01.03.2020 15:30 CET
0 : 1
(0:0)

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1

Tri body si pripisuje Slovan aj nitrianskej pôdy, hoci len po najchudobnejšom výsledku o jeden gól. Ten vsietil po prestávke Moha.

Prvú šancu mal Henty, po desiatich minútach sa však skóre nemenilo. A to aj preto, že nemieril po akcii Daniela presne. O desať minút mal potom možnosť domáci tím, lenže Greif sa nenechal vyviesť z miery a svoj tím podržal. Podobne na tom bol po polhodine hry aj domáci gólman Šípoš, ktorý parádne zlikvidoval štandardku od Mohu. Nechýbalo veľa a hostia sa mohli dostať do vedenia. Ten istý hráč potom nedal ani na konci polčasu, keď mieril iba nad.

Pár minút po prestávke slovanisti potrebovali na oťukanie sa, ale potom už udreli. Šípoš nemal nárok na zasiahnutie proti dobre umiestnenej technickej strele a bolo 0:1. Nitra mohla vyrovnať v 62. minúte, ale po dobrom centre Vrábel hlavičkoval len do rúk Greifa, aj tak sa ale pískal ofsajd. Pár minút pred koncom mohol rozhodnúť Holman, lenže nedal svoj nájazd, hoci zakončoval dvakrát. Písala sa 84. minúta. Keďže v závere neuspel ani Daniel vo svojej šanci, tri body napokon Slovan získal po jedinom góle Mohu. Nitra sa naďalej trápi.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com