04.03.2017 14:00 CET
1 : 1
(1:1)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1

Hráči Dunajskej Stredy výsledkovo nepotvrdili vyššie ligové ambície a s Ružomberkom v 22. kole doma iba remizovali 1:1 (1:1).

Domáci nastúpili bez dvoch hráčov základu. Vo štvrtok utrpela únavovú zlomeninu nová akvizícia Mervó a pred zápasom vypadol stredopoliar Vida. V piatej minúte pohrozili domáci. Živkovičov center hostia vyhlavičkovali, z hranice šestnástky potom nebezpečne vystrelil Davis. V deviatej minúte celok zo Žitného ostrova otvoril skóre. Po malej domov chcel loptu vykopnúť brankár Hajdúch, ale do rany sa mu hodil Šafranko a lopta rozvlnila sieť - 1:0. V 17. minúte mohol padnúť druhý gól. Najprv po Šafrankovej šanci skončila lopta na brvne, následne Sarr hlavičkou namieril tesne vedľa. Celkovo bol v prvej polhodine aktívnejší DAC. V 36. minúte po rohovom kope Živkoviča hlavičkoval Ljubičič. Úspešne stihol zakročiť Hajdúch. V 41. minúte hrozil z priameho kopu opäť Ljubičič, ale pálil mimo priestoru troch žrdí. V 42. minúte prišiel akciu hostí zakončil Peter Maslo - 1:1. DAC tak inkasoval gól po 323 minútach.

Druhý polčas začali obe mužstvá aktívne. Útočilo sa jedným aj druhým smerom. Dobrú šancu na skórovanie mal Štepanovský v 64. minúte, ale strela z pravej strany skončila vedľa. V 74. minúte zakončil Sapara tesne vedľa Slávikovej brány. Veľkú príležitosť zmárnil v 85. minúte Mareš, keď po chybe domácej obrany hráč Ružomberka zblízka nastrelil brankára Slávika. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo. Dunajská Streda stratila prvé body na novom štadióne.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk