TýmZVRPSB
 TýmZVRPSB
 TýmZVRPSB
07.08. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky nedělních zápasů české ligy: České Budějovice - Sparta 0:2 (2. Höjer, 27. Čvančara), Mladá Boleslav - Jablonec 2:2 (21. z pen. Matějovský, 78. Mareček - 5. Sejk, 34. Jovović), Slovácko - Hradec Králové 0:0 (58. Daníček), Slavia - Zlín 4:1 (10. Icha, 31. a 90+2. Jurásek, 85. Schranz - 49. Jawo).
07.08. Priske: Už jsme odehráli lepší zápasy
Sparta poprvé v sezoně zvítězila, když si odvezla tři body z Českých Budějovic. Brian Priske hodnotil utkání těmito slovy: "Je to samozřejmě důležité vítězství. První výhra v sezoně je vždy stěžejní a občas je těžké na ni dosáhnout. Myslím, že jsme odehráli už lepší zápasy než tento. V některých předchozích jsme měli lepší kontrolu nad hrou. Ale dnes jsme zvládli ty klíčové momenty, ve kterých se zápas lámal. Soupeř oproti předchozím zápasům změnil rozestavení, ale my jsme se rychle adaptovali a po 15 minutách jsme našli balanc. Nakonec jsme vyhráli zcela zaslouženě. Výhra je důležité pro každého z nás a je to výborný signál, že tvrdá práce se vyplácí. Věřím, že je to první z mnoha výher. Daněk odehrál dobrý zápas stejně jako někteří další hráči. Každým dnem a zápasem roste a dnes to potvrdil. Byl to zatím jeho nejlepší výkon," prohlásil po svém čtvrtém soutěžním duelu ve Spartě. (ČTK)
07.08. Dle Koubka bylo vyloučení Gabriela necitlivé
Hradec Králové prohrál na Slovácku poté, co byl na startu druhé půle vyloučen Adam Gabriel. Trenér Koubek se na něj ale nezlobí, zápas okomentoval takto: "Vítězství Slovácka bylo zasloužené, o tom nelze pochybovat. Mělo více šancí, nám se nepovedl první poločas, čekali jsme, že domácí budou chtít po bodu v Brně vyhrát. Nasadili čerstvé síly, s tím jsme počítali a byli na to připraveni, ale nereagovali jsme na to dobře, dostali jsme se do zápasu až ve druhé půli, kdy jsme hráli v deseti. Za hru v oslabení bych kluky pochválil, byla to taková truc reakce, držel nás gólman Reichl a sahali jsme po bodu. Dali jsme tomu všechno. Na Gabriela se nezlobím, stal se určitou obětí, podle mě to bylo necitlivé, ale nechci dělat účet bez hostinského, na videu jsem faul, za který byl vyloučen, neviděl," prohlásil zkušený kouč. (ČTK)
07.08. Icha při debutu skóroval po deseti minutách
Marek Icha se v dnešním utkání proti Zlínu dočkal ligového debutu a hned po deseti minutách i gólu. Po rohovém kopu poslal svou Slavii do vedení hlavou.
06.08. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - Brno 0:2 (19. Řezníček, 70. Ševčík), Liberec - Teplice 5:1 (9. Doumbia, 22. Talovjerov, 45+2., 53. a 69. Van Buren - 43. Urbanec), Plzeň - Pardubice 2:1 (21. Kliment, 75. Havel - 55. Solil), Bohemians - Ostrava 3:3 (6. Hronek, 18. Květ, 22. Křapka - 5. Kuzmanović, 49. Klíma, 79. Tijani).
06.08. Bílek: Je to velmi cenné vítězství
Plzeň ve druhém kole FORTUNA:LIGY přetlačila Pardubice (2:1) a na odvetu 3. předkola Ligy mistrů se Šeriffem Tiraspol se naladila vítězně. "Jsme rádi, že jsme utkání vyhráli, protože nebylo vůbec jednoduché. Udělali jsme pět změn oproti poslednímu utkání z toho důvodu, abychom rozložili síly a viděli hráče, kteří toho tolik neodehráli. Nebylo to žádné podcenění, to vůbec ne, protože jsme viděli zápas Pardubic s Budějovicemi. Pardubice hrály výborně a byla to nešťastná porážka. Dnes Pardubice ukázaly, že mají kvalitní hráče, technicky dobře vybavené. Na nás bylo vidět, že souhra vázne. Bylo to trošku logické, protože tahle dnešní jedenáctka spolu prakticky nehrála. Byl to určitý risk, ale museli jsme ty změny udělat ve vztahu k úterku a velmi důležitému utkání s Šeriffem Tiraspol. Je to velmi cenné vítězství," řekl plzeňský trenér Michal Bílek. (ČTK)
05.08. Masopust po dlouhé době na hřišti
Slavia vyhrála úvodní zápas 3. předkola Konferenční ligy s Panathinaikosem (2:0), k čemuž v závěru přispěl i Lukáš Masopust. Devětadvacetiletý univerzál nastoupil po 137 dnech. (twitter.com/slaviaofficial)
04.08. Slavia jedná o prodloužení s Olayinkou
Peter Olayinka byl spojován s odchodem ze Slavie, nakonec by ale mohlo být všechno jinak. Po prvním zápase 3. předkola Konferenční ligy s Panathinaikosem (2:0) trenér Jindřich Trpišovský prohlásil, že nigerijský křídelík má od vršovického klubu nabídku na prodloužení smlouvy. (twitter.com/slaviaofficial)
04.08. Haitl se stěhuje z Jablonce do Opavy
Jablonec za Opavu vyměnil Patrik Haitl. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal s druholigovým klubem smlouvu na dva a půl roku. (sfc.cz)
02.08. České Budějovice posílil Čmelík
Fotbalisty Českých Budějovic těsně po začátku prvoligové sezony posílil záložník či útočník Lukáš Čmelík. Šestadvacetiletý bývalý slovenský mládežnický reprezentant bude v Dynamu hostovat do konce roku z druholigové Karviné a součástí dohody je i následná opce. Čmelík má na kontě v české lize 39 startů a čtyři góly za Karvinou, s níž v uplynulé sezoně sestoupil z nejvyšší soutěže. Působil také v Žilině, Sionu, Gliwicích a Dunajské Stredě. V Karviné ho v minulosti vedl nynější trenér Dynama Jozef Weber. (ČTK)