřekonal.

Pět minut před koncem prvního poločasu se Malta opět dostala na dostřel Buffonovy brány, ale rána Failly nenadělala brankáři Azzurri větší problémy. Nástup do druhé půle se opět vydařil Itálii, protože se do vápna prohnal jako blesk z čistého nebe Antonio Candreva, který následně vypálil. Jeho střela ale nebyla z nejpřesnějších a pár decimetrů jí scházelo.

Deset minut po změně stran se do další velké šance dostal Ciro Immobile, který si vyskočil na zajímavý centr a hlavičkoval, ale brankáře Hogga nepřekonal. Domácí gólman předvedl velmi rychlé reflexy a zachránil svůj tým od další branky. Střídání římských stráží se uskutečnilo po hodině hry, když mladíka Florenziho vystřídal Alberta Aquilaniho, tedy také bývalý hráč římského AS. Záložník, který zkoušel štěstí v Liverpoolu a nyní ve Fiorentině, vypálil zajímavý projektil, ale brankář Hogg jej pohlídal.

Za svá záda nepustil ani pokus střídajícího Sebastiana Giovinca. Maltě vysvitla naděje na změnu skóre ve svůj prospěch dvacet minut před koncem utkání, když se nechal vyloučit italský stoper Leonardo Bonucci. Obránce Juventusu Turín zkosil Schembriho, který by jinak běžel do výhodné palebné pozice. Maltě se naskytla velká příležitost při střelbě z volného přímého kopu, ale rána Failly skončila v náručí brankáře Gianluigiho Buffona!

Ještě v samotném závěru utkání se Italové pokusili o rychlý útok, který táhl Sebastian Giovinco. Ten si udělal prostor, doběhl s míčem až k vápnu a tam vyzkoušel technickou střelu. Brankář Andrew Hogg byl sice překonán, ale zasáhla za něj tyč, od níž se míč odrazil ven z brány.

Více informací k zápasu

Norsko - Bulharsko 2:1

13.10.2014 20:45

Góly: 13. Tarik Elyounoussi, 72. Håvard Nielsen - 43. Nikolaj Bodurov

Norové si připsali druhé vítězství v rozmezí čtyř dnů, když opanovali v domácím prostředí zápas s Bulharskem v poměru 2:1. Na úvodní gól Elyounoussiho ještě dokázal odpovědět Nikolaj Bodurov, ovšem dvacet minut před koncem strhnul výhru na stranu Norska Havard Nielsen. Dohromady s výhrou nad Maltou se tak Norové posunuli na třetí místo skupiny H, odkud vyšoupli právě svého pondělního soupeře.

Oběma národním týmům chvíli trvalo, než se do zápasu v Oslu naplno dostali do hry. Úvodní přímý kop Nordtveita skončil až na tribuně, Orjan Haskjold pak spolehlivě zachytil odpověď hostů z kopačky Popova. Když pak v šanci neuspěl ani Hristov, dostali se k úvodnímu průlomu skóre Norové. Tarik Elyounoussi si dobře naběhl na Skjelbredův centr z levé strany, který přeletěl celou hostující defenzivu, a na zadní tyči doklepl míč za záda bezmocného Mihajlova. Díky útočníkovi německého Hoffenheimu se tak stalo vůbec poprvé, že Norové pod vedením trenéra Högmöho v soutěžním zápase sami na vlastní půdě vedli.

V průběhu první půle málem Martin Linnes zdvojnásobil norské vedení, jenže Mihajlov tentokrát kvalitně zasáhl. Dalekonosnou ranou vedle se pak prezentoval aktivní Elyounoussi, ovšem do šaten se odcházelo za stavu 1:1. V třiačtyřicáté minutě totiž Ilijevův roh našel v šestnáctce přesně hlavu Bodurova a bylo vyrovnáno. Po změně stran se ke slovu dostali i Bulhaři, kteří si vypracovali dvě zajímavé příležitosti. Ani Ilijev, ani Minev však se svými mizernými střelami nedokázali strhnout vedení na svou stranu.

Střídající Nielsen, jenž nahradil zraněného Kinga těsně před uplynutím hodiny hry, pak zahodil velkou šanci domácích, když vypálil nepřesně. Za svůj omyl se však záhy omluvil o poznání jistějším zakončením po Skjelbredově centru zleva, který přízemní ranou již v hloubi pokutového území asi z deseti metrů uklidil do sítě. Zbytek utkání již žádné větší šance nenabídl. Norsko si tak připisuje těsnou výhru 2:1 a zůstává na dostřel doposud suverénní dvojce Chorvatsko - Itálie.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZVRPSB
1.Chorvatsko33009:09
2.Itálie33005:19
3.Norsko32015:36
4.Bulharsko31023:43
5.Malta30030:60
6.Ázerbájdžán30032:100

Autor: EuroFotbal.cz

Komentáře (96)

Přidat komentář
stas87

1.pre severske repre

Reagovat
fajdax

Reagovat
Godwinson

Reagovat
Dufan

Island

Reagovat
smazaný uživatel

Mam len ja taky pocit, ze top muzstva sa ku kvalifikacii stavaju lezerne a beru ju ako top kluby Europsku ligu? Unava, strata motivacie? Nahoda to vsak urcite nie je.

Reagovat
uff

Ono je to aj tým že skoro všetky menia genaráciu hráčov. Majú zranených a menili trénerov.

Reagovat
DelPiero137

Minimalne to tak posobi a ani sa im necudujem. Kedze im staci druhe miesto na postup a tych TOP zapasov maju pozehnane.

Reagovat
STR

Turecko Jinak ve FM 16 bude dobře rozjeta kvalifikace za ČR

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
božský John

Ten Island dame

Reagovat
matZz

Sigurdsson Letos úplně neskutečnej. Mysím, že všichni v Tottenhamu si musí rvát vlasy, že ho pustili pryč.

Reagovat
Dufan

Reagovat
smazaný uživatel

ja myslím, že ani nie. Jemu svedčí menší klub/menšia repre, svedčí mu, ak sa hrá naňho a hra sa točí okolo neho. Vo väčšom klube, vo väčšej konkurencii, kde je vyššia konkurencia a lepší hráči je mimo rytmu, proste typická hviezda menších klubov. Ale je neskutočný, kvôli nemu pozerám každý zápas Swans.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
matZz

hold asi potřebuje důvěru a aby se hrálo na něho. kdyby mu to Tottenham poskytl, tak se teď možná nemuseli dívat Swansea na záda.

Reagovat
Gareth Bale 11

Přesně tak.

Reagovat
FUnk

hlavne on ma hrat na AM nebo stred, coz u nas hral mozna jednou....

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Free_player

Reagovat
smazaný uživatel

Island wow. Miluju jak zatím v mnoha případech papírově slabší týmy drtí všechno okolo sebe.

Reagovat
smazaný uživatel

a bodaj by sa tie papierovo slabšie tímy dostali na EURO, malo by to úroveň

Reagovat
REPLIKATOR

Iceland

Reagovat
smazaný uživatel

Ako hral Pellé? Viem, že sa tu na neho dosť pičovalo, že v repre nemá čo robiť a paradoxne rozhodol zápas pre ITA.

Reagovat
smazaný uživatel

Island krásna cesta na EURO

Reagovat
REPLIKATOR
Reagovat
smazaný uživatel

Ta jejich sestava je furt stejná ne? Sigurdsson, Sigthorsson...

Reagovat
božský John

Velkoborsky, Johana, Tyce ...ty kravo, to je panoptikum. A Honza Koller cervenou kartu, to si taky neumim moc predstavit. To muselo bejt dost vysperkovany

Reagovat
smazaný uživatel

tuším, že tehdy gradovala krize za (ne)trenéra Chovance. ono už EURO 2000 a bájná kvalda na něj bez ztráty kytičky, o které pěli ódy všichni okolo, nebyla zas tak bájná, protože týmy, které jsme tam měli, stály totálně za hovno. vždyť nejsilnějším soupeřem nám byli tehdy již roky notně upadající Skotové. celý tým byl mimo a ukázalo se, že Chovanec není trenér. hráli jsme hovno a i takový kliďas, jako Koller to tehdy nezvládl a byl podrážděný pak i na novináře. celé to vyvrcholilo fatálním selháním v baráži s Belgií a nástupem Karla ke kormidlu. z pohledu dějin se to dá tedy považovat jako úspěch

Reagovat
smazaný uživatel

Tady se zase řeší, že na EURO postoupí i třeba takový Island a nebude to mít úroveň... Já se teda rád podívám i na jiné týmy než na ty, co tam postupují z každé kvalifikace...

Reagovat
smazaný uživatel

myslím tím samozřejmě pořád jedny a ty samé reprezentace

Reagovat
smazaný uživatel

hlavně jsou to skuteční Evropani, takže na ME (na rozdíl od "Francouzů", "Švýcarů", "Rakušanů" a dalších) patří!

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
fantomas

Zrovna Island tu úroveň teda nijak nesrazí, já se na ně naopak budu moc těšit. Však ani od MS nebyli nijak daleko.

Reagovat
FUnk

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Gylfi je pán.

Reagovat
FUnk

Reagovat
hefy

Island je neskutečnej, takovej zápal pro hru jsem dlouho neviděl. Nekonečnej presink, smrtící brejky, obětavost, technická vyspělost, dost nezvyklý počasí pro spoustu evropských zemí.. Na Islandu podle mě nevyhraje nikdo. Bjarnarson dneska MOTM, Robbena i Wiela na svý levý straně naprosto vymazal.

Reagovat
fantomas

Reagovat
kiwwi

mal si pozerat na Slovakov

Reagovat
hefy

Tys měl pozerat na Island, protože to bylo opravdu něco nesrovnatelnýho.

Reagovat
smazaný uživatel

Ach jo,kdy už ten Island konečně prohraje?

Reagovat
smazaný uživatel

16. listopadu

Reagovat
FUnk

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Kde hrajeme proti Islandu? Kvůli Gylfímu bych se jel i podívat

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
hefy

V Plzni.

Reagovat
smazaný uživatel

ISLAND

Reagovat
smazaný uživatel

OT - koupil sem si livko se sousedem co má stejnou IP adresu ale sezonní zápasy ve futku muže hrát jenom on, dá se to nějak udělat abychom hráli oba? 2 kody nebo neco jineho? díky moc

Reagovat
db18

Reagovat
smazaný uživatel

Jak sázky?

Reagovat
db18

Blbý, Nizozemsko nedalo gól

Reagovat
smazaný uživatel

já ti říkal,že to je na pi.u ta kvalda. Furt je něco. Jinak včera sem byl PŘESVĚDČENÝ o neprohře Islandu ! A ten kurz=Paráda.

Reagovat
Spalovač šancí

Souboj o 3. flek bude zajímavej. Snad to Lotyši urvou

Reagovat
smazaný uživatel

Italové . Zas tak tak. A ten jejich odporný fotbal

Reagovat
Free_player

Reagovat
smazaný uživatel

Překvapení jsou, ale není tu náboj, jako kdyby hrálo na ME jen 16 týmů. Takhle to vypadá, že si favoriti myslí, že se nemůže nic stát, když i ze třetího fleku se jde alespoň do baráže a proto ta soustředěnost není jako jindy. S LM ať si vymýšlí co chce, tam stejně můžou uspět jen pracháči, ale tady pokurvil výbornou soutěž tím rozšířením a na příště vymyslel ještě vetší zhovadilost.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
iamek

Reagovat
spider_8

Celkem souhlasím, ale zase na druhou stranu jsem rád, že na ME uvidíme týmy jako jsou Island, Irsko, Slovensko a třeba i Izrael, Bulharsko nebo Finsko. Prostě zajímavý země, který by jinak měli velký problémy se tam dostat.

Reagovat
DelPiero137

Ale prave o to ide na zaverecnom turnaji aby sa tam dostali len muzstva ktore nato maju. Pozerat sa na repre ktorym to absolutne nejde len preto ze su zaujimave a neokukane? Ked budu mat dobru generaciu dostanu sa na MS, ME a kvalitou zaujmu. Vid Bulharska, Rumunska generacia v 90 rokoch, Laudrupovci atd... Kazdy tu place ze stale tie iste muzstva atd, ak raz repre nema hracov, system, trenera, natom turnaju predvedie houby. Taky Dani v 98 takmer vyradili hviezdnu Braziliu a bol to paradny futbal.

Reagovat
smazaný uživatel

přesně, na závěrečném turnaji stačí 8 mužstev. Lepší, když se tam 1-2 špičková nedostanou, než když mezi 24 bude deset sráčů.

Reagovat
oli9

Island Tuci taky potešili

Reagovat
smazaný uživatel

Kdo mi tu říkal, že Pele hrát nebude?

Reagovat
smazaný uživatel

Nizozemci jsou tragédi, těm nepomůže ani plešatý diver Nechápu, že nedali ani gola posrali mi skupinu na tiketu. Na ty nekopy už nesázím. pro Island

Reagovat
smazaný uživatel

Máme to rozjetý slušně, nabrali jsme důležitej náskok na favority skupiny, Turecko už bude dohánět těžko. Klíčovej bude zápas doma s Islandem za měsíc, když urveme tři body s tímto rozjetým soupeřem, tak to bude výborný. Nicméně 2x sebrat body Lotyšům (alespoň 4), porazit Kazachy, sebrat u nás doma body(alespoň 1) Islandu, i Turecku. Pak můžeme rupnout v Nizozemsku i Rejkavíku.

Ale vyměnil bych Daridu v sestavě za někoho jinýho. A na hrot zkusil Necida.

Reagovat
smazaný uživatel

Čumím na skupiny a proč jsou kurva židi na euru? Kazachstán bych ještě překousnul.

Reagovat
smazaný uživatel

židi jsou snad jediná neevropská země, která má opravdu objektivní důvod hrát v evropě

Reagovat
clinger

Reagovat
smazaný uživatel

V Íránu by se jim hrálo kurva blbě, vlastně by je ani nepustili do země.

Reagovat
smazaný uživatel

Tak,ale hrávali dřív i za Oceánii.A když se ještě nebáli hrát za Asii,tak téměř všechno vyhrávali kontumačně bez boje,protože proti nim ty islámské státy nechtěly nastupovat,tak se jim podařilo mnohokrát vyhrát Pohár mistrů asijských zemí

Reagovat
kubys

Reagovat
smazaný uživatel

Co máš proti židovskému národu? Já je naopak obdivuju, že dokázali vytvořit fungující stát, a že vůbec dokázali přežít ty dvatísíce let neústálého útlaku.

Reagovat
iamek

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
frankiefcb

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Chuděry a vždycky jsou v tom nevinně

Reagovat
OVi.77

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
REPLIKATOR

Rasista

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
clinger

Reagovat
smazaný uživatel

Ti Islanďani by se už měli krotit

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
smazaný uživatel

Snad je zkrotíme za měsíc

Reagovat
DelPiero137

Immobile a Giovinco utok Squadry. To aby si v kazdom zapase vypracovala aspon 20 goloviek, mozno nejaky tam supnu. Velmi zlu koncouku maju, navyse Ciro mi zacina vadit prehnanym simulovanim.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele