17.03.2019 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1

Vyrovnané tímy v tabuľke, vyrovnaný zápas aj na ihrisku. Dunajská Streda s Ružomberkom doma remizovala 1:1, takže o posunoch v pelotóne nemôže byť reč. DAC zachraňoval aspoň bod až štvrťhodinu pred koncom. Prvé náznaky šancí si vypracoval DAC, no Macík sa príliš nemusel mať na pozore. Prvú strelu vyslal po desiatich minútach Kalmár, ale minul. Po štvrťhodine hry kopal roh Mustedanagič a Gál-Andrezly trafil presne - 0:1. Neskôr mohol vyrovnať Davis, ale mieril vedľa. Po polhodine hry mal šancu Herc a aj keď sa dožadoval penalty, nepískala sa. Zvýšiť vedenie mohol v závere polčasu ešte Qose, ale tvrdú ranu z diaľky Jedlička vyrazil. Po prestávke prišiel na rad priamy kop, Kalmár však Macík neprekvapil. Nepresne o niečo neskôr mieril Mustedanagič. DAC podnikal niečo smerom dopredu, napríklad po hodine hry po Hercovej spätnej prihrávke poslal loptu na bránu Divkovič, ale dobre sa prezentoval Macík. Po hodine hry videl červenú kartu Madleňák. Huk potom prevetral Macíka delovkou a Herc pre zmenu mieril na Macíka ďalšiu strelu, ktorú brankár musel vyraziť na roh. V 74. minúte vystrelil Ronan, Macík loptu ešte vyrazil, ale dorážajúci Taiwo ju poslal do siete - 1:1. Huk o pár minút dokonca zabezpečil vedenie pre domácich, ale pískal sa ofsajd. Napokon už šance neprišli a tímy si rozdelili po bode, čo pre tabuľku nič zásadné neznamená.

Autor: Ľubomír Hudačko