26.05.2013 17:30 CET
2 : 2
(1:1)

MFK Košice - MŠK Žilina 2:2

Košice odohrali posledné kolo na domácej pôde proti Žiline. Po konečnej remíze 2:2 klesli napokon až na 5. miesto, šošoni zachránili bod v poslednej minúte. Stačilo im to však len na druhú polovicu tabuľky.

Ešte sa poriadne duel ani nezačal a hostia vyhrávali. V 2. minúte loptu v po priamom kope rukách neudržal Tofiloski a opäť raz vyrobil kiks. Následne sa k nej v skrumáži dostal Paur a viac-menej pohodlne otvoril skóre - 0:1. Hneď na to mohol vyrovnať zo štandardky Karaš, ale pálil len do priestoru, kde Le Giang číhal. Onedlho pálil z uhla prudkú strelu Tóth, no mieril nad. Sekulič brankára hostí potom vystrašil ďalšou nepríjemnou strelou, no skóre sa nemenilo. Tofiloski potom musel riešiť Pichov pokus po bombe a obstál. V 23. minúte vyrobil hrúbku aj Le Giang, keď vybehol z brány na vysokú loptu príliš ďaleko a ani na ňu nedosiahol. Karaš preto takisto pohodlne vyrovnal na 1:1 a začínalo sa odznova. Matič po polhodine hry mohol skóre obrátiť naruby, ale z priameho kopu napokon mieril len do žrde. Keďže sa v závere pri platonických pokusoch opäť vyznamenali gólmani, šlo sa do kabín s vyrovnaným výsledkom.

Po zmene strán Barčík z priameho kopu namieril do rúk brankára, neskôr však Matič peknou strelou k žrdi upravil na 2:1. Otvorený futbal s množstvom striel sa hral aj naďalej. Pečovského nebezpečný pokus vystrašil košického brankára, na druhej strane Gál-Andrezly mieril vedľa a Duda len do rúk Le Gianga. V nadstavenom čase najprv Tofiloski chytil čistý gól Pichovi a tak sa rozhodlo o zmene skóre pred bránou Tofiloského. Do útoku sa zapojil aj brankár a práve on prestrčil loptu Gubovi, ktorý volejom aj s prispením teču vyrovnal na konečných 2:2. Žilina však zaznamenala najhoršiu sezónu od ročníka 1999/2000, vtedy skončila na 8. mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko