17.07.2010 19:30 CET
3 : 2
(1:1)

FC Nitra - MFK Dubnica 3:2

V sobotu o 19:30 Nitra na domácom ihrisku privítala Dubnicu. Zverenci Ivana Galáda dokázali vyhrať nad Dubnicou po gólovej prestrelke tesne 3:2. Modro-biely tak dokázali prelomiť štvorzápasovú sériu bez výhry proti Považanom.

Divácka kulisa pod Zoborom videla už v 7. minúte úvodný gól, keď po chybe domácej obrany prekonal Hrošša pozorný Ižvolt - 0:1. V 20. minúte domáci kapitán Róbert Rák vyskúšal pozornosť Bajzu, ale ten bol na mieste. O štyri minúty neskôr mali domáci vyloženú šancu, keď Leško vypracoval tutovku pre Mikuša, ale ten trestuhodne zlyhal. V 28. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu, keď hosťujúci Duga fauloval v šestnástke Valentu a hlavný arbiter Perašín nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Nitry Róbert Rák, ktorý následne bez komplikácií prekonal Bajzu - 1:1. O desať minút neskôr skúšal z otočky vystreliť Šimončič, ale bránu hosťujúceho Bajzu neohrozil. Oba tímy tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase domáci zabrali na plné obrátky a mali postupne tlak. V 54. minúte si trojica Kaspřák - Hodúr - Rák vypracovala gólovú šancu, ale strela posledného menovaného však obrana Dubnice zblokovala. Tesne po hodine hry sa domáci dostali do vedenia, keď striedajúci Kolár vypracoval šancu pre Slobodu, ktorý loptu bez problémov zasunul do siete - 2:1. V 65 minúte domáci zvýšili svoje vedenie, keď sa presadil aktívny Kolár - 3:1. Domáci bránili po strelenom góle, ale v 78. minúte Dubnica znížila vedenie domácich, keď Augustíni krásne vysunul Tubonemiho a ten sa nemýlil - 3:2. Desať minút pred koncom musel hosťujúci Duga po dvoch žltých kartách opustiť ihrisko, na tribúnu bol tiež vyhnaný nahnevaný tréner Dubnice, Peter Gergely. Hostia z Považia už nedokázali už s deviatimi hráčmi v poli nič ukázať a preto spod Zobora odchádzali naprázdno.

Autor: Filip Kubaliak