06.05.2016 20:00 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - MFK Skalica 1:0

Piaty MŠK Žilina hostil posledný MFK Skalica. Domáci zvíťazili 1:0, čo pre hostí znamená iba potvrdenie zostupových ambícií do nižšej súťaže.

V deviatej minúte si hostia vytvorili veľkú šancu. Mazan dával na pravý kraj Hlavatovičovi, ktorý sa rozbehol do šestnástky a prihrávkou pred päťku našiel Jakubeka. Skaličan zakončoval z tesnej blízkosti a zrazil sa s brankárom Volešákom, ktorý loptu uchopil. V 19. minúte hlavičkoval stopér Žiliny Švejdík, no zakončoval iba do stredu bránky. Krnáč v pohode kryl. V 25. minúte Hlavatovič centrom z pravej strany našiel Šebestu. Ten hlavičkoval do trávnika, následne sa lopta odrazila cez bránu. V 35. minúte sa po Piroskovom centri dostal k lopte Hudák. Poslal mäkkú prihrávku do vnútra šestnástky, kde ju pätičkou ju zasiahol Dobrotka. Volešák sa musel poriadne natiahnuť. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 52. minúte Škvarka našiel Haskiča, ktorý v gólovej šanci trafil brankára Krnáča. V 65. minúte vyvrcholil silnejúci tlak domácich na skalickú obranu. Po Maboukovej prihrávke do vnútra šestnástky sa k lopte dostal Haskič a odrazenou strelou od Krnáča otvoril skóre - 1:0. V 72. minúte mala Žilina ďalšiu veľkú príležitosť na zmenu skóre. Škvarka z pravej strany naservíroval do malého vápna Haskičovi, a ten loptu v sklze tesne minul. V 75. minúte Masaryk prihrával popred Švejdíka na Pirosku, ktorý vo veľkej šanci bránu prestrelil. V 79. minúte mal ďalšiu šancu Haskič. Rozhodol sa zakončiť sám, čo nebolo najlepšie rozhodnutie. Mieril vedľa a jeho spoluhráč Špalek bol v lepšej pozícii. MŠK Žilina strelil jediný gól v zápase a nad MFK Skalica zvíťazil 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu