26.07.2014 18:30 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:1

Súboj tabuľkových susedov v rámci 3. kola Fortuna ligy sa medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou skončil remízou 1:1. DAC teda po takmer piatich rokoch pod Čebraťom konečne bodoval.

Od úvodu bola s loptou častejšie v kontakte Dunajská Streda. O aktívnu hru sa však snažil aj Ružomberok, no prvú šancu mal DAC. Pred štvrťhodinou hry mohol po odrazenej lopte skórovať Brašeň, no Lešňovský si dal pozor. O sedem minút sa k slovu prihlásili aj domáci, konkrétne Mário Almaský po priamom kope. Jeho pokus bol nepríjemne tečovaný a Penksa mal čo robiť, aby loptu do brány nepustil. Pred polhodinou hry sa do dobrej pozície dostal Jurčo, no nová posila Dunajskej Stredy v premiére neskórovala. V ďalších minútach sa hral pomerne vyrovnaný futbal, no najmä v priestore medzi šestnástkami. V úplnom závere prvého dejstva sa ale zverencom Mikuláša Radványiho podarilo dostať do vedenia. Lešňovský neudržal Brašeňovu strelu a vyrážal len vedľa seba, kde dorážal skvele postavený Sabler - 0:1.

Ruža na gól do šatne zareagovala aktívnou hrou. Najprv v 51. minúte pohrozil Nagy a nebezpečenstvo hrozilo aj z následného rohového kopu. V ďalších minútach mal Ružomberok prevahu aj napriek ťažším podmienkam, ktoré spôsobil hustý dážď. Snaha domácich ale často stroskotávala na pozornej obrane hostí, ktorá zároveň číhala na rýchle protiútoky. V 77. minúte to už Liptákom vyšlo. Milan Ferenčík skvelou prihrávkou cez pokutové územie našiel voľného Turčáka a ten s prehľadom zakončil do brány - 1:1. Tento gól domáci celok povzbudil, ale skóre sa už do záverečného hvizdu nemenilo. Ružomberok si teda s Dunajskou Stredou podelil body a oba tímy stále čakajú na prvý ligový triumf v sezóne.

Autor: Filip Kubaliak