20.04.2013 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

Žilina potvrdila, že to na Trenčín vie

Prvé jarné víťazstvo je tu! Šošoni sa predsa len dočkali a konečne si na jar pripísali tri body. Potvrdili, že na Sihoti sa im darí a domácich porazili tesným rozdielom 2:1. Prvýkrát sa presadil v žltozelenom drese Dávid Guba.

Prvá možnosť na skórovanie prišla už v 1. minúte. Dobrý center Kubíka prepadol až na zadnú žrď a po odrazení sa k nej z druhej vlny dostal Štefánik. V čistej šanci však na Krnáča nevyzrel. Branká loptu končekmi prstov vytesnil na roh. Lenže v 22. minúte už inkasoval. Veľmi peknú akciu prakticky na jeden dotyk si AS dovolil doviesť až do gólového zakončenia. Na jeho konci bol Wiliam, ktorý prízemnou strelou tentoraz brankárovi nedal šancu. O pár minút mohol vyrovnať Pich, ale aj keď si loptu pekne spracoval, Volešáka neprekonal. Strelu z uhla brankár vykopol nohou. Po polhodine hry ale už vyrovnanie prišlo. S Pichom si vymenil loptu Guba a práve bývalý prešovský zakončovateľ sa zoči-voči Volešákovi nemýlil a upravil skóre na 1:1 strelou pod brvno. Taký bol aj polčasový rezultát.

Po prestávke sa hralo opatrne, prvá vážnejšia šanca sa črtala v 58. minúte. Trenčín si príliš s rohovým kopom neporadil a do brejku sa dostal jeho súper bleskovou rýchlosťou. Guba šprintoval cez polku ihriska ale zbytočne, pretože vo finálnej fáze neposlal loptu do vápna tak, ako by si prial a Volešáka zamestnal z uhla len minimálne. Po hodine hry mohol misky váh na svoju stranu nakloniť Kubík, ale z dobrej šance nedal a aj tak sa pískal ofsajd. V 72. minúte sa pre Trenčín črtala pohroma. Po nedorozumení v obrane sa zo situácie 1 na 1 mohol radovať Barčíik, ale bol Bednárikom faulovaný. Domáci šiel po červenej pod sprchy a kopala sa penalta. Tú ale Nunes nepremenil, Volešák mu loptu bravúrne vyrazil. Nunes dostal v minulom kole červenú kartu a je preto neuveriteľné, že mu DK SFZ stihla v rýchlom časovom slede odpustiť trest. Alebo nastúpil neoprávnene?! Skóre sa nemenilo ani v 77. minúte, keď sa v šanci ocitol Štefánik. Aj keď sa po jeho strele už lopta kotúľala do brány, obrana napokon odkopla do bezpečia. Početnú prevahu ale hostia predsa len využili. Barčík získal loptu v strede poľa prakticky zadarmo a poslal ju do útoku spoluhráčom. Dostala sa na pravú stranu k Majtánovi, ktorý krížnou strelou k žrdi rozhodol o prvých troch jarných bodoch svojho tímu.

Autor: Ľubomír Hudačko