11.11.2022 17:30 CET
2 : 1
(0:1)

Trnava zlomila Skalicu až v nadstavenom čase

Spartak Trnava otočil nepriaznivý polčasový stav a s nováčikom zo Skalice zvíťazil v predohrávanom dueli 18. kola Fortunaligy 2:1 (0:1).

V trinástej minúte pekne zahrala Trnava a Junas zachytil pätičku Taiwa. V 17. minúte išiel nováčik zo Záhoria do vedenia. A to po veľkej chybe trnavského gólmana Takáča, ktorý bol cez týždeň hrdinom svojho mužstva v Slovnaft Cupe. Tentoraz neudržal strelu Fábryho asi z 30-tich metrov - 0:1.

V 36. minúte mal Taiwo dobrú príležitosť zrovnať stav. Uvoľnil sa v pokutovom území, ale po centri Oseniho sieť nerozvlnil. V 43. minúte Kóša premenil na hlavičku priamy kop Oseniho. Junas si vydýchol, keď lopta tesne minula ľavú žrď jeho brány. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia hostí.

Dve minúty po obrátke Oseni zachytil hosťujúce odvracanie lopty, ktorú si spracoval na hranici šestnástky a z voleja trafil pravý roh - 1:1. V 53. minúte Fábry nabil Vlaskovi. Bývalý hráč Trnavy namieril do žrde. V 62. minúte nepotešil fanúšikov červenočiernych Kóša. Neustrážil Yaa a do strely Baumgartnera, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, nastavil stehno Štetina.

V 70. minúte dobre vystrelil Koštrna. Junas sa hádzal k pravej žrdi, ale pred ním to zastavili spoluhráči. V 73. minúte zachránil Junas. Danielov center hlavičkoval na bránku Skalice Azevedo, ale neskóroval. V 75. minúte Taiwo prihral po zemi Azevedovi, ktorý zakončil tvrdo, no veľmi nepresne. V 79. minúte Kóša predviedol veľmi dôležitý zákrok, keď za seba nepustil "čistú" loptu Yaa.

V 82. minúte preveril pozornosť Takáča Fábry. Gólman Trnavy vytlačil loptu spod brvna. V piatej nadstavenej minúte sa strelou na druhú žrď presadil Daniel. Stalo sa tak po spolupráci s Osenim. Trnava vyhrala nad Skalicou gólom v samom závere 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk