11.11.2018 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 1:0

15. kolo Fortunaligy uzavreli v nedeľu zápasom Michaloviec proti Trnave, v ktorom pomerom 1:0 (1:0) dominoval domáci Zemplín .

Úvod priniesol futbal medzi šestnástkami. Prezentovali sa tak hlavne obrany oboch celkov. V 20. minúte domáci rýchlo zakontrovali, Diarra si vymenil loptu so Žofčákom a Vaščák rozvlnil sieť - 1:0. Michalovčania boli i ďalej trpezliví a s útočením sa neponáhľali. O šesť minút po góle Vaščákovi chýbal krok k Žofčákovému strieľanému centru. V 38. minúte to skúsil zakončením Žofčák. Na druhej strane Čanturišvili "vyprášil" Kirove rukavice. Napokon sa neujala ani Kolesárova koncovka. Mužstvá schádzali na polčas do kabín za jednogólového vedenia domáceho MFK.

Druhé dejstvo prinieslo viac príležitosti, a to na oboch koncoch ihriska. Hneď v úvode druhého polčasu mohol zvýšiť Diarra, no namieril nad. Trnavčania reagovali hlavičkou Maleckého, ktorá rozozvučala žrď michalovskej brány. Krátko pred uplynutím hodiny hry Kolesár vystihol prihrávku obrany hostí, a v dobrej šanci zakončil tesne vedľa. Krátko nato na druhej strane po rohovom kope a hlavičke Yilmaza vynikol veľmi dobrým zákrokom brankár Kira. Hostia mali loptu viac pod kontrolou, ale nevytvárali si väčšie príležitosti. Osem minút pred koncom si diváci zakričali "gól", ale Žofčákova strela sa od brvna odrazila iba pred bránkovú čiaru. Michalovce Spartak k ničomu viac nepustili. A tak Zemplín zdolal Trnavu najtesnejším rozdielom 1:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk