28.11.2015 13:00 CET
0 : 2
(0:1)

MFK Skalica - Slovan Bratislava 0:2

Posledná Skalica podľahla aj v ďalšom ligovom zápase, keď na domácej pôde dostala od Slovanu dva góly a žiadne nedala 0:2 (0:1).

Pred šprintujúcim Meszárošom odvrátil na roh Vrablec. Z 30-tich metrov strieľal na opačnej strane Hlinka. V 5. minúte chýbal Milinkovičovi iba kúsok, aby po Vittekovej prihrávke dokopol loptu do siete. V 12. minúte nabil Skaličan Čermák Šebestovi, ktorý Muchovi vyprášil rukavice. O minútu nato center premenil na zakončenie hlavou Vittek. Zblízka poslal loptu na bránu, aleo Fišan vyrazil. V 22. minúte lopta našla napravo Čikoša. Hráč Slovana už v páde nahral v spleti hráčov nabiehajúcemu Vittekovi, ktorý zblízka obstrelil Fišana - 1:0 pre Slovan. V 33. minúte sa Ulrich pri priamom kope pošmykol a bola z toho nevydarená strela. Podobne sa na druhej strane prezentoval Milinkovič, keď z priameho kopu minul bránu.

Na začiatku druhého polčasu mali loptu v moci prevažne hostia. Vysokú loptu dopredu vyslal Savičevič a Meszároš sa dostával do šance. Fišan na hornom okraji šestnástky sa však hodil do lopty a odhlavičkoval ju preč. V 69. minúte po Milinkovičovom rohu hlavičkoval Gorosito. Ešte predtým, než stihol zasiahnuť Fišan, pokus stopéra belasých zablokoval Petrovský. V 74. minúte Skaličania zakončili hlavičkou Šebestu vedľa. Kombináciu po ose Čikoš - Vittek zavŕšil Peltier strelou nad brvno. V 82. minúte slabo hlavičkoval späť Fišanovi Vrablec. Lopty sa zmocnil Milinkovič a samostatný nájazd s obídením brankára a strelou do prázdnej brány premenil, zvýšiac tak na 2:0. V 90. minúte rozvlnil sieť Šebesta, ale stál v ofsajde, takže gól domácich Záhorákov neplatil.

MFK Skalica podľahla v 18. kole Fortuna ligy Slovanu Bratislava 0:2, čím ŠK znížil pred zajtrajším duelom Trenčína jeho náskok na čele ligy z deviatich na šesť bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu