03.12.2016 17:00 CET
1 : 1
výsledek zápasu anulován

Tatran Prešov - Spartak Myjava 1:1

Posledný duel na staručkom prešovskom štadióne sa skončil zmierlivo 1:1, Myjava vydrela na ťažkom teréne jeden bod. Všetko podstatné sa dialo až po prestávke, na prvý gól Streňa odpovedal o pár minút po skrumáži Bílovský.

Na zmrznutom teréne sa toho veľa zaujímavého v prvom polčase nedialo. Prešovčania nastúpili netypicky so Streňom na hrote a skúšali to na rýchle brejky cez Katonu a Leška. Veľa lôpt v zápase nemal šikovný Ashiru a aj preto sa toho pred Hruškom veľa neurodilo. Priam kop po štvrťhodine Kóňu gól nepriniesol, Talian sa musel mať na pozore. V 22. minúte sa gólom neskončila ani snaha domáceho Kubusa, ktorý zamotal hlavy súperovým obrancom, ale brankár Hruška nemusel zasahovať. V prvom dejstve sa tímy inak len spoznávali a dostali maximálne pred šestnástku. Tatran síce neraz skúsil podkúriť, ale na bránu nevystrelil.

Po prestávke sa v chladnom počasí hralo od začiatku aktívnejšie na oboch stranách a ako prví to využili domáci. Šikovný Streňo hral na hrote lepšie ako v obrane a koňarom sa tento zámer vyplatil. Po peknej nahrávke dopredu unikol obrane a krížnou strelou po zemi otvoril skóre - 1:0. Tatran sa však dlho netešil. Po nevinnom rohovom kope sa prezentovali hostia dobrou orientáciou a v skrumáži aj za pomoci nešikovnosti obrany prekonal brankára Taliana Bílovský - 1:1. Po tomto góle sa tímy opäť na čas upokojili a skúšali to len platonicky. Už to bolo skôr o boji a náhode, brejk však už nikomu smerom dopredu nevyšiel, hoci hralo sa aktívne a napríklad Duga po hodine hry mohol rozhodnúť. Jeho únik ale skončil len na žrdi. Tatran tak v oficiálnej rozlúčke so svojím štadiónom uhral jeden bod za remízu 1:1. Veľa sa toho v tabuľke nezmenilo a zelenobieli ostávajú poslední.

Autor: Ľubomír Hudačko