22.04.2018 15:20 CET
2 : 3
(0:1)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:3

Výborný futbal videli diváci v jednej z dohrávok 6. kola o titul. Žilina hostila Dunajskú Stredu a dve tisícky divákov videli päť gólov a výhru hostí. Svoj štrnásty gól v drese šošonov zaznamenal Samuel Mráz, čím sa dostal na delené 1. miesto tabuľky strelcov, no jeho tímu to k zisku bodov nepomohlo.

Prvá zmena skóre mohla prísť už po piatich minútach, ale Macej mal šťastie, že Škvarka trafil v šanci len jeho. Ljubičič potom na druhej strane sám nedal svoju možnosť, mieril tesne vedľa žrde. Vlaňajší majster mal problémy dostať sa do hry, DAC ho umne blokoval a nedovoľoval mu pracovať, ako je tím trénera Guľu zvyknutý. Preto hrozili najmä hostia, napríklad Hercova strela vyzerala nebezpečne, Volešák musel zasahovať a takmer ju do siete dorazil Bayo. Táto dvojica Volešákovi a spol. poriadne podkúrila aj o niečo neskôr, ale tí inkasovali až po polhodine hry. K odrazenej lopte sa v pokutovom území dostal Vida a Volešák nemal nárok - 0:1.

Tento gól domácimi otriasol, v prvom dejstve už nič nevymysleli. Po prestávke sa však situácia pre nich ešte viac zhoršila, Herc totiž vnikol do pokutového územia, pri pravej žrdi z uhla prestrelil Volešáka a lopta od druhej žrde putovala do siete - 0:2. Žilina ešte neotočila stav o dva góly v tejto sezóne, preto sa hostia právom už mohli pasovať za veľkých favoritov na zisk troch bodov. Aj keď, komplikáciou bol kontaktný gól Mráza po hlavičke na 1:2. Mihalík potom v 55. minúte dokonca mohol vyrovnať, ale trafil len brankára Maceja. Herc sa potom po chybe Holúbeka a prihrávke od Ljubičiča dostal v 59. minúte k lopte upravil už na 1:3. V 68. minúte ešte prišla iskierka nádeje pre šošonov, pretože Balajov center usmernil do brány Mihalík - 2:3. Výborný zápas mohol priniesť aj remízu, no Škvarkov pokus skončil len po teči mimo. DAC hrozil brejkmi, no viac gólov už tiež nepridal. Upevnil si však 2. miesto a dokonca kozmeticky ešte znížil manko na prvú Trnavu. Žltomodrí tak vyhrali nad Žilinčanmi druhýkrát za týždeň.

Autor: Ľubomír Hudačko