24.11.2022 18:30 CET
4 : 1
(2:1)

Jesenný majster Slovan v dohrávke nezakopol a s ViOn-om si zastrieľal

V dohrávke desiateho kola jesennej časti Fortunaligy sa plne potvrdili papierové predpoklady: ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na Tehelnom poli nad tímom FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1).

V jedenástej minúte sa hostia chvíľku tešili z gólu. Stalo tak po tom, čo sieť rozvlnil Mondek. Avšak pískal sa ofsajd. V 24. minúte v strede poľa zabojoval Kankava. Jedným dotykom zároveň zblokoval prihrávku ViOn-u i vysunul Vlada Weissa. Ten obišiel vybehnutého Lukáča a loptu zasunul do prázdnej brány - 1:0. V 37. minúte vyšla Zlatým Moravciam akcia. Mondek sa dostal s loptou do šestnástky a prestrčil ju Niarchosovi. Druhý menovaný mu ju dokázal vrátiť a Mondek ju v sklze nasmeroval k pravej žrdi - 1:1. V 38. minúte takmer prišla odpoveď na opačnej strane. Po prihrávke Greena pred bránu sa lopta odrazila od Šuvaliju do Lukáča a vedľa brány. Pre hostí to mohlo dopadnúť horšie. V 43. minúte Hrnčárovu prudkú loptu nasmeroval Šuvalija nechtiac pred Čavriča, ktorého strela nabrala nečakanú trajektóriu a vymietla pravý horný roh brány. Mužstvá schádzali do kabín na polčasovú prestávku za jednogólového vedenia Slovana 2:1.

V 58. minúte dostal ideálny pas od Lovata Hrnčár, ale zoči voči Lukáčovi nepochodil. V 59. minúte gólovú šancu zahodil aj Green. Rohový kop hlavičkoval De Marco a Green z dva a pol metra poslal loptu nad brvno. V 62. minúte centroval z rohu Hrnčár. Kašia na malom vápne vysoko vyskočil a hlavou napol sieť - 3:1. V 66. minúte nabíjal od ľavej postrannej čiary Čonka. Niarchos na malom vápne prehlavičkoval De Marca, ale bránu vo veľkej príležitosti minul. V 70. minúte Niarchos napriahol z hranice pokutového územia a narobil Chovanovi poriadne problémy. V útoku sa vzápätí ocitol Kašia a mohol si pripísať gólovú asistenciu, no Hrnčár po jeho prihrávke krížnou strelou minul Lukáčovu bránu. V 73. minúte Mondek zakončil z 18-tich metrov, a jeho pokus letiaci pod brvno Chovan vyrazil. V 83. minúte centroval zľava Zmrhal. Mustafič prudko hlavičkoval, avšak Lukáč sa stihol presunúť a Mustafičovu koncovku vykopol pravou nohou. V 86. minúte Hrnčár spätnou prihrávkou našiel Zmrhala, ktorý trafil z prvej presne k ľavej žrdi. ŠK Slovan Bratislava zdolal Zlaté Moravce 4:1, keď tri gólové prihrávky zaznamenal Hrnčár. Slovan obhájil jesennú prvú priečku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk