01.09.2012 15:30 CET
2 : 0
(0:0)

Myjava oslavuje prvú domácu výhru!

Spartak Myjava pokračuje vo víťaznej vlne, dnes popoludní zdolal vpredu bezzubý Tatran Prešov 2:0. Futbal to pre diváka pekný nebol, ale aktívnejší domáci sa dostali po hodine hry do vedenia, potom pridali druhý presný zásah a stav už udržali. Je to tak pre Myjavu po prvom historickom víťazstve pred týždňom tentoraz prvá domáca výhra a v tabuľke sa posúva na 10. miesto.

Aj s Gubom, či Katonom v základnej zostave je ofenzívna sila Prešova v tomto ročníku málo plodná, v Myjave nastúpil Prešov dokonca bez nich. Aktívnejšie teda začal duel domáci Spartak, prvú možnosť mal Sládek vo 4. minúte, no z hranice šestnástky mieril mimo. Hneď o minútu sa dostal do šance Kukoľ, pekná strela taktiež spoza vápna bola nebezpečnejšia, no ani tá do siete nezamierila. Z protiútoku pre zmenu vysoko nad mieril Mrva. Peknú individuálnu akciu predviedol Sládek v 17. minúte, ale vystrelil prudko a vysoko nad. Hostia sa predviedli až po polhodine hry, to málo razantnú strelu na Solničku poslal Kostadinov. Z toho však zapršať nemohlo. A vôbec, Prešov toho vpredu veľa nepredviedol a domáci sa síce snažili, no ich šance vždy stroskotali na zbrklom zakončení, či inej nemohúcnosti pred Divišom. Pár minút pred hvizdom prvého polčasu spálil šancu aj Ďuriš, to v dobrej šanci strieľal šikmo mimo. Veľkú šancu mal Kolbas po vlastnom sóle, no jeho strela tesne minula bránu.

Obraz hry sa na začiatku druhého dejstva nezmenil, stále bola vpredu aktívnejšia Myjava a potvrdzoval to aj Sládek. Diviš však výraznú prácu nemal, lopty smerované naňho neboli nebezpečné. Platonický priamy kop vyslal v 57. minúte na Solničku Papaj, no ani to sa gólom skončiť nemohlo. O minútu bol na druhej strane rozruch, prudký center si hostia takmer zrazili do vlastnej siete. Za pasívnu hru boli hostia potrestaní, peknú loptu za obranu poslal dopredu Dian, našiel aktívneho Sládeka a ten Diviša prekonal strelou do dolného rohu brány - 1:0. Tatran si nedal povedať a aj naďalej čakal, že si Myjava vsieti góly sama. Preto sa k lopte dostal opäť striedajúci Dian a pekným obstrelením Diviša zvýšil na 2:0. Domáci mohli viesť aj rozdielom triedy, ale to by preberaní lopty nesmel na zem spadnúť Petráš. V závere stretnutia už Myjava svoju hru kontrolovala, hostia sa na nič podstatné nezmohli a výkonom ostali v Banskej Bystrici, kde ukázali čosi podobné. Tentoraz však stávka na defenzívu nevyšla a preto Prešov zaslúžene prehral 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko