19.04.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Skalica - FC Zlaté Moravce 1:0

MFK Skalica vyhrala nad ďalším z ašpirantov na zostup Zlatými Moravcami 1:0. Rozhodujúci a jediný gól na Záhorí padol v tretej nadstavenej minúte.

V deviatej minúte po pravej strane nabehol Ulrich a zacentroval. Vaško ani Jakubek nedokázali loptu usmerniť do siete. Následný pokus Pirosku hlavičkovať bol zmarený. V 13. minúte nastala pred gólmanom Kováčom trma vrma, ale stav sa ani tentoraz nemenil. V 20. minúte mohol skóre otvoriť Jakubek. Z hranice šestnástky vystrelil loptu, ktorá mierila k vzdialenejšej žrdi, ale Kováča neprekonal. Ulrichovi lopta nesadla, následný pokus Hlavatoviča zneškodnil znova Kováč.

V 59. minúte hostia z Moraviec nepremenili dve veľké príležitosti. Najprv išiel sám na brankára Perišić. Následne zakončoval Krznarić, ale v prvej situácii zasiahol brankár, a potom obranca. Lopta smerovala na roh. V 63. minúte nezahlavičkoval center v šestnástke Masaryk. V koncovke ho preto nahradil Ulrich, ale pálil vysoko. V nadstavenom čase druhého polčasu kopali po faule domáci priamo na bránu. Po sebe nasledovalo niekoľko pokusov Skalice rozvlniť sieť, no svetelná tabuľa nie a nie zaznamenať zmenu. V tretej minúte nadstaveného času sa z poslednej akcie zápasu predsa len presadil Michal Hlinka. Na trávniku sa v tej chvíli ocitol i radujúci sa realizačný tím.

MFK Skalica porazila ViON Zlaté Moravce 1:0 gólom v nadstavenom čase. Záhoráci sa tak dotiahli na predposledné Michalovce, s ktorými majú zhodne po 21 bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu