0 : 0
(0:0)

Martin Jedlička likviduje penaltu (© STR / AFP)

Plzeň po frankfurtském lupu zvadla. Remízu jí musel zachránit Jedlička

Viktoriáni ve druhém kole ligové fáze Evropské ligy zaznamenali proti Ludogorci Razgrad bezbrankovou remízu, kterou pro Západočechy vybojoval chycenou penaltou Martin Jedlička. Bulharský tým navázal na příznivou vzájemnou bilanci z předchozích let a prodloužil sérii, v níž proti Plzni bodoval ve třetím soutěžní klání v řadě.

V druhém kole ligové fáze Evropské ligy vyzvala plzeňská Viktoria na domácí půdě bulharský Ludogorec Razgrad. Domácí celek v úvodním kole senzačně obral o body německý Frankfurt na jeho hřišti po remíze 3:3. Ludogorec naopak doma padl 0:2 s pražskou Slavií.

Úvodních 20 minut bylo oťukávacích, ani jeden celek si nevytvořil zajímavou příležitost. První větší závar byl k viděni ve 25. minutě před hostující brankou, kdy se k zakončení dostal Václav Jemelka po centru Cadua, jeho pokus mířil však jen doprostřed branky Henrika Bonmanna.

Na první klíčový moment druhého poločasu se nečekalo dlouho, protože již v 52. minutě zahrávali hosté penaltu po ruce Jemelky. K pokutovému kopu se postavil kapitán bulharského celku Jakub Piotrowski, ale zahrál ho mizerně, a zákrok pro Martina Jedličku byl tak velmi snadný. Obrovská šance na straně domácího výběru přišla až v 72. minutě, kdy Daniel Vašulín se ve vápně obtočil kolem obránce a levačkou vypálil, nastřelil však pouze tyč.

Bezbranková remíza ukončila dlouhou plzeňskou sérii, která činila 13 domácích soutěžních utkání v řadě, kdy se svěřenci Miroslava Koubka prosadili. Poslední domácí střetnutí, z něhož Západočeši vyšli gólově naprázdno, přišlo v dubnu letošního roku v rámci čtvrtfinále Konferenční ligy proti italské Fiorentině. Ludogorec Razgrad nerozhodným výsledkem naopak mírně vylepšil bilanci v ligové fázi evropských soutěží, jež čítá dvě výhry, čtyři remízy a 14 porážek.

Svěřenci chorvatského trenéra Igora Jovičeviče v následujícím kole ligové fáze Evropské ligy pocestují na půdu Anderlechtu. Plzeň rovněž čeká výjezd na venkovní hřiště, konkrétně do Soluně.

Autor: Livesport.cz / Jakub Špaček