22.10.2022 15:00 CET
2 : 0
(0:0)

Trenčínu v Michalovciach došiel dych

V 15. kole Fortunaligy zdolal domáci Zemplín Michalovce hostí z Trenčína 2:0 (0:0).

V dvanástej minúte duelu na východe republiky sa vo veľmi dobrej príležitosti ocitol Soares. Dokázal sa uvoľniť cez Kotulu, ale Száraz loptu vytlačil na roh. Skóre sa tak nemenilo. V 40. minúte mohli gólovú bilanciu zápasu otvoriť hosťujúci Trenčania. Ďuriška hlavou trafil konštrukciu brány. Následne dorážal Laurinčík, ale Száraz odolal. Minútu pred koncom riadneho hracieho času domáca obrana zaváhala opäť. Hostia v prečíslení traja proti dvom ale gól streliť nedokázali. Zakončil Kupusović, a namieril to tesne vedľa. Prvý polčas skončil za bezgólového stavu.

V 46. minúte pretavili na gól domáci prvú vážnejšiu príležitosť. Vico odcentroval do šestnástky a Kanu zahlavičkoval do siete - 1:0. V 65. minúte sa lopta od Vaška odrazila do žrde, kde ju zaľahol Kukučka. Mladý brankár Trenčanov sa však pri svojom zákroku zranil a potreboval ošetrenie. V 70. minúte sa Marcin dostal do koncovky cez Piresa. Domáci útočník avizoval faul v šestnástke, ale rozhodca Gemzický nereagoval. V 75. minúte Bainović dobre zahral priamy kop. Száraz loptu dokázal vytlačiť na brvno. V 79. minúte mal stopercentnú šancu Da Silva. Z hranice malého vápna napálil do jedného z protihráčov. V 80. minúte Ranko centroval do šestnástky, kde sa k lopte dostal Da Silva. Švajčiar si hodil loptu na pravačku a strelou k ľavej tyči po zemi zvýšil na 2:0 pre domácich. V 83. sa Da Silva a Marcin rútili na Kukučku. Prvý menovaný zobral zodpovednosť na seba, avšak brankára hostí neprekonal. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Michalovce zdolali Trenčín 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk