10.03.2018 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:0

Jednoznačný výsledok sa zrodil v Dunajskej Strede, kde favorit stretnutia po výhre 3:0 poskočil na priebežné strieborné miesto v tabuľke. Pomohla mu k tomu trojbodová sobota proti Ružomberku.

Všetko to začalo už po pár desiatkách sekundách, pretože po chybe obrany sa dostal do veľkej šance Černák a ten nezvykne v podobnej situácii zaváhať - 1:0. Gešnábel na strane Liptákov o niečo neskôr nevyrovnal, potom to z priameho kopu skúsil na Macíka Kalmár, no brankár si poradil a neinkasoval. Potom sa hra viac-menej upokojila a tímy nemali veľké šance pred bránami. Bolo to skôr o boji, domácim to však vyhovovalo. V 38. minúte mohol zvýšiť vedenie DAC-u Kalmár, ale zaujímavú individuálnu akciu napokon Macík bez problémov hasil. Následne sa brankár hostí Macík porúčal pod sprchy, pretože lob Pačindu zasiahol rukou mimo šestnástky. Ten istý hráč potom hlavičkoval po rohovom kope v závere polčasu mimo brány.

DAC však bol vo výhode, viedol na góly a mal na ihrisku o jedného hráča viac. Hosťom teda neostávalo nič iné, iba vyčkávať na chybu favorita a skúsiť ho zaskočiť rýchlym brejkom. To však už veľmi rýchlo zažehnal aktívny Pačinda, pretože v 50. minúte po prestávke sa presadil gólom na 2:0 a v podstate bolo vymaľované. Zdecimovaní hostia sa už na veľa nezmohli, zato v peknej atmosfére pridali tretí zásah opäť žltomodrí. Po hodine hry zvýšil náskok Šatka - 3:0. Zaujímavo to potom ešte skúšal Pačinda, no viac gólov nepadlo. Za zmienku stojí aj fakt, že DAC vyhral nad Ružou po 12-tich dueloch, v ktorých naplno nebodoval. Naposledy ešte v roku 2014.

Autor: Ľubomír Hudačko