16.10.2022 17:30 CET
3 : 1
(2:0)

Podbrezová ozbíjala Trnavu aj dvomi gólmi kanoniera Cobnana

FK Železiarne Podbrezová zvládol nedeľný duel 14. kola Fortunaligy proti Spartaku Trnava na výbornú a silného súpera zdolal na domácej tráve 3:1 (2:0).

V deviatej minúte udrelo ako blesk z jasného neba. Na začiatku akcie bola dlhá nakopnutá lopta na Breznaníka. Rodák z Revúcej neváhal a poslal takisto dlhú prihrávku na Kuzmu, ktorý hlavičkou našiel vo veľkom vápne nikým nekrytého Kováčik. Posledný menovaný zoči-voči Takáčovi nezaváhal a otvoril skóre zápasu - 1:0.

Breznaník nešpekuloval a posielal lopty priamo na bránu alebo aspoň do šestnástky. Aj v dvanástej minúte takto našiel hlavu Cobnana, ktorý zakončil v páde. Takáč si ale so situáciou poradil a loptu pokryl. V 14. minúte zaznamenala obrana hostí veľký lapsus. Štetina sa nedohodol s Takáčom, čo takmer využil Kuzma. Napokon sa Trnava aj so šťastím ubránila.

V 26. minúte spálil veľmi veľkú šancu najlepší kanonier Pohroncov Cobnan. Domáci vykombinovali súpera. Nigérijčan dostal prihrávku za obranu, šikovne si loptu prebral a pred nim bol už iba Takáč. Zakončenie domáceho útočníka ale minulo cieľ, hoci diváci sa už radovali. "Železiari" mohli poistiť svoj náskok a dostať sa do pohodlného dvojgólového vedenia.

V 40. minúte videli diváci na štadióne druhý gól. Rohový kop z pravej strany zahrával Ďatko. Loptu posadil priamo na hlavu Mosesa Cobnana Davida, ktorý ju usmernil k pravej žrdi - 2:0.

Veľký gejzír radosti vypukol v Zelpo Aréne opäť v 66. minúte. Domáci zahrávali roh. Prišiel center na hlavu Cobnana, ktorý druhýkrát v zápase zakončil presne k pravej žrdi - 3:0.

V poslednej minúte duelu sa hosťom podarilo upraviť výsledok aspoň kozmeticky. Oseni dostal peknú prihrávku a umiestnenou strelou k pravej žrdi znížil stav stretnutia na 1:3 z pohľadu Trnavy. Hlavný rozhodca pridal k riadnemu hraciemu času zápasu dve minúty, potom už duel ukončil.

FK Železiarne Podbrezová zvíťazil nad silným súperom z Trnavy a zároveň druhým tímom tabuľky 3:1 a ulovil všetky tri body. Víťazstvo zaznamenal po troch prehrách v rade.

Autor: Dušan Guman / sport.sk