15.10.2022 18:00 CET
2 : 1
(1:1)

Bystričania otočili duel so Žilinou, rozhodol Polievka

MFK Dukla Banská Bystrica otočil výsledok a v 14. kole Fortunaligy zdolal mužstvo MFK Žilina 2:1 (1:1).

V siedmej minúte vyslal Galčík ľavačkou veľmi peknú strelu do rohu bránky, kde Hruška nemal šancu zasiahnuť. Výstavný kúsok mladého reprezentanta Slovenska do 21 rokov - 0:1.

V deviatej minúte pokus Polievku pod brvno vyrazil Teplan na roh. V trinástej minúte Ďuriš vo veľkej šanci trafil banskobystrického obrancu pred sebou. Hneď v ďalšej minúte nebezpečne zahlavičkoval Frank a veľmi dobre zasiahol Teplan. V 23. minúte Galčík ľavačkou spred šestnástky trafil brvno.

V 32. minúte Richtárech strelou spred šestnástky našiel hráčov Žiliny. Lopta sa odrazila tak, že Faško sa ocitol sám v pokutovom území. Prudký pokus Teplan zlikvidoval. V 33. minúte Franko hlavičkoval vedľa. V 45. minúte Faško namiesto centra z priameho kopu spovedľa šestnástky vystrelil. Lopta preletela okolo viacerých hráčov a zapadla k vzdialenejšej žrdi - 1:1.

V 51. minúte poslal loptu hlavou do brvna Franko. V 53. minúte rovnaký hráč rozvlnil vonkajšiu sieť. V 55. minúte Galčík zahral priamy kop tesne nad brvno Hruškovej brány. V 57. minúte Faško z ideálnej pozície prestrelil bránku. Hneval sa Polievka, ktorý bol po pravej ruke osamotený. V 66. minúte Polievka krížnym pokusom minul vzdialenejšiu žrď bránky Teplana.

V 70. minúte Ďuriš za prekonaným Hruškom opečiatkoval žrď. V 75. minúte Teplan vytlačil nebezpečný pas Polievku na zadnú žrď na ďalší rohový kop. Vzápätí zblízka hlavičkoval vo veľkej možnosti Uhrinčať, ale zasiahol Teplan. V rovnakej minúte Rymarenko zakončil nožničkami - v dobrej pozícii mieril nad bránku Žiliny.

V 82. minúte Polievka na dvakrát prekonal Teplana a rozhodol o konečnom výsledku zápasu. Banská Bystrica zdolala Žilinu 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk