16.09.2014 15:30 CET
3 : 0
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - DAC Dunajská Streda 3:0

Nepríjemnej prehry sa dožili Dunajskostredčania na pôde nováčika z Podbrezovej. Tá sa opäť včas vymanila nepriaznivej sérii a zabodovala naplno s tromi gólovými zásahmi. Dostali sa vzhľadom k tejto výhre na skvelé piate miesto.

Prvú možnosť na otvorenie skóre mal v nezáživnom prvotnom priebehu Podio, ale štvrťhodina hry nebola tou, ktorá sa zapísala ako gólová. Mieril totiž v dobrom rozpoložený a zaujímavom prieniku len vedľa ľavej žrde. Podobne pochodil aj o niekoľko minút Nworah, keď sa mu takisto nepodarilo Penksu prekabátiť v úvodný zásah. Hostia prakticky nič neukázali, úvodný rohový kop si vynútili až v 34. minte a aj to nič nebezpečné pred bránou Športu neznamenalo. Domáci sa snažili preraziť cez obranu viac, väčšinou stereotypne, s množstvom nepresných centrov. Keď nepresne mieril minút pred koncom polčasu Jurčo, opraty do rúk zobral skúsený Greško. Našiel centrom hlavu Vaščáka, ktorý otvoril skóre a zabezpečil vedenie 1:0 pre svoj tím, za ktorého sa aj šlo do kabín.

Diváci si predsa len prišli na vyššiu kvalitu hry po prestávke, zobudili sa aj žltomodrí. Vaščák dokonca pridal druhý gól, ale predtým ho zastavil hvizd rozhodcu pre faul na gólmana. Dobrú možnosť mal aj Minčič, ale ani on sa v 55. minúte nepresadil tak, ako by si prial. Jurčo pre zmenu bránu trafil, ale mieril málo razantne. Železiarom pomohla k poistke penalta po faule Majerníka na Vaščaka, Kochan ju v 62. min premenil a navodil na štadióne víťaznú atmosféru. O minútu neskôr po peknej prízemnej strele ju mohol umocniť Harvilko, no brankár loptu vyrazil na roh. Zo snahy streliť kontaktný gól vyťažili hostia šancu Salátu s nepresnou strelou, viac však v 75. min zarezonovalo v hľadisku krásne sólo Podia a pekná strela Pančíka do šibenice. Vaščák sa v závere zápasu predsa len dočkal, peknú akciu s Nworahom zaknihoval do siete desať minút pred koncom a bolo definitívne vymaľované. Touto výhrou sa Podbrezová posunula už na 5. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko