10.05.2014 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan sa definitívne stáva majstrom

Slovan Bratislava dokázal v 30. kole definitívne obhájiť majstrovský titul, keďže na domácej pôde zdolal Zlaté Moravce 2:0. Pre belasých to je už ôsmy ligový titul v histórii samostatného Slovenska.

Úvod duelu bol pomerne vyrovnaný, do ofenzívy sa tlačili obe mužstvá. V nej sa ale viac presadzoval Slovan, ktorý mohol vyhrávať v 13. minúte. Vtedy sa po chybe hostí dostal k lopte Milinković, no mieril tesne vedľa. O päť minút sa Kuciak musel znova realizovať a prezentoval sa skutočne skvelým zákrokom, ktorý prišiel po prudkom pase Hlohovského. Hosťujúci brankár bol úspešný aj o dve minúty, kedy kryl Grendelov pokus. V 25. minúte sa k slovu prihlásili aj hostia. Orávik mohol potrestať zaváhanie belasých, no mieril iba do bočnej siete. Hostia mali vzápätí dve ďalšie príležitosti, no tie domáca obrana napokon úspešne prežila. Slovan mal v závere prvého polčasu dve sľubné šance na skórovanie, no strely Milinkoviča a Peltiera neboli úspešné.

Slovan bol aktívnejší aj v úvode druhého dejstva. Prvú šancu si vypracoval v 56. minúte, no Bagiho hlavička napokon za Kuciakom neskončila. Vzápätí sa akrobatickým zakončením prezentoval jeho spoluhráč Mészáros, ale bránu hostí napokon netrafil. O niekoľko sekúnd to už belasým konečne vyšlo, keď Bagayokov center zasunul do bránky Marko Milinković - 1:0. Bratislavský klub sa snažil prezentovať aktívnou hrou aj naďalej, no hostia im nič nedovoľovali. ViOn sa naopak snažil presadiť, no ani im sa nedarilo nič vymyslieť. Po niekoľkých "hluchých" minútach si Slovan dokázal v závere definitívne poistiť víťazstvo. O druhý gól sa krásne zahratým priamym kopom postaral Filip Hlohovský - 2:0. Belasým už teda nič nebránilo v ceste za obhajobou ligového titulu, ktorý mohli po záverečnom hvizde Gabriela Michliana osláviť. No bohužiaľ ho oslavovalo len 1255 divákov.

Autor: Filip Kubaliak