27.11.2016 17:30 CET
3 : 0
výsledek zápasu anulován

Spartak Trnava - Spartak Myjava 3:0

Obroda Trnavy pokračuje, po odmietnutí abdikácie trénera Karhana prišla ďalšia trojka do siete súpera. Tentoraz si to v City aréne odniesla Myjava a v malom derby tak všetky body bral väčší Spartak. Hrdinom stretnutia bol Halilovič, ktorý vsietil dva góly.

Derby však divákov absolútne nelákalo a na zbytočne veľkom štadióne panovala len ponurá atmosféra. A tých, ktorí prišli nezahriali ani samotní hráči, pretože v prvej pätnásťminútovke bola k videniu len šanca Tambeho. Jeho pokus ale šiel vysoko nad a tak sa skóre nemenilo. O pár minút sa však už väčší Spartak ale radoval, pretože Halilovič zužitkoval priamy kop ranou k žrdi. Hostia ceste tejto strely do siete nezabránili a bolo 1:0. V 23. minúte vysunul Tambe ideálne Haliloviča, ten sa však cez obrancu Myjavy k zakončeniu nedostal. O niečo neskôr však Halilovič namieril opäť presne a spoza vápna upravil na 2:0. Myjava sa v prvom polčase k ničomu nedostala a aj preto ho celkom jednoznačne prehrala.

Veľmi sa Myjave pred bránou Trnavčanov nedarilo a všetky akcie končili nepresnosťami, alebo pevnou obranou ešte pred šestnástkou. Machovec sa to snažil zmeniť po hodine hry, ale nemieril najpresnejšie. Keďže sa smerom na bránu andelov nedialo nič podstatné, udrelo opäť do svätyne kopaničiarov. Hruška ešte vyrazil nepríjemnú strelu Pauknera, ale potom nemal nárok po akcii Jirku a Mikoviča. Druhý menovaný chladnokrvne brankára prekonal a upravil na konečných 3:0. Vďaka tomu Trnava preskočila Myjavu v tabuľke a pokračuje na lepšej výsledkovej jazde, odkedy trénerovi Karhanovi vedenie klubu odmietlo abdikáciu.

Autor: Ľubomír Hudačko