27.11.2022 15:30 CET
2 : 2
(1:0)

ViOn uzavrel úspešnú sériu i jeseň remízou v Ružomberku

V dohrávanom zápase 17. kola jesennej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy remizoval Ružomberok so Zlatými Moravcami 2:2 (1:0).

Úvodný výkop zápasu mali Liptáci, ale prvú šancu mali hostia, keď už v prvej minúte išiel z mierneho uhla na bránu Niarchos, a jeho strelu vyrazil Krajčírik. V desiatej minúte vystrelil Gerec. Strelu Ružomberčana, smerujúcu na stred brány, vyrazil nohou Lukáč. V 19. minúte obdržal žlté napomenutie domáci Madleňák. V 24. minúte ho napodobnil pre zmenu hráč súpera Pintér.

V 25. minúte Maslo prudko vypálil z priameho kopu do bližšieho horného rohu. Tento pokus vyrazil Lukáč na rohový kop. V 26. minúte sa center od rohovej zástavky dostal na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ Malý hlavičkoval mimo brány. V 29. minúte po Regáliho prieniku pálil na bránu Morong. Jeho pokus v poslednej chvíli zblokoval obranca na roh. Minútu pred prestávkou dostal Gerec prihrávku do behu. Pred brankárom zvolil správne riešenie a poslal "Ružu" do vedenia 1:0.

Prvú šancu mali v úvode hostia, ale postupom času bolo viac príležitostí na strane domácich. Po prvom polčase vyhrával pod Čebraťom Ružomberok nad Zlatými Moravcami 1:0.

V 51. minúte si prihrávku prebral Niarchos a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 53. minúte odpovedal Lichý zakončením do horného rohu a vrátil svojmu tímu vedenie 2:1.

V 59. minúte Zsigmund nabil Regálimu, ktorý okamžite vystrelil, lenže zakončenie na stred brány pokryl Lukáč. V 62. minúte Madleňák potiahol útok po ľavom krídle a odcentroval pred bránu. Našiel Kelemena, ktorý hlavičkoval tesne nad brvno. V 69. minúte dostal žltú kartu Ján Maslo. V 70. minúte sa mohol presadiť striedajúci Brenkus. Postavil sa k priamemu kopu a trafil brvno.

V 81. minúte obdržali napomenutie žltou kartou Zlatomoravčan Almeida a Ružomberčan Tučný. V nadstavenom čase stretnutia lopta z Brenkusovej kopačky skončila v sieti a bolo 2:2. Tesne vedľa hlavičkoval Madleňák. Šancu mal ešte aj ViOn - Niarchos vyslal krížnu strelu tesne vedľa. Ružomberok uzavrel fortunaligovú jeseň so Zlatými Moravcami výsledkom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk