14.05.2011 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dubnica to dokázala, ale vyhraté ešte nemá

Sen sa akokeby začínal stávať skutočnosťou. Posledná Dubnica ešte stále žije, pomohla jej výhra nad Žilinou a taktiež zaváhanie Košíc a Prešova. Na Považí sa oslavuje víťazstvo 1:0. Zďaleka však ešte nie je koniec, do konca súťaže ostávajú dve kolá a stať sa môže ešte čokoľvek.

Domáci zaskočili hostí už vo 4. minúte a napokon sa tento moment ukázal ako víťazný a nesmierne dôležitý. Z uhlu sa nechytateľne presadil Šulek a otvoril skóre - 1:0. V ďalších akciách sa domáci snažili zvýšiť náskok, ale chýbala im presnosť a rozvaha. Prvých desať minút sa do hry hostia takmer vôbec nedostlai, až po menšej chybčiek Trousila vyskúšal Kováča Lietava. Štvrťhodinu zakončil veľkou šancou Angelovič. Špicom kopačky nakoniec Dúbravku neprekonal, lopta šla len tesne vedľa. Ten istý hráč mal na kopačke vyrovnávajúci gól aj v 19. minúte, v poslednej chvíli mu však strčil nohu do strely Nosek. Onedlho centroval Mabouka z pravej strany, ale lopta skončila na brvne. V polovici prvého polčasu bol v dobrej pozícii Zošák, ale zblízka neodstal loptu do siete.

Po polhodine pálil Mabouka, jeho strela však nebola dostatočne razantná. Domáci sa miestami dostávali do podobného útlmu, ako proti Košiciam, ale v závere polčasu sa to snažili zmeniť a celkom to vychádzalo. Do karát im zahralo aj vylúčenie Guldana, ktorý stiahol Kuzmu a na rade bol pokutový kop domácich. Ten však trestuhodne nepremenil Ižvolt a do kabín sa šlo tak iba za stavu 1:0.

Druhé dejstvo začalo ďalšími sľubnými akciami, oslabená Žilina mala aj tak viaceré zaujímavé možnosti na vyrovnanie. Vyznamenával sa aj brankár Kováč, ktorý bravúrne zneškodňoval nebezpečné situácie hostí. V 59. minúte stálo štastie pri domácich, po priamomo kope totiž pálil Lietava a rozozvučal brvno brány. Domácim sa vzápätí zranila opora v podobe Porázika, ale nič to nemenilo na fakte, že Dubnica stále viedla. Možno s ním by lepšie zahrali prečíslenie, Kuzma sa v ňom totiž nevyznamenal. Miestami už prevažoval boj o každý milimeter ihriska, nehralo sa pre oko diváka. V 70. minúte pálil Pich, nesupel.

O tri minúty mali šance aj domáci. Po krásnej Poláchovej nahrávke šiel sám na Dúbravku Vavrík, ale nepreloboval ho. Následne po odrazenej lopte neupratal guľaté čudo do brány ani Polách, Kuzma a Augustíni. Domáci sa zahrávali so šťastenou, viackrát sa im to nevypomstilo. Vavrík opäť využil okno v obrane hostí, ale zase na Dúbravku nevyzrel. Desať minút pred koncom strieľal ešte aj Šulek, ale ani z tejto akcie gólovo nezapršalo. Na druhej strane stratil loptu Nosek a Fótyik mieril len tesne vedľa žrde. Nakoniec sa už hosťom vyrovnať nepodarilo, Dubnica si pripísala mimoriadne dôležité tri body. Vyhraté však ešte nemá, v posledných dvoch kolách ju čaká na Pasienkoch Slovan a v poslendom kole Banská Bystrica. Tak, či onak, súboj o záchranu bude mať ešte zaujímavý náboj.

Autor: Ľubomír Hudačko