01.10.2016 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:2

Na konci prvej tretiny súťaže chytá Dunajská Streda druhý dych. V sobotu takmer naplno zabodovala na ihrisku silného Ružomberka. Ten ratoval aspoň remízu v posledných minútach penaltou Lačného.

Hostia začali aktívnejšie a prvú šancu mal Ľupták, no Macík si poradil a svoj tím podržal. Potom však nedal veľkú šancu na druhej strane ani Mareš, pritom bol vo výhodnej pozícii a skóre sa mohlo meniť. Viac sa darilo vpredu hosťom, no po polhodine hry sa menilo skóre práve po zásahu do ich siete. Presadil sa aj so šťastím strelou od žrde Ďubek a bolo 1:0. Kružliak neskôr mohol zvýšiť náskok, to by ale nesmel bravúrne zasiahnuť Tofiloski a šancu zlikvidovať. Pačinda v závere polčasu mieril potom nepresne a Macík si poradil aj s pokusom Štepanovského. No polčas domáci napokon nevyhrali, pretože minútu pred hvizdom rozhodcu Pačinda zužitkoval nahrávku Štepanovského a vychutnal si gólmana Liptákov zásahom do prázdnej brány - 1:1.

Po prestávke boli viac nabudení hostia a dalo sa predpokladať, že svoju útočnú aktivitu vystupňujú. A tak sa aj stalo. Po trpezlivom vyčkávaní sa DAC dostal k pokutovému kopu, pretože J. Maslo fauloval Ľuptáka. Pačinda potom otočil priebeh ranou do čierneho z 11 m a hostia boli na koni. Favorit potreboval reagovať, ale dlho sa mu nedarilo predrať sa do dobrej šance. Naopak, rozhodnúť mohol Šabala, no nepodarilo sa mu zmeniť skóre po hodine hry. Macík sa zapotil pri nejednj nepríjemnej lopte do vápna, ale obrana domácich už odolávala, hoci sa žltomodrí stále mali k slovu v ofenzíve. Minútu pred koncom ale Huk fauloval Lačného a ten premenil pokutový kop na konečných 2:2. S remízou budú určite spokojnejší Liptáci, ktorí nevyhrali druhý zápas v rade. DAC pre zmenu siahal na výhru, no druhého trojbodového zápasiu v ročníku sa nedočkal.

Autor: Ľubomír Hudačko