21.11.2015 17:00 CET
3 : 1
(3:1)

FC Zlaté Moravce - MFK Skalica 3:1

Dôležité víťazstvo si pri Žitave pripísali hráči Zlatých Moraviec. Doma totiž veľmi rýchlo prehrávali s nováčikom zo Skalice, ale napokon otočili duel tromi gólmi Tawambu. Jeho hattrick nemohol prísť vo vhodnejší čas, pretože oba tímy sa od začiatku ročníka potácajú len na dne tabuľky. A po tejto strate bodov Záhoráci vyššie ani nepôjdu. Tawamba sa zároveň stal týmto gólostrojom zatiaľ aj najlepším kanonierom ligy.

Bolo to one man show, ale poďme pekne popriadku. Zlatým Moravciam sa totiž nedarilo podľa predstáv na začiatku duelu, pretože Ulrich sa po pár okamihoch presadil chladnokrvnou ranou na 0:1. Skalica je v tomto ročníku známa tým, že na súpera vybehne väčšinou aj gólom, ale potom to vôbec nezvládne. A takto to bolo aj tentoraz, hoci Ulrich mal šancu pridať aj druhý zásah, nebyť rany iba do brvna po dvadsiatich minútach hry. Potom ale prišiel dôležitý okamih, pretože Konečný zahral na čiare rukou, videl červenú a Tawamba premenil penaltu na 1:1. Ešte lepšie to bolo pre Vion päť minút pred koncom polčasu, pretože Tawamba sa vyhol ofsajdu a pohotovo upravil na 2:1. A to nebolo z jeho strany všetko, pretože o pár chvíľ na to sa hlavičkou presadil aj po centri Orávika a bolo vymaľované - 3:1.

Čakalo sa, čo prinesie druhý polčas, pretože karty boli rozdané jasne, všetko hralo do karát pre domácich. Hrali o jedného viac a mali všetko vo svojich rukách. Glavaš mal v 54. minúte šancu na ďalší zásah, ale mieril len do brankára. Ulrich potom mohol znížiť na druhej strane, ale opäť lopta skončila iba na brvne. Vo forme hrajúci Tawamba potom mohol excelovať, ale lob mieril iba vedľa brány. Vion exceloval a Orávik mohol pridať zásah, no brankár bol proti. Dvadsať minút pred koncom mali domáci roh, Tipurič zneškodnil šancu v poslednej chvíli. Tawamba na konci zápasu ešte hľadal v ďalšej šanci Orávika, ale ten nemieril presne len kvôli centimetrom. Tri body tak ostali po koncerte v prvom polčase od Tawambu doma, pričom tento hráč je aktuálne aj najlepším kanonierom ligy s 11 gólmi. Naopak, Skalica ostáva posledná a poriadne si komplikuje výhliadky na záchranu zápas čo zápas.

Autor: Ľubomír Hudačko