07.08.2022 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Železiari zobrali bod Dunajskej Strede, šancí na gól bolo dosť

Vo štvrtom kole Fortunaligy si FK Železiarne Podbrezová a FC DAC 1904 Dunajská Streda podelili body po bezgólovej remíze 0:0.

Vo štvrtej minúte zaváhal Godál. Nicolaescu sa dostal pred Ludhu, no ten výborným zákrokom zachránil. Na opačnej strane hlavou minul Kuzma. Nicolaescuov pokus v deviatej minúte nemal dostatočnú razanciu. V 14. minúte mal veľkú príležitosť Grešák. Jeho zakončenie tesne minulo bránu. V 21. minúte mohol skórovať Kalmár, no hlavičkoval nedôrazne.

V 24. minúte Grendelov strieľaný center s námahou vyrazil Petráš. Následnú dorážku Cobnana zblokovala obrana. V 29. minúte išiel Kuzma sám na Petráša, no bývalý brankár MŠK Žilina včas vybehol. V 31. minúte Kuzmovo zakončenie veľmi dobre zneškodnil Kružliak. V 34. minúte Káčer vypálil na bližšiu žrď, a Ludha vyrazil na roh. V samom závere polčasu pálil z voleja vedľa Kuzma.

Už v 47. minúte veľkú šancu hostí zlikvidoval včasným sklzom Bakaľa. O minútu nato ratoval pred Petrášom brankár DAC-u. V 69. minúte v čistej šanci minul Kuzma. V 85. minúte sa medzi tri žrde nevošla ani Baloghova hlavička.

Podbrezová a Dunajská Streda remizovali v nedeľu bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk