Vindheim Spartě nabídne něco jiného, ale definitivním řešením není
Z mistrovské nadstavbové části sice ještě zbývá odehrát jedno kolo a u konce oficiálně není ani hledání nového trenéra, přesto Sparta svým způsobem položila základy nadcházející sezony již včera. Oznámila totiž podpis první letní posily, kterou se stal pravý bek švédského Malmö Andreas Vindheim. Mohou si od něho na Letné slibovat zahlazení dlouhodobé Achillovy paty sestavy?
Stávající startér na pozici pravého beka, Ondřej Zahustel, se za poslední tři roky přeměnil v chodící meme a mimořádně oblíbený terč zaujatých i neutrálních diváků. Jeho nesoustředěná, roztěkaná hra — váhavé sprinty či přihrávky dozadu, soustavné nedostupování hráčů — v kombinaci s mizivou podporou útoku dávají dnes spolehlivě zapomenout na skutečnost, že z téže strany Sparta ještě poměrně nedávno odvozovala svou obrovskou sílu v Pavlu Kadeřábkovi.
Zahustel mezitím sice z Mladé Boleslavi přicházel coby záložník, ovšem na svou další ligovou asistenci čeká od září 2017 a nebezpečnými centry se v podstatě vůbec neprezentuje.
Pravý obránce byl zkrátka takhle vysoko na seznamu priorit letního posilování celkem přirozeně a zcela opodstatněně.
Důvěru Tomáše Rosického a jeho týmu nakonec získal Andreas Vindheim, 23letý dvojnásobný mistr se švédským Malmö, který si letos na jaře v Evropské lize zahrál 180 minut proti věhlasné Chelsea ještě předtím, než měli tu čest s ní změřit síly Slávisté. Podobně jako další Skandinávec David Moberg Karlsson přitom Vindheim na Letnou přichází coby velká neznámá, a tak si ho nyní pojďme za pomoci norských i švédských fanoušků představit.
Zde jsou čtyři věci, s nimiž je třeba pro začátek kalkulovat:
1. Vindheim slibuje odlišný herní profil, ale i určité zvykání
Ač v posledních měsících na hře dozadu výrazně zapracoval, Andreas Vindheim do Sparty přichází s pověstí ofenzivního specialisty. Rád se zapojuje do rozehrávky, nikterak se neštítí proniknout z druhé vlny do vápna soupeře, a zvláště si pak libuje v rýsování centrů. Od příchodu do Švédska v březnu 2015 se norský bek v průměru na ligový zápas vytasí se 6,87 centry s úspěšností kolem 40 procent. U Zahustela se v rámci stejného období jedná o průměrný počet pouhých 2,37 centrů, a to ještě s nižší efektivitou při hledání adresáta.
Na tomto místě se samozřejmě nabízí otázka za milion, a sice na koho má vůbec Vindheim ty balony směřovat, když Sparta v tomto ročníku neskutečně trpěla na nedostatek těl v pokutovém území soupeře. Užitečný základ by tu nicméně byl: Vindheim hraje s hlavou nahoře a často volí variantu přetaženého centru bez nutnosti okamžitého zakončení.
Byť patří spíš mezi vytáhlejší pravé beky (184 cm), v plném sprintu si Vindheim poradí s leckým a typicky je také prvním z defenzivních hráčů, kdo podpoří rozvíjející se protiútok, ať už se zrovna akce odehrává v jakékoliv části hrací plochy. Problém ovšem tkví v tom, že v Malmö nyní Vindheim nominálně není tak úplně defenzivním hráčem. Po svém příchodu ke kormidlu loni v červnu totiž Uwe Rösler přetočil formaci na 3-5-2, což znamená, že se Vindheim zpravidla pohybuje na půlce soupeře, podstatně dál od vlastní branky než klasický pravý bek. Pro srovnání, takhle vypadají tzv. heatmapy Zahustela a Vindheima z probíhající ligové sezony (zdroj: Wyscout), které lokalizují hráčův pohyb i kontakty s balonem. Jak vyplývá ze sytě červené louže na pravém obrázku, Vindheim si míče užije častěji i výše ve hřišti, a notně těží ze spolupráce s pravým stoperem Nielsenem, který je také tím na míči nejzdatnějším ze všech tří střední obránců. Dá se od Jílka či Vrby čekat systém na tři stopery? Těžko.
V únorovém rozhovoru pro list Norra Skåne si Vindheim skutečnost, že mu někdo vždy jistí záda, otevřeně pochvaloval. A není divu. Souboje 1 na 1, v nichž si rodák z Bergenu občas počíná dosti neobratně, se takhle stávají podstatně méně osudovými. V čistě běžeckém souboji Vindheim obstojí téměř za jakýchkoliv podmínek, ale v původním rozestavení 4-4-2 zkraje působení v Malmö měl jako čistý pravý bek poměrně velké problémy se statičtějším utínáním zárodků takových průniků šikovných křídelníků.
Jinými slovy: proběhnout kolem Vindheima není žádná legrace, ovšem zacvičit s ním bezesporu lze. Soustavné zdvojování na pravém kraji hřiště by tak mohlo být nutností.
2. Hráč pro velké zápasy není nikdy k zahození, a Vindheim jím rozhodně je
Pokud Vindheimovi něco nelze nikdy vytknout, je to herní nasazení. Každý zápas odběhá takřka bez ustání. Jedná se o neobyčejně soutěživého profesionála, který na půl plynu nepřistupuje k žádnému aspektu hry. Steffen Opheim, mnou oslovený žurnalista se zaměřením na Vindheimův mateřský Brann, si například dodnes vzpomíná, jak se neomalený junior na jednom ze svých prvních tréninků s áčkem málem popral s klubovou legendou o možnost vhazovat.
Taková mentalita se promítá i do Vindheimových výkonů v nejostřeji sledovaných kláních. Byl to právě 19letý mladík, kdo na konci své první sezony mezi dospělými v 11. minutě nastavení gólem odvrátil přímý sestup Brannu. A v Malmö potom navázal. Když bleděmodří zpackali domácí zápas 4. předkola Evropské ligy s Midtjyllandem (2:2), byl to právě Vindheim, kdo v Dánsku nahrával na oba góly švédského mistra při výhře 2:0. A fenomenální byl i ve skupině, když zářil zvlášť při triumfech nad Beşiktaşem, v nichž Malmö ani jednou neinkasovalo. Pravá lajna mu plně náležela také v listopadu proti Genku.
Škodolibý cynik by sice mohl podotknout, že Sparta za poslední dvě sezony srovnatelně velké zápasy ani nehrála, a možná s výjimkou letošního semifinále domácího poháru by možná i byl v právu (v EL Sparta vždy končila o předkolo, respektive dvě dříve), ale Tomáš Rosický se přece jako sportovní ředitel nenajímal proto, aby taková mizérie pokračovala. A vítězné typy s věčně hladovou mentalitou jsou přesně to, čím třeba zrovna nedávné zahraniční posily jako Ben Chaim, Mavuba nebo Mandjeck úplně nebyli.
3. Reprezentační pozvánky asi pro tuto chvíli nehrozí
Takhle, jméno Andreas Vindheim má v norské kotlině stále zvuk. V osmnácti letech koneckonců na nějakou dobu v hierarchii předskočil uznávanou ikonu Birkira Mára Sævarssona, až byl klub překvapivě ochotný islandského veterána s rok starým kontraktem na dalších pár let a po sedmi sezonách spolehlivých služeb zadarmo pustit do švédského Hammarby. To se takhle na sklonku roku 2014 dělal prostor čistě pro 19letého zajíce, který vyrostl jenom pár kroků od stadionu Brannu a měl se stát budoucí největší tváří tradičního klubu z Bergenu.
Když pak na norskou "bránu fjordů" doslova za pár dnů zaklepalo Malmö, tak Brann jednak rozhodnutí zbavit se Sævarssona okamžitě litoval (však tento třicátník ještě roku 2016 důstojně zahrál i na senzačním Euru), jednak Vindheim svůj mateřský celek opouštěl s pověstí patrně druhého největšího příslibu norské kopané po Martinu Odegaardovi, který si samozřejmě skrze dva měsíce starý přesun do Realu Madrid hrál svou vlastní ligu.
Přesto o pět let později Vindheim stále nemá na kontě ani jeden start za seniorskou reprezentaci. Za to může více faktorů včetně neustálých zdravotních problémů (o nichž si povíme více níže) — v první řadě se Vindheim odchodem do Švédska vytratil z radaru trenérů, speciálně když zkraje pouze stínoval švédského internacionála Antona Tinnerholma. O jeho možném povolání do reprezentace se tak opět začalo mluvit až loni na podzim díky výkonům v Evropské lize, jenže to zas Vindheim narážel na pořádně hustou konkurenci na své pozici.
Také v tuto chvíli je bývalý norský reprezentant do 21 let nejspíš až čtvrtou volbou pro Larse Lagerbäcka, přičemž mu cestu blokuje i samotný kapitán Omar Elabdellaoui, který se v 27 letech jen tak nikam poroučet nebude. Další konkurenti, Martin Linnes a Jonas Svensson, potom hrají v Turecku (Galatasaray) a Nizozemsku (AZ Alkmaar), což jim samo o sobě dává oproti Vindheimovi značnou výhodu.
Zatímco tedy Alexandru Chipciu o každé přestávce mizí do zahraničí za rumunským výběrem, Vindheim bude minimálně zkraje natuty setrvávat v Praze, což by letos na podzim mohlo aspoň nepatrnou měrou napomoci jeho aklimatizaci. Možná ještě důležitější potom v tomhle ohledu bude vliv Davida Moberga Karlssona, díky němuž Vindheim nebude v rudé kabině osamoceným skandinávským kůlem v plotě.
Když poprvé dorazil do kabiny Malmö, mohl se opřít hned o dva krajany, kteří mu proces zabydlování výrazně usnadnili. Tentokrát Vindheim takový luxus mít nebude, ale i tak neexistuje důvod, proč by se též ve Spartě nemohl stát velmi oblíbeným.
4. Spoléhat pouze na Vindheima vskutku není radno
Vzpomínáte na informaci o gólu, kterým Vindheim ve své první sezoně odvracel přímý sestup Brannu? Inu, tahle zdánlivá pohádka má svou nepříjemnou dohru — zpackanou baráž a sestup nepřímý. Jenže u toho už Vindheim nebyl, neboť o vrchol ročníku přišel vinou drobného, špatně načasovaného zranění. A rovněž o několik let později bohužel nadále platí, že chatrné zdraví Vindheima obírá o řadu cenných zkušeností.
Další kapitolu frustrujícím způsobem bržděného rozvoje napsal v lednu 2016. Tehdy si Vindheim poranil chodidlo a původně nepříliš vážný neduh se vzhledem ke komplikacím v závěrečné fázi rehabilitace, kdy pro přetížení laboroval i s třísly a stehenním svalem, přeměnil v zameškanou jednu celou třetinu kalendářního roku. K tomu přidejte další problémy s třísly jen pár týdnů po návratu do akce, dalších šest týdnů na marodce, a vyjde vám téměř celý jeden rok v čudu.
Loni v březnu se celá situace tak trochu opakovala, akorát s kolenem v hlavní roli. Opět to měla být záležitost pár týdnů, ne-li dnů, která si nežádala žádnou operaci. A pravda, Vindheim nakonec zákrok opravdu nepotřeboval. Zato se však musel obrnit pořádnou dávkou trpělivosti, aby v ústraní přečkal rovnou jedenáct ligových kol.
Pointa? Ať už se Vindheim vyvrbí jakkoliv, kompletní sezonu z něj trenér patrně nevyždímá. Přes hranici 20 ligových startů se dosud v kariéře vyšplhal jen jednou, a to hned coby úplný zelenáč. Letos sice zasáhl do všech deseti utkání v Allsvenskan, ovšem taky hrubě tápal s konzistencí, necharakteristicky kazil centry i jednodušší přihrávky na soupeřově půlce, a v úplnosti se zúčastnil jen poloviny oněch deseti duelů.
Sparta by se tak měla na příští ročník adekvátně zařídit. Ať už to má být na hostování odeslaný Tomáš Wiesner, Chipciu nebo Zahustel, jemuž za pár týdnů končí smlouva, Vindheima prostě bude potřeba zajistit. S 23letým norským obráncem ostatně pořád investujete i do budoucnosti, a Pražané by se tudíž ideálně měli pokusit vytvořit na postu pravého beka zdravou, kompetentní konkurenci, která Vindheimovi dosud vždy šla k duhu. Pamatujte, že v žádném klubu zatím nebyl neohroženou jedničkou na svém postu, přičemž s Ericem Larssonem zároveň v Malmö vytvořili nadanou dvojici, která se navzájem žene výš a výš, a každý týden trenérovi zadělává na věru složité, ale v jádru příjemné dilema, na koho ukázat.
S poděkováním Steffenu Opheimovi, Jakobu Doyonovi a Konradu Grönlundovi za pomoc s rešerší.
Stávající startér na pozici pravého beka, Ondřej Zahustel, se za poslední tři roky přeměnil v chodící meme a mimořádně oblíbený terč zaujatých i neutrálních diváků. Jeho nesoustředěná, roztěkaná hra — váhavé sprinty či přihrávky dozadu, soustavné nedostupování hráčů — v kombinaci s mizivou podporou útoku dávají dnes spolehlivě zapomenout na skutečnost, že z téže strany Sparta ještě poměrně nedávno odvozovala svou obrovskou sílu v Pavlu Kadeřábkovi.
Zahustel mezitím sice z Mladé Boleslavi přicházel coby záložník, ovšem na svou další ligovou asistenci čeká od září 2017 a nebezpečnými centry se v podstatě vůbec neprezentuje.
Pravý obránce byl zkrátka takhle vysoko na seznamu priorit letního posilování celkem přirozeně a zcela opodstatněně.
Důvěru Tomáše Rosického a jeho týmu nakonec získal Andreas Vindheim, 23letý dvojnásobný mistr se švédským Malmö, který si letos na jaře v Evropské lize zahrál 180 minut proti věhlasné Chelsea ještě předtím, než měli tu čest s ní změřit síly Slávisté. Podobně jako další Skandinávec David Moberg Karlsson přitom Vindheim na Letnou přichází coby velká neznámá, a tak si ho nyní pojďme za pomoci norských i švédských fanoušků představit.
Zde jsou čtyři věci, s nimiž je třeba pro začátek kalkulovat:
1. Vindheim slibuje odlišný herní profil, ale i určité zvykání
Ač v posledních měsících na hře dozadu výrazně zapracoval, Andreas Vindheim do Sparty přichází s pověstí ofenzivního specialisty. Rád se zapojuje do rozehrávky, nikterak se neštítí proniknout z druhé vlny do vápna soupeře, a zvláště si pak libuje v rýsování centrů. Od příchodu do Švédska v březnu 2015 se norský bek v průměru na ligový zápas vytasí se 6,87 centry s úspěšností kolem 40 procent. U Zahustela se v rámci stejného období jedná o průměrný počet pouhých 2,37 centrů, a to ještě s nižší efektivitou při hledání adresáta.
Na tomto místě se samozřejmě nabízí otázka za milion, a sice na koho má vůbec Vindheim ty balony směřovat, když Sparta v tomto ročníku neskutečně trpěla na nedostatek těl v pokutovém území soupeře. Užitečný základ by tu nicméně byl: Vindheim hraje s hlavou nahoře a často volí variantu přetaženého centru bez nutnosti okamžitého zakončení.
Byť patří spíš mezi vytáhlejší pravé beky (184 cm), v plném sprintu si Vindheim poradí s leckým a typicky je také prvním z defenzivních hráčů, kdo podpoří rozvíjející se protiútok, ať už se zrovna akce odehrává v jakékoliv části hrací plochy. Problém ovšem tkví v tom, že v Malmö nyní Vindheim nominálně není tak úplně defenzivním hráčem. Po svém příchodu ke kormidlu loni v červnu totiž Uwe Rösler přetočil formaci na 3-5-2, což znamená, že se Vindheim zpravidla pohybuje na půlce soupeře, podstatně dál od vlastní branky než klasický pravý bek. Pro srovnání, takhle vypadají tzv. heatmapy Zahustela a Vindheima z probíhající ligové sezony (zdroj: Wyscout), které lokalizují hráčův pohyb i kontakty s balonem. Jak vyplývá ze sytě červené louže na pravém obrázku, Vindheim si míče užije častěji i výše ve hřišti, a notně těží ze spolupráce s pravým stoperem Nielsenem, který je také tím na míči nejzdatnějším ze všech tří střední obránců. Dá se od Jílka či Vrby čekat systém na tři stopery? Těžko.
V únorovém rozhovoru pro list Norra Skåne si Vindheim skutečnost, že mu někdo vždy jistí záda, otevřeně pochvaloval. A není divu. Souboje 1 na 1, v nichž si rodák z Bergenu občas počíná dosti neobratně, se takhle stávají podstatně méně osudovými. V čistě běžeckém souboji Vindheim obstojí téměř za jakýchkoliv podmínek, ale v původním rozestavení 4-4-2 zkraje působení v Malmö měl jako čistý pravý bek poměrně velké problémy se statičtějším utínáním zárodků takových průniků šikovných křídelníků.
Jinými slovy: proběhnout kolem Vindheima není žádná legrace, ovšem zacvičit s ním bezesporu lze. Soustavné zdvojování na pravém kraji hřiště by tak mohlo být nutností.
2. Hráč pro velké zápasy není nikdy k zahození, a Vindheim jím rozhodně je
Pokud Vindheimovi něco nelze nikdy vytknout, je to herní nasazení. Každý zápas odběhá takřka bez ustání. Jedná se o neobyčejně soutěživého profesionála, který na půl plynu nepřistupuje k žádnému aspektu hry. Steffen Opheim, mnou oslovený žurnalista se zaměřením na Vindheimův mateřský Brann, si například dodnes vzpomíná, jak se neomalený junior na jednom ze svých prvních tréninků s áčkem málem popral s klubovou legendou o možnost vhazovat.
Taková mentalita se promítá i do Vindheimových výkonů v nejostřeji sledovaných kláních. Byl to právě 19letý mladík, kdo na konci své první sezony mezi dospělými v 11. minutě nastavení gólem odvrátil přímý sestup Brannu. A v Malmö potom navázal. Když bleděmodří zpackali domácí zápas 4. předkola Evropské ligy s Midtjyllandem (2:2), byl to právě Vindheim, kdo v Dánsku nahrával na oba góly švédského mistra při výhře 2:0. A fenomenální byl i ve skupině, když zářil zvlášť při triumfech nad Beşiktaşem, v nichž Malmö ani jednou neinkasovalo. Pravá lajna mu plně náležela také v listopadu proti Genku.
Škodolibý cynik by sice mohl podotknout, že Sparta za poslední dvě sezony srovnatelně velké zápasy ani nehrála, a možná s výjimkou letošního semifinále domácího poháru by možná i byl v právu (v EL Sparta vždy končila o předkolo, respektive dvě dříve), ale Tomáš Rosický se přece jako sportovní ředitel nenajímal proto, aby taková mizérie pokračovala. A vítězné typy s věčně hladovou mentalitou jsou přesně to, čím třeba zrovna nedávné zahraniční posily jako Ben Chaim, Mavuba nebo Mandjeck úplně nebyli.
3. Reprezentační pozvánky asi pro tuto chvíli nehrozí
Takhle, jméno Andreas Vindheim má v norské kotlině stále zvuk. V osmnácti letech koneckonců na nějakou dobu v hierarchii předskočil uznávanou ikonu Birkira Mára Sævarssona, až byl klub překvapivě ochotný islandského veterána s rok starým kontraktem na dalších pár let a po sedmi sezonách spolehlivých služeb zadarmo pustit do švédského Hammarby. To se takhle na sklonku roku 2014 dělal prostor čistě pro 19letého zajíce, který vyrostl jenom pár kroků od stadionu Brannu a měl se stát budoucí největší tváří tradičního klubu z Bergenu.
Když pak na norskou "bránu fjordů" doslova za pár dnů zaklepalo Malmö, tak Brann jednak rozhodnutí zbavit se Sævarssona okamžitě litoval (však tento třicátník ještě roku 2016 důstojně zahrál i na senzačním Euru), jednak Vindheim svůj mateřský celek opouštěl s pověstí patrně druhého největšího příslibu norské kopané po Martinu Odegaardovi, který si samozřejmě skrze dva měsíce starý přesun do Realu Madrid hrál svou vlastní ligu.
Přesto o pět let později Vindheim stále nemá na kontě ani jeden start za seniorskou reprezentaci. Za to může více faktorů včetně neustálých zdravotních problémů (o nichž si povíme více níže) — v první řadě se Vindheim odchodem do Švédska vytratil z radaru trenérů, speciálně když zkraje pouze stínoval švédského internacionála Antona Tinnerholma. O jeho možném povolání do reprezentace se tak opět začalo mluvit až loni na podzim díky výkonům v Evropské lize, jenže to zas Vindheim narážel na pořádně hustou konkurenci na své pozici.
Také v tuto chvíli je bývalý norský reprezentant do 21 let nejspíš až čtvrtou volbou pro Larse Lagerbäcka, přičemž mu cestu blokuje i samotný kapitán Omar Elabdellaoui, který se v 27 letech jen tak nikam poroučet nebude. Další konkurenti, Martin Linnes a Jonas Svensson, potom hrají v Turecku (Galatasaray) a Nizozemsku (AZ Alkmaar), což jim samo o sobě dává oproti Vindheimovi značnou výhodu.
Zatímco tedy Alexandru Chipciu o každé přestávce mizí do zahraničí za rumunským výběrem, Vindheim bude minimálně zkraje natuty setrvávat v Praze, což by letos na podzim mohlo aspoň nepatrnou měrou napomoci jeho aklimatizaci. Možná ještě důležitější potom v tomhle ohledu bude vliv Davida Moberga Karlssona, díky němuž Vindheim nebude v rudé kabině osamoceným skandinávským kůlem v plotě.
Když poprvé dorazil do kabiny Malmö, mohl se opřít hned o dva krajany, kteří mu proces zabydlování výrazně usnadnili. Tentokrát Vindheim takový luxus mít nebude, ale i tak neexistuje důvod, proč by se též ve Spartě nemohl stát velmi oblíbeným.
4. Spoléhat pouze na Vindheima vskutku není radno
Vzpomínáte na informaci o gólu, kterým Vindheim ve své první sezoně odvracel přímý sestup Brannu? Inu, tahle zdánlivá pohádka má svou nepříjemnou dohru — zpackanou baráž a sestup nepřímý. Jenže u toho už Vindheim nebyl, neboť o vrchol ročníku přišel vinou drobného, špatně načasovaného zranění. A rovněž o několik let později bohužel nadále platí, že chatrné zdraví Vindheima obírá o řadu cenných zkušeností.
Další kapitolu frustrujícím způsobem bržděného rozvoje napsal v lednu 2016. Tehdy si Vindheim poranil chodidlo a původně nepříliš vážný neduh se vzhledem ke komplikacím v závěrečné fázi rehabilitace, kdy pro přetížení laboroval i s třísly a stehenním svalem, přeměnil v zameškanou jednu celou třetinu kalendářního roku. K tomu přidejte další problémy s třísly jen pár týdnů po návratu do akce, dalších šest týdnů na marodce, a vyjde vám téměř celý jeden rok v čudu.
Loni v březnu se celá situace tak trochu opakovala, akorát s kolenem v hlavní roli. Opět to měla být záležitost pár týdnů, ne-li dnů, která si nežádala žádnou operaci. A pravda, Vindheim nakonec zákrok opravdu nepotřeboval. Zato se však musel obrnit pořádnou dávkou trpělivosti, aby v ústraní přečkal rovnou jedenáct ligových kol.
Pointa? Ať už se Vindheim vyvrbí jakkoliv, kompletní sezonu z něj trenér patrně nevyždímá. Přes hranici 20 ligových startů se dosud v kariéře vyšplhal jen jednou, a to hned coby úplný zelenáč. Letos sice zasáhl do všech deseti utkání v Allsvenskan, ovšem taky hrubě tápal s konzistencí, necharakteristicky kazil centry i jednodušší přihrávky na soupeřově půlce, a v úplnosti se zúčastnil jen poloviny oněch deseti duelů.
Sparta by se tak měla na příští ročník adekvátně zařídit. Ať už to má být na hostování odeslaný Tomáš Wiesner, Chipciu nebo Zahustel, jemuž za pár týdnů končí smlouva, Vindheima prostě bude potřeba zajistit. S 23letým norským obráncem ostatně pořád investujete i do budoucnosti, a Pražané by se tudíž ideálně měli pokusit vytvořit na postu pravého beka zdravou, kompetentní konkurenci, která Vindheimovi dosud vždy šla k duhu. Pamatujte, že v žádném klubu zatím nebyl neohroženou jedničkou na svém postu, přičemž s Ericem Larssonem zároveň v Malmö vytvořili nadanou dvojici, která se navzájem žene výš a výš, a každý týden trenérovi zadělává na věru složité, ale v jádru příjemné dilema, na koho ukázat.
S poděkováním Steffenu Opheimovi, Jakobu Doyonovi a Konradu Grönlundovi za pomoc s rešerší.
Komentáře (187)
Přidat komentářIMHO žánr kterým je článek psaný se k tomu rozboru moc nehodí, spíš je to taková onanie autorovým umění psát.
Jj, oficiálně se tomu říká grafomanie
Na rozdíl od jiných klasických grafomanů, realizujících se na různých fórech nebo blozích, Daníčkovi za to i platí...
Tak to prepis vole a neotravuj.
Grafonanie, už to mám
Buď rád, že nemám tu možnost napsat zde nějaký článek já.
Začal bys onanovat se mnou, jak by to bylo krásné.
Tak jestli neni hledáni trenéra u konce kdo si teda vybírá posily ?Rosa ?Anebo když přijde nový trenér tak tenhle týpek taky může dřepět nalavičce, ne ?
Tak pravýho beka potřebuje každej trenér, že jo. A horší než Zahustel určitě nebude.. Vždyť to není ani fyzikálně možný...
Pablo Gil, Lukáš Pauschek and Markus Steinhofer: Hold my beer
To by byl hodně slušnej souboj kryplů.
Toho Gila jsem tehdy viděl v jeho prvním zápase na Dukle.Nepřipadal mi tak hroznej ale asi si to tehdy podělal tou kartou a podle mě pak poslal do kamsi Hřebíka.Ale Steinhoffer je ten samej příběh co Janko nebo jak se,jmenoval ten průser za éry zmrzlináře.
Markus byl dobrej
Steinhofer si zasloužil malinko větší šanci a Pauschek podle mě je v defenzivě lepší hráč jak Zahustel.
Proto píšu "oficiálně", je dost možný, že si už s Jílkem/Vrbou plácli, jen čekaj na konec sezony.
Tldr verze: takže když bude hrát, tak to bude v pohodě, ale skrz zdraví bude dost možná nemalej počet zápasů chybět, tak by bylo fajn se podle toho zařídit a sehnat nějakýho průměrnýho spolehlivýho beka (Zahustel zdaleka není ani to), kterej by mu kryl záda.
Akorát to rozestavení mu asi nebude sedět
Zkusili jste někdy Zahustela na wingera? Když přicházel z MB, tak v téhle disciplíně byl docela dobrej
Vůbec bych se nedivil, kdyby se po sezóně objevil u nás a byl dobrej jako dřív v MB..., po sezóně mu končí smlouva...
Parádny článok. Takže je to výborný hráč, ale Sparte sa nehodí do rozostavenia a je sklenený.
... Ma super veci, je lepsi nez Zahustel ale taky se muze na dlouho zranit nebo utopit v hernim systemu oujeee.. myslim ze tuto analyzu by si mela delat Sparta sama.. idealne pred nakupama
podobne v mejch ocich odstrelil fantomas po prestupu ben chaima
A lidi se na nej sesypali, a ted uz radsi neceknou...
já jen doufám, že máš znova pravdu
nechval dne pred vecerem
jo, to bylo tenkrat nemaly nakouknuti do budoucnosti
fantomasův polibek smrti
Tak v první řadě, pokud chce hrát za Spartu, tak to chce pořádný sestřih a ta ofina musí jít bezpodmínečně dolů. Nagelovaných floutků nám po českých ligových trávnících běhá i bez něj myslím víc než dost. Navíc se mi začíná zdát, že těch legionářů je ve Spartě jaksi mnoho a začínají hrát v klubu pořád důležitější roli... Opravdu se Sparta chce vydat touhle cestou?
Jj, fotbal je o účesoch. Čím lepší účes tým lepší hráč.
Zapomněl si na tetování. Ty jsou v moderním fotbale rovněž velmi důležité...
Ak máš tetovanie, tak aj v Lužnikách v novembri hráš v krátkych rukávoch.
Jojo Čechy Čechům a Spartu Spartům, budou hrát holý lebky
Neříkám, že mají být všichni hráči ostříhání zrovna dohola, i když já osobně například preferuji zrovna tenhle střih, ale není v kádru Sparty těch exotů s výstředními účesy už momentálně dost? Costa vypadá jako kříženec Karembeaua a Gervinha, Hanousek jako ošklivá ženská a Tettehovi soudě podle té jeho frizury zřejmě explodoval sporák, když si připravoval snídani...
Pleš není účes.
Já nemám pleš, takže to je druh účesu, když se ostříhám dohola
Takže na nácka?
V dnešní době, kdy je dohola ostříhaný snad každý třetí chlap ve věku do 50 let je tvrzení že je to střih "na nácka" trochu zvláštní, ale jak myslíš
dohola kazdy treti chlap do veku 50 let??
ty kraso,kde se to pohybujes?
Mezi náckama
Mezi slušnými moderními lidmi
super doba! tady bych rad podekoval beckhamovi a dalsim fotbalistum, ze dneska muzes mit na hlave ples nebo ciro a nic to neznamena, zamestnaj te i v bance
Také si myslím, že je to dobře. Nosit kvůli práci účes na slušňáka by mi asi vadilo. I co se tetování týče je to už mnohem benevolentnější než kdysi, vídám lidi s tetováním pravidelně v obchodech, na úřadech, dokonce i v řadách policie
Vždyť je úplně jedno, co má kdo na hlavě, tak proč ti to vadí?
Pokud hráč předvádí na hřišti co má, tak mi to až tak vysloveně nevadí...
Samozrejme prvoradý je výkon na ihrisku.
Ovšem ak sa príliš venujú tomu, aby upútali vizážou, tak je kaderník pomaly dôležitejší ako tréner a ono sa to ľahko prejaví na ihrisku.
Je zaujímavé, že mnohí z tých naj hráčov poslednej doby nemajú zapotreby pútať pozornosť ko.otským hairstylingom á la Hamšík. Mám na mysli napr. Xaviho, Iniestu, Robbena, Kanea, Eriksena, Modriča, Schweinsteigera... to len tak v rýchlosti.
Robben
Teraz neviem čo ťa rozosmialo, či priradenie Arjena k naj hráčom poslednej doby, alebo to, že nepovažujem za extravagantný kratučký strih u chlapa s málo vlasmi.
Samozřejmě, že je to top hráč, jenom neměl, jak si udělat nějaký extravagantní účes.
Jediný chodící meme je lucas dope
úplnej močkožrout
Buze
kostlivec
Mi se celkem líbí, myslím si, že je to pro Spartu dobrá posila na post, který trestuhodně zabila odchodem Karavaeva.
Jinak není to potenciálně jediná posila ze Švédska. Spekuluje se ještě o jeho spoluhráči islandském reprezentantovi a levém křídle Traustasonovi.
Uf, to by byl teda pořádnej úlovek. A pro Traustasona po tom hypu před ME 2016 docela krok vzad.
No jestli ten hype nevyužil za tři roky.....
Před cca dvěma lety u nás byl taky jeden islanďan reprezentant na zkoušce, měl tu být na 14 dní, po týdnu ho poslali domů, protože nestáhal naše tempo fyzicky
To byl ten, co se letos začal prosazovat v CSKA.
To byl Lárusson, ne Sigurdsson.
Sigurdur Egil Lárusson, momentálně hraje za Valur Reykjavík.
Před sezonou, kdy se rozjela Plzeň, tak tam byli 2 - Kristin Jónsson (KR Reykjavík) a Kristin Steindórsson (FH Hafnarfjordur)
Asi jo je mi to trochu povědomé...
snad nebude první Islanďan v lize hrát za rudý
OT:
Ahoj plzeňáci, máte nějaké tipy kde sledovat finále EL/LM v Plzni? Ideálně plátno a dobrý pivo.
Děkuji.
No, s dobrým pivem problém nebude, horší je to plátno... Možná v PUBu, ale tam jsem byl tak před 8 lety naposledy...
Jinak ještě U Námořníka (u tram zastávky CAN Skvrňanská), tam jsem byl na podzim sledovat zápas Real - FCVP, tak tam by to bylo na jistotu (bude to ale chtít rezervaci a předem se radši zeptat, jestli to budou dávat ), akorát je to už mimo centrum...
No napadla mě ještě Pivnice Sladovnická, tam pokud vím plátno mají taky. Ale je to fakt celkem bída...
Jo, to mas recht. V lete je tam hrozny vedro, ale jinak se to da.
zkusil bych napsat na fb Viktorky zda by hraci nemohli poradit
Bar forest vedle Salzmannu, maji platno pod krytou venkovni terasou ,kde jde kourit.
Ten je TOP, jsem tam celkem často, ale tam je jen telka a ne plátno, nebo?
V únorovém rozhovoru pro list Norra Skåne si Vindheim skutečnost, že mu někdo vždy jistí záda, otevřeně pochvaloval, a není divu.
Tohle je příšerná věta
Přitom stačilo poslední část souvětí dát jako samostatnou větu. Získalo by to tím i na dramatičnosti.
S vykřičníkem!
Je to velká sázka na nejistotu. Mám strach, že dopadne jako třeba u Vatajelu, který sice má dobré ofenzivní schopnosti, ale na potřeby naší ligy je to mizerný obránce Aby to nakonec neskončilo tak, že po pěti kolech se vrátí do sestavy Zahustel, který to bude alespoň schopen odbránit.
Jenže Zahustel to ani není schopnej ubránit.
Zahustelovi končí smlouva a nečekám, že mu jí prodlouží
Je sice hroznej, ale jako backup na lávku přece někoho potřebují
Psal jsem to už výše, Zahustel není obránce, proto je hroznej...
Vzpomínám, když před cca 4 lety chtěl trenér udělat z Masa beka, byl taky děsnej a když hraje to,co umí, tak je z něj nejlepší winger v lize...
Si ji ted proti Jablonci golem vystrelil
Leda tak právě u nás
Vzhledem k tomu, že vás sestřelili Štetina a Zahustel, potřebujete radikálně posílit obranu
Posílí... odchode Hovorky a Holeše.
Vždyť taky jo..., prodáme Hovorku a Holeše a vrací se Lischka, Štěpánek a Jankovič. Zahustela bych bral na křídlo
A nebyl by na beku schopen hrát Hašek nebo Sáček?
Ja bych tam znova zkusil Petu Voriska.
To už by bylo lepší tam nasazovat Váchu
Nestraš
Luxusni clanek, diky.
pěkný něco se dozvědět něco o novým hráči kterýho skoro nikdo nezná. Ale z výrazů jako "startér na pozici pravého beka" nebo "nedostatek těl v pokutovém území" mi krvácí oči.
Jako článek a rozbor je to hezkej, člověk se o nově příchozím cizinci alespoň něco dozví, ale bude to i pokračovat, nebo je to jen zaplácnutí začátku okurkové sezony? Třeba když přijde, plácnu, do Slovácka frajer z Běloruské ligy, bude o něm taky rozbor? Celkem by se mi takovýhle rozebírací články na EF líbily častěji.
Muzete usporadat sbirku na predplatny Wyscoutu a s radosti...
budu o tom přemýšlet
Už jsem myslel že podepsali Overmarse
škoda, že to není slovensky..
Jako že by tu pak byla záživnější diskuze ?
Teď když dělá přestupy Rosický, tak budou chodit šikovní hráči, ale asi skleněnky. Nevim proč tak osstřihli Chipchiua, byl lepší než Zahustel a přesto hrál pořád Zahu.
Takový dlouhý rozbor a přitom stačilo napsat, že je to takový Coufal pro chudé ...
Jako Coufal u kteryho vsichni chvalili defenzivu a jeho ofenzivni prinos shazovali? Coufal, kterej jezvyklej na ligu a zna se s trenerem? coufal, co prichazel do systemu se 4 obrancema? Ja tam teda podobnost fakt nevidim.
Začíná okurková sezona, proto takévý článek.
v tom pripade, kez by byla okurkova sezona stale
Ano, lépe by jsme se vyspali. Pár řádků a už se zívá nudou.
lol coze, vzdyt je to naprosto perfektni
V podstatě námět na celovečerní film - kasovní trhák.
Moc onanoidní. Ale jo, proletěl jsem to.
— delší pomlčka už nebyla?
Nas admin neumi pomlcky, jen spojovnik, a tohle je stale lepsi varianta nez vsude spojovnik.
Není to poprvé co si stěžuješ na admina
fantomas
29.06.2017 08:08
#
Náš admin zná akorát britský uvozovky, podobně jako třeba nezná pomlčku, a i když tam ty český nakopíruješ z wordu, tak si je ve výsledku změní podle sebe. Takže proto "někdo neumí psát uvozovky"...
Ano, nas admin je dosti omezeny. Ve Wordu logicky pisu jako Cech...
Alt + 0150
Nope
Tam neni problém v tom tu pomlčku vytvořit - ať už ve Wordu nebo nakopírovánim z Wordu. Problém je v tom, že jakmile to do adminu takle vložim a pak zveřejnim, pomlčky se přepíšou na spojovníky. Jenom tahle dlouhá pomlčka uložení ustojí, proto ji taky volim. (Jako na tenhle web píšu už přes 10 let, kdyby to jakkoliv šlo, myslim, že bych to už nějak vykoumal...)
Aha, zajímavé. Každopádně souhlasím, že ta dlouhá pomlčka je vhodnější než spojovník.
Díky moc za super článek. Jen houšť
Povedený článek Pod jakým nickem tu na fóru vystupuje "pan" Tomáš Daníček?
arsin
PAN Topinka
Sry vedle
Omluva přijata.
Kecáš
Fantíku to si skončil. Už ťa prirovnávajú k miestnej legende
Kde je mu konec.
<3
dpč
gayass69
Proc zrovna pan v uvozovkach?
nebyl si jistej, jestli náhodou nevyžaduješ genderově neutrální oslovení
Je tu někde diskuze k hokeji prosím?
https://www.eurofotbal.cz/clanky/podle-bookmakeru-jsou-cesi-favority-40011/#forum
Díky
Zahustel by prý ml prodloužit o dva roky.
to je doufam kvuli tomu, aby on, Vacha a Bicik byli takovou stezejni kostrou toho novyho B tymu..
Že byste měli vlastní údolí sviní pro Bčko, jo?
s Vachou a Bicikem se pro ten tym pocita na stopro.. tak snad i s tim Zahustelem
O Váchovi se mluvilo už dřív, ale proč Bičík? Bych čekal, že chytat bude někdo mladej
Tak on je velkej oblíbenec Sparťanů ne? Lepší asi takhle, než aby ho odstřelili úplně.
Opravdu Vácha nemá na nějaký horší tým ligy? Furt lepší, aby kopal někde v Olomouci nebo ve Zlíně než v rezervě. Akorát by musel s platem dolů no.
jasne, ze by mel, ale nechce se mu
Jsem myslel že má tu smlouvu doživotní
Mezitím Karavajev parádní sezóna ve Vitesse..
Ale jo, jsem na něj zvědavej
Jestli to s nim dopadne jako s Kayou, tak se asi budu smat.
A za trenéra nám podle iSportu nakonec opravdu vybrali Jílka
Zajímalo by mě co v tý Spartě chce dělat, když to nedával ani v Olomoucu. Aneb po podzimu můžeme hledat znovu, třeba pak konečně přijde někoho s gulama jako Ivan Hašek nebo aspoň ten Vrba.
je pravda, že autor tohoto článku randí s černoškami?
napiš něco víc, než to smažou.
nevím, já mu jen závidim
škoda no. Mohl by se k tomu autor článku více vyjádřit, klidně o tom může vyjít další článek. Děkuji.
Super clanek a potvrzeni toho, ze na Sparte to nevypada na zmenu premejsleni ani s novym sportovnim reditelem.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele