31.08.2022 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Zemplín sa proti "Ruži" tešil iba krátko

MFK Zemplín Michalovce si vo ôsmom kole Fortunaligy podelil body s MFK Ružomberok po remíze 1:1 (0:0).

V druhej minúte Ranko dobre tečoval center Žofčáka. Na zadnú žrď si nabehol nováčik v michalovskom drese Njie a iba o milimetre minul loptu. V 15. minúte Regáliho strelecký pokus dostal Száraz na roh. V 19. minúte Maslo nadvihol priamy kop ponad päťčlenný múr Michaloviec a ozvalo sa brvno.

V 20. minúte sa Száraz pekne hodil k ľavej žrdi a zlikvidoval gólovú šancu Gereca. V 29. minúte Gerec spálil ďalšiu veľkú šancu. Vbehol do otvorenej defenzívy Michaloviec, ale loptu si odkopol od seba a Száraz išiel pod jeho nohy.

V 56. minúte Kelemen zblízka prestrelil michalovskú bránu. V 61. minúte napálil loptu Wisdom Kanu. Frühwald padol na zadok a hádzanársky pravou nohou zabránil nešťastiu pre svoj tím. Bola to vôbec prvá michalovská strela do priestoru bránky. V 62. minúte osamotený Marcin vyčkal na zadnej žrdi a napálil to do brány - 1:0. Už v 65. minúte však gólovo hlavičkoval Regáli - 1:1.

V 68. minúte Jánošík poslal loptu do ohňa. Práve potrestaný Kelemen zasiahol nohou a takmer vymietol šibenicu vlastnej bránky. V 78. minúte pekne zakončil Luterán. V 82. minúte mohol skóre v prospech Liptákov otočiť Gerec. V šestnástke zmiatol Mendeza, a jeho strela skončila na bočnej sieti. V 87. minúte Jeřábek hlavou namieril vedľa.

Michalovce remizovali s Ružomberkom 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk