27.03.2010 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0

V sobotu o 15:30 sa Pod Čebraťom odohralo stredoslovenské derby. V tomto zápase boli úspešní domáci, ktorý porazili zverencov Jozefa Jankecha tesne 1:0.

Prvú veľká šanca prišla tesne po polhodine hry v podaní vojakov, keď Ďuriš prízemným centrom naservíroval na Gajdoša, ale Gajdošovu strelu zrazil domáci obranca Ján Maslo. V 36. min hosťujúcemu brankárovi Borošovi nevyšiel odkop, lopta sa dostala na nohu Chovanca, ale jeho zakončenie bolo nedôrazné a nepresné. Tímy tak po prvom polčase odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase lepšie začal Ružomberok, ktorý mal spočiatku mierny tlak. V 55. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď po odrazenej lopte skóroval domáci stopér Ján Maslo - 1:0. O necelú minútu neskôr si domcái založili brejk, ale následná strela Higora bola malinou pre Boroša. V 77. minúte si hostia vypracovali prvú väčšiu šancu, ale strelu Uškoviča zblokoval domáci gólman Hrdlička. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a zverenci Františka Straku si tak po tejto dôležitej výhre pripisujú svoje tretie víťazstvo v jarnej časti.

Autor: Filip Kubaliak