22.10.2022 15:00 CET
1 : 2
(0:1)

Spartak zlomil odpor domácej Žiliny a upevňuje si pozíciu za Slovanom

Pätnáste kolo jesennej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy prinieslo v jednom z najzaujímavejších duelov kola tri body pre trnavský Spartak, ktorý pod Dubňom zvíťazil nad domácim MŠK Žilina 2:1 (1:0).

V deviatej minúte si Štefánik narazil loptu s Procházkom. Lopta prešla k Savvidisovi a grécky futbalista sa dostal do zaujímavej pozície. Kaprálik mu však v poslednej chvíli dobrým obranným zákrokom pokazil radosť. V 14. minúte sa po rohu k lopte dostal domáci Patrik Myslovič. Ľavonohý stredopoliar MŠK sa do zakončenia oprel, ale jeho obaľovačka minula pravú tyč Takáčovej bránky. V 18. minúte opäť pekne zahrala Žilina. Akciu stredom potiahol Ďuriš, ktorý sa dostal až ku strele. Lopta smerovala k ľavej tyči, no Takáč bol pozorný a podržal svoj tím. V 20. minúte zasóloval Bukata. Trnavský hráč s loptou vletel do šestnástky žltozelených a vystrelil, no jeden z domácich hráčov loptu stečoval vedľa bránky. V 21. minúte po následnom rohu hostí nastali v žilinskej obrane zmätky. Azevedo odcentroval na hlavu Savvidisa, ktorý postavil Belka do úlohy štatistu - 0:1. V 27. minúte mali hostia veľkú šancu navýšiť náskok. Taiwo prudkou strelou opečiatkoval brvno Belkovej bránky. Číhajúci Azevedo odrazenú loptu v náročnej pozícii poslal hlavou vedľa. V 43. minúte Myslovič prepálil trnavskú bránku. Po dvoch nadstavených minútach prvý polčas skončil.

V 48. minúte si Dávid Ďuriš na hranici šestnástky hostí narazil loptu s Jamborom. Následne sa oprel do strely a prekvapil Dominika Takáča v bránke Trnavy - 1:1. V 51. minúte Kristián Bari dobrým centrom na zadnú tyč hľadal Kaprálika a podarilo sa mu to. Avšak žilinský útočník hlavou usmernil loptu tesne vedľa ľavej tyče trnavskej bránky. V 67. minúte Štetina vydareným pasom za obranu Žiliny našiel Bukatu. Ten vletel do šestnástky MŠK a napálil loptu presne do ľavého horného rohu Belkovej bránky. Viackrát sa už skóre nemenilo, a tak Spartak Trnava zobral body Žiline po výsledku 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk