10.11.2018 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:1

Ďalší prehratý zápas si pripisuje Ružomberok, ktorý potvrdzuje, že sa mu v závere jesene nedarí. Naopak, DAC šliape ako hodinky a vyhral už 10. zápas v tejto sezóne. Jediný gól pod Čebraťom strelil kto iný ako Bayo.

Už od začiatku sa hralo svižne a v 7. minúte mohol otvoriť skóre Vida. No v nájazde na brankára neuspel, Macík sa nenechal prekabátiť. O pár okamiho na to na čiare vykopával loptu po hlavičke Kalmára Twardzik. O chvíľu DAC zahrával z pravej strany štandardku a Davis donútil Macíka, aby loptu vytláčal spod brvna. Tandir potom nezužitkoval loptu v sľubnej pozícii a ani nezakončil. Vzruch ešte mohla priniesť 40. minúta, pretože po akcii Gála-Andrezlyho z prvej napriahol Daniel a iba tesne minul. V závere polčasu len do stredu brány mieril hlavičkou Tandir, skóre sa tak v prvom dejstve nemenilo.

Prestávka pomohla viac domácim, pretože sa začali hrnúť smerom dopredu oveľa viac, ako predtým. Rozhodovali mikrodetaily a veľa by napovedal prvý gól stretnutia. Ten sa Ruži nedarilo streliť ani po akcii Kochana a tak udrel DAC. Bayo z ľavej strany prekonal Macíka parádnou ranou a s pomocou žrde bolo 0:1. Veľkú šancu na vyrovnanie mali domáci po hodine hry, ale Jedlička Gála-Andrezlyho v obrovskej šanci nepustil k zapísaniu sa do listiny strelcov. Tesne nad potom smerovala Tandirova hlavička. Rozhodnúť mohol K. Vida, ale dvadsať minút pred koncom zahodil šancu po spolupráci s Kalmárom. Druhý menovaný takisto neuspel, proti tomu bol po strele Macík. Ešte horšie pre Liptákov to bolo v záverečnej štvrťhodine, pretože dohrávali oslabení. DAC si tak už výhru ustrážil a naďalej naháňa Slovan na prvej priečke.

Autor: Ľubomír Hudačko